Автор Тема: Диелектричен Геет  (Прочетена 13998 пъти)

TRANTOR

  • Гост
Диелектричен Геет
« -: Юни 10, 2012, 07:05:06 pm »
Търся идеи за направата на  Геет реактор /конкретно реакторната част/ от диелектрици.
Все пак има и условия :
Да издържат на температурна амплитуда на работа от -40 до поне +600 градуса по Целзий/и то за сега- търсят се към 2000градуса евентуално, не са уточнени за сега/.
Материала да издържа на  нормалните целогодишни и дългогодишни вибрации и напрежения, като при един автомобил.
Термичните му изолационни свойства  да са минимални!
Може би , само може би , пръчката ще остане електропроводима.
 ;)

Неактивен Orenda

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 147
Re: Диелектричен Геет
« Отговор #1 -: Юни 11, 2012, 03:22:21 pm »
Реактора може да бъде направен от стъкло, сърцевината също.
Фирми които произвеждат медицински колби, може да направят с поръчка каквото си поискаш, за цени незнам.
Ето клип на който се използва стъклена сърцевина: http://www.youtube.com/watch?v=P8taPpNXBEw&feature=channel&list=UL

TRANTOR

  • Гост
Re: Диелектричен Геет
« Отговор #2 -: Юни 13, 2012, 10:18:00 pm »
Благодаря Оренда , това със стъклото е вариант, но при положение , че се постигне много висока степен на йонизация , температурата на флуида на изхода на реактора ще е доста сериозна и не знам дали стъклото ще издържи /поне не дълго/на температурните колебания.
При висока йонизация, според мен реактора не би могъл да се ползва за обикновен ДВГ, обмислям да провеждам опитите си с него, като горелка докато се изяснят нещата.
Не съм специалист по материалознание и ми е трудно с търсенето на подходящ материал , който при идеални условия трябва да е с много добри температурна проводимост , здравина , възможност за формуване и обработка и диелектрик.
Като се имат на предвид 4те хиляди градуса на катода на плазменната лампа - предполагам , че на изхода на реактора е възможно плазменният поток да стане с поне толкова.
« Последна редакция: Юни 14, 2012, 12:07:45 am от TRANTOR »