Автор Тема: Модел на магнито-гравитационен хибриден двигател  (Прочетена 22880 пъти)

Неактивен oneman

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Направи го за да го разбереш
Re: Модел на магнито-гравитационен хибриден двигател
« Отговор #15 -: Декември 10, 2012, 01:17:20 pm »
Майсторе, сериозно си се потрудил. Респект и уважение от мен!
Днес като гледах клипа за пореден път, чисто интуитивно ми направи впечатление, че
де факто топчето стои на ръба на правоъгълния магнит. Не в средата, нито над него, а точно на ръба.
Ти с какви магнити работиш? Правоъгълни или кръгли? Да не е там хитрината?
Книгата "Новые проявления магнетизма" на Михаил Остриков, която пуснах тук http://mazeto.net/index.php/topic,7105.msg47529.html#msg47529,
ме накара да се замисля, че може да не знаем напълно как точно се разпространява магнитното поле в граничните зони и как то влияе на феро-магнетиците внесени в тези зони.
В книгата е описано, че в отвора на магнита се получава "потенциална яма".
Пробвах го с пръстеновиден феритен магнит и топче от комп. мишка - "потенциалната яма" се усеща доста осезателно - топчето стои вътре, залепено и за стената, но с доста усилия може да се извади навън.
P.S. Топчето от мишката е гумирано и е феромагнитно. Може да пасна и за този модел, но е доста леко.
« Последна редакция: Декември 10, 2012, 01:43:29 pm от Maistora52 »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Модел на магнито-гравитационен хибриден двигател
« Отговор #16 -: Декември 10, 2012, 02:14:54 pm »
Здравейте.

Имам скромен опит с гравитационен/магнитно-гравитационен мотор. Вижте прикачените снимки. Естествено, в основата е нарушаването на правилото на лоста и ако някой има желание, може да изчисли силите.

Моят опит показа, че колелото, когато се нагласи магнита в точно положение, може да направи повече обороти, ако е без магнит. Това се показва и от клиповете на Дмитриев.

Практически съвети:
- всичко трябва да е от неръждавейка или друг немагнитен материал.
- осите по външната периферия са много тежки (тези са ф10, 10см, кръгъл профил).
- ухото (заварената гайка е неръждаема, с неръждаема шпилка) е с нееднакви тежести. За предпочитане е да се намери подходящо ухо, намерих подобни във фирма Евроболт - на Сливница и Раковска (София).
- изключително внимание за балансиране на колелото.

Естествено, магнитите внасят множество проблеми. Можете да пробвате с различни рампи, тежести и лагери.
« Последна редакция: Октомври 21, 2013, 08:25:44 am от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Модел на магнито-гравитационен хибриден двигател
« Отговор #17 -: Декември 10, 2012, 02:37:55 pm »
Oneman, прав си за ситуацията с "ръба" на магнита. Още повече тя е "ошашавена" на върховете му.
Струва ми се даже, че хубавеца държи магнита повече на "връх" отколкото на "ръб".
Нито един от магнитите ми не е такъв като неговия - всички са ми дисковидни и с малка височина.
Обръчите трябва да са много леки, и задължително от немагнитен материал - пробвах с неръждавейка, с алуминиеви, с пластмасови и дървени. Колкото по-леки - по-добре.
Обаче магнита ми не е такъв и не стана - при мен. Ти пробвай с такъв като показания - най-обикновен училищен магнит... и топчето от мишката става - за него магнит с не повече от 50-100 гр. сила. Но тогава обръчите трябва да са ти от тънка алуминиева лента, а диаметърът на обръчите да не повече от 25-30 см.
А това, което казва MZK е също от голяма важност, но то пък е за конструкция въобще без магнит... само чиста гравитация, изместване на центъра на тежестта и инерциални "номера" по периферията...
Другото пък - с децентриране чрез магнити (като на схемата, но и в други варианти) го пробвах преди 4-5 месеца - и както се казва - Не работи, защото магнитите се "гъбаркат" - отблъскват се, но пък и се привличат в същия момент и на същото място и - не може да им се угоди... и с тази концепция пробвах 2-3 варианта и не ще!
И трите посочени и разисквани конструкции тук обаче, има вероятност да тръгнат - не ги отричам, просто трябва много "играчка" - почти до умопобъркване.
« Последна редакция: Декември 10, 2012, 03:00:55 pm от Maistora52 »

Неактивен oneman

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Направи го за да го разбереш
Re: Модел на магнито-гравитационен хибриден двигател
« Отговор #18 -: Декември 10, 2012, 03:02:53 pm »
Магнитите, които аз имам, са цилиндрични и сравнително малки, та не мога да ти пратя да експериментираш.
При мен е проблем да изработя механиката - нямам подходящи условия.
Спрял съм се на две големи шайби от пералня.
Явно ще трябва да търся и правоъгълен магнит с надлъжно намагнитване.
Тези тук http://www.pramiz.com/framPlistbg.html са предимно намагнитени по най-късата стена.
« Последна редакция: Октомври 21, 2013, 08:28:00 am от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Модел на магнито-гравитационен хибриден двигател
« Отговор #19 -: Декември 10, 2012, 03:15:20 pm »
Значи знам какви са ти магнитите, братко - не се мъчи с тях. В МАГСИ не предлагат подходящи магнити за целта, в ПРАМИЗ ги имаше по едно време - феритни, четвъртити, дълги, но са ги махнали.
Може да се пробва с правоъгълните - плоски магнити, като се залепят повече от десетина един за друг. Но така и силата им намалява, и започва всичко само чрез проба и грешка.

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Модел на магнито-гравитационен хибриден двигател
« Отговор #20 -: Декември 11, 2012, 09:56:51 am »
Има съмнение, че "магнитът", показван на видеото е мини генератор. Това обяснява много. "Свят голям, Гочета много", както казваше баща ми.

Неактивен la4oo8

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 12
Re: Модел на магнито-гравитационен хибриден двигател
« Отговор #21 -: Декември 11, 2012, 09:41:15 pm »
http://www.empyros.org/index.php?j=id_&avt=vsk&sod=019 Погледнете тук. Смятате, ли че това работи.

Неактивен oneman

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Направи го за да го разбереш
Re: Модел на магнито-гравитационен хибриден двигател
« Отговор #22 -: Декември 11, 2012, 11:19:50 pm »
За първото не мога да кажа, но идеята не е лоша.

За второто - питай господин Михов. Много прилича на неговите обяснения.

А това може и да работи
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=OEHq2o5499s
« Последна редакция: Декември 11, 2012, 11:27:05 pm от oneman »

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Модел на магнито-гравитационен хибриден двигател
« Отговор #23 -: Декември 12, 2012, 10:09:54 am »
В твърдите дискове има много мощни магнити за двигателите на главите. Може да ви свърщат някаква работа.

koko_g

  • Гост
Майсторе, докъде стигна?
Според мен, ако това нещо сработи, би могло земното притегляне да се замени
с магнит. Това от своя страна води до вариант - обръщане на системата в хоризонтално
положение което пък навежда на мисълта, че може да се постави и втори комплект
магнити с топче на срещуположната страна, като така ще увеличи мощността?!
В крайна сметка, представяйки си системата с два магнита и топче се разбира, че не би могло да
се получи въртене.
Не искам да съм толкова краен, но .... май това, трудно би сработило?!?
В крайна сметка, не искам да разочаровам никого,
опитите с подобни устройства трябва да продължават независимо дали такъв тип или други.
« Последна редакция: Май 18, 2013, 11:59:40 am от koko_g »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Казал съм го по-горе - нямам такъв магнит като този на клипа. И засега тук "ме няма".
Разработвам си другите конструкции.

elektros

  • Гост
Re: Модел на магнито-гравитационен хибриден двигател
« Отговор #26 -: Октомври 20, 2013, 10:31:52 pm »
Вижте нещо интересно, няма причини втората анимация да не проработи...
http://samodelkyn.ucoz.ru/index/0-62

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Модел на магнито-гравитационен хибриден двигател
« Отговор #27 -: Октомври 21, 2013, 06:52:45 am »
Помисли още малко и ще видиш че всъщност няма причина да проработи.
За начало си представи какво ще стане ако полюсите на магнита са вертикално ориентирани.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Модел на магнито-гравитационен хибриден двигател
« Отговор #28 -: Октомври 21, 2013, 08:23:23 am »
И в двете предложени конструкции не е показан активиращият елемент (актюатора). В схемата на "ротор-статорната" конструкция има уравновесено положение на "зацепване" на магнитите и няма причина да тръгне, НО ! - позиционирането им е правилно - това позициониране "РАБОТИ". При моя "бекспейс" използвам сходен вариант (един от многото подобни) и тръгва.
В анимацията на хибридната конструкция - гравитацията не е подходящия избор за "актюатор" - магнитния "захват" (отляво) не може да се преодолее по този начин - и конструкцията няма да тръгне.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Модел на магнито-гравитационен хибриден двигател
« Отговор #29 -: Октомври 21, 2013, 09:10:31 pm »
Във общи линии ако махнеш магнитите и наклониш картинката на една страна резултата ще е идентичен Магнитите преместват малко встрани теглото "Любимите ми неразбираеми за някой хора вектори"
НО
Какво ще се случи ако имаме две или три такива устройства оформени като колела на каручка "вградени вътре в колелата" а магнитите се държат за рамата на "каручката" В този случай понеже резултантния вектор на гравитацията и магнитното поле няма да бъде насочен перпендикулярно на плоскостта на която стои "каручката" а под някакъв ъгъл спрямо нея се появява някакъв странен резултат, нещо като перманентен магнитен наклон.
Към настоящия момент не се наемам да дам мнение какъв ще е ефекта.
Ако някой не е разбрал какво искам да кажа утре други ден ще го нарисувам.
Май си струва да се отвори нова тема по въпроса. Какво ще кажете колеги.

П.П. Ако някой който ме е разбрал и може да направи чертежа бързо, да го публикува ще съм благодарен.
« Последна редакция: Октомври 21, 2013, 09:57:14 pm от Maistora52 »