Анкета

Има ли колегата Caduceus своето място във Форума или не?

Да!
24 (72.7%)
Не!
9 (27.3%)

Общ брой гласове: 23

Гласуването приключено: Септември 21, 2014, 09:08:09 am

Автор Тема: Резултати от тестове на горивен оптимизатор от caduceus  (Прочетена 144825 пъти)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Здравейте,
идеята ми не беше да предизвиквам обсъждане във форума, а само да видите докъде съм стигнал за над три години откакто направих К1. Новият сайт е доста информативен и сбит като форма, затова се надявам да е по-ясен за разбиране и четене.
Сега ще отговоря на всеки който е писал след мен в темата и приключвам, пък ако на някого му трябвам знае къде да ме търси - както виждате, не се крия, имам офис със карта и адрес, телефони и т.н., писал съм си имената и фирмата, работеща и налична в Търговския регистър. Дай Боже в скоро време и износ в една много бяла страна, та няма да се налага да се разправям със нашенски многознайковци по форумите и да доказвам разни неща дето са им много над образователното ниво. Да се сетят кои са сами  :)

piton2012
Много ти благодаря, колега! Прав си за забележката, получих и на лични една препоръка и ще оправя тази неяснота. Нещата са прости - никой не иска да ми направи тестове /естествено платени/ с бензин или дизел и да измери промяна на калоричност, пламна температура, вискозитет и т.н. за да се види какво става на практика с течните горива след просто няколкоминутно престоявне в допир с активната повърхност на кутия К3. Дори и в лабораторията на ХТИ-Бургас не искаха. Единствено лаборатория за храни и води се нави, и то на водни проби от чешмата, щото нямаха никаква работа и им трябваха пари  :)  Там се получи лек шаш в химичката, която каза че това не можело да бъде, пък някак ставало. Както виждате в таблицата, допуски няма защото уредите им са добри и некитайски  :)
Та в тази връзка пуснах тези изследвания на първия вариант на К3 /още под името Активатор Извор защото първоначално беше предвиден за активиране на вода в бойлери, басейни и т.н./ - за да се види че нещо става когато се ползва кутията К3, а не е просто някаква измама която не действа. Като намеря лаборатория да ми се навие за изследвания на въглеводороди, ще ги пусна и тях.
edin
И ти си прав, колега! Но в случая просто нямам още изследвания на бензин /както обясних по-горе/ и това е причината за пускането на тези тестове с водата - не наличието на вода в бензина.
nizo
Оптимизаторите ми / К1, К2 и К3, както и вариантите им/ нямат нищо общо с използването на чисто магнитни полета, а още по-малко на два магнита раположени на отблъскване. Това съм го обяснил достатъчно изчерпателно в темата тук
http://mazeto.net/index.php?topic=6079.0
Нито има геометрични фигури в оптимизаторите ми, нито пирамиди и прочее слаби неща - въпреки че принципът е подобен. Прочети и се запознай ако искаш, може да ти е интересно. Освен това при К3 има въздействие върху акумулатора или въздушния филтър, където няма грам гориво и нещата работят и така - т.е. има нещо друго, което не е подредба на клъстери в бензина и прочее глупости  :)
rider777
Райдър, като се върнеш в Б-я се обади, че имам по-добри неща вече от К2 и старите К3, каквито са на камиона ти  ;) Когато имаш време, напиши ми повече данни за камиона ти и за мотора - Рено Премиум, година..., двигател..., и т.н. за да видя дали някой още има точно такъв камион - имаш късмет че при този модел не са блокирали софтуера още и имаш пълноценна обратна връзка, съответно и добър от оптимизаторите ми. При повечето по-нови модели това е блокирано както при VW-тата от Голф 4 нагоре. Нали се сещаш че автомобилопроизводителите имат инвеститори от петролопроизводителите, например при Фолксваген голяма част от акциите се държат от араби от С. Арабия, Оман и Кувейт. Това става точно около пускането на Голф 4 и от него нататък никой бензинов мотор на концерна не е със свободна обратна връзка, както при нормалните коли. Другите подобни са американските - Форд, Шевролет и т.н., на които също има блокаж, ама и те естествено произвеждат петрол...
Безавариен път, приятелю!!!

Относно Спиди и Еконт, предлагал съм им и няма никакъв резултат. Даже и среща нямахме, въпреки че през местния в Ловеч офис на Еконт съм изпратил няколкостотин оптимизатора за три години и са върнати само десетина бр., предимно от проблемни коли от посочения по-горе тип. И това може да се провери по техните системи и бази данни, както и да се говори с хората в офиса им - ама не би. Странно, но факт.
Разберете - почти никоя институция няма полза от това да се разпространяват такива изделия - само частния потребител! Това се показва от практиката - пълно затваряне отвсякъде, а хората са доволни. Парадокс - но като се има предвид къде живеем....
PyroVeso
Пък ти вземи та спри с това плюене, защото си видял лично и дори си писал един пост, който ми е в сайта и е доста добър и информативен между другото  :) За което ти благодаря, но не бива като не си компетентен да се занимаваш с това да прехвърляш вината върху мен - просто ти липсват знания, пък не искаш да ги набавиш. Съжалявам, но това е твой проблем - не мой. Пак благодаря за добрите ти думи в началото, поста ти е тук и може да се види от всички - пост 65 на тази страница:
http://mazeto.net/index.php?topic=6079.60

Това е, колеги. Надявам се да сте доволни от отговорите ми /поне повечето от вас ;)/. Спирам да пиша тук, защото нямам намерение да ме плюят незаслужено и да се обяснявам като ученичка, при положение че отидох толкова напред в материята. Работя и по други проекти, който иска може да види докъде сме стигнали с колегите във моя форум www.garaja.net.  Тук приключих, квит сме.

Довиждане
 

« Последна редакция: Юли 19, 2014, 12:42:28 pm от caduceus »

Неактивен rider777

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 44
Re: Резултати от тестове на горивен оптимизатор от caduceus
« Отговор #61 -: Септември 07, 2014, 05:57:41 pm »
Да разлаем кучетата !!!!!!!!!!!!! https://www.youtube.com/watch?v=Xr7yL1cqhhE

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Резултати от тестове на горивен оптимизатор от caduceus
« Отговор #62 -: Септември 08, 2014, 06:31:36 pm »
Кучетата нещо не джафкат  ;D Срещу факти май е трудно да се приказва - Рено Премиум, 450 к.с., 13 литра обем, нормален разход 28-29л/100 км с 28-30 тона товар. Сега: средно 22 л/100 км, + 4 часа работа на място и 8 литра изгорени за това. Някои хора да сметнат, преди да си отворят големите усти. Реални пътни резултати!
Със здраве

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Резултати от тестове на горивен оптимизатор от caduceus
« Отговор #63 -: Септември 09, 2014, 09:10:08 am »
caduceus
Ще си позволя да ти предложа вместо да се опитваш да намериш измервателна лаборатория, която да ти измери калоричността на горивото да направиш относително измерване. Тоест да сравниш калоричността на необработено и обработено гориво. Трябват ти тенжера с 1л вода и горивна система тип 'спиртник'. Слагаш определено количество от горивото, палиш и засичаш началната и крайната температура на водата. При еднакви начални температури на водата, разликите в крайните температури ще даде разликата в калоричността. Експеримента трябва да се проведе няколко пъти и да се усреднят резултатите. Естествено точността ще зависи от доста неща. Като основното е да се намалят или поне да се уеднаквят топлинните загуби при опитите. Може да се направи в изолирана кутия или бидон.
Надявам се да споделиш резултатите и изводите си.

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Резултати от тестове на горивен оптимизатор от caduceus
« Отговор #64 -: Септември 09, 2014, 04:01:45 pm »
Други хора пък явно си мислят, че клипче с показанията на някакъв бордови компютър за последните кой знае колко си километра, карани при кой знае какви условия и натоварване са неопровержими факти...

За мен фактите са:

1. При мен (оптимизатор, поставян лично от caduceus), при колегата и на още 5 таксиметрови автомобила (при всичките поставяни след многократни консултации по телефона с caduceus, споделяне на резултати, корекции на поставянето и т.н.) - навсякъде спестяване в рамките на 5%, а това си е в рамките на грешката от измерванията, в рамките на плацебото, в рамките на ефекта от това да си смениш горивния и въздушния филтър или зимните гуми с летни.., и в рамките по принцип на технологията с магнитно активиране на горивото, описвана надълго и нашироко от руснаци, американци, (предполагам) колегата ELPUNTO и т.н... Демек - ефект почти никакъв, разлика с конкурентни (а всъщност - една и съща) технологии - никаква. Около 1000 лв. назад - неоспорим факт. Голям срам от големите приказки по рекламата на оптимизаторите - неоспорим факт...;

2. При мен (Голф 2, 1991 г., 1.6 бензин, каран на LPG), при монтиране на коректора на предваренито на Румен Роев - огромно и извън всякакво съмнение, напълно измеримо спестяване - 20-30%! Коректор на Румен + оптимизатор на caduceus = почти никаква разлика...;

3. Колегата MZK също прави замервания, като резултатите от тях бяха подобни на моите.

Та това са ФАКТИТЕ!
По въпроса за моята компетентност - тя е до толкова, доколкото като си купя телевизор, автомобил, пералня, компютър и т.н. да мога да ги ползвам, настройвам, а понякога и ремонтирам... Ако caduceus смята, че неговият продукт върви в комплект със специалист в областта (него самият) за да може да работи правилно - това е съвсем друг въпрос и съвсем НОВ тип продукт...
Никога не съм се смятал за човек с кой-знае-каква компетентност, но поне мога да замеря, наблюдавам, коригирам ако нещо се налага, както в краткосрочен, така и в дългосрочен план, и накрая да изкажа сравнително безпристрастно и обективно мнение. Ако някой нарича този процес "плюене" може да ходи спокойно да се снима...

Имам САМО един въпрос към цялата работа (всъщност въпросите са няколко, но смисълът им е един...): След като оптимизаторът е толкова добър и добре работещ, ЗАЩО вече (след толкова години приказки) всеки го няма монтиран в неговата кола или камион? ЗАЩО само rider777, icrow и още един-двама са толкова ентусиазирани от този оптимизатор? ЗАЩО аз самият не го ползвам, след като го притежавам в няколко екземпляра, дал съм толкова пари за него, а той, видите ли, е толкова добър?
Отговорите на тези въпроси и резултатите от "работата" на оптимизатора едва ли могат да бъдат обяснени само с МОЯТА некомпетентност. Всички ли сме некомпетентни, Асене?
Дори и да е така - ела, просветли ни, постави ни оптимизаторите така, че да работят според листовката!

Та ето - за това МЪЛЧИМ в отговор на подобни клипчета, а не че "пред фактите и Боговете мълчат"... То има смисъл истината да се каже веднъж, дваж, триж... Повече няма смисъл!

Забележете - във форумите "печелят" аудиторията не най-умните, най-правите и най-компетентните, а най-приказливите... Тези, които смятат, че като повторят една лъжа 1000 пъти, тя ще стане истина, дотолкова, че и самите те да си повярват в нея.

С още по-голямо здраве..

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Резултати от тестове на горивен оптимизатор от caduceus
« Отговор #65 -: Септември 09, 2014, 04:48:23 pm »
Боже, боже...
1. Кажи някъде /където и да е, но на специалисти/ че само с аванспроцесор имаш 30% намаление на горивото и със сигурност някой ще умре от смях. При комбинация с оптимизатор - да, дава 30% икономия. Просто махни оптимизатора и пак карай - колата ти ще умре на пътя за 10-20 км като свърши остатъчния ефект. После иди при Румен и го питай за това, както и дали има на колата си оптимизатор К3 и как работи той. И напиши пак тук - но да не забравиш!
2. Моделът К1 не се слага на стоманени тръби на метанови таксита!!! При медни има някакъв ефект, но не е голям. Той работи добре на пропан, дизел и бензин - метанът е газообразен и има специфики. Не може да се работи едно към гьотере!!!!
3. Казах ти вече - ако не можете за един месец да установите че нещо не работи, имате гаранция за връщане. Не ми ги върнахте - значи оптимизаторите ви трябват. Ползвайте си ги със здраве, но на подходящи коли
4. Никакво магнитно активиране няма - нито на горивото, а камо ли на въздуха или акумулатора. Има каталитичен ефект на полева основа, която не разбирате поради дебелоглавие, или липса на желание /а може и на акъл/.
5. Последното се вижда от добрите резултати при залепване на модулни кутии К3 на стената на акумулатора или директно на въздушния филтър. Какво гориво, какво намагнитване, какви пет лева.
6. Слава Богу, работя вече за чужбина и не ми дреме много дали имам български поръчки. А още повече - какво мислят разни умници и дървени философи. Нямам и време да пиша по форумите както преди, та си плюйте спокойно вече
7. Колегите които пишеха едно време във форума и имат оптимизатор, може пък да се изкажат и те - дали Весо е прав и ефектът е 5% или е повече. Аз няма да вземам отношение и да ви влизам в игричките.

ПП
Това, че клип с черно на бяло показания на борд компютър с невероятен разход са глупости - вероятно пуснати от третото ми аз, което карало камион във Франция  ;D и един куп други такива приказки показва, че човекът който ги пише е много, ама много зле. Просто си пий розовите хапчета и не се изказвай неподготвен, че се излагаш.

Неактивен g1905

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 96
Re: Резултати от тестове на горивен оптимизатор от caduceus
« Отговор #66 -: Септември 09, 2014, 07:49:56 pm »
При мен нещата с оптимизатора не се получиха, но caduceus е много коректен човек и ми върна парите.

elektros

  • Гост
Re: Резултати от тестове на горивен оптимизатор от caduceus
« Отговор #67 -: Септември 09, 2014, 08:47:41 pm »
Истината за съжаление на Кадуцея е груба, и той я знае...Ефект от подобни устройства има, но е силно необясним, не подлежи на логични изследвания, и най- важното- няма повторяемост..... Ние имаме един, повтарям само един случай, при който има икономия на гориво в необясними пропорции,  от 14-15 на 100 на 7.5, 8 на 100. В останалите експерименти, включително и на моята лична кола ефекта е в рамките на грешката, може и да стига 10%, ако някой тъп селянин от не ме ядоса. Ефект категорично има при емисиите изгорели газове,  прескачат се няколко позиции нагоре при всички измервания. Това кой колко разбира и как не чете световно  известни болни мозъци може  се коментира свободно и на воля тук, във форума, също и на разни клипчета, където показват някакъв разход...Само че действителността и реалните събития, които се случват явно заобикалят регион Ловеч........ ;D  А и кучетата в Ловеч вече може и да сте изяли от глад, затова и да не лаят.... :o

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Резултати от тестове на горивен оптимизатор от caduceus
« Отговор #68 -: Септември 09, 2014, 09:18:41 pm »
Благодаря на колегата g1905. Връщал съм и след два месеца дори, но след повече смятам, че човекът е имал достатъчно време да прецени. Казвам ви едно към едно че не става на всички коли - например няма шанс при VW мотори от Голф 4 нататък, но на Голф 3 става. Пасат естествено също не реагира. Софтуерна забрана за обедняване. При Поло увеличава разхода, защото отива в авариен режим. Шкодите са пак така - Октавия и прочее. Ако се бръкне в компа и се премахне проблема, нещата ще се оправят, защото датчиците са на практика едни и същи с др коли - ламбда, нок сензор и т.н. Но аз не мога и просто на такива коли не слагам оптимизатори.
При Ауди обаче няма проблеми и реагират чудесно на всичките ми модели оптимизатори! Групата VAG явно не може да си позволи да свали реномето и на Ауди барабар с народните коли... И защо е така? Защото от Голф 4 нататък в концерна влизат с голям дял акции арабски инвеститори - Оман, Катар, Саудитска Арабия, Кувейт. Те произвеждат петрол, за бога!!! Защо собствените им коли да го намаляват, независимо с какви методи?
Другите проблемни са американските - Форд, Шевролет и останалите. В САЩ естествено също се добива петрол!
Остават всички други - Мерцедес и БМВ например никога не са давали фира и нямам върнат оптимизатор от такава кола. Опел, Рено, Ситроен, Пежо, корейски и японски - обикновено няма проблем. Проблеми има при недобре сложени газови инжоекциони, липсваща връзка с бензиновата ламбда, липса на аванспроцесор - дори при метан!!! В Плевен при такситата например е точно така... Движат се с 30% по-ниска мощност, но не им увират тъпите глави да дадат по 100 лв, което е горе-долу стойността на един ТАП. Тогава пък няма кой да ти го настрои защото са невежи и некадърни - което е голям проблем, защото Румен Роев е признат специалист човека, но е един и няма сто ръце...
Пък многознайни газаджии бол, леле мале... Надменни, не може да се говори с тях. Сган, сган некадърна - и ти им вкарвай нови технологии. Холандците например знаете ли какво ми казаха? Видяхме че работи, искаме го - не ни интересува как и защо - ВИДЯХМЕ!!! А българите все са най-учени и знаят всичко, пък недай боже някой да е малко по-напред - няма начин да не е мошеник. Затова са бедни - от простотия, дебелоглавие и надменност. Господ вижда.
Разберете - няма такова нещо което работи на всичко. Ако ви кажат че има както разни Фюъл Шаркове и прочее смешки дето правели 50-70% с мушкане във запалката - явна измама е. Моля не ме причислявайте към тия - аз разпитвам всеки клиент каква му е колата, година, вид гориво и уредба и т.н. за да намаля шанса за неуспех - и на който не става му го казвам директно веднага. Няма смисъл  да се лъжем и да си пращаме пратки насам-натам по куриери. Отказал съм на няколкостотин дизели без ламбда и нок сензор, защото просто няма кой да им регулира горивната смес. Това е - гледам да съм честен, защото искам и с мен да са такива. Чудеса няма, но има нови принципи и технологии които пробиват, макар и трудно. Няма никой прокопсал в собствената си страна - утре идват едни чужденци например да ми правят интервю със запис на камера, защото ми искат десетина хиляди оптимизатори на месец!!! за да изнасят в Западна Европа, което няма как да стане без завод - но не и в България... А после идват и едни хорица с доста повече обем, разни по-дребни гърци и прочее. А аз съм седнал да се разправям с Весовци и прочее, а не си отида вече от тоя офис да си видя семейството че кое време стана
Айде чао и успехи! Дано сте ме разбрали правилно, защото няма да повтарям, както се казва в "Ало-Ало"  ;D

ПП
Сега видях че и другия неуспял пес се обажда - айде бе конкуренте Електрос, какво ти стана с боклуците от 1800 лв дето се монтират по два дни от специализиран екип и горят маса ток? Май нищо, нали? Стой си в сервиза и си сменяй части и не коментирай който работи и върви напред. Брей, разлаяхме кучетата както казва Райдъра  ;D
« Последна редакция: Септември 09, 2014, 09:23:03 pm от caduceus »

elektros

  • Гост
Re: Резултати от тестове на горивен оптимизатор от caduceus
« Отговор #69 -: Септември 09, 2014, 09:30:32 pm »
Успех в Албания или където и да е по света, наслушахме се на успехите ти, довиждане!

elektros

  • Гост
Re: Резултати от тестове на горивен оптимизатор от caduceus
« Отговор #70 -: Септември 09, 2014, 09:35:54 pm »
Боклуци са твоите тръбички, продавай си ги, докато още можеш.......

Неактивен vesod

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 59
Re: Резултати от тестове на горивен оптимизатор от caduceus
« Отговор #71 -: Септември 09, 2014, 10:40:47 pm »
Боклуци са твоите тръбички, продавай си ги, докато още можеш.......

Ти пък, защо не вземеш да си отвориш тема за твоите си творения и там да си ги хвалиш?
Няма ли да се спрете да ядете краката на най-коректния търговец в този форум. На колко недоволни клиенти си върнал парите,че да ревеш като ощипана ученичка.
Само на мен ли ми се струва, че като всички вкупом започнат да плюят  caduceus, Майстора си трае и спотайва!!!

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Резултати от тестове на горивен оптимизатор от caduceus
« Отговор #72 -: Септември 10, 2014, 09:30:46 am »
Майстора52 няма нищо "лично" с Кадуцеус, нито има негово у-ство, нито има намерение да има такова. Тук съм СКЕПТИК относно процентите на обещавани икономии!
Мнението ми относно "оргона" не го коментирам тук... просто защото нямаме раздел "Парапсихология" и защото тук е технически форум, и относно "оргона" (още прана, чи, ци, ки и пр.) съм се изказал...
Подкрепям всички и не подкрепям никой! - ако разбирате - Ролята на "цербер" не е за мен! - не съм ничий "пъдар" или "възпитател" и само ако започнете да се псувате наред - просто трия "НА ЕДРО", но епитетите които си слагате са МЕРИЛО НА ВАШАТА ЛИЧНА КУЛТУРА - НЕ НА МОЯТА! - ТОВА СЕ ОТНАСЯ ЗА ВСИЧКИ.
Относно "езиковото богатство" на мнозина от колегите, видно е, че е "дадена пълна свобода" за сравнително приемливи суперлативи и епитети...
Откровено казано - писнало ми е да редактирам простотии - те не са мои. Който желае да ги редактира - да заповяда. Който не желае, - да не чете! ВИЕ (НИЕ) сте/сме тези които градим ИМИДЖА на форума. Ако желаете той да е едно приятно място за споделяне на информация - знаете! - ако не желаете - също!
Който е недоволен от някого - да се обръща публично и да ВЗИСКВА модериране и/или администриране на дадени постове или "присъствия"... Просто казвате кой или какво ви нагрубява и "съответния проблем го отсвирваме"!
Слушам ви! - кажете Кой или Какво да трия, да заключвам или да банвам. Вие сте тези които имате тежката Дума!
Поздрави!

elektros

  • Гост
Re: Резултати от тестове на горивен оптимизатор от caduceus
« Отговор #73 -: Септември 10, 2014, 12:41:28 pm »
Да се отчете неуважението  и пренебрежителното отношение на кадуцея към критиците  във форума,   а към всички като цяло, да се отчете факта, че постоянно се натрапват положителните резултати, а отрицателните от съфорумците се омаловажават или пренебрегват. Писах преди време, че има специализирани клиника за хора с ментални отклонения,  защото от почти всички постове се виждат тежки форми на психични отклонения. Тук не сме кучета, имаме нормални уста и можем да отчитаме успехите наравно с неуспехите. Който се мисли за нещо повече,  мястото  на доказване не е тук, да го докаже не с празни приказки и обидни реплики. Само че при доста критика явно нервите на какадуто не издържат.... Да се ревизират и отстранят обидни и унизителни постове от самото начало, и ако трябва да се премахне изобщо тази тема, защото явно идеята е да се разгорят вредни и неконструктивни емоции... Явно оргонните полета имат силна концентрация на определени региони от държавата, като ефекта е по-скоро изразен към психична патология....

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Резултати от тестове на горивен оптимизатор от caduceus
« Отговор #74 -: Септември 10, 2014, 07:40:38 pm »
По предложение на колеги, пускам анкета на която трябва да се вземе отношение дали колегата Caduceus има място във Форума или не.
Същият в момента има "бан" пак по ваше предложение.
« Последна редакция: Септември 11, 2014, 09:06:37 am от Maistora52 »