Автор Тема: Електрически триколки  (Прочетена 20203 пъти)

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Електрически триколки
« -: Май 09, 2012, 06:33:21 pm »
http://bnt.bg/bg/news/view/75647/zelena_svetlina_elektricheska_trikolka

Цитат
Най-големият пазар за автомобили - китайският. И най-замърсеният въздух в градски час пик – китайският. В безкрайния трафик велосипедистите дишат все по-трудно.

Оцеляването в градската джунгла ражда нов, междинен вид превозно средство. Компактно и кокетно. То вече е хит в Китай. Независимо, че вдига до 30 километра в час, предимствата му са много.

По-малка е от обикновена кола и с нея не чакате в задръствания. Спестява доста време, не се нуждае от бензин или дизел. С такава кола спестявате доста пари.

Друг немаловажен елемент - за управлението на минито не трябва шофьорска книжка. То може да се кара дори по велоалеите. Нищо чудно, че новият електрически вид става все по-търсен.

Продавач:
- Всеки месец продаваме по 50-80 коли. Клиентите твърдят, че им вършат чудесна работа.

Батериите на минито могат да се зареждат и в домашни условия. Факт, свързван със знака „плюс”. Към минуса се прикача друг факт – че батериите са от поостарелия оловен тип. Литиево-йонните, обаче, биха оскъпили значително триколките. Докато с оловните клетки крайната цена се свежда до хиляда долара.

Пазарът определя технологиите. Пазарът на високоскоростни електромобили все още е слаб, но търсенето на така наречените бавни електрически коли е много голямо.

Китайският прочит на баснята за костенурката и заека вече е в употреба. А парадоксът, че на финала бавният изпреварва бързия, сработва убедително. Очевидно китайската изобретателност е осигурила пореден достъп до средния път.
Автор: Милен Атанасов, Биляна Бонева

Неактивен oneman

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Направи го за да го разбереш
Re: Електрически триколки
« Отговор #1 -: Май 10, 2012, 12:58:45 am »
Вчера пред НДК имаше представяне на колите за еко ралито на Шел в Ротердам.
Електромобила на ТУ-София имаше следните данни: 100 km изминава с 1kWh и максимална скорост 50 km/h.
От ТУ-Варна се представаха с бензинов абтомобил - 1500 km с 1 литър бензин и максимална скорост от 60 km/h.
Интересни играчки :). Жалко, че ги хванах когато вече бяха приключили.

Тук намерих снимки на возилата - СНИМКИ Електромобилът е това което повече прилича на кола.

А тук малко повече описание -ОПИСАНИЕ

Браво на момчетата! Много им се радвам. :)

Скоро ще ги стигнем китайците!  ;)

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Електрически триколки
« Отговор #2 -: Май 10, 2012, 02:36:19 pm »
Тези легналите модели са нещо като - "велосипеда" Варна
Далеч не приложими в ежедневието.... за сега :)
Един приятел сглобява такова нещо, Но аз не бих се движил сред коли с такова средство.
Един софиянец си бръмчи редовно с CityEl
Веднъж ми се оплака че много го спирали катаджиите.... :D

От серийнопроизвежданите 3-колки: Aptera 2 ми е фаворит.
Електрическата версия изминава 160 km, разполага със 20KWh акумулатори, 80kWh електромотор.
Хибрида има 12kW бензинов генератор. Гори 1.15л/100км.

А от колите Nissan Leaf най ми допада.
Изминава 2.4л/100км. Но пък си е истинска  кола....

Не ми е ясно защо агрегатите не ги правят газови? Нали екологични коли уж, пък с бензин ....

Seeker

  • Гост
Re: Електрически триколки
« Отговор #3 -: Май 10, 2012, 05:51:42 pm »
Не ми е ясно защо агрегатите не ги правят газови? Нали екологични коли уж, пък с бензин ....
Защото бутилката за  газа  тежи колкото цялата останала кола. :)

Неактивен kkrasi1967

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 44
Re: Електрически триколки
« Отговор #4 -: Юни 25, 2012, 02:03:47 pm »
има и пропан-бутан,никъде не пише че трябва да е метан..а газова бутилка заедно с газта едва ли надхвърля като тегло един пълен с бензин резервоар

Seeker

  • Гост
Re: Електрически триколки
« Отговор #5 -: Юни 25, 2012, 03:31:38 pm »
има и пропан-бутан,никъде не пише че трябва да е метан..а газова бутилка заедно с газта едва ли надхвърля като тегло един пълен с бензин резервоар
Въобще не може да се сравняват резервуарите за газ с резервуар за бензин или дизел. Когато цедиш теглото на колата се държи сметка за всеки излишен килограм.
Бутилката за пропан-бутан тежи колкото течността която побира, а метановата тежи близо 7 пъти повече от газа вътре в нея.