Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Алтернативни горива

ВОДО-ГОРИВНИ ЕМУЛСИИ

(1/16) > >>

krasinet:
Здравейте,
след като не открих подобна тема във форума реших да я отворя и да узная вашите мнения по въпроса . Във нет-а има много публикации по въпроса. Някои експериментатори са достигнали до смеси 50/50 . Аз се занимавам професионално със емулсии и имам някои идеи по въпроса но бих искал да чуя вашите мнения първо.
Дерзайте. :)

Seeker:

--- Цитат на: krasinet в Май 11, 2012, 06:14:55 am ---Здравейте,
след като не открих подобна тема във форума ..........
--- Край на цитат ---
Не четеш внимателно : http://mazeto.net/index.php/topic,2074.0.html

krasinet:
Прочетох я цялата но там става въпрос за активирана - имплозивна вода без добавка на химични вещества .Аз говоря за обикновена ,  дестилирана или омекотена вода с добавка на детергенти и ПАВ която запазва достатъчно дълго и стабилно емулсията . Ако има някой опит да сподели .

caduceus:
krasinet
Имплозивната вода в сместа е сравнително малко - поне в моите опити. В около 3 л. краен продукт има 2.5 л обикновена вода, 0.350 л структурирана /имплозивна/ вода и 0.150 л бензин А95. Величините са плюс минус 100 грама, определяни на око - следил съм предимно за  спазване на принципа. Трайност и горимост на сместа - 15-20 минути, след това се разслоява, просто установката ми е първобитна и направена за два часа почти за без пари. Копирал съм установката на Краснов, а той - Шаубергер  :)
Относно смесите 50/50, още Юткин преди десетки години е правил такива по искровоударния метод във вода. Въздействието се предава през еластична гумена мембрана от водно-искровия съд в този със емулсията. Сместа била устойчива дълго време
Поздрави

     

krasinet:
caduceus
Благодаря ти за отговора.
Четох много твои постове в различни теми и искрено оценявам това което си направил . Прочетох внимателно и подробно темата за Юрий Краснов . Както и гледах всички линкове със видео с негово участие. Съгласен съм че  имплозивната вода може да повишава добивите в растениевъдството , да е лек за много болести но с 8 мл . бензин  3 литра вода да се превърнат във гориво , извинявай ама това хич не ми се вярва . Това е научна фантастика брат и чисто мошеничество . Хайде да погледнем по-трезво на нещата и да пробваме нещо по реално . Наистина веднъж гледах един клип как двама руснаци подкараха една Хускварна резачка  със смес бензин/вода - 20%/80% но я прекарваха сместа през  нещо като Geet - Pantone  генератор а там както знаем се получава трансмутация  на горивото чрез  магнит и висока температура . Може би и при тази система оргона си казва тежката дума ама входящата концентрация на гориво вода все пак е в разумни  граници. Просто да подходим научно и практически по въпроса и можем да стигнем до някои реални резултати .
Аз се занимавам професионално със емулсии и мога да кажа  че с подходящ емулгатор и някои други необходими добавки може да се получи стабилна в определен температурен интервал емулсия . Която  да  е достатъчно икономически изгодна за изпълнение . Ама да говорим за 100% да се кара кола на вода , е не бих казал неизпълнимо но много трудно осъществимо . Макар че Стенли Майер  и нашия човек Юл Браун твърдяха че са го постигнали . Но това е друга тема на разговор .
Аз лично знам как става и съм правил стабилна емулсия  Олио-вода 20%-80% и мога винаги да я направя . Смея да твърдя че и 10%-90% може да стане но дали ще гори в дизелов автомобил тази смес не съм сигурен . Макар че могат да се приложат някои химически фокуси да гори и дори да бъде по-силна от 100% дизел .
Искам тук да помоля всички които имат опит със емулгатори, детергенти и други ПАВ ( повърхностно активни вещества  да споделят опита си .
Поздрави  :)

Долепяй преипнателния знак след думата и след него поставяй интервал!!!
Правилно: "Смятам, че...", А НЕ "Смятам , че..."
mzk

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия