Автор Тема: Свободна енергия и механична антигравитация от Андрей Ермола  (Прочетена 23144 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
@praktik
 Говорим за съвсем различни неща ти говориш за едно тяло поставено в различни ситуации, а аз говоря за различни тела в идентична ситуация. Говоря за това което се учи в училище, че на морското равнище на определена географска ширина един килограм маса е равен на един килограм тегло.
Това си е една огромна лъжа всъщност. Говоря за прост експеримент с кантар и панаирджийска боксова круша - до изясняването на този проблем останалото е мъгла и прах в очите, за да не се види реалността. И пак питам кило вълна ли е по-тежко или кило желязо. Без никакви центрофуги в покой на 42рия меридиан. 
« Последна редакция: Септември 05, 2013, 07:24:46 pm от Maistora52 »

@praktik

  • Гост
@praktik
 Говорим за съвсем различни неща ти говориш за едно тяло поставено в различни ситуации, а аз говоря за различни тела в идентична ситуация. Говоря за това което се учи в училище, че на морското равнище на определена географска ширина един килограм маса е равен на един килограм тегло.
Това си е една огромна лъжа всъщност. Говоря за прост експеримент с кантар и панаирджийска боксова круша - до изясняването на този проблем останалото е мъгла и прах в очите, за да не се види реалността. И пак питам кило вълна ли е по-тежко или кило желязо. Без никакви центрофуги в покой на 42рия меридиан.
Съгласен съм с теб, но аз се отклоних с цел по-обхватен ракурс. Само да вметна, че един килограм маса от дадено вещество на земята, няма да е един килограм тегло на луната, обаче ще е същото по количество вещество.
« Последна редакция: Септември 06, 2013, 08:07:36 am от Maistora52 »

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
@praktik
...изобщо не са пропорционални. Някаква пропорционалност има само за предмети от едно и също вещество.
 Кое е по-тежко - килограм желязо или килограм алуминий. Хайде, за да не бъде подвеждащ въпроса ще попитам кое е по-инертно от двете. Тоест при равно ТЕГЛО и равна скорост кое ще нанесе по-голям удар при сблъсък. Нека добавим за подсказка и едни килограм обеднен уран. Трите еднокилограмови гюлета се врязват със скорост 1200 м/сек в руски танк Т72 - за експеримента.
Радико не отчиташ, че алуминия е мек метал и с ниска плътност и разпределя своя удар върху по-голяма площ. И за по-нагледно: кога удара ще бъде по-силен, ако те ударя с 1 кг гумен чук или с 1 кг железен. Представи си, че те удари тяло със същата маса и скорост, но плътност на атомното ядро - аз мисля, че дори ще премине през теб, за разлика от чука.
« Последна редакция: Септември 06, 2013, 08:10:42 am от Maistora52 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Bat_Vanko
И това да го отчетем, по-точно да го елиминираме като намалим скоростта до разумните 20 - 30 км./час увеличим теглото на експерименталните единици до 4 -5 кг. и ги закрепим здраво на някаква лекичка релсова количка и чрез нея осъществяваме удар върху някакво измерващо устройство " примерно гореспоменатата панаирджийска боксова круша позната и като силомер. Според науката и трите вещества трябва да предизвикат еднакъв удар. Да ама не.
П.П. Ако някой не е разбрал за какъв силомер говоря ето тук го вижте:
http://vbox7.com/play:cb2bf3c5
« Последна редакция: Септември 06, 2013, 08:11:50 am от Maistora52 »

@praktik

  • Гост
Цитат
според науката и трите вещества трябва да предизвикат еднакъв удар. Да ама не.
Откъде знаеш че е не .

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
Радико, отговора е в гумените куршуми. Имат същата енергия като оловните, но от тях остават само синини. Имаш не само енергия на удара, но и площ на концентрация и продължителност на действие. Към всичко това като добавиш и реалните тела с вътрешно триене, еластична, пластична деформация и загуби на енергия за тях... Разбираш, че в случая говориш за по-скоро субективно усещане, а не за реална енергия на удара.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Дали уреда показан на клипа "колкото и несъвършен да е" проявява субективизъм. Знам, че е много трудно да се преодолее с години насажданото в главите ни, но...
Проблема по спасението на давещият се е проблем на самия давещ се. Ако вие сами не искате да си отворите очите и да прогледнете, то никой няма да може да ви ги отвори. А иначе изтъкнатия по-долу факт го знам от личен опит. Има и по-лесен начин за доказването му - достатъчни са автомобил с 8 джанти и телефон с акселерометър. Джантите както се досещате трябва да са 4 железни и 4 алуминиеви с еднакво тегло.     
« Последна редакция: Септември 06, 2013, 02:31:57 pm от Maistora52 »

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   Радико, аз бих задал въпрос, подобен на твоя. Вземаме два идентични железни диска. Единия го развъртаме като жироскоп, а другия не. Слагаме ги на две отделни платформи, движещи се по релси и ги засилваме с еднаква скорост към стена. Въпросът е кой ще нанесе повече щети на стената? Сблъсъкът се осъществява посредством еднакви буфери на платформите. И сега остава да пренесем представата ни за жироскопите към въртящите се частици в атомите. Щом металите са различни, би трябвало да има разлика, но каква е тя? Трябват експерименти.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
   Радико, аз бих задал въпрос, подобен на твоя. Вземаме два идентични железни диска. Единия го развъртаме като жироскоп, а другия не. Слагаме ги на две отделни платформи, движещи се по релси и ги засилваме с еднаква скорост към стена. Въпросът е кой ще нанесе повече щети на стената? Сблъсъкът се осъществява посредством еднакви буфери на платформите. И сега остава да пренесем представата ни за жироскопите към въртящите се частици в атомите. Щом металите са различни, би трябвало да има разлика, но каква е тя? Трябват експерименти.
1. Двата диска ще имат различна енергия;
2. В точката на съприкосовление със стената вектора на приложената сила ще бъде с различна посока;
3. При въртящия се диск ще има и абразивно действие както при фрезите.
т.е. двата диска ще упражнят съвсем различно въздействие един от друг!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Не Bat_Vanko
пропускаш, че дисковете ще бъдат разположени на колички с цел елиминиране разликите в еластични деформации. Аз не съм се занимавал със свръх бързи жироскопи, но тези които познавам се съпротивляват само на ротация, оттам следва "според мен", че понеже е невъзможен удар точно под 90 градуса по осите Х и У, то след удара неминуемо следва завъртане, на което жироскопа би се съпротивил и би направил удара по-тъп и тежък. Не знам дали това е свързано с темата в случая.   
« Последна редакция: Септември 07, 2013, 04:25:01 am от Maistora52 »

@praktik

  • Гост
Мисля, че въртящият се диск, ще удари по-силно, понеже се събират транслационната скорост на точка която се върти с ъгловата й скорост.
« Последна редакция: Септември 07, 2013, 04:25:59 am от Maistora52 »

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Ей, че разговор се оформи, но май е за отделна тема.
Ермола превръща натиск в движение !!!
Имаше едни пумпали едно време, като натискаш дръжката се развърта, сега си представете че слагате тухла върху пумпала и той си се върти... нещо "подобно" е неговият  двигател.
Писах му отдавна, но каза че няма да сподели как се прави, докато не направи публикация във официално издание, но естествено, че му отказват навсякъде...
« Последна редакция: Септември 07, 2013, 04:27:35 am от Maistora52 »

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Изглежда сайтът на Ермола е активен отново.
Прегледайте го внимателно, направил е нещо изумително.
Както вече казах, той превръща статичен товар (натиск) в движение.
http://ermola.com.ua/
« Последна редакция: Ноември 01, 2013, 12:35:38 pm от tobo1 »