Автор Тема: Въпрос за електромагнитен генератор  (Прочетена 15397 пъти)

erolchy

  • Гост
Въпрос за електромагнитен генератор
« -: Август 10, 2012, 04:00:58 pm »
Здравейте, с риск да напиша нещо глупаво, дали не е възможно този генератор да се задейства примерно с това http://www.youtube.com/watch?v=CPmKYSqxkrs&feature=related само че малко по-мощно и да използва енергията от тук за да захрани някоя от схемите, които сте показали ?
« Последна редакция: Септември 30, 2012, 06:31:47 pm от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Въпрос за електромагнитен генератор
« Отговор #1 -: Август 10, 2012, 08:09:13 pm »
Здравей колега erolchy,
Отговорът е не, но всяко правило си има изключение. Представеният генератор е електромеханичен от кръгов (цикличен тип). Генераторът на Капанадзе е електроефирен. Кутията на генератора изпълнява роля на резонатор на Хелмхолц, както в акустиката. Както имаме акустична китара, така имаме и електрическа китара, в крайна сметка имаме усилен звук. Уравненията на трептенията са еднакви, различни са величините. Давам таблица на електрически - механични - акустични величини. Имаме явлението сингуларност; електрически - механични; електрически - ефирни взаимодействия
                          таблица
напрежение-сила-налягане
ток-трептяща скорост-поток(обемна скорост)
заряд-изместване-обемно преместване
индуктивност-маса-акустична маса
капацитет-гъвкавост(еластичност) - акустична гъвкавост
импеданс-механичен импеданс-акустичен импеданс
проводимост-податливост - акустична податливост
активно съпротивление-механично активно съпротивление - акустично съпротивление
индуктивно съпротивление - инерционно съпротивление-акустично инерционно съпротивление (честотно зависимо)
капацитивно съпротивление - еластично съпротивление-акустично еластично съпротивление (честотно зависимо)
Електрическият резонанс трябва да съвпадне с механичния или ефирния (акустичен). При резонанс липсва фазова разлика между ток и напрежение; механична сила и трептяща скорост; налягане и поток(обемна скорост). Може да е кратен резонанса, с цел параметрично усилване на електрическата енергия.
« Последна редакция: Септември 22, 2012, 06:58:12 am от Maistora52 »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 528
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Въпрос за електромагнитен генератор
« Отговор #2 -: Август 10, 2012, 09:08:46 pm »
mi68, да знаеш ти си най-привилегирования в този форум. Глупостите ти край нямат, а те третират неадекватно по отношение на другите подобни.
Цар си на терминологичните компилации, които всъщност са безмислици и уникални глупости.

Аз това бих коментирал във връзка с темата.
« Последна редакция: Август 10, 2012, 09:10:17 pm от EDM electronics »

erolchy

  • Гост
Re: Въпрос за електромагнитен генератор
« Отговор #3 -: Август 10, 2012, 09:46:38 pm »
 ;D ;D mi68 забавен сте  ;D почти ви се вързах . Не съм чак толкова зле с материала, признавам си някои от термините ви не ги разбрах...
Та да се върнем на темата. Аз също съм заинтригуван от нея и с интерес я следя, жалко е, че нямам достатъчно добри познания в областта, за да мога и аз да измисля нещо и да го направим тоя генератор най сетне :D
« Последна редакция: Септември 22, 2012, 06:59:55 am от Maistora52 »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Въпрос за електромагнитен генератор
« Отговор #4 -: Август 10, 2012, 09:50:31 pm »
mi68, моля да пишеш коментарите си максимално ясно и кратко, максимално отнесени към конкретното питане или тема. За твоите лични експерименти, теории и хипотези има специално определена тема!

ПС: колеги, моля пускайте темите и коментарите в съответните раздели! Очевидно този електромагнитен генератор с подвижни части няма общо с генератора на Тариел Капанадзе, в който отсъстват подвижни части!
« Последна редакция: Август 10, 2012, 09:53:22 pm от mzk »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Въпрос за електромагнитен генератор
« Отговор #5 -: Август 10, 2012, 10:47:19 pm »
Колеги реагирате остро, но идеята да се ползва ефира като резонатор със съсредоточени параметри ми се струва сполучлива и съм горещ привърженик.
« Последна редакция: Септември 22, 2012, 07:02:09 am от Maistora52 »

Velektra

  • Гост
Re: Въпрос за електромагнитен генератор
« Отговор #6 -: Август 10, 2012, 10:53:24 pm »
mi68, нали беше във ваканция до септември?

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Въпрос за електромагнитен генератор
« Отговор #7 -: Август 10, 2012, 11:03:20 pm »
Така е, не навивам бобини, просто правя сметки, за да нямам материални загуби. Сега съм в режим "приемане"
« Последна редакция: Септември 22, 2012, 07:03:26 am от Maistora52 »

Константин

  • Гост
Re: Въпрос за електромагнитен генератор
« Отговор #8 -: Август 17, 2012, 02:38:50 pm »
Интересный генератор:

http://www.youtube.com/watch?v=88Mj_OdN4U4&feature=related
Перевод малость не корректный, имеется в виду:
"Генератор производит постоянный ток с гармонической составляющей 5 кГц."

У кого нибудь есть схема?

Константин

  • Гост
Re: Въпрос за електромагнитен генератор
« Отговор #9 -: Август 18, 2012, 05:49:51 pm »
Много благодаря vdomov за повече информация!
Ако имате въпроси по физика, химия и патентното право, моля свържете се, аз ще се радвам да помогна. Поздрави, Константин.

wanderer

  • Гост
Re: Въпрос за електромагнитен генератор
« Отговор #10 -: Март 03, 2013, 01:27:35 pm »
Аз пък въобще не съм съгласен с вас.

Устройството много напомня на генератора на Бедини /ако не се лъжа/ само дето отсъства акумулатора за съхраняване на енергията. При правилно подбрани сила на магнитите, разстояние до главите на болтовете и брой намотки, аз мисля че трябва да работи.
Почти същата разработка я има описана и в книгата на PJK. разликата е че тук ролята на фотдиодите се изпълнява от рид ампулата. Другата голяма разлика е, че се самозахранва. Много е елегантно.