Автор Тема: Ток от йоносферата, електростатична индукция чрез отрицателни HV импулси  (Прочетена 116643 пъти)

emilvtc

  • Гост
Интересното е че Мъри успява да накара устройството си да работи и БЕЗ антена (заменя я с малка медна плоча) , но не успява да елиминира заземяването... И всичко това без радиоактивни елементи ?!? До колкото схванах - "радиоактивните" му разработки са доста по-късно във времето от въпросното устройство ...

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Според мен електричество от йоносферата е невъзможно да се извлича на тоя етап тъй-като проводникът с, който е свързан емитера компенсира потенциалната разлика спрямо Земята, което пречи на натрупването на някакъв значителен заряд следователно вероятно по добре би било да се предава електричеството от емитера намиращ се в йоносферата по безжичен път към Земята но чрез безелектронен носител, като например студено електричество различаващо се от познатото ни електричество по неговите характеристики описани от някои колеги и изследователи в тази област. И не на последно място се питам какво е това "Мъри", яде ли се пие ли се защото звучи някак некоректно, та хубаво е да се назовават хората с имената им такива каквито са, това беше нещо като забележка. :)
« Последна редакция: Май 02, 2012, 09:19:46 pm от x_name41 »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 493
  • Z - Оркестър Вагнер
Колеги,

Хенри Мъри или Морей /на кой как му е по-звучно/ не е извличал енергия от йоносферата. И това е правил, но ако сте чели всичко внимателно де-що има за него, той самият казва, че се е отказал от тая мижава енергия, като безперспективна. По-късно прави генератор приличащ, като този на Капанадзе, но принципа на извличане на енергията е различен.

Тесла, въпреки патента също установил, че няма "хляб" в тая работа - има доста негови цитати за патента по лекциите му и т.н. Изоставил го тотално. Никакви антени не е ползвал за извличане, а само за предаване на вече готовата енергия по прочутия му метод.

Еее, струва ли си......борбата с вятърни мелници?
« Последна редакция: Май 20, 2012, 12:07:19 pm от altium »

Неактивен vlindos

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
  • In the chaos I order
Колеги, не съм чел цялата тема и не исках да се меся ама ми се струва, че мешате понятията.

За Н. Тесла се предполага, че чрез резонасни токове или стоящи вълни излъчвани от голямата кула, които са насочвани през йоносферата, изваждал ток обратно оттам, като загубите били само за поддържане на стоящата вълна.

За Мъри се знае, че поддържал теорията, че всички елементи на земята са купчина от енергия. Със средата за която той не дава дефиниция, идваща от космоса елементите отдават енергия.  Не се отказал от извличането на енергия от Космоса, но достигнал до решението, че по-тежките атомни елементи отдават по-лесно (с по-малко външно въздействие).  Като тока при него идва от йони които се получават и отдаване на неутрони (лесно екранираща се радиация). В днешно време има такива у-ва - http://freeenergynews.com/Directory/Perreault/pre-glow_electrodes.htm работещи.
« Последна редакция: Ноември 16, 2013, 06:00:34 pm от Maistora52 »

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Ток от йоносферата
« Отговор #34 -: Ноември 03, 2012, 12:32:56 am »
Цитат на: П.Дънов
„Днес земята е много малко проучена. Има известни земни пластове, до които съвременните учени още не са достигнали. Стремеж на ученика е не само да проникне с тия сонди до дълбочина 2000 метра надолу в земята, но да издигне нагоре в пространството високи стълбове, близо 500–1000 километра височина. Знаете ли каква енергия би потекла надолу по тия стълбове? Ние бихме създали един перпетуум мобиле. Знаете ли какъв океан от енергия се крие в пространството? По същия начин и във вашия мозък се крие грамадна енергия, която изисква време и пространство, за да се прояви и реализира.“

Гледахте ли как Баумгарднър се издигна на огромна височина с Хелиев балон? Аз никога не съм предполагал, че е възможно достигането на такава височина с хелиев балон .... И при това издигайки капсула от 1 тон ... Водорода определено може повече, освен това е лесен за получаване.

Това е нещо което задължително работи и ще пробвам при първа възможност. За целта ми трябват:
'H' /Водород/ /трябва да разделя газовете от електролизера/; чували за смет :D, алуминиево фолио, много тънка стоманена тел с голяма дължина, високоволтов кондензатор, механичен комутатор, трансформатор/автотрансформатор.

Познат ми разправяше, че на вилата си издигнал железни тръби по 20м и черпи някакви милиампери.
Според мен това си е готова за ползване технология, трябва просто технологично да се изгладят подробностите. Може и цял парк от "антени' да се изгради. Проблем може би са мълниите. Вариант е, да ползваме директно пониженото напрежение за непретенциозни уреди. А за електрониката - акумулатори  и инвертори....

П.С. Мисля, че издигане дори и на 300-400м си е сериозен успех...
« Последна редакция: Ноември 03, 2012, 09:12:34 am от Maistora52 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Радев
Има и друга такава тема във форума, която явно си пропуснал http://mazeto.net/index.php/topic,433.msg46107.html#msg46107. Виж какво съм споделил там да не се повтарям само.
« Последна редакция: Ноември 03, 2012, 09:13:18 am от Maistora52 »

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Здравейте!
Преди няколко дни се опитах да направя проста импровизирана клетка за разделно генериране на Водород и Кислород. Но се оказа прекалено неефективна... С дебита който получих ще ми трябват два дни за да напълня един чувал за смет....
По сметки 80л водород има 100г товароподемност.
Някакви идеи?
« Последна редакция: Ноември 16, 2013, 01:29:57 pm от Радeв »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Радев ти за "Граф Цепелин" не си ли чувал  вземи спри да се занимаваш с глупости. Това дето си се заел много боли да знаеш. 

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Чувал съм естествено, но според мен при правилна експлоатация е напълно безопасно.  8)
Заради единичен случай, породен от нечия немарливост е заклеймен най-ефективния въздушен транспорт ....
Даже един ден ще си летя със собствен водороден дирижабъл.
Два листа фибран облепени с фолио на покрива мисля, че са добра антена като за начало. Ще ги окача на две обтегнати въжета. Смятам, че чрез ускорителни -HV импулси ще компенсирам по-ниската височина.  :)
Площта е сравнително малка за сериозен добив на енергия, но за експеримента мисля, че е достатъчно.
Но пък може би с повишаване на честотата ще се компенсира малкия капацитет ....
« Последна редакция: Ноември 20, 2013, 08:01:12 am от Maistora52 »

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Пичове не се получи наш,та работа.... :(
Антената е с площ около 1m2. Заредих я до -15kV.
След откачането от кондензатора, в който натрупвам високото напрежение, наблюдавах как пада бързо до -2kV, забавя, спада до 500V, а после до 0. И това е ... :(
 Опитите продължават, но мисля да вдигна някаква по-малка сферична антена, която постоянно да си седи горе - и зиме и лете, за по-обстойни експерименти на тема Тесла.

ПС. Пробвах да обърна поляритета, т.е. да заредя антената до +15kV, но тъй като корпуса се получи високото изби и изгоря управлението.  ::)
« Последна редакция: Декември 01, 2013, 08:40:04 pm от Maistora52 »

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Ако имате възможност погледнете обясненията на Уйлям Бети: http://amasci.com/tesla/wardenclyffe.html
Човека има доста интересно виждане (с подплатен практически експеримент) за предполагаемото действие и енергийна динамика на "The WARDENCLYFFE TOWER" система на Тесла.
Мисля че обяснението му за "AC to pulsating DC" преобразовател, тип 1890, без диод, е особено любопитно. В допълнение става ясно как се разработва кило/мега волтов импулсов генератор от входящи нисковолтови АС вълни и как тази система (вероятно) се захваща към резонансните честоти на земята, въпреки факта че те постоянно дрифтват нагоре или надолу.

В подобна насока му е и писанието за "Енергия засмукваща антена": http://amasci.com/tesla/tesceive.html
но тази статията е доста по-обширна и по-фундаментална.
« Последна редакция: Януари 27, 2014, 08:32:43 am от Maistora52 »

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Вижте следното видео. Мотор захранван от електричеството в атмосферата.

http://www.youtube.com/watch?v=xNgpMkwX5qY
« Последна редакция: Януари 27, 2014, 08:32:58 am от Maistora52 »

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Привет EDM electronics,

Може ли да поясниш следните твърдения:

Цитат
Хенри Мъри или Морей /на кой как му е по-звучно/ не е извличал енергия от йоносферата. И това е правил, но ако сте чели всичко внимателно де-що има за него, той самият казва, че се е отказал от тая мижава енергия, като безперспективна. По-късно прави генератор приличащ, като този на Капанадзе, но принципа на извличане на енергията е различен.
Доколкото знам, от това което съм чел, при експериментите на Thomas Henry Moray към устройството му е имало свързан "aerial cable" (изолиран, хоризонтално разположен, метален кабел) между 30 и 60 метров и около 20-25 метра над земята.
"The aerial used is about 200 feet long and is about 80 feet above the ground: the wire is a copper cable approximately fourth inch in diameter, and well insulated. The ground is the water pipe in the basement of Dr Moray's home" източник: ( bib.convdocs.org/v29171/?download=1)

В допълнение цитирам (http://www.rexresearch.com/moray2/morayrer.htm)
"Internally the device was electrically dead when it had not been connected and tuned to the antenna." - което някак си противоречи на това което ти изразяваш, затова моля да обясниш.

Цитат
Никакви антени не е ползвал за извличане, а само за предаване на вече готовата енергия по прочутия му метод.

Тук, не разбирам дали изразяваш виждането, че Tesla "е използвал антени за предаване на готовата енергия".
Моля поясни, най-вече, понеже четейки неколкократно неговите патени, съм останал с малко по друго разбиране.

В допълнение ще спомена нещо над което (надявам се) можем да се съгласим. Въздухът е диелектрик и, както всеки друг диелектрик с определена диелектрична константа, той притежава свойство на еластичност което се проявява при някаква (делта) напрегнатост на електрическото поле.

Не знам какво е "Ток от йоносферата" освен ако някой не го дефинира с взаимно съгласувани понятия, но определено мисля, че може да се съгласим относно съществуването на вертикален (перпендикулярен на повърхността на земята) векторен градиент на "Е" нарастващ в посока на отдалечаване от повърхността. За величината на това нарастване и как точно се определя, не мога да намеря систематизирана информация, и е малко озадачително ( поне за мен ) относно липсата на такава точна дефиниция. Аз си го представям, че е около 100 Волта, на база на така разпространената информация, като това напрежение се променя в зависимост от сезоните и различните параметри (влияещи върху диелектричната му константа) на въздушния слой, на 1 метър височинна разлика на, две, 1 кв.м метални плоскости, една върху друга, като е логично тези плоскости да не са директно една върху друга, тоест да нямат проектирано вертикално застъпване. Ако си представим това, ние всъщност имаме кондензатор, който се "пълни" с определено количество електричен флуид, който е постоянно на разположение за използване.
Ако въздуха, имаше по-висока диелектрична константа, като полиетилена или стъклото например, и се простираше до йоносферата, то тогава тази напрегнатост би била много по-висока, поради по-високата електрическата еластичност, което предполага по-високо напрежение между така представените 1 кв.м. метални плочи.

Поздрави,
« Последна редакция: Януари 28, 2014, 11:27:33 am от Maistora52 »

врановски

  • Гост
Здравейте всички,
От всичко написано тук излиза, че слънчевият вятър който е предимно съставен от електрони и вълни, зарежда Земята отрицателно а йоносферата положително.
Ако това ставаше по електростатична индукция трябваше целия въздух като диелектрик да се поляризира, ама той не е.
1 Как мислите става преноса на електрони до Земята, като се има предвид че всичко живо на планетата се храни с електричество.
2 Защо този потенциал не се заземява ами поддържа биохимичните процеси,
3.С какво се захранват мълниите, торнадата и кълбовидните мълнии.
Мисля че ако си отговорим на тези въпроси ще ни стане по ясно от каква конструкция се нуждаем.
Поздрави
« Последна редакция: Януари 28, 2014, 11:30:13 am от Maistora52 »

врановски

  • Гост
Здравейте отново!
Не знам защо затихна тази тема. Според мен това е най-важната връзка с разбирането на процесите в природата. Ако се задълбочим и успеем да имитираме конструкциите, които очевидно работят без да ги тъпчем с фосилни горива, ще стигнем и до СЕ. Какво знаем:
1. Ако излъчваме постоянно вълни по-дълги от 5 кН ще имаме отразени вълни.
Какво не знаем: - Какви да са вълните - надлъжни, напречни или смесени.
                           - В какво да ги отразим- в плазмата на стратосферата, в магнитен вихър в приземния въздух или в намагнитена плазма на космическото пространство, ако са къси вълни.
2. Според описанието на Тунгуския вихров обект, ако разбира се е автентично, надлъжна вълна се резонира чрез налепване на къси статики между Земята и Луната.
3. Какво предполагаме: Вихровите конструкции като торнадото и кълбовидните мълнии се захранват също от статични вълни, но не ходят чак до Луната за да резонират.
4. Всички живи организми се хранят използвайки статика и йонизация, също без Лунни екскурзии.
Следователно първо трябва да разберем как да получим отрицателна електростатика и как да я залепим върху скаларна вълна до нейното резониране.
Не се смейте, това не е резонанс само от изравняване на индуктивно и капацитивно съпротивление, а резонанс на средата при изравняване на електростатичното отблъскване на скалара от Земята и гравитационното му привличане от масата на Земята. Когато това стане Скаларната вълна ще изпадне в безтегловност и при електрическия си резонанс няма да има съпротивление и ще постигне огромни амплитуди.
5. Какво да очакваме от такова явление ако успеем да го контролираме? Може би въртене на вълната като хомополярно динамо, но много по-бързо и извличане на електрони от Земята или от натрупаната по Земната магнитна мрежа, отрицателна статика подобно на Тестатика, или може би разбиване на веществото чрез студени ядрени процеси подобно на дезинтеграциите на Хътчисън.
Хайде размърдайте тоя форум, че стана скучно за лудите. ;D
« Последна редакция: Февруари 18, 2014, 08:09:14 am от Maistora52 »