Автор Тема: Мощен и евтин електро-велосипед  (Прочетена 44349 пъти)

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Мощен и евтин електро-велосипед
« Отговор #15 -: Април 14, 2016, 09:30:14 pm »
Здрасти!
nizo, тези китове са хубави, но осакатяват велосипеда. Аз съм на мнение, че чист велосипед със поне среден клас монтаж е най-добре, само трябва да се направи хубава приставка Plug and Play, с която лесно да се превръща в електро, така че да не се притесняваш че ще отидеш потен на работа и т.н.
Идеята ми е да използвам силиконови колелца от ролери. Първо започнах да правя конструкцията от алумуний, шпилки, шайби, скоби и т.н. Но в последствие я започнах с полипропиленови тръби, и се получава много по-лека и най-важното - по-лесна за изработка конструкция. Ако се окаже удачно, ще пусна проекта под ГПЛ лиценз.


За задвижването ще използвам RC електромотра и контролера за моделистика от горния пост. Ще използвам зъбен ремък и ремъчни шайби, който все още не съм намерил.

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Мощен и евтин електро-велосипед
« Отговор #16 -: Април 18, 2016, 10:52:28 am »
Алуминия отпадна. Направих конструкцията от дебелостенни полипропиленови тръби. Ролките са набити на също такава тръба + щифт са фиксирани за да не се развъртят, идеално се побраха 4 лагера 13ммх5х4. Два по два в края на тръбата, а през тях 90х5мм болт. На същата тръба остана да сложа ремъчната шайба.
Трябва да пусна скица, така няма да стане ...
« Последна редакция: Април 18, 2016, 03:30:30 pm от atos »