Автор Тема: Експерименти с комутатор на магнитни потоци (КМП)  (Прочетена 292698 пъти)

half

  • Гост
Експерименти на Getca
« Отговор #60 -: Октомври 17, 2008, 01:56:09 pm »
"...Здравейте...Вчера пробвах шунт навит по схемата на Громов - http://www.skif.biz/index.php?name=Pages&op=page&pid=176, но ..."

 :) ;)
Лека му пръст на Громов, но това е схема на комутатор ИНКОМП.
Громов го знаеше това, тъй като в руския форум на "skif.biz", тази схема бе подадена за обсъждане от В. Иванов още през октомври 2006. През февруари 2007 покойния Громов излезе със статия по темата, но "пропусна" да отбележи кой е авторът. Беше му припомнено и той повече не се върна на това. Инак на руснаците много им допадаше да говорят и обсъждат "Схемата на Громов", която беше патентована още преди повече от година като ИНКОМП (справка ПЗ №109554/22.05.2006г. Бюлетин на ПВРБ №6/2007). Не, че радиото например, не е "тяхно" изобретение и още куп други работи!  :o Обичат си ги те тези работи  ;D  за разлика от нас, дето се стесняваме да бием барабана и да се гордеем с нашето си!

half

  • Гост
Експерименти на Getca
« Отговор #61 -: Октомври 18, 2008, 09:43:28 am »
Разликата между МЕГ-а на Т.Бардън и генератора на В.Иванов на база ИНКОМП е, че при българският "Генератор ИНКОМП" всъщност имаме два паралелно включени генератора на напрежение, работещи във фаза - източника на упр. импулси и генератора, към които е подвключен товара, като нормалното синусоидално напрежение се формира от "Генератор ИНКОМП", който използва за тази цел не повече от 15% от общия ефективен входен ток.  И така, първият генератор, управляващият, подава 1/2 или 1/4 от синусоидалният сигнал, а "Генератор ИНКОМП", с помоща на комутираният магнитен поток на постоянният магнит "добавя" липсващите 1/2 или 3/4 от пълният период!  ;)
Просто, нали?
 ::) :-\ :)
Резонансният кръг на изхода се използва за да "заглади" синусоидата и за нищо друго. Ако е необходимо изх. напрежение да е постоянно, то от него (резонансния кръг) няма особена нужда.

ПП. А, да! Горната снимка (* inkomp_.jpg (65.9 KB, 310x285 - видяно 168 пъти.)) е пример на неуспешна конструкция.  :) ;)
« Последна редакция: Октомври 18, 2008, 09:47:00 am от half »

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Експерименти на Getca
« Отговор #62 -: Октомври 22, 2008, 06:27:20 pm »
Здрасти, Half...
Разликата между МЕГ-а на Т.Бардън и генератора на В.Иванов на база ИНКОМП е, че при българският "Генератор ИНКОМП" всъщност имаме два паралелно включени генератора на напрежение, работещи във фаза - източника на упр. импулси и генератора, към които е подвключен товара, като нормалното синусоидално напрежение се формира от "Генератор ИНКОМП", който използва за тази цел не повече от 15% от общия ефективен входен ток.  И така, първият генератор, управляващият, подава 1/2 или 1/4 от синусоидалният сигнал, а "Генератор ИНКОМП", с помоща на комутираният магнитен поток на постоянният магнит "добавя" липсващите 1/2 или 3/4 от пълният период!  ;)
Просто, нали?
Мисля, че сме говорили обстойно за разликите между двете конструкции, но нещо ми е мътен твоя анализ на ИНКОМП. Къде видя тез генератори на напрежение бе човек... ??? :o Би ли разяснил, че става интересно. Накрая обобщаваш, че е просто...Може би за теб, щото за мен не е. За резонансната верига пък хич не ми се говори, защото съм го казал в предишни свои коментари. Относно магнитния ключ на Громов не споря, но мисля, че Иванов работи с кръгови магнитни потоци, а руснака с противопосочни.
Така...значи дотук си губихме времето с празни приказки, а сега конкретно. Altium, когато шунтираш потока работиш около минимума на , a когато го пренасочваш в най-дясната част на кривата или около максимума на .
« Последна редакция: Октомври 22, 2008, 06:37:00 pm от getca »

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Експерименти на Getca
« Отговор #63 -: Октомври 24, 2008, 11:14:31 am »
Дясната част на кривата съответствува на насищане на феромагнетика и максимално Rm. Лявата част е при липса на всякакво подмагнитване. При МЕГ-а имаме подмагнитване от ПМ, който задава работната точка около минимума на Rm. Така че единствения шанс е да се работи надясно от минимума на кривата. Altium, прочети книжката за магнитни усилватели - http://forum.mazeto.net/index.php?topic=474.0. Там е обяснено много добре за изискванията към магнитопровода и характеристиките му.
При анализ на кривата се вижда, че за дълбоко насищане на феромагнетика е нужна 2 пъти по-голяма енергия отколкото за подмагнитване до минимума на Rm. Това е отразено в по-малката стръмност на кривата и зависи от материала на сърцевината. Номера е по-голямата част от тази енергия да се използува ефективно отново и от това зависи пряко КОП на устройството. Може да се използува схемотехника от импулсните преобразуватели.  ;)
« Последна редакция: Октомври 24, 2008, 11:29:53 am от getca »

half

  • Гост
Експерименти на Getca
« Отговор #64 -: Октомври 24, 2008, 01:49:32 pm »
Привет Геца!
 :)
нормално е този анализ, както го наричаш, да ти е "мътен".
По отношение казуса "Ключ на Громов" би трябвало всичко да ти се е изяснило, след като си се запознал вече (само предполагам!) с патентната заявка от 2006, която посочих. Така, че този въпрос би трябвало да е изчерпан.
По втората, по интересната част, това, което съм написал е точно така. Вие познавате само тези конструкции, които са публикувани в нета, а аз и преди съм писал, че те само онагледяват принципа. Те имат само и единствено предназначение да показват възможности, но никой не бива дори и да си помисля, че това са реални конструкции на реален генератор! В противен случай те, тези конструкции никога не биха били показвани  :)
Тъй че генераторите на напрежение са си там, където им е мястото.
С този "анализ на ИНКОМП" бих искал единствено да помогна на теб и другите, които искат да направят нещо със собствени сили.
Разказах ви всъщност на какъв принцип е изграден този генератор. Е, повече... ще е много в повече от необходимото.
 :) ;)
Успех на всички!

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Експерименти на Getca
« Отговор #65 -: Октомври 24, 2008, 03:50:15 pm »
Здравей, Half...Благодаря ти за съветите и пожеланията, но както си забелязал тук се опитваме да пишем конкретни неща, така че изрази като...
Тъй че генераторите на напрежение са си там, където им е мястото.
са някак си не на място. А за 'мътния' анализ не си ме разбрал...имах предвид, че е неясен и донякъде дезинформиращ относно принципа на МЕГ-а. За авторството на магнитния ключ не споря, макар че в руската статия се споменават изследвания от 2001г. и не е много ясно кой от кого е преписвал.  ;) Относно конструкцията на генератор на ел. енергия, основан на комутацията на потока на ПМ чрез магнитен шунт/ключ мисля, че си изяснихме доста неща, повечето от които са коментирани във форума. В крайна сметка ако искаш да си полезен пиши конкретно, иначе само си губим времето... ;)
Сега се сещам за Windows и Linux като пример за комерсиална и свободно разпространявана идеи. Има свободен и платен Linux. Който иска да е комерсиален, да бъде, никой не му пречи, но тук не е подходящото място. Между другото много идеи са загинали точно заради прекалената им комерсиализация. Така че една идея може да бъде свободна/отворена и същевременно част от нея комерсиална. Отвореността осигурява голяма гъвкавост и бързо усъвършенствуване, тъй като много човешки мозъци се напъват едновременно и дават добър краен продукт.
Предварително се извинявам, ако коментара ми е бил с остър тон или възприет като заяждане... :)

half

  • Гост
Експерименти на Getca
« Отговор #66 -: Октомври 24, 2008, 08:32:19 pm »
Геца,
не се чувствам обиден ни най-малко, тъй като няма от какво! :)
Просто се опитах да помогна с нещо, доколкото ми позволяват знанията и опита в тази област.  ;D
Повече няма да ви досаждам, тъй като и без това ангажиментите ми не са малко.
А пък що се касае до комерсиализацията... Ти как си го представяш това нещо, генератора (което вече е факт!), като елемент от нашия живот в близкото бъдеще? Всеки сяда дОма си в работилничката и започва да си го дялка?  :o
Твоята мечта такава ли е? Да си направиш едно и да започнеш да го правиш на другите около теб като подарък?!  ??? ???
Всъщност ти не си единствен който пропагандира подобна философия. Във всеки форум, където се разискват такива нови технологии има и такива, които казват "Дайте да го направИМ!" След което посипват с огън и жупел "алчният"  ::) изобретател, който просто не желае да работи за едно потупване по рамото, а желае да получи еквивалент на вложеният от него високоинтелектуален труд! Така както художника, поета, писателя, композитора... Нима Леонардо да Винчи е създавал шедьоврите си без нищо? Или, айде нека е нещо познато, Н.Тесла е работил "ей така"?!
Успех ти желая и чети внимателно какво пишат "другите"!
 :)

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Експерименти на Getca
« Отговор #67 -: Октомври 30, 2008, 01:34:18 pm »
Здравей Half...
Мисля, че прочетох внимателно писанията ти, но явно ти не си вникнал какво искам да кажа/покажа с примера за LINUX-a. Мисълта ми беше, че една идея може да бъде свободно разпространявана и същевременно част от нея комерсиализирана. Който желае нека си дялка, както се изразяваш, в гаража, а който иска да произвежда и печели да плаща лиценз или там каквото е. Предполагам, че и ти си го дялкал МЕГ-а в къщи, така че не виждам лошо в това. Друг е въпроса ако има голямо производство и поносима цена, че всеки ще си купи вместо да губи време в дялкане. Само любопитните и мислещите хора дялкат, щото нещо не им харесва и искат да го направят по-добре, но...В съвременния свят този огромен потенциал не се използува поради ред причини...Много се разводни темата, така че това е последният ми коментар по този въпрос.
Желая ти здраве и успех...

half

  • Гост
Експерименти на Getca
« Отговор #68 -: Октомври 31, 2008, 09:55:29 am »
Сетих се нещо, та искам да го добавя, тъй като мисля, че е важно за тези, които експериментират.
В случая с този тип генератори не може и дума да става за К>1 по ток. Единствено възможно е да се направи нещо само по отношение на изходното напрежение, тъй като въвеждането на допълнителен магнитен поток от постоянен магнит довежда само до допълнително напрежение! Именно поради това по-преди споменах за втория генератор на напрежение, какъвто се явява "Генератор ИНКОМП"! И именно поради това споменавах не един път, че конструкциите, които циркулират в интернет-пространството не са това, което би бил един реално работещ генератор! Значи, изхождайки от изискването за "добавеното напрежение", би трябвало да се внесат определени конструктивни изменения. Инак, да, това е принципът, в най-общ вид. В конструктивно отношение.  Значи, най-общо казано, ние получаваме необходимото ни допълнително напрежение за сметка на част от общия ток, циркулиращ в системата. Всичко останало е въпрос на съотношения: ефективен входен/товарен(!!) ток и ефективно входно/изходно напрежение. Ако последното съотношение (по напрежения) е по-добро от това по ток, то K>1 е факт!
За т.нар. "автономен режим":
 Мисля, че тук съм писал нещо по въпроса, но пак ще го кажа. Според мен, реализирайки такава връзка ние всъщност променяме характера на системата. Моето убеждение е, че до сега е възможно и да са реализирани доста системи с отдаване на  енергия повече отколкото е изразходвано за управлението на процеса, но поради грешното схващане, че "автономната" работа е единственото(!!) доказателство за работоспособност, те не са реализирани и са изоставяни. Аз отстоявам схващането, че този тип генератори (МЕГ, ИНКОМП и др.п.) не работят с KПД (или Коефициент на преобразуване)>1. Реално тяхното КПД, или Коефициент на преобразуване, е много по-малък от 1!!! Може би, по мое мнение, около 30-50%! Но независимо от всичко, енергията на изхода е повече от тази, употребена за управление! Значи истината е, че ние не преобразуваме входящата енергия за управление, а преобразуваме друг вид енергия в електрическа - т.наричаната "магнитна енергия" или енергия от околното пространство, или може би да я наричаме и Свободна Енергия. Все едно. И ако ние върнем от така преобразуваната енергия обратно, за управлението на процеса, то неизбежно е така получената енергийна система да се установи в равновесно състояние. Т.е. няма такава система, която сама себе си да изведе от равновесно състояние! Необходимо е да се подаде отново енергия от друг, външен източник, за да може тя да бъде изведена от равновесие и процесите да продължат. Това е лесно доказуемо и примерите са навсякъде около нас.
За установяването на работоспособността на такава една система:
Това е най-важният момент в една такава работа. И първото и най-основното нещо е, че трябва да знаем какво всъщност измерваме. Факте, че много експериментатори постигат реални резултати, но не ги "виждат", т.е. гледат, но не виждат! Обикновено се изпада в паника или еуфория, породени или от прекомерното недоверие или пък прекомерното доверие в техниката за измерване(волтметри, амперметри, осцилоскопи и т.н.). Важно е да се използват уреди от различни системи за измерването на един и същи параметър. А за количеството отделена енергия единствено меродавен е калориметричният метод! Няма друг. Всичко е следствие на този метод, така че няма защо да се бърза.
По отношение на "Друг е въпроса ако има голямо производство и поносима цена, че всеки ще си купи вместо да ...":
Едва ли тези апарати ще се продават. Най-вероятно - не. Съвсем сигурно е, че е по-изгодно да се продава енергията, вместо апарата. Струва ми се, че това е най-логично, от гледна точка опазването на технологията. Другото ще са спекулации.
Много бих се радвал, ако скромните ми усилия помогнат на някой.
« Последна редакция: Октомври 31, 2008, 11:22:04 am от half »

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Експерименти на Getca
« Отговор #69 -: Октомври 31, 2008, 04:18:41 pm »
Привет Half...Май само ние си приказваме тук, но няма лошо... ;) Та, защо си убеден, че В случая с този тип генератори не може и дума да става за К>1 по ток. Нали изходната мощност е по-голяма от входната...и оттук следва, че може К>1 и по ток и по напрежение. Един ел.генератор само напрежение ли генерира или ел.енергия, която включва и двете величини. ???
За автономния режим мога да кажа, че задължително трябва да има регулатор, тъй като реално това е положителна ОВ и може да стане беля при по-големи изходни мощности. А извеждането от равновесие на системата става с кратък импулсен сигнал. Пробвано е...работи... ;)
Относно реалното приложение на генератора съм убеден, че ще бъде по-полезен като локален генератор на ел.енергия на достъпна цена, отколкото като тайнствено промишлено устройство, продаващо само енергията си... ;)
« Последна редакция: Октомври 31, 2008, 06:40:00 pm от getca »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Експерименти на Getca
« Отговор #70 -: Октомври 31, 2008, 08:43:40 pm »
Здравейте приятели! Не мисля че при ИНКОМП е от голямо значение кой ток е по-голям, входния или изходния. Важно е че изходната мощност като функция от напрежението и тока е по-голяма от входната. Халф! На всички тук ни е ясно че допълнителната енергия идва от постоянните магнити а тяхната енергия(енергията на магнитното поле) идва от околното пространство(Вакуум, Етер и пр.) а не е пряко свързана или идваща от влаганата за управление на магнитния вентил енергия.  В този контекст е правилно да говорим за КПД над 1 и за възможност за автономност. За да може наистина ИНКОМП да се използва като енергиен източник в утрешния ден е наложително да бъде доведен до автономност и да бъде повишено неговото КПД чрез допълнителни решения както конструктивно така и като материали и електроника. Съвременните импулсни системи и трансформатори позволяват и достигат КПД 0,85-0,95 и дори 0,98 така че при КПД на ИНКОМП от 1,90 примерно е напълно възможно изходящата енергия да се преобразува на импулсен принцип във подходяща за управление на ИНКОМП и да имаме също и полезна за потребление енергия. Сигурен съм по лична преценка че авторът на ИНКОМП - Валери , работи в това направление "АВТОНОМНОСТ" или най-малкото има и такава цел, в противен случай би ми се видял ограничен във вижданията си за бъдещето на неговото изобретение.
   Мисля също че перспективите за ИНКОМП немогат да бъдат ограничени в рамките на това , някои енергийни предприятия или държавата да произвеждат енергия и да я продават на обикновените хора било то дори и на ниски цени. В момента имаме Енергийни мрежи по целия свят от които някои са на ядрено гориво(парни двигатели задвижващи генератори), Имаме топлоцентрали на петрол и въглища, водни и прочее. Имаме също и малки петролни генератори с начална мощност 0,5Квт. и нагоре които всеки може да си купи , дори и беден човек като най-евтиния вариант е 150лв. а в западна Европа такъв генератор струва 50 евро. Идеята е че ИНКОМП генератори когато бъдат достатъчно оптимизирани , от една страна ще има мощни мегаватови съоръжения на този принцип захранващи населението а от друга страна ще се продават и малки автономни устройства  така че да не е належащо едно домакинство да е свързано с енергийната мрежа на страната.  Тогава държавата и енергийните предприятия захранващи населението посредством ИНКОМП не биха изгубили голяма част от клиентите си ако цената на енергията стане формална, така че да е безразлично на хората дали ще си купят автономна захранваща система и  никога повече няма да дадат и стотинка на доставчик на енергия или ще си плащат на доставчиците. За да се стигне до такова положение - това означава и прогрес във мисленето на хората . На всички и на производители  и на потребители което в момента звучи повече като утопия но не е невъзможно. Проблема е че настоящата световна система от свърхбогати хора и политици е хищнически настроена към останалата човешка общност и още по-големият проблем е че много способни изобретатели се съюзяват именно със хищническата световна система . Резултата е че тези изобретатели стават едно със системата а съвеста им е привидно чиста понеже е нормално да им се плати за друда им. По-принцип това е правилно да очакват и да получат възнаграждение и то наистина достойно за това което дават на човечеството но факт е че аз незная нито един изобретател на нещо наистина работещо и то да е стигнало до пазара или обществото да се ползва от това изобретение. Един способен изобретател може да получи наистина добра заплата за труда и усилията си при това без никой да се възползва от творението му освен ограничено общество от свърхбогати чиято основна цел в живота е да вземат все повече и повече и знаят че начина е да дават и предлагат неща от които всички ние се нуждаем.
    По тази причина хората които ще променят наистина обществото ни ще споделят свободно постиженията си и сами ще преуспяват във всяко отношение защото помагат и на другите да преуспяват.  Това вярвам е не само моето убеждение но и на мнозинството  в този форум а и в много други по света. Вярвам че Валери - автора на ИНКОМП е дал както във форума, така и във сайта си достатъчно информация за успешно възпроизвеждане на принципа и то с ефективност не по малка от 2 стига ние да подходим правилно към предоставената информация . Обвързването със фирми или лица не е проблем щом това не ограничава личната му свобода да споделя.
   Лично си мисля че ИНКОМП ще расте като ефективност не само при оптимизация на конструкцията но и при изпълнение в по-голям мащаб. Това е също много важно за тези които експериментират. Пример за това е енергийната технология на д-р Кирил Чуканов при  която посредством поддържането на изкуствена кълбовидна мълния той черпи светлинна , топлинна и електрическа енергия многократно превъзхождаща вложената електрическа за поддържане на процеса на отделяне на енергия от вакуума. В случая той твърди че изходната енергия при изкуствената кълбовидна мълния започва да става над 100% спрямо вложената при вложена енергия 2Квт. При по-голяма входяща мощност КПД насраства още по-интензивно. При личните ми експерименти с принципа на магнитния вентил при вложена 150Вт. енергия изходната върху активен товар бе ~165Вт.  При по-малки мощности имах ефективност като на идеален трансформатор със КПД=1 или малко по-малко.  Несмятам също че съм имал най-добрата конструкция освен това. Спрях експериментите в тази насока не защото не бих могъл да постигна КПД = 2 или повече , но ме интересува технология която е съвсем различна от ИНКОМП а също и оргинални технически решения.  В определен аспект в момента имам оргинални виждания за магнитен вентил , така че когато го осъществя  ще споделя за какво става дума но при всички случаи е добре да се екпериментира с по-големи мощности. Защо? Няма особена разлика в ефективността на един импулсен трансформатор, двигател или друга техника при различни мощности но когато става въпрос за възбуждане и черпене от  енергията на вакуума , то отделяната и добиваната от него (средата) енергия прогресивно нараства по коефицент със увеличаване на влаганата от нас енергия за целта. Така че ако примерно влагаме 1Квт. а получаваме от Вакуума 2Квт то при влагане на 2Квт ние ще получим не 4Квт а 7Квт. Говоря за принцип на прогресия така че при експериментиране със минимални мощности от порядъка на ~50-100Вт е нормално КПД да е под 1. Мисля че ако Валери следи форума дори и да има свои виждания най-вероятно ще потвърди това което казвам и то въз основа на личен опит...

half

  • Гост
Експерименти на Getca
« Отговор #71 -: Ноември 01, 2008, 11:30:47 am »
 :) :) :)
Теофиле,
Разбирам какво имаш предвид, когато казваш, че "автономната" работа е напълно възможна и нужна като доказателство за нещо си. Но аз, като човек практичен и обичащ простите и ясни неща, ще те помоля да решиш следната задача:
 :) Постановка: Имаме тръба с произволно сечение, по която тече някакъв флуид с независимо какво налягане. На тази тръба е монтиран спирателен кран. За отварянето и затварянето на този кран ти изразходваш по 5 единици енергия, като в същото време освобождаваш хиляди пъти повече енергия - например 5000 единици. За да вършиш някаква полезна работа обаче, нужно е периодично, с някаква честота, да кажем 1 Херц, този кран да се отваря и затваря. Е, като имаш предвид даденото съотношение м/у енергията за управление и тази, която получаваш на изхода, в случая К=1:1000,, колко енергия е необходимо да "върнеш" за да осъществиш самоподдържането на тази система? В случая с генераторите имаме точно това, като процес и режим на работа.
  ;) ???

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Експерименти на Getca
« Отговор #72 -: Ноември 01, 2008, 01:28:08 pm »
Здравей Халф! Би ли ми изяснил защо  ми задаваш този въпрос в когото се съдържа  и решението? На всички ни е ясно че за всяка секунда трябва да се използват 5 единици от изходната енергия за периодичното отваряне и затваряне на крана а това е хиляда пъти по малко от изходящата енергия. При такъв случай е нужно само първоначално влагане на енергия от наша страна докато започнем да използваме за захранване на магнитния ключ, енергията постъпваща от изхода.  За мен лично думата : "автономност" не е мръсна и неподходяща въпреки че за установените научни институции и кръгове е синоним на "Ерес" и предтекст за подигравка. Когато имаме дастатъчно очевидни факти то тези така изглеждащи като богове , представители на установената електродинамика и физика ще трбва да зъмълчат. Всъщност аз нямам нищо против традиционната електродинамика защото тя е само малка част от цялото познание. Съгласен съм че неможем да получим нещо от нищото но Вакуума или по точно Етера не е Нищо а е универсална високоенергийна среда изпълваща Вселената. Ако можеш да боравиш добре с по-финната електроника и освен това ако постигнеш резултатите които съм виждал постигнати при Валери с магнитния ключ, то невярвам че е особено затруднение да постигнеш автономност на едно такова устройство - ИНКОМП , дори и това да означава на изхода да захранваш само една 100Вт крушка, защото което може да се направи в малък мащаб, може  и в голям.  За всеки от нас интересуващите се и работещи в областта на свободната енергия стои предизвикателството за автономност на дадено устройство. В противен случай звучим неубедително и докато нямаме демонстрация и факти за това което твърдим , то ще сме просто едно еретично отклонение в очите на установените научни и технически среди.

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Експерименти на Getca
« Отговор #73 -: Ноември 01, 2008, 01:37:21 pm »
Здравейте...Връщането на енергия се нарича обратна връзка и си има стройна теория по въпроса. Примера на Халф с крана ми припомни отдавна случила се история, по времето на парните машини. Та, един юнак от обслужващия персонал трябвало периодично да отваря и затваря някакъв вентил на машината. Да, ама му писнало в един момент и свързал дръжката на вентила с работния цилиндър посредством дълъг лост. Така била осъществена обратна връзка и машината сама си щракала вентила, а юнака си клател краката...Един вид автономен режим... ;) ;D
Така че не виждам проблем при устройство с по-голяма от входната изходна енергия да се върне част от нея през регулатор към входа и да се получи автономен режим. В съвременните импулсни захранвания се използуват подобни схемотехники за захранване на интеграли, драйвери и т.н. При пускане се захранват през диод от източника, а след заработване на изходното стъпало захранването се поема от него.
Това е цитат от мой предишен коментар...
  С моя вариант на МЕГ правих опити за самозахранване на тактовия генератор и драйвера на мощния транзистор. Работи без проблеми само с един пусков импулс от захранването. Интересното е, че при претоварване напрежението пада и генератора се самоизключва като един вид защита от късо съединение.
Когато е писан коментара не съм имал още КОП>1, затова мощния ключ не е захранен, но в бъдеще и това ще стане. Когато човек търси, намира... :)

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Експерименти на Getca
« Отговор #74 -: Ноември 01, 2008, 03:00:15 pm »
Аз също си мислех за нещо подобно като при парната машина но в случая при водните пръскачки с които се поливат трева или цветни лехи. Там има мханизъм задвижван от водния поток при който пръскалото се върти ту в една посока ту в обратна. Както и да е - има доста неща постигнати по света  и работещи в автономен режим така че  и ИНКОМП не е  по различен.