Автор Тема: Система умножения мощности на Fernando Sixto Ramos  (Прочетена 83715 пъти)

strike

  • Гост
Re: Система умножения мощности на Fernando Sixto Ramos
« Отговор #15 -: Септември 05, 2012, 10:43:25 am »
Колега, може да се преодолее. Не се оплаквам  ;) направих я вече репликата. Само малко финанси и време ме спъват да я пробвам веднага.
Затова ми се налага да почакам за генератора.
Пращам ти най доброто изпълнение, според мен, на Рамос без маховик и с доста по слаби вибрации.
Използва само хоризонтална тежест. Което не пречи веднага, при необходимост, да сложа и маховик де, това е най-малкия проблем  :)
Ето линк за сваляне -  http://dox.bg/files/dw?a=5fa88b1a15

strike

  • Гост
Re: Система умножения мощности на Fernando Sixto Ramos
« Отговор #16 -: Септември 07, 2012, 08:43:10 am »
Здравейте

Появиха се няколко реплики на FSRS

- http://www.youtube.com/watch?v=lbUIyI1ufIQ
- http://www.youtube.com/watch?v=6fslf98aw7E&feature=related - Fernando Force Multiplier Replication Observation
- http://www.youtube.com/watch?v=u8aQCfhGoCU&feature=related

Двете ми изглеждат добри. За първите две става дума.
Учудва ме, че все още никой не пробва да ли може да се получи самозахранване.

Успехи
« Последна редакция: Септември 07, 2012, 03:08:05 pm от altium »

Неактивен e6acu

  • Неактивен
  • Публикации: 7
Re: Система умножения мощности на Fernando Sixto Ramos
« Отговор #17 -: Септември 14, 2012, 10:15:25 am »
  Здравейте пак
малко ми се забатачиха нещата, заради 4 втулки на маховиците, които ще ми дойдат в понеделник, с нарязани вътрешни шпонкови канали, чак от Сливен... , но след като я сглобя ще я филмирам и ще я постна. Смятам да въртя с 1,5 КВ трифазен АД през това "нещо" 4 КВ трифазен асинхронен мотор (генератор) такива намерих за сега. Ще се пробвам да направя самозахранване на системата след развъртане. За целта ще ползвам при замерванията акумулатор с инвертор и вариак за старта плюс кондензаторна банка за  постигане на резонанс по напрежения  "ротовертер". А от 4 КВ-атника  ще се пробвам да захраня директно (след развъртането) първичния 1.5 КВатов мотор.  Исках да споделя само, че най важната част от това устройство (според мен) се оказа лоста с тежест в/у паразитната планка между двата ексцентрика.  Фактически това е лост (архимедов), чиято опорна точка е централната ос на първата двойка маховици, на дългия край на лоста от 500 мм е закачена въпросната тежест 5 кг, а на късия край е ексцентрика, който е на 5 мм от оста,  и тази тежест осигурява допълнителния импулс в системата, а маховиците са само преносна инерционно-акумулираща среда.

@e6acu, би ли погледнал програмата за обработка на изображения: http://mazeto.net/index.php/topic,2422.0.html - Важно - Как се редактират изображения, препоръчителни размери на изображенията.
« Последна редакция: Септември 21, 2012, 07:10:14 am от Maistora52 »

Неактивен e6acu

  • Неактивен
  • Публикации: 7
Re: Система умножения мощности на Fernando Sixto Ramos
« Отговор #18 -: Септември 22, 2012, 03:35:08 pm »
Здравейте,

устройството за умножаване на въртящ момент на Фернандо Сиксто Рамос днес е завършено (почти), от понеделник почват тестовете с ремъчни предавки и мотори:)) Ето и малко снимки:

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Система умножения мощности на Fernando Sixto Ramos
« Отговор #19 -: Септември 22, 2012, 04:16:30 pm »
Успех!

strike

  • Гост
Re: Система умножения мощности на Fernando Sixto Ramos
« Отговор #20 -: Септември 24, 2012, 09:55:59 am »
Много добре изглежда. Успех!
Дано всичко е по плановете.
И да го споделиш де  8) !
« Последна редакция: Септември 24, 2012, 10:01:31 am от strike »

Неактивен e6acu

  • Неактивен
  • Публикации: 7
Re: Система умножения мощности на Fernando Sixto Ramos
« Отговор #21 -: Септември 27, 2012, 06:41:25 pm »

Неактивен e6acu

  • Неактивен
  • Публикации: 7
Re: Система умножения мощности на Fernando Sixto Ramos
« Отговор #22 -: Септември 27, 2012, 08:26:59 pm »
Здравейте,
ето още малко обяснения
http://www.youtube.com/watch?v=Tq4Jc-YLbYc

Неактивен lz1ico

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 91
  • Пол: Мъж
Re: Система умножения мощности на Fernando Sixto Ramos
« Отговор #23 -: Септември 27, 2012, 09:18:33 pm »
Браво колега, много добре изглежда. Доста работа си хвърлил на струга.

Неактивен oneman

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Направи го за да го разбереш
Re: Система умножения мощности на Fernando Sixto Ramos
« Отговор #24 -: Януари 10, 2013, 04:21:09 pm »
Колега e6acu,
много добра работа си свършил! Респект и уважение!
Успя ли да измериш изходната мощност на това устройство?
Има ли прираст на мощност?

Имам намерение да репликирам тази система.
Понеже не съм много добър в механиката, би ли дал ориентировъчни размери на
валовете, ексцентриците, лагерите и рамото. С ел. двигателите и предавките ще се оправя сам.

Неактивен e6acu

  • Неактивен
  • Публикации: 7
Re: Система умножения мощности на Fernando Sixto Ramos
« Отговор #25 -: Януари 16, 2013, 01:28:43 pm »
Мерси колега. Малко съм замразил проекта, щот е зима :) и финансите ми пеят романси.
Спестявам за 8-10 кВт мотор на 500- 750 об/м, и не виждам перспективи да си го купя скоро.
На пролет може би... Доста промени има  по установката, но ще ги обсъждаме на пролет ( на зелено:)) ) 
Но братята руснаци не дремят
http://www.youtube.com/watch?v=MKmtDnuJHFo подобна ще бъде и моята установка. Не се бях сетил за ексцентрични валове. Два вала вече изхвърлих (изкривиха се ). Корпуса е друг. А за размери ... те са по желание на всеки. Ако питаш конкретно за моите ще ти ги дам. По важен е принципа, а той е елементарен, люлките в детските градини функционират на същия принцип. Везна и рамо. Архимед преди крясъците Еврика :) Има един проблем обаче с резонанса и той изисква автоматизация. Макар че мене ми е все тая...вече.
Основния проблем се състои не в това, колко мощност или колко енергия ще извадиш, а в това че трябва да имаш константно натоварване на това, което вадиш. Защото всяко увеличение или намаление на товара, води до сриването на резонанса:((( По просто да го поясня , имаме вход 1кв и изход 10кв - никакъв проблем, намаляваме изхода на 9.9 кВ резонанса изчезва, по същия начин увеличаваме изхода на 10.1 кВ, резонанса се изпарява. Това на практика означава че всички крушки в къщата трябва да светят. Всички пещи и котлони да греят. Изгаря една крушка , нема ток в цялата къща:(( Абе като го погледнеш от друга стана си е чист комунизъм  :)))  Изобилие и консуматорство от всякъде, един срив на един консуматор.... и мача свършва:)))
« Последна редакция: Януари 17, 2013, 08:50:58 am от Maistora52 »

Неактивен oneman

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Направи го за да го разбереш
Re: Система умножения мощности на Fernando Sixto Ramos
« Отговор #26 -: Януари 16, 2013, 03:13:35 pm »
Благодаря, e6acu!
Това с резонансно зависимия изход никак не ми харесва.
Отказах се да репликирам ротовертера по тази причина.
При ротовертера играта е с кондензаторите.
А тук как се настройва резонанса?
Кой параметър се следи и какво може да се донастройва?
Виж тук за ел. двигател, обявяват се много прилични цени - http://www.tehnoborsa.com/product/6349.html
Тази обява е стара, но не намерих по-нови на под 1000 оборота.
Имаше още един сайт за машини 2-ра ръка, но му загубих линка.

Руснака беше обещал демонстрация за 28.12.2012, но после я отмени - имал нужда от донастройка на системата.
Отчиташе резултатите тук, но от новата година не се е появявал http://realstrannik.ru/forum/65-btg-aromanova/94567-btgr-mexanicheskaya-interpretacziya.html#95147





« Последна редакция: Януари 17, 2013, 08:52:29 am от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Система умножения мощности на Fernando Sixto Ramos
« Отговор #27 -: Януари 17, 2013, 07:08:51 pm »
Здравейте,
Според мен системата трябва да има реактивна механична енергия. Първият вал е в горна мъртва точка, втория е на 90 градуса т.е. хоризонтал. Не трябва двата вала да се в горна мъртва точка. Това регулиране става чрез преместване на втория вал спрямо първия. Имаме стояща механична вълна, фазова разлика 90 градуса между трептяща скорост и трептящо ускорение. Виж материала за трептяща механична система в магнитни взаимодействия-графики, схеми, решения.
« Последна редакция: Януари 17, 2013, 07:27:03 pm от Maistora52 »

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Система умножения мощности на Fernando Sixto Ramos
« Отговор #28 -: Януари 17, 2013, 08:31:03 pm »
mi68.
изби рибата от раз ;D
В случая рамото свързващо двата вала трябва да се разтяга със размер равен на диаметъра на приложната точка (диаметъра на вала). Ако искаш да счупиш нещо - това е начина! ;D
Аналогия между механични, електрически и магнитни явления в много случаи има. Но това не важи за конструкциите ;D
Успех!

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Система умножения мощности на Fernando Sixto Ramos
« Отговор #29 -: Януари 17, 2013, 10:57:44 pm »
Виноват, изказах се неподготвен.
Ако няма усилване от механиката, в тази конструкция електрическата част не може да даде усилване. Просто това е време за губене, забавление.
Пожелавам успех в настройките на механичния и електрически резонанс. Тук имаме една степен на свобода, и получаването на вечно кръгово въртене ми се вижда невъзможно. Теоретично нещата не се връзват, на практика енергия от резонанс не съм изкарал, ако ще да е механичен.
Трябва да имаш параметричен резонас или кръгово въртене от две сили на 90 градуса. ПОПРАВЕТЕ МЕ не виждам, нито едно от явленията!
П.П. Имам идея да се ползват две елипсовидни  зъбни колела, дефазирани на 90 градуса. Задвижвани от велосипедна верига или назъбен ангренажен ремък от кола, заедно с обтегача. Въртящият момент е сила по рамо, параметрично са изменя рамото, съответно и въртящия момент. Получаваме любимото ми дефазиране на 90 градуса. Първият вал има максимален въртящ момент, вторият минимален, след четвърт оборот (90 градуса) първият вал е с минимален въртящ момент, втория е с максимален и т.н. С гъвкавостта на обтегача и масата му, може да се направи механичен резонанс (обороти).
Предполагам, че направата на елипсовидни зъбни колела 2 броя (може в предавка едно към две, изказвам се неподготвен) няма да затрудни колегата.
УСПЕХ!
« Последна редакция: Януари 18, 2013, 09:08:54 pm от mi68 »