Анкета

Има ли колегата Caduceus своето място във Форума или не?

Да!
24 (72.7%)
Не!
9 (27.3%)

Общ брой гласове: 23

Гласуването приключено: Септември 21, 2014, 09:08:09 am

Автор Тема: Резултати от тестове на горивен оптимизатор от caduceus  (Прочетена 143467 пъти)

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Резултати от тестове на горивен оптимизатор от caduceus
« Отговор #105 -: Септември 15, 2014, 07:53:21 am »
Уморих се да чета тук... зарязвам ви....
Майсторе, не бързай да си ходиш - въпросът тук е принципен!

Искам да те попитам теб от името на всички: ЗАЩО преди 1-2 години, когато беше супер-ентусиазиран от твоята разработка на магнитния двигател, беше направил сайт с гръмки приказки и т.н. СИ БИ СПИРАЧКА в това направление? ЗАЩО, примерно, не започна да продаваш "китове" (комплект части и чертежи за сглобяване) на неработещия (тогава) двигател за по 1000 лв. с обещанието, че всеки който си го купи и сглоби ще си има вечен двигател вкъщи и независим източник на СЕ? Защо не го направи с 1 месец пълна гаранция за връщане на парите? Защо не тръгна да обясняваш на всеки, който не е успял да го подкара (разбирай - всички...) че е тъп, некомпетентен и алчен? Че Муамар Ялдъз, Перендве и Бедини отдавна са го направили и доказали че работи? Защо не тръгна след това да пишеш, че имаш над 600 сглобени вечни двигателя по света, с доволни клиенти, и че имаш дистрибутори в Холандия и на Луната, а ние тука сме нещастници? Защо не пусна клакьори с клипчета в тубата и разяснения от "доволни клиенти"

Ще се опитам да отговоря вместо тебе: защото си честен човек, и целта в живота ти не е паразитизъм чрез комерс, лъжи и психологически хватки!!! Защото виждаш РЕАЛНИТЕ проблеми на разработката си, и не би се опитал да я дадеш или продадеш на никого, преди да ги отстраниш... (а не да се учиш "в движение" и за чужда сметка - процес който може и никога да не приключи...) Търсиш помощта на колеги за детайлите, с които не успяваш да се справиш, а не обявяваш всички за илитерати, нещастници и нищо не разбиращи, а себе си - за единствен компетент по въпроса... Поправи ме, моля те, ако греша!

rider777, един приятелски съвет от мен - НЕ НАМЕСВАЙ ВЪНШНИ ХОРА, особено приятели - ще береш голям срам! Изживей си романтичната любов с кадуцея, вярвай си че е уникален човек (той наистина е такъв, само че в един малко по-друг смисъл...), само недей да намесваш приятели в схемата! Защото, повярвай ми, едно е да убедиш/заблудиш себе си в нещо, а съвсем различно е да го направиш с група хора, които изобщо не споделят твоите мисли, въжделения, възгледи за живота и трепети на сърцето...

Неактивен rider777

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 44
Re: Резултати от тестове на горивен оптимизатор от caduceus
« Отговор #106 -: Септември 15, 2014, 08:21:52 am »
Романтична любов с Кадуцеус  :D :D :D :D :D :D :D :D :D  Ако не бях убеден в ефекта от Оптимизаторите му никога нямаше да се обадя в тази тема,,,,,     Клакьор с клипчета  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D Лека и успешна нова работна седмица на всички, които се опитват да открият СЕ и да я дарят на Човечеството ,,, поздрави и на всички спамери от слънчева Женева.

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Резултати от тестове на горивен оптимизатор от caduceus
« Отговор #107 -: Септември 15, 2014, 08:31:20 am »
Направи си един прост експеримент - просто си разменете камионите с твой колега/приятел за месец (без да му казваш, че твоя има оптимизатори или въобще че си правил нещо по него). Ако в края на този месец дойде и ти каже: "Ей-й-й, твоя много малко харчи бе? Какво си му направил?!" - действай нататък с пълна сила това, което си си намислил. Гарантирам ти обаче, че за твое огромно учудване - това няма да се случи...

Аз така направих с жена ми - дадох и тя да кара колата за 1 месец и... се оказа, че разходът си е същият, какъвто винаги си го прави! Точка!

Успешна седмица и на теб. Карай си най-икономичния камион в Европа и си свиркай! :)

Неактивен rider777

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 44
Re: Резултати от тестове на горивен оптимизатор от caduceus
« Отговор #108 -: Септември 15, 2014, 08:36:58 am »
Като каза, че така си направил с жена си, си помислих, че си я разменил с жената на някой твой приятел ама като продължих да чета и ми стана безинтересно,,,, камиона си не го давам на друг защото е сложно,,, не е като леката кола,,, тук всичко е свързано с лицензи и ,,,,,,,,,,,,, и никога не съм казвал, че моят е най-икономичният,,,,, просто е по-икономичен с Оптимизаторите отколкото без тях ,,,

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Резултати от тестове на горивен оптимизатор от caduceus
« Отговор #109 -: Септември 15, 2014, 10:46:19 am »
Ефектът "Намагнитване на горивото"?! Да има такъв ефект, въпреки, че не е ясно как се получава. В света от 10 години, насам се продават такива магнитни "играчки", които имат известен ефект ( аз даже изпратих снимка на реклама за инсталиране от Южна Африка - 30% гарантирано)...без оргон :). Преди известно време четох, че даже "Крайслер" е закупил подобна технология и ще започне инсталирането им в своите коли. Значи.... има нещо!
Аз купих два от оптимизаторите на Кадусеус и направих статистически измервания ( мога да споделя методиката ако има интерес!). Ефектът е между 8 - 10%. Слуховете за 14 - 20% са крайно преувеличени. Подкрепям колегата PiroVeso, който е минал по моя път.  Колегата Кадусеус не е лош човек, но проблема му е, че лъже, като сам си вярва ( подобно на нашите политици). Липсата на техническо образование също си казва думата. В моя стаж като инженер ( над 40 год) аз също съм имал такива случаи..... толкова силно ти се иска да вярваш, че това което си създал работи перфектно, че накрая започваш сам да си вярваш ( особенно и ако си със счетоводно образование). Но чичкото с червения молив казва .... НЕ! Така, че нека всички инженери да простим на счетоводителя Caduseus и да му пожелаем добър път в конструирането. Това, което е направил като изделие не е чак толкова лошо и остава и да заработи, както е посочено в рекламата му.   

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Резултати от тестове на горивен оптимизатор от caduceus
« Отговор #110 -: Септември 15, 2014, 12:17:16 pm »
Vetap
Би ли споделил как си направил измерванията? Нека и други да пробват тестове по твоя начин и да споделят.

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Резултати от тестове на горивен оптимизатор от caduceus
« Отговор #111 -: Септември 15, 2014, 03:09:06 pm »
Vetap, е точно това питам и аз - с какво оптимизаторът на caduceus е по-добър по действие от това, което ти използваш, или което Donhuan ползва, или нещата които се предлагат от години в нета навсякъде по света? Имаше даже цяла тема във форума как точно да подредим магнитите по горивопровода за оптимален ефект.

И проблемът на кадуцея хич не е, че лъже и сам си вярва, съвсем умишлено си лъже той - като например за "дистрибутора си" в Холандия! Никакъв дистрибутор и никъде по света няма, и няма и да има caduceus: първо защото продуктът му не работи според заявеното, второ - защото с нищо не е по-добър от повечето конкурентни продукти, и трето - защото никъде по света няма да се намери друг такъв "специалист" като него - да ги удря всичките в земята, и да може да обясни на някого, че нещо, което не работи всъщност много добре си работи, ама той се е объркал нещо, или не го е сложил на правилното място, или тръбата му е желязна, а не каквато трябва, или... затова наистина се изискват много редки качества като патологична наглост и безочие...

Трикът с "пълната гаранция за връщането на парите" също е добре известен още от време оно от MLM-схемите: в съвременния консуматорски свят, където пазаруването на ненужни вещи се смята едва ли не за терапия (шопинг-терапия), човек за един месец изобщо е забравил какво и къде е купувал, и за какво си е мислил че му трябва то... Камо ли пък да тръгне да прави прецизни замервания и да се разправя с някакъв, който 300 пъти ще му каже да си премести оптимизатора и да го сложи там, където хич не става и пак да пробва.. докато накрая минат не 1, а 3 месеца... Умряла работа! И затова си има статистики в световен мащаб - от 100 души, дето са се почувствали неудовлетворени или излъгани от продукта, който са си купили, колко от тях въобще ще си направят труда да го върнат и да си искат парите обратно... сигурно няма и 1% (а вероятно 20% изобщо не са го и разпоаковали, камо ли да се опитат да го ползват...), особено ако сумата е сравнително малка на фона на заплатата им, а и те предварително са я "прежалили" - събрали са я, а не са я взели на кредит, та да им тежи и за в бъдеще... Както си има и статистики, вложени в официалния документ на ISO 9001:2008, където пише че: "Един доволен клиент води 2-3-ма нови. Един НЕДОВОЛЕН клиент възпрепятства 7-8 потенциални такива...". Затова не му върви "бизнеса" на кадуцея - затова нищо не е мръднало от 5 години насам. Иначе оптимизаторът щеше да се саморекламира - от уста на уста, и вече да е достигнал такава популярност, че той да не смогва с производството и отдавна да се е разраснал, да е наел хора и т.н. и т.н.

Къде са тестовете на стенд, които бяха обещани? Няма ги... Затова пък бяха показани "тестове" от химическа лаборатория... Как променяло pH-то, твърдостта и н'ам си още к'во на водата. И как ще промениш pH-то без да добавиш киселина или основа бе, джанъм? Как ще намалиш твърдостта без да отнемеш калций или магнезий? Трансмутация?! Я се скрий... Още малко и водата във въглеводороди ще се обърне, и като й драснеш клечката ще се запали...
Въздухът при автотермия светел виолетово и това било доказателство за оргон... ТОВА Е ДОКАЗАТЕЛСТВО ЗА АЗОТ!!! (който и без това си е 78% от въздуха). Спектралните линии на азота са там - във виолетовата част на спектъра. Всеки който желае може да разхерметизира леко една радиолампа (примерно като й огъне 10-тина пъти някое от крачетата в едната и в другата посока) и да види какви красиви виолетови мълнии започват да прескачат между катода и анода.


Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Резултати от тестове на горивен оптимизатор от caduceus
« Отговор #112 -: Септември 15, 2014, 03:20:18 pm »
Чета и ви се чудя на акъла как може да пишете такива безумия
1.  Айде Пировесо изпаднал в еуфория - защо ако няма ефект както твърди сега??? - да речем че се е надрусал нещо  ;D което не е чудно като се има предвид какви ги пише, но бордкомпютърът на С4-ката му и той ли е изпаднал в еуфория, та показал 4/100 нафта при 130 км.ч. както никога досега? ;D ;D ;D
2. На Vetap  пък му е криво че има само 10% икономия от първия оптимизатор К1 - малко било. Такива са ти датчиците и това пускат - на Мерцедес или БМВ са с по-широк рейндж и дават повече. Като караш корейска кола, нали разбираш че ламбдата и др. сензори не са като на Мерцедес? Сметни сам тия 10% с времето /доживот/ колко ще ти дадат - би трябвало да си се отървал вече от българското мрънкане като живееш в Южна Африка толкова време. Щом искаш пълния ефект, купи си свястна кола или си сложи газова уредба - и то обикновена, за да настроиш ръчно и избегнеш датчиците. Тогава ще имаш над 25%, а с ТАП и над 30%.  И НЯМА ТАКОВА НЕЩО КАТО НАМАГНИТВАНЕ НА НЕМАГНИТЕН ФЛУИД!!! Нали си инженер с практика, трябва да го знаеш. Ефектът просто е друг.
3. Най-много се смях на предложението на Весо да си смени Райдъра камиона с друг  ;D ;D ;D Това може да го каже само пълен профан, с уклон на ченге. Щото такива тъпи въпроси и предложения дават само ченгетата, поради промит мозък. Баси колко е паднало нивото в Симеоново, просто не е истина... Който не вярма - да види какво ново е дал тоя другар на форума освен псевдонаучни разсъждения... Като се появи нещо ново и ценно както на Владо Димитров горенето на водата, той първи гракна че това било светене - при положение че нажежава метал до бяло... . Цитирам: ВОДАТА НЕ ГОРИ!  ;D ;D ;D Или   не ти се ще да гори май, щото началниците ти не дават?
4. Какво общо има образованието ми, че е икономическо? Имам два признати патента, в този форум направих устойчиво горене на вода само с 10% бензин вътре, разработих, произведох и продавам успешно три модела ефективни, евтини и прости за прилагане оптимизатори, запалих солена студена водна пара с въртяща дъга и консумация само 12 вата - и автотермия ще направя, така им кажи Весо на твоите началници! И ще си блъскат бензина у главите щото няма да е нужен на никого след 20 години!!! А ти ще си останеш един хулител и спирачка на прогреса, защото гледам че не се трият теми в тоя форум и който иска чете и разбира със собствения си акъл.
КАКВО НОВО НАПРАВИ ЛИЧНО ТИ ВЪВ ТОЯ ФОРУМ ОСВЕН ДА ПРИКАЗВАШ? Дай конкретен пример, щото май няма.
5. А вие, господа инженери, дето ви боде в очите моето образование, вземете та си натикайте дипломите дето слънце не ви огрява - защото и Капанадзе е архитект, пък инженерите се почесват още по умните глави и не могат да го репликират  ;D Вместо да прочетете и научите нещо, се хващате за книжките - баба ми казваше че каквото пише по книгите не се ражда по нивите, така че вашето образование не е нищо повече от хартийка със снимка, ако не го прилагате и правите нови неща дето не ги пише в учебниците.

« Последна редакция: Септември 15, 2014, 03:25:12 pm от caduceus »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Резултати от тестове на горивен оптимизатор от caduceus
« Отговор #113 -: Септември 15, 2014, 03:24:47 pm »
Благодаря, братко PyroVeso! - трогна ме! - уцели ме право в "десетката"...
И понеже през изминалата година и кусур намерих няколко много добри решения на проблемите си в конструкциите - и които вече излизат от моята компетентност (по ел-тоци) и технически възможности - видно е, че отварям напълно всичко дотук намерено - на ползу роду!
Владо Димитров го имам за пример... но там е друго...
Поздрави!

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Резултати от тестове на горивен оптимизатор от caduceus
« Отговор #114 -: Септември 15, 2014, 04:34:04 pm »
Ти го учиш и го подкрепяш, а то пак с рогата. Това е то тъпоглавието на българския счетоводител.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Резултати от тестове на горивен оптимизатор от caduceus
« Отговор #115 -: Септември 15, 2014, 05:11:20 pm »
На какво можеш да ме научиш ти, колега? Ти си купуваш оптимизатори от мен, не аз от теб. Ако ги беше направил ти, щях да науча нещо - ама е обратно. Само за сведение - счетоводител съм бил две години в началото на стажа си, после 16 години отговарях за парите на хората и те ме познават лично - както в града, така и в региона. Така че не съм анонимен, не се крия /колегата Бобоком да отбележи, а може да ми дойде на гости да пием бира ако иска - офисът ми е в центъра на града/, имам сайт с адрес, имена, телефони и т.н. Крият се мишките в мазето като някои от вас, щото като си анонимен е лесно да плюеш по хората.
Тук сме 10 хил души град, и повечето се познават лично. Елате и попитайте - аз живея тук вече 25 години и имам отлично реноме, което никой не може да разруши - най-малко разни хейтъри и тролове с писане по форуми и анонимни никове.
Айде със здраве - и да внимавате какво пишете, че колегата Весо гледа и записва в тефтера ;D 
Самобаннвам се оттук, че ми се гади вече. Който иска да чете за проектите по които работя - в моя форум.
Желая успехи на тези, които ме подкрепиха в анкетата и с постове! Работете и не вярвайте на кухи теоретици - само на практиката!!!

« Последна редакция: Септември 15, 2014, 05:54:12 pm от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Резултати от тестове на горивен оптимизатор от caduceus
« Отговор #116 -: Септември 15, 2014, 05:53:26 pm »
Айде стига простотии!
Нищо не коментирате - само се хапете и ритате!
Заключвам темата!