Анкета

Има ли колегата Caduceus своето място във Форума или не?

Да!
24 (72.7%)
Не!
9 (27.3%)

Общ брой гласове: 23

Гласуването приключено: Септември 21, 2014, 09:08:09 am

Автор Тема: Резултати от тестове на горивен оптимизатор от caduceus  (Прочетена 143469 пъти)

GTV

  • Гост
Re: Резултати от тестове на горивен оптимизатор от caduceus
« Отговор #30 -: Октомври 27, 2013, 01:49:17 am »
Пак се почна с баданарките! Не разбрах кой какво хвали? Горивата ли са криви или оптимизаторите? ???
« Последна редакция: Октомври 27, 2013, 11:17:43 am от GTV »

Неактивен rider777

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 44
Re: Резултати от тестове на горивен оптимизатор от caduceus
« Отговор #31 -: Октомври 27, 2013, 09:49:32 am »
Горивата, че са криви, криви са.  В България са може би най-некачествените от цяла Европа да не кажа от целия Свят ,,,,,,,, ама това си е мое мнение де и не ангажирам никого с него. А, че Оптимизаторите на Кадуцеус работят за мен лично две мнения няма.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Резултати от тестове на горивен оптимизатор от caduceus
« Отговор #32 -: Октомври 27, 2013, 12:43:14 pm »
Ако някой/някои "колеги" се дразнят от факта, че чрез мен и усилията ми като участник в този форум се създаде нещо добро, работещо и практически приложимо - това само говори лошо за него/тях. Ако пък модераторът сметне, че темата е излишна -  моля да я изтрие. Аз каквото можах, направих - дори преди около месец предложих на уважаван според бивш модератор член на форума отново да изпробва без ангажименти новия зонов оптимизатор К3 на обикновена газова уредба, но дори не получих обратен отговор. Така че... Офертата отпада. Приказвайте си - аз продължавам да работя, пък на който не му харесва че имам резултати - да върви на ... /да пробва се сети/  :)
Желая успехи на тези, които не се движат по течението и работят!   

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Резултати от тестове на горивен оптимизатор от caduceus
« Отговор #33 -: Октомври 27, 2013, 06:06:28 pm »
Caduceus ! Време е да спреш да мислиш че форума се чете само от балъци ! И когато решиш да публикуваш някой от фантастичните си постове ще бъде добре да го подкрепиш с някакъв сертификат, например като от тази лаборатория ! http://www.messer.bg/company/ACCRED.pdf   Очевидно е, че за теб законите на стехиометрията не важат, за това ще е добре да уведомиш човечеството, кога възнамеряваш да започнеш да гориш само въздух !!!

GTV

  • Гост
Re: Резултати от тестове на горивен оптимизатор от caduceus
« Отговор #34 -: Октомври 28, 2013, 12:08:40 am »
Братко Кадуцеус, допреди година и нещо стреляше срещу харповете, а сега срещу всичко де що мърда! Споко бе пич, никой не може да ти вземе занаята. Някога много отдавна се шушукаше че Хитлер е можел да запали атмосферата. Да не изгорим, ей? ;)
« Последна редакция: Октомври 28, 2013, 08:33:00 am от Maistora52 »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Резултати от тестове на горивен оптимизатор от caduceus
« Отговор #35 -: Октомври 28, 2013, 08:30:18 am »
Михаил Кузмов
1. При машините се сертифицират само продукти, които подлежат на това. Електрически машини, съоръжения с опасност от взрив и др. - има си европейски стандарти за това и съответни акредитирани лаборатории. Подобно е за строителството и т.н. Тази лаборатория, която имаш предвид в линка, явно прави това за газове и газови смеси и това няма нищо общо с темата, нито с моите продукти. Я малко вземи и прочети закона :) Като си окачваш ароматизатор-борче в колата трябва ли му сертификат? Всичко което произвеждам е външно за конструкцията на автомобила и се води аксесоар. Така че сертификат не ми трябва. Резултати от тестове в акредитирана лаборатория по транспортни средства е съвсем друго нещо, там се работи по въпроса - но засега нямам намерение да излагам подробности.
2. Относно автотермията - има едни дебели книги на проф. Андреев в които всичко е описано отлично, съответни патенти, както и в периода 2001-2002 над 200 бр. автомобили в Русия пригодени за работа на свръхобеднени смеси и разход на бензин 0,5- 1,5л/100 км. Отделно има един двама в бившия СССР които го правят и в момента и броят на колите с автотермични устройства със сигурност е няколко хиляди. Незнанието не те извинява, Кузмов - просто те излага.

GTV
Споко и ти, братко  :) Няма никаква стрелба по друго освен кемтрейлс или глупостта човешка. Който може, да взема каквото иска. Няма страшно и от запалване, освен ако американците ни напръскат вместо с барий и алуминий с платина и неодим на прах, ама няма да им стигне бюджетът  ;D

Поздрави
« Последна редакция: Октомври 28, 2013, 08:35:58 am от caduceus »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Резултати от тестове на горивен оптимизатор от caduceus
« Отговор #36 -: Октомври 28, 2013, 03:13:07 pm »
Горкото човечество !! Какво ли ще дишаме ?? ОСВЕН, ако тази лаборатория, не измери на ауспуха, чист планински въздух ! Тогава поклон !

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Съвсем информативно искам да споделя резултатите от едномесечни тестове /в реални пътни условия/ на последния ми модел зонов оптимизатор К3. Колата е Мерцедес 200Е, обикновена газова уредба, настройка на предварението от делкото и крановете на газта. Настройката е на максимална мощност, върви по-добре отколкото на бензин.
Първоначален разход - 11,5 л/100 км газ. Колата е стара и тежка, кара се извън града с висока скорост, по магистрала около 120-130 км/ч. Шофьорът е с над 30 г стаж на волана.
Разход в момента - 6,5 л/100, при движение Ловеч-София и обратно и 20-25 км градско в столицата. Т.е. около 43 процента надолу.  Мисля че не е лошо  :) Продължавам напред, следваща цел е 5/100 газ, на същата кола. Изделието което ще се ползва вече е готово, коренно различно от досегашната технология и все пак не е ясно дали ще даде очакваните резултати . Оптимизаторите работят най-добре, когато има възможност лесно да се регулира предварението и обедняването на сместа - т.е. при газови уредби. Предвиждаме за в бъдеще тестове и с К3+Мегаскуирт на бензинови автомобили. Виждам че колегата Валекс има напредък там.
Желая успехи на работещите практически от форума!

ПП
Това е само информативен пост за тези които са чели темите по които съм писал и следят развитието на продукта. На който му трябвам, да ме търси в моя форум garaja.net
« Последна редакция: Март 18, 2014, 09:46:13 pm от caduceus »

Неактивен rider777

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 44
Да споделя и последните ми засичания ,,,,,,, на месец минавам от 10 до 12 000 километра, преди зареждах за минимум 5000€ а сега се движа с около 4000€ на месец при абсолютно еднакъв стил на каране,,,,,  Кадуцеус, Бог да ти помага и скоро да направиш още по-добър Оптимизатор брат.

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
     rider777, колона от танкове ли караш? 1лв/км! Вземи такси. По изгодно е.

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Колега, не се хаби - rider-ът е второто "аз" на caduceus! ;) iCrow е третото му!
Ако не вярваш - виж им хисторито и какво са писали на "гаража" (което пък е плагиатство от "мазето")...

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Сложил е една нула повече, може би техническа грешка, но ако потвърди същите числа, навярно не е на ясно какво е нулата в математиката, но пак не го съдя щото и аз до скоро се чудех тая нула за какво е. Ама като гледам, че посочва евра-ейци вместо лъвове сметките му винаги ще са извънземни.

Неактивен rider777

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 44
 :D :D :D :D :D :D Второто "Аз" на Кадуцеус ,,,,,,,,, ще се скъсам от смях  :D :D :D :D :D   

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Райдер-а май кара едно голямо "Бу" с ремарке ... 30-тина тона :) Малко ще му е трудно да събере нещата в такси.
П.С. Райдер, ти ли ми свирна на магистралата към Серес тая седмица като те изпреварвах? :)

Неактивен rider777

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 44
Видях в Рено Форум, че питаш кой е бил ама аз от месец съм си паркирал камиона пред нас и си карам колите,,, от утре сутринта се качвам на камиона и поне 3 месеца само газ.