Анкета

Има ли колегата Caduceus своето място във Форума или не?

Да!
24 (72.7%)
Не!
9 (27.3%)

Общ брой гласове: 23

Гласуването приключено: Септември 21, 2014, 09:08:09 am

Автор Тема: Резултати от тестове на горивен оптимизатор от caduceus  (Прочетена 143544 пъти)

Неактивен rider777

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 44
Re: Резултати от тестове на горивен оптимизатор от caduceus
« Отговор #90 -: Септември 13, 2014, 01:20:36 pm »
Кадуцеус ,,,,,,,,, очаквай обаждания от няколко от няколко приятели, които имат камиони !!!!!!!!!!!!

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Резултати от тестове на горивен оптимизатор от caduceus
« Отговор #91 -: Септември 13, 2014, 01:33:55 pm »
Колега Скелет,

Не си един от малкото щастливци - ВСИЧКИ са толкова щастливи, колкото и тебе!

Тези 5% са ти в рамките на грешката на измерването! Т.е. ти никога не можеш да установиш с точност 5 ли са, 3.5 ли са или са -1 ! Усеща се нещо, ама то е точно колкото да не е без хич! Установих, че други много по-тривиални похвати (споменал съм ги по-горе) влияят на икономията в по-голяма степен, отколкото този оптимизатор. Да не говорим, че аванс-процесор за 50 лв. специално при LPG тотално го аутперформва по всички показатели...

Какво изобщо ми говориш за данните от сайта на caduceus? Там може да пише и 5000%, нали той си ги пише!

Сметката съм я правил. На мен дневният ми маршрут (с водене и взимане на децата от училище) е около 15 км. Нали не смяташ, че една петилетка ще изплащам две магнитчета в пластмасови тръбички и с малко станиолче между тях? Че аз след толкова време ще съм забравил, че изобщо имам оптимизатор - най-вероятно и електромобил ще карам вече, а онази глупост още няма да се е изплатила, камо ли да ми е спестила нещо. И изобщо - какъв е смисълът да си купиш Трабант, на който като му сложиш оптимизатор да харчи колкото Москвич? Ми купи си Москвич направо! Или викаш - и на него като му сложиш оптимизатор, ще харчи колкото Рено! Ми купи си Рено направо! За мен лично изходът от цялата тази спирала е само един - електромобил! -80% без никакви оптимизатори, веднага и то за много години напред.

Ако ти си намерил друго приложение на оптимизаторите, то аз не си купувам iPhone, за да забивам с него пирони (макар, че може би и за това става...)! Все пак ще е интересно и полезно, дори за самия caduceus, да споделиш за какво ги използваш - току виж му скочили акциите и неочаквано всички ние да се окажем "на далавера"... :)
« Последна редакция: Септември 13, 2014, 01:44:16 pm от Maistora52 »

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Резултати от тестове на горивен оптимизатор от caduceus
« Отговор #92 -: Септември 13, 2014, 01:54:06 pm »
   Това което съм направил го знае. Само че не ми се почват спореве за това има ли оргон или не, елементали, мисълформи и т. н. Затова ще се въздържа от по нататъшни коментари.

  Понеже казваш че щастливците сме всички които го имаме тоя оптимизатор, ще го дам на братчеда. При него може би ще работи, но това няма да те направи щастлив щото е недоказуемо за тебе. Иначе казано спора е безмислен.

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Резултати от тестове на горивен оптимизатор от caduceus
« Отговор #93 -: Септември 13, 2014, 02:09:16 pm »
Виж сега - спорът тук изобщо не е за оргона и за това. какво представлява той, и дали съществува или не...

Спорът е за оптимизатора на caduces и за това дали и каква работа върши той!

Дай ни някакво РАБОТЕЩО решение - КАКВОТО И ДА Е ТО (ако ще и да смесва вода и олио в хомогенен разтвор...), с ефект ОЧЕВИДЕН ЗА ВСЕКИ И РАЗЛИЧЕН ОТ ПЛАЦЕБО, и ние ще сме безкрайно щастливи и доволни...

Caduceus, кой ти е дистрибуторът в Холандия? Ще дадеш ли адрес, телефон нещо да пратя един приятел там? Хем ще продадеш един оптимизатор на европейски цени....
« Последна редакция: Септември 13, 2014, 02:46:45 pm от PyroVeso »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Резултати от тестове на горивен оптимизатор от caduceus
« Отговор #94 -: Септември 13, 2014, 03:14:25 pm »
Уважаеми колеги /без Весо и подобните му/,
Аз по принцип съм човек, който гледа да не излага другите, но Пировесо прекали. За да ви се изясни защо излива тази жлъч против мен, ще ви разкажа една истинска българска история свързана с нашите отношения.
Когато направих първия оптимизатор К1, Веселин ми се обади и се срещнахме в София. Сложих му на Голф 2 /с обикновена газова/ един К1 на тръбата в багажника /същият който после направи 20-30% с ТАП на Румен Роев/, а втори оптимизатор К1 той си го сложи после на личния си Ситроен С4, комънрейл с ламбда. Плати ми ги и имаше гаранция за връщане от 1 месец за реален тест, както е стандартно прието при мен за да е доволен клиентът. Резултатът му е описан подробно от него във форума тук:
http://mazeto.net/index.php?topic=6079.60
Цитирам:
..........
Да се включа и аз в анкетата, и да споделя впечатления от ползването на оптимизатора: Първо и най-важно - принципът действа!
Автомобил: Citroen C4, 1.6 HDi, 110 HP, 5-степенна ръчна скоростна кутия, 2005 г. (Автомобилът е далеч от перфектното си състояние - предстои годишна профилактика, смяна на масло и филтри, има и лек проблем с турбината.)
Наблюдава се осезаемо намаляване на разхода (и по ECU, и по метода "пълен-пълен"). Чудото, което никоя "водородна клетка" не можа да постигне, се случи! Средният разход по пътя София-Бургас-София падна от 4.6 на 4.2 и то при включен климатик, фарове и почти постоянна нужда от изпреварване със 130-140 км/ч на дълги колони от автомобили. На междинни "затворени" участъци като Карнобат-Сливен-Карнобат средният разход беше 4.0 - нещо, което тази кола не е показвала на дисплея си никога, ever! (Под "затворен" участък разбирам: да отидеш до място с друга надморска височина и да се върнеш обратно, а не например да се качиш с колата на Витоша и после само по пътя спускайки се надолу да мериш разход...)
Поради многото усложняващи картината фактори (споменати по-горе) ми е трудно да определя точно колко е спестяването, но по първи приблизителни преценки е някъде между 8 и 15%.
..............
Абсолютен плюс на технологията е, че е неинвазивна (не изисква никаква промяна по автомобила, нито пък по ECU-то), не изисква никаква поддръжка/обслужване (примерно да дебнеш кога са минали 50 часа работа на двигателя и да трябва да доливаш дестилирана вода...). Силно препоръчвам на всеки, който използва често автомобила!

Към автора Cadiceus - абсолютни адмирации, не само за изобретението, но и за цялостния поглед върху живота - напълно непечалбарски, комерсиален само дотолкова, доколкото това е неизбежно-необходимо.
Евала!
...........................
Т.е. Веселин беше много доволен... Какво го накара сега така да ми се ядосва, лъже като дърта циганка /и го знае!/, като ме плюе неспирно? Нали сам видя на практика, че оптимизаторите ми работят – и то не със 5% ефективност?
Отговора е - наранено его и пари... Веднага след като се убеди, че всичко е ОК, поиска да стане дистрибутор за София. Малеее, как ще забогатеем сега – 10 хил таксита и още 10 хил баничарки, като сметнеш отстъпка и т.н. – айде, за година-две сме милионери... Затова си купи за начало още 5 /пет/ оптимизатора като поръчка на едро с отстъпка /въпреки че какво „едро” е пет броя/. Да, ама не му се получи. Защо? Защото като дистрибутираш нещо, е важно да си дадеш поне малко зор и да научиш как се работи с продукта и особеностите му. Както казах в преден пост, не може да се кара едно към гьотере!
Весо е химик по образование, но се занимава с психотерапия и музика. Няма лошо, широко скроена личност. Но когато тръгнеш да правиш нещо техническо, трябва да обърнеш внимание на подробностите. А те са, че при метан и особено при такситата има много, много различни системи – и с адаптация, и обикновени метанови, с аванспроцесори и без и т.н. Те са най-големия пазар – но и най-проблемния. К1 не работи на стоманени тръби каквито имат повечето метанови, на медни е с понижена ефективност /това е една от причините да направя после К3 модулен/. Другият голям пазар е на старите дизели – баничарки и прочее пушливи дърти бангии, които собствениците им не искат да сменят защото нямат пари. Последните се хващат и за сламка – затова те най-много ме натискат да им слагам оптимизатори, но аз не го правя защото нямат системи за самонастройка като комънрейлите. Е, Веселин явно се е поддал поради наивност, безхаберие или прекален оптимизъм. Естествено, че няма да има ефект там – писал съм го многократно както в този форум, така и на много други места. НЕ МОЖЕ ЕДНО КЪМ ГЬОТЕРЕ!
Та в резултат от цялото неграмотно изпълнено упражнение, на Весо му върнали оптимизаторите и той сега реве като ученичка или ощипана госпожица /негови изрази/. Проблемът не е в оптимизаторите или в мене, а в неговото нежелание да се понаучи на нещо.  Иначе да пише по форумите е цар!
Въпреки това, ако ми ги беше върнал навреме, щях да си ги взема и да му върна парите както правя при всички подобни случаи. Да, ама егото не се надвива лесно... Що Асен да може пък, аз не! Електрос номер 2...
 Това е накратко цялата история. Оттогава мина доста време, но виждате че за болно его няма лек – което не е мой проблем.
Веселине, засрами се бе човек! Имаш постове с мнения точно на 180 градуса и това се вижда от всеки. Вече изясних и защо.
А понеже баща ми ме е учил да не си оставям магарето в калта /а тази кал е много дълбока и миризлива и в нея се въдят гадинки като гореспоменатия субект/, предлагам на Майстора 52 да се замисли дали да не пусне една анкетка  за бан и на Пировесо поради преднамерено нечестно отношение плюс систематично и пристрастно клеветене на стар участник във форума със съответния рейтинг, брой постове и реални постижения – видни от анкетата във заключената тема.
Топката е в админите.

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Резултати от тестове на горивен оптимизатор от caduceus
« Отговор #95 -: Септември 13, 2014, 05:05:23 pm »
Да, Асене, историята беше приблизително такава. Но нека запознаем колегите и с подробностите, с които не съм съгласен.

Първо и най-важно: бях "много доволен" докато бях в период на ентусиазъм и еуфория, а в такъв момент човек вижда и тълкува нещата едностранчиво и не си дава обективна сметка за детайлите. Беше достатъчен само един малък тест - да дам колата да я кара известно време жена ми, и всякаква еуфория около работата на оптимизатора се изпари.

Следващото нещо: Никога не съм си казвал: "Леле какви печалби ще падат - за година-две ще стана милионер!" (за сметка на Асен...). Изобщо не съм такъв човек. Казах ти на тебе, че покрай завода в Ловеч ТИ ще станеш милионер, ако си спомняш добре? Твоят коментар беше: "Ами да!". Моите намерения бяха: да подкрепя един български продукт и изобретател, естествено срещу скромен процент, който по някакъв начин да оправдае вложеното време, рекламата, моинтирането и т.н.. Ако си спомняш и лично ТИ определи полагащите ми се проценти за дистрибуцията. (По това се занимавах с DVD-authoring, разработка на хардуер и софтуер, поддръжка на информационни системи с национално значение. Никога не съм се оплаквал от приходите си, нито някога съм ламтял са милиони... Напротив - цял живот съм си изкарвал хляба с висококвалифициран и нископлатен /заради българските реалности/ труд.) Най-после, викам си, нещо "истинско", българско, екологично и полезно за хората, което имах възможност (включително и капиталова) да подкрепя. Знаех че ще е трудно, най-вече срещу предразсъдъците на хората, но си казах - работи ли, никой няма да се интересува особено на какъв принцип го прави. Взех 5-те оптимизатора от тебе "на едро", защото смятах да ги поставям на хората БЕЗПЛАТНО, и едва след месец или два, ако те са доволни от работата им и решат да ги задържат - тогава да ги платят. Точно каквото предложих и на колегата rider777 по-горе. Та извинявай, че по този начин те помолих да си поделим финансовия риск (с което ти се съгласи)... И знаете ли колко хора го сториха? НИКОЛКО! Прибрах си 3 от оптимизаторите, сложихме ги на нови автомобили (вече не таксиджии), с други горива, двигатели и конфигурации - отново същата история. От тогава изобщо не съм се занимавал с тях - хората отдавна са забравили, че сме поставяли нещо, ако не са и изпаднали по пътя някъде в снеговете и калищата... Гарантирам, че никой не е усетил нито присъствието, нито отсъствието им.

Та основните ми занимания (тези, с които си вадя хляба) са много по-технически насочени, отколкото можеш да си представиш. Останалите са по-скоро хобита, или "работа по призвание" (за хипнотерапията дори пари не вземам - каквото ми оставят хората, ако решат, че съм им бил полезен...). И не ми обяснявай, че не разбирам какво са технически детайли и обективни данни! Разработвал съм софтуер, който на базата на генетични корелации от ДНК-анализ определя етноса на човека и дори приблизително региона му на местоживеене..). Ти да беше споменал, че има някакви особености за всеки вид двигател, автомобил, гориво? Да имаше някаква методика за поставянето? Колко пъти ти звънях по телефона да ти описвам каква е колата, какъв й е горивопровода, железен ли е, меден ли е, колко далече, колко близко до двигателя?...

Е, периодът на еуфория премина, с което явно съм престанал неволно да натискам по-леко педала на газта, докато също така неволно съм си затварял очите за факта, че стигам по-бавно за където съм тръгнал. Започнах да правя и по-обстойни експерименти, включително и с (колите на) хора, които и представа си нямат за какво става въпрос. Пробвах и други "технологии" - само с магнити по горивопровода, с процесора на Румен, с Пантон-реактор и т.н. (И недей да си мислиш, че в момента съм дистрибутор на Румен... Не че не препоръчвам продукта му на всичките си познати с коли на LPG и метан... До момента и една стотинка не съм изкарал от неговите процесори, макар че благодарение на моето мнение е продал десетки... Просто от тези си занимания, резултатите и вложено време покрай тях разбрах, че в преобладаващата си степен те са безсмислени...). И всичко постепенно си дойде на местата... ВСЕКИ може да бъде заблуден (или самозаблуден), но само глупакът може да упорства в заблудата си. Ти като си светкаш лампата в хола не се чудиш половин час дали тя свети или не, нали? Нито се чудиш на колко процента свети...

Та когато се съмняваш в моралните устой на някого - преразгледай първо своите собствени! Разбирам, че имаш син - студент в София (ако не е завършил вече), което си е доста тежко за финансиране, особено с приходите от провинцията, но не това е начинът... Това е била и една от причините на 2-та или 3-те пъти, когато Altium искаше да те изхвърли от сайта да съм се застъпвал за тебе, та това не ти се е случило и до ден днешен...

Знаеш ли кога ми падна най-много в очите? Трябва да ти кажа, че изобщо не беше свързано с оптимизаторите (макар че там изпих голямата студена вода от тебе). Когато започна да говориш за ChemTrails и за chembuster-ите, яхнал вълната на Витан... Следващият момент беше в самохвалната ти автобиографична "изповед" в темата на колегата Nizo - жалка история...

И не на последно място - престани да повтаряш (наистина като какаду..), че те плюя! Казвам си мнението, и то е насочено главно към колегите. Е, позволявам си и по някой по-пикантен бъзик по твой адрес, ама чак пък жлъч...
Напротив - пожелавам ти да разработиш един ИСТИНСКИ продукт, за който никой да няма и грам съмнение работи ли или не! Аз ще съм първия човек, който ще те поздрави за което! Дотогава обаче си оставаме в рамките на добрите пожелания, екзотичните теории за Мирозданието и празните приказки...

Та не ми отговори на въпроса - кой ти е дистрибутора в Холандия? Адрес, телефон, име на фирмата, ЕИК - та да можем да видим какъв е оборотът на тази фирма за 2013 година в холандската НАП?

donhuann

  • Гост
Re: Резултати от тестове на горивен оптимизатор от caduceus
« Отговор #96 -: Септември 13, 2014, 05:54:44 pm »
Голям спор голямо нещо....Аз да ви кажа за моята вехта вектра 91 ва година ;D наредил съм магнити преди изпарителя с + страната ;D кято ми я намери един приятел със своето махало  :o и се оказа че е познал! Преди магнитите със 28л газ пропан бутан минавах 340-350км сега минавам 400 и малко и колата върви по-плавно и работи много тихо.

Неактивен g1905

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 96
Re: Резултати от тестове на горивен оптимизатор от caduceus
« Отговор #97 -: Септември 13, 2014, 06:33:02 pm »
Спирайте се вече.......със сигурност всеки е прав за себе си.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Резултати от тестове на горивен оптимизатор от caduceus
« Отговор #98 -: Септември 13, 2014, 06:52:07 pm »
Да приключваме, защото подхранването на този спор е безпредметно. С две думи да кажа по въпросите на Весо и няма да пиша повече - има си доста материал и който иска ще чете и разбере кой е прав и кой крив
1. "Заводът" в Ловеч е един цех с няколко десетки работници на възраст 20-22 години, с килимчета за да могат да коленичат с гаечните ключове с които сглобяват китайските коли  :) Това е просто цех за елементарна сглобка, с цел после да се пише че колите са "произведени" в ЕС. За миналата година производството е по 2 /две/ на ден. На второ място, има сертифициране което не може да се нарушава и за да се направи нещо допълнително по колата /примерно монтаж на оптимизатор/ трябва да се мине през китайската фирма- майка. Тези другари крадат технологии на поразия и не искам да имам нищо общо с тях. Не ми са интересни 600 коли на година и бивши ловешки мутри с червен оттенък /сега бизнесмени/. Имал съм си работа с тези хора по друг повод и знам колко са коректни. Милиони там няма  :)
2. Кемтрейлс са призната от ООН програма за геоинженерство и има доста документи - ако не знаеш, порови и виж сам. Това е безусловно и не търпи коментар - така че кой паднал в очите на някого и кой не, не е важно. Важното е че или не искаш да разбереш, или не четеш достатъчно.
3. Бизнеса ми с Холандия не е твоя работа - нито на никой друг освен на мен и тях. Гледай си твоя и не проявявай нездрав интерес, че е невъзпитано. Когато трябва, ще излезе дори по медиите - не по рано. Ако си наясно с бизнес етиката, няма въобще да питаш - ама май не си.

Това е - говорете си на воля, без мен. Времето ще покаже.


Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Резултати от тестове на горивен оптимизатор от caduceus
« Отговор #99 -: Септември 13, 2014, 08:42:34 pm »
3. Бизнеса ми с Холандия не е твоя работа - нито на никой друг освен на мен и тях. Гледай си твоя и не проявявай нездрав интерес, че е невъзпитано. Когато трябва, ще излезе дори по медиите - не по рано. Ако си наясно с бизнес етиката, няма въобще да питаш - ама май не си.
Така си и знаех - че ще се изнижеш като мокра връв, както правиш всеки път, когато ти се постави конкретен въпрос. По тази логика можеш да твърдиш, че и на Луната имаш "бизнес"... И бъди спокоен, знам какво е бизнес-етика - занимавал съм се с подобни въпроси още по времето, по което ти си се правил на банкерче. И точно следвайки етиката, през живота си на никого не съм продал нищо неработещо, или неработещо според предварително заявеното, точно обратното - много и мои, и фирмени разработки не са видели бял свят именно защото не са функционирали според очакванията на клиентите, с всички неблагоприятни финансови и организационни последици от това...

Щом се занимаваш с оргон и с радиестезия, вероятно си чувал и за Карма. Не знам дали осъзнаваш как хубаво си си оцапал твоята...

Времето достатъчно показа - 4 години вече... Помниш ли навремето какво се случи с кубчето на Рубик (в дълбокия соц.!), после с микрофибърните кърпички, както и с много други интересни и полезни за хората продукти? Нещо не виждам "оптимизаторът" да е между тях... А за мен този факт говори най-красноречиво от всичко останало...

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Резултати от тестове на горивен оптимизатор от caduceus
« Отговор #100 -: Септември 13, 2014, 08:50:14 pm »
Уморих се да чета тук... зарязвам ви....

Неактивен bobokom

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
Re: Резултати от тестове на горивен оптимизатор от caduceus
« Отговор #101 -: Септември 13, 2014, 10:41:20 pm »
Защо бе Майсторе, много интересно стана, като в турски сериал.
« Последна редакция: Септември 15, 2014, 03:27:22 pm от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Резултати от тестове на горивен оптимизатор от caduceus
« Отговор #102 -: Септември 14, 2014, 05:37:07 am »
Е ми точно! - остава да включим и опцията "ред сълзи - ред сополи"!

Неактивен rider777

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 44
Re: Резултати от тестове на горивен оптимизатор от caduceus
« Отговор #103 -: Септември 14, 2014, 11:59:52 am »
Още сълзи и сополи ,,,,, http://vbox7.com/play:e0a3657498

Неактивен bobokom

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
Re: Резултати от тестове на горивен оптимизатор от caduceus
« Отговор #104 -: Септември 14, 2014, 11:33:09 pm »
Няма да има сополи вече, единия се обиди и си тръгна, другия сигурно е баннат или се крие, за да не връща 1800 лева на някой прецакан. :)