Автор Тема: НОВАТА ЕРА В ЧОВЕШКАТА ИСТОРИЯ ЗАПОЧВА НА 6 (21) СЕПТЕМВРИ  (Прочетена 170308 пъти)

Seeker

  • Гост
@ mzk
Икономика, политика, наука и война са понятия от обществено-социалния бит на цялото човечество.  Положението в БГ, като частен случай, е много дълга тема и не ми се ще да я започвам. 

@ Rennie Stoyanova
Аз ли не съм разбрал или нещо грешно съм прочел : Кеше живее е в Белгия? А не в Иран.  Защо тогава излиянията на Обама са срещу Сирия и Иран, а не пряко към Кеше?  Кеше представлява ли правителството на Иран , за да се занимава с политика в форума си?
Като чета нишката в форума, оставам с впечатление, че Кеше се намърдва сам между шамарите, за да си създаде имидж на преследван от световния империализъм.
Кеше се прави на съдник на човечеството, тоест няма да даде технологията на хората , а на правителствата  ;D  ,ами то по-добре да вземе да ги изгори и така няма да стават престъпления. Това е най-голямата глупост която може да каже някой!!!   Какво да кажем за проекта Манхатън ? След като само едно правителство държеше технологията на атомното оръжие, нямаше ядрени престъпления ли?
« Последна редакция: Август 16, 2012, 10:01:56 pm от Seeker »

Rennie Stoyanova

  • Гост
Извинявам се, че бях обещала да представя още превод по-късно снощи, но ми дойде спешна поръчка от клиент (за превод на бизнес документи) и не успях.

Правилно сте разбрали, че има нещо странно в тази история с цензурата върху изследванията на Кеше, наложена не чрез някаква изпълнителна заповед на Б. Обама, в която Кеше изобщо не се споменава - нито в самата заповед, нито в анекса към нея. В анекса наистина се съдържа името на едно физическо лице, явно считано за много опасно, но посоченото име не е на г-н Кеше. Освен ако следващото шокиращо разкритие, направено от самия Кеше, не бъде, че примерно е работил под псевдоним, а истинското му име е точно посоченото под номер 1 в анекса към въпросната изпълнителна заповед от 23.04.2012 г.?

Обаче все пак има един доста интересен момент в тази заповед. Обама критикува Иран и Сирия, че не дават свободен достъп на гражданите си до Интернет и др. под., което КОЙ ЗНАЕ ЗАЩО "застрашава националната сигурност и външната политика на САЩ" - това е написано черно на бяло. В задачката се пита КАКВО всъщност представлява заплаха за нац. сигурност и външната политика на САЩ?! Аз ще взема да я преведа цялата заповед ред по ред, защото се оказва, че е интересна дори и да не засяга пряко г-н Кеше и фондацията му.   

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Прикачвам един от патентите. Ако на някой му се рови повече - http://worldwide.espacenet.com - "TAVAKOLI MEHRAN KESHE".

Неактивен sbk1

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 198
    • sgcar.hit.bg
Казуса "Кеше"  Всичко набира скорост ....
http://www.youtube.com/watch?v=syctA-0U7g4

Hacko

  • Гост
Re: НОВАТА ЕРА В ЧОВЕШКАТА ИСТОРИЯ ЗАПОЧВА НА 6 (21) СЕПТЕМВРИ
« Отговор #34 -: Септември 06, 2012, 11:39:41 am »
Важно интервю с Кеше: http://youtu.be/MBfNDvz9RqM

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: НОВАТА ЕРА В ЧОВЕШКАТА ИСТОРИЯ ЗАПОЧВА НА 6 (21) СЕПТЕМВРИ
« Отговор #35 -: Септември 06, 2012, 02:53:25 pm »
Добре бе Наско, кажи за какво става въпрос , аз не знам хамерикански и не искам да го знам, та пльоснал си един линк и готово.....ами кажи някоя подробност.

Hacko

  • Гост
Re: НОВАТА ЕРА В ЧОВЕШКАТА ИСТОРИЯ ЗАПОЧВА НА 6 (21) СЕПТЕМВРИ
« Отговор #36 -: Септември 06, 2012, 07:14:20 pm »
Най-общо казано:
Представяне на технологиите си. За фондацията говореше. Казва, че не стои никой зад него и фондацията и е напълно независим от правителства. Казва, че всичките технологии, които той е измислил са с отворен код, и всеки който иска може да ги репликира. Стига да знае как и да разбере как работят. По принцип казва, че е опасно да се експериментира от хора, които не са наясно с квантовите закони.  Затова и за сега предлага знанията си само на правителствата, за да може правителствата да организират нещата по създаване на определени условия и база за действие.
Енергийният му реактор работи на принципа на нашата планета. Има ядро, което е с определени химични елементи и създава плазма. В патента му пише по-подробно.
Казва, че с неговата технология за анти гравитация, ще се достигат скорости от 35-40 mah. И с не повече от 1G натоварване.
На въпроса, защо не сте показали досега работещ вариант поне на видео за доказателство, той казва, че това му е застраховката. За това бил жив все още.
Много  често споменаваше да се четат книгите му. Че там е описал всичко и ще продължава да издава книги. Казва, че още преди години е имам знанията, но хората не са били готови да ги използват.
Това е най-общо което се сещам от гледането.
Приложил съм и негов патент по-долу.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: НОВАТА ЕРА В ЧОВЕШКАТА ИСТОРИЯ ЗАПОЧВА НА 6 (21) СЕПТЕМВРИ
« Отговор #37 -: Септември 06, 2012, 07:39:05 pm »
Поредните глупости.

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: НОВАТА ЕРА В ЧОВЕШКАТА ИСТОРИЯ ЗАПОЧВА НА 6 (21) СЕПТЕМВРИ
« Отговор #38 -: Септември 06, 2012, 10:24:58 pm »
В края на миналата година с помощта на същата тази технология иранците са пленили най-новия модел разузнавателен безпилотен самолет на САЩ. След официална учтива молба на Барак Обама самолетът е бил върнат.

http://www.star07.in/mazeto/Obama%20asks%20Iran%20to%20return%20downed%20drone.flv

velstar

  • Гост
Re: НОВАТА ЕРА В ЧОВЕШКАТА ИСТОРИЯ ЗАПОЧВА НА 6 (21) СЕПТЕМВРИ
« Отговор #39 -: Септември 07, 2012, 08:08:13 pm »
Ето интересна статия по темата:
http://g1club.blog.bg/politika/2012/08/21/novi-interesni-novini-ot-fondaciia-keshe.990708
Жалко е че Българското правителство не проявява интерес към тази технология. Прочетох изказване на Бойко Борисов по въпроса, отпратен към него от над 5000 граждани: "Дали България ще присъства, със свой представители на заседанието на фондация Кеше на 6 Септрмври"... Прочетох изказването и останах огорчен от сегашното правителство!!! :(
mzk наистина ли смятате че това са глупости....? Нима всички представители присъствали на заседанието са глупави и заблудени, понеже тези технологии са "глупости"...? Аз не мисля така...   ;)

Seeker

  • Гост
Re: НОВАТА ЕРА В ЧОВЕШКАТА ИСТОРИЯ ЗАПОЧВА НА 6 (21) СЕПТЕМВРИ
« Отговор #40 -: Септември 07, 2012, 09:28:22 pm »
@ velstar
6.9.2012  изтече. Имало ли е сбирка на играчите?  Колкото и да рових в нета не намерих инфо по темата. Ще почакам да видя как ще започне новата ера на 21.
Б.Б.   защитава  интересите на глобалния капитал, там няма националности, има само робовладелски манталитет, така че не се огорчавай.
 

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: НОВАТА ЕРА В ЧОВЕШКАТА ИСТОРИЯ ЗАПОЧВА НА 6 (21) СЕПТЕМВРИ
« Отговор #41 -: Септември 07, 2012, 11:07:08 pm »
Патентът е качен в два различни коментара в тази тема. Всеки може да си го чете. За мен нещата са доста размътени и нещо не е наред. В сайта на Кеше има книги за по 30 евро и заявки за генератор за по 5000 евро. Това е за технология, която дори я няма на клип.

В патента пише някои небивалици. Например сравняват се термоустойчивия материал на совалките, който издържал само на няколко хиляди градуса и се разрушавал, а в токамаците как правели по стотици хиляди градуси. Не знам защо Кеше не е отворил wikipedia да се ограмоти малко по този въпрос, или какво се е опитвал да каже с това...

Да не говорим, че експериментите на Кеше представляват измерване на два забодени проводника в пластмасова бутилка, на които се мери само потенциал и то с китайски волтметър.

Как очаквате да коментирам при посочените факти?
Цитат
The other problem which scientists in the world of fusion do not tell and have not considered, is the truth about the one hundreds million degrees centigrade temperature they try to create in the TOKOMAK reactors.
A few few thousand degrees melted the Columbia shuttle on re-entry into the Earth's atmosphere.
The present technology cannot handle a few thousand degree's temperature. The question is: How are they going to handle one hundred million degree temperatures for a long time in a two meter diameter TOKAMAK core without making provision for removing heating from the core?

Цитат
За да протече описаната реакция в токамака, йоните на деутерия трябва да се нагреят до стотици милиони градуси. За удържането им при тази температура е необходимо да бъде приложено магнитно поле и да се индуцира електрически ток в плазмата в тороидална посока. Магнитното поле се създава чрез вертикално ориентирани бобини, обхващащи токамака, а плазменият ток се генерира индуктивно, като плазмата играе ролята на вторична намотка на соленоиден трансформатор.

Алтернативно високотемпературната плазма може да се удържи и като се приложи магнитно поле със специална геомерия в т. нар. стеларатори.

Иначе се надявам да има някаква истина, но комбинация от две магнитни полета с цел създаване на гравитационно поле, ползване на слаб радиоактивен елемент с цел възбуждане атоми на инертни газове, UV лъчи с изключително ниска дължина на вълната (80 nm)  ??? ??? ???
« Последна редакция: Септември 07, 2012, 11:18:21 pm от mzk »

velstar

  • Гост
Re: НОВАТА ЕРА В ЧОВЕШКАТА ИСТОРИЯ ЗАПОЧВА НА 6 (21) СЕПТЕМВРИ
« Отговор #42 -: Септември 07, 2012, 11:52:01 pm »
Наистина има неясноти в патента на Кеше, съгласен съм с това... Теоретично технологията е възможна- потвърдено от експерти присъствали на първото заседание на фондацията.  Аз бих искал да видя гравитационната система  "Magravs" за която толкова се говори и пише. За пръв път прочетох статия по тази тема още в края на 2008г. но не ми стана ясно какво представлява тази технология. Кеше говори за течен метан и въглероден двуокис при стайна температура и атмосферно налягане, което се постигало много лесно с помощта на неговата технология. За антигравитационните машини на Кеше използващи плазма, мисля че няма нещо кой знае колко тайно, понеже и Пентагона разполагат с прототипи използващи антигравитация създадена от въртяща се плазма. Пример за това е проект "Avrora" и антигравитационния апарат TR3B - http://www.youtube.com/watch?v=UnUpJw5sahg заснет с любителска камера. Много се надявам тази технология да бъде направена достъпна за всички нас, защото тя съществува.
« Последна редакция: Септември 08, 2012, 12:00:52 am от velstar »

Seeker

  • Гост
Re: НОВАТА ЕРА В ЧОВЕШКАТА ИСТОРИЯ ЗАПОЧВА НА 6 (21) СЕПТЕМВРИ
« Отговор #43 -: Септември 08, 2012, 10:31:03 am »
......понеже и Пентагона разполагат с прототипи използващи антигравитация създадена от въртяща се плазма. Пример за това е проект "Avrora" и антигравитационния апарат TR3B - http://www.youtube.com/watch?v=UnUpJw5sahg заснет с любителска камера. Много се надявам тази технология да бъде направена достъпна за всички нас, защото тя съществува.

Клипа от линка  определено е създаден  искуствено  - модел на НЛО закачен на дълга пръчка и няколко тънки влакна за риба,за да се управлява. Това гледате. Ако се абстрахираш от формата на обекта, то движението и ракурса са за модел с размери около 30-40 см.
Откъде си сигурен, че съществува технологията?Сляпа вяра? Вярата е подопечна на религиите и политическите убеждения, и  не е инженерен метод. По същество Кеше използва подхода на първите християни, които проповядвали едно по-добро бъдеще и на робите  толкова им се е искало да стане, че безрезервно почвали да вярват.  Вярват хора, които са притиснати от живота, а други се възползват от тяхната вяра, за да правят пари.
 

Hacko

  • Гост
Re: НОВАТА ЕРА В ЧОВЕШКАТА ИСТОРИЯ ЗАПОЧВА НА 6 (21) СЕПТЕМВРИ
« Отговор #44 -: Септември 08, 2012, 05:08:55 pm »
Препоръчвам и това видео да се изгледа. http://www.keshefoundation.org/en/media-a-papers/video-presentions/321-video-of-the-opening-of-the-kf-center-ninove-march-2012
На английски е и няма превод на български. Като го изгледам, ще кажа какво е говорел Кеше.