Автор Тема: Резонансен Ядрен Реактор /Електромгнитен/  (Прочетена 7999 пъти)

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Интересна идея, патентована още през 80-те ....  Според откривателя, този реактор е 100 000 пъти по-ефективен от конвенционалните. Освен това е и безопасен - няма опасност от настъпване на некотрулеруемо  делене каквото има при конвенционалните.

Nucell  - 7.5kW за грам strontium-90.
Конвенционален термореактор - 0.063W за грам strontium-90.

http://peswiki.com/index.php/Directory:Resonant_Nuclear_Reactor
http://www.rexresearch.com/nucell/nucell.htm

Използвал е клас C стъпало, за възбуждане на реакцията и LC група с висок качествен фактор....
Когато си помислих как ли ще реагира устройството ако бъде приложена малко Тесла технология - т.е. стръмни импулси открих следното:
http://www.free-energy-info.co.uk/Chapt11.html

Като цяло теорията която споделят във втория линк, е че всъщност в резултат отискрището се получва трансмутация на въздуха в радиоактивни елементи. Според мен в това е възможно да се крие и ключът за Капанадзе....

Но дори и да не е така - радиоактивни отпадъци имаме бол, и вместо даги загробваме това ми се струва най-разумния изход, така поне ги оползотворяваме и спомагаме за по-бързото им разлагане.
А някой ден като имаме по-добро решение може и с Браун газ горелката да ги минем ... и да се свърши с тяхната радиоактивност...... :)
« Последна редакция: Юни 26, 2012, 07:58:07 pm от Радeв »

toto_nagamoto

  • Гост
Re: Резонансен Ядрен Реактор /Електромгнитен/
« Отговор #1 -: Юни 26, 2012, 08:38:55 pm »
Радев, Радееееев много си прост и бос, как може да пишеш подобни глупости бе?, ей затова още 20-30 години няма да сте в състояние да откриете същноста и принципа на генератора на Капанадзе и да го повторите заради това глупаво мислене, което имате пораждащо глупави идеи вместо да търсите градивно съпоставяйки различни необичайни технически концепции в нестандартни или малко популярни приложения даващи някои нехарактерни и необясними резултати. Само едно ще кажа, генераторът на Капанадзе е реалност и работи на добре известни принципи и закони, които съвременната наука до голяма степен пренебрегва за съжаление. А що се отнася до това с реактора смятам, че такава постановка е възможна защото неотдавна и аз бях попаднал на приблизително такава концепция на резонансен принцип само, че във микровълновия обхват осъществена от руски учени.
« Последна редакция: Юни 26, 2012, 08:46:51 pm от toto_nagamoto »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Резонансен Ядрен Реактор /Електромгнитен/
« Отговор #2 -: Юни 27, 2012, 01:08:59 pm »
Само едно ще кажа, генераторът на Капанадзе е реалност и работи на добре известни принципи и закони, които съвременната наука до голяма степен пренебрегва за съжаление.
Колега ивинявай, малко ми е неудобно, че не е по темата , ама кои са тия добре известни принципи? Някакви търговски ли са или пазарски? Опитвал ли си се да се свържеш с бай Капанадзе и той да ти каже колко му е тарифата за представлението  - просто питам защото от изказването ти излиза, че ти знаеш неща , които ние всички не знаем. Да не би да имаш такъв генератор и да си мълчиш???

Неактивен vlindos

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
  • In the chaos I order
Re: Резонансен Ядрен Реактор /Електромгнитен/
« Отговор #3 -: Юни 27, 2012, 11:20:23 pm »
Колеги придържайте се по същество на темата.
Скоро темата ще бъде "почистена".

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Резонансен Ядрен Реактор /Електромгнитен/
« Отговор #4 -: Юни 28, 2012, 12:14:15 am »
Не е добре да изразяваме така импулсивно каквито и да е лични мнения, най-малкото е проява на лошо възпитание! За всеки си има място под слънцето!
Мен слабо ме вълнува кой пръв ще пусне СЕ. Или еди койси колко много знаел.... Просто икам работещо и внедрено масово устройство!
А това може да стане с общи усилия и конструктивни предложения!
Не съм по дълбоките теории....  намислям нещо, според някаква моя си логика и го реализирам експериментално. Мото ми е: "В простотата се крие гениалността!" ;)

П.С. Реактора очевидно работи. При Тесла и Капанадзе има сериозно излъчване във микровълновия спектър, а защо не и по-високо.  Което съдейки по себе си никак не е полезно за човешкия организъм. Едно такова реакторче облечено в оловна кутийка ще е напълно безопасно. Недостатъка се крие в набавянето на радиоактивен източник ..... Знам че ползват малки източници при гамадефектоскопията и в радиоизотопната медицина.
« Последна редакция: Юни 28, 2012, 12:35:42 am от Радeв »