Автор Тема: ННО генератор сух тип... какво пропускам?  (Прочетена 34884 пъти)

userdsp

  • Гост
Re: ННО генератор сух тип... какво пропускам?
« Отговор #15 -: Май 09, 2012, 10:43:07 am »
amdatlon, до колкото си спомням правилно от даскалото според закона на ОМ, токът е равен на напрежението умножено по съпротивлението, което от своя страна ще рече, че всяка клетка има собствено съпротивление в резултат на което има някакви ампери консумаци, НО... тези ампери преминават и през трите клетки.

Да има пробиви не означава всичкия преминаващ ток да е от пробиви. Според електротехниката колкото
по-дебел е един изолатор, толкова по-високо съпротивление има той, но може да има определени ситуации, когато нещата не стоят точно така (примерно под някакво външно действие като температура, налягане и т.н. да се променя собственото съпротивление на изолатора) Специално за случая не мога да си го обясня какво ще е.

 Мисля, че успях да постигна резонанс и определено имам зареждане и разреждане на капацитета на клетката, но резултата не е точно търсения и продължавам да ровя по честотните диапазони :)
« Последна редакция: Май 09, 2012, 10:57:05 am от userdsp »

radonen

  • Гост
Re: ННО генератор сух тип... какво пропускам?
« Отговор #16 -: Май 09, 2012, 04:45:25 pm »
Токът е равен на напрежението ДЕЛЕНО на съпротивлението.
Със спомени някакви не става. Не се занимавай  - или по скоро - занимавай си се, но не пиши глупости. Вижда се, че материята ти е крайно непонятна в основите, а ти за резонанси говориш....

userdsp

  • Гост
Re: ННО генератор сух тип... какво пропускам?
« Отговор #17 -: Май 09, 2012, 06:27:15 pm »
И това го има :) Грешката е вярна! Направо не знам как можах да объркам нещо такова, ама останалото май е вярно  ::)

radonen, какъв токов сензор бихте ми препоръчали с обхват до 50А, който да мога да намеря в България?
« Последна редакция: Май 09, 2012, 06:34:28 pm от userdsp »

userdsp

  • Гост
Re: ННО генератор сух тип... какво пропускам?
« Отговор #18 -: Май 10, 2012, 08:49:27 pm »
radonen, сега като прочетох поста Ви ми се струва, че звучи злобно, или бъркам някъде? Хубаво е да поправяте грешките на хората, защото всеки може да допусне дори такава груба грешка, но останалото е напълно излишно!  А като погледнах всичките Ви постове... то 99% от тях са такива. Не го приемайте на заяждане, защото нямам за цел да споря с Вас, но не ми се нрави да ме слагат в рамка хора, които не ме познават дори.

radonen

  • Гост

userdsp

  • Гост
Re: ННО генератор сух тип... какво пропускам?
« Отговор #20 -: Май 12, 2012, 01:39:52 pm »
Сензорът е: ACS756.

Благодаря много! На същият се бях спрял и аз, но не го намерих по нашите магазини, а комет не знам дали товари хубаво в цената, когато се поръчва от фарнел.

radonen

  • Гост
Re: ННО генератор сух тип... какво пропускам?
« Отговор #21 -: Май 13, 2012, 08:59:35 pm »
Зависи в кой магазин на Комет ще отидеш :))))
На центъра е (цената от Фарнел) * 1.25, което си е прилично. В Дружба е * 1.40-1.50 .... ;))))

Иначе имам 2 сензора от тези.

userdsp

  • Гост
Re: ННО генератор сух тип... какво пропускам?
« Отговор #22 -: Май 14, 2012, 09:28:32 pm »
Бихте ли помогнали с намирането на калкулатора за капацитета на клетката? Гледах го в някоя от темите в нашия форум.

....
Намерих ето това:

ето няколко калкулатора, които могат да ви помогната в изчисленията. сигурен съм,че може не е нещо съществено, но както казваше професорката по ЛААГ - " повторението е майка на знанието" , а ние добавяхме "..и баща на затъпяването."

http://www.66pacific.com/calculators/coil_calc.aspx - тук се смята индуктивносттана намотката в Хенри

http://www3.telus.net/chemelec/Calculators/LC-Calculator.htm - тук се смята Резонанстанта честота за LC-верига в Херц

http://www.daycounter.com/Calculators/Plate-Capacitor-Calculator.phtml - тук се смята капацитета на кондензатор с плочи

http://www.csgnetwork.com/circlecalc.html - тук се смята повърхността на кръг ( ако имате кръгли плочи за кондензатора)....


Та от следните сметки разбирам, че освен индуктивност трябва да се добави и кондензатор, понеже капацивността на клетката ми излиза на от порядъка на няколко десетки пикофарада. Та ако не добавя кондензатор ще трябва да гоня честоти от порядъка на мегахерци. Правилно ли съм разбрал, или тук има и нещо друго :)
« Последна редакция: Май 14, 2012, 10:33:33 pm от userdsp »

radonen

  • Гост
Re: ННО генератор сух тип... какво пропускам?
« Отговор #23 -: Май 14, 2012, 10:39:55 pm »
@userdsp:

Пич, чуй ме сега.... НЕ се заяждам, но си в пълна заблуда. Тоя капацитет дето го търсиш, първо е в областта на нанофарадите. Второ - за да го получиш не ти трябва този електролит, а чиста вода. Трето - трябва още един слой диелектрик.

userdsp

  • Гост
Re: ННО генератор сух тип... какво пропускам?
« Отговор #24 -: Май 14, 2012, 10:57:19 pm »
Нека бъде само вода :) Но тези честоти са убийствени. Имаше едни чипове, които увеличаваха честотния диапазон на пиковете, но не се сещам буфери ли какво там бяха.
« Последна редакция: Май 14, 2012, 11:13:21 pm от userdsp »

amdatlon

  • Гост
Re: ННО генератор сух тип... какво пропускам?
« Отговор #25 -: Май 14, 2012, 11:25:07 pm »
Ами като не стане с честотата, променяш индуктивността, за да напаснеш резонанса.
А до колкото видях в една от дугите теми, за руснак който споделя че, май ключа изобщо не е в резонанса.

userdsp

  • Гост
Re: ННО генератор сух тип... какво пропускам?
« Отговор #26 -: Май 14, 2012, 11:27:42 pm »
Да така каза vdomov... точно и аз чета този пост :) ... но от руският само това разбрах (хич не съм на ти с руския език, а е толкова ценен!)

radonen

  • Гост
Re: ННО генератор сух тип... какво пропускам?
« Отговор #27 -: Май 14, 2012, 11:45:18 pm »
Е не, тук стана страшно.....

userdsp

  • Гост
Re: ННО генератор сух тип... какво пропускам?
« Отговор #28 -: Май 15, 2012, 01:25:01 am »
Това е честотата, която използвам в момента. Волтажът не е калибриран и не показва вярно.

...

Ами като не стане с честотата, променяш индуктивността, за да напаснеш резонанса.
...

Добре, така пък може да се нагласят сметките, но нали ще трябва да омотавам дълго феритни колци за такива индуктивности  :-\ С капацитета ми се видя по-малко трудоемко и затова така реших, но щом не е начинът...
« Последна редакция: Май 15, 2012, 09:21:37 am от userdsp »

userdsp

  • Гост
Re: ННО генератор сух тип... какво пропускам?
« Отговор #29 -: Май 15, 2012, 02:57:40 pm »
Да попитам изобщо честотата може ли  да влияе каталитично при правотоковата електролиза