Алтернативни енергоизточници > Nikola Tesla

Ток от йоносферата, електростатична индукция чрез отрицателни HV импулси

(1/20) > >>

Радeв:
Всеизвестно е че може да се сваля енергия от йоносферата чрез електростатична индукция. Но за сериозна мощност трябва голяма площ на електрода/антената/ и максимална височина.  Честотата на колебание на йоносферните потенциали е много ниска => тока е минимален....
Единственото опасене което имам е да не стане йоносферна мълния, ако се отвори йонен канал ..... направо Тунгуския катаклизъм на ново .... :(
Та идеята ми е ако използам кратък отрицателен импулс със Тесла трансформатор чиято вторична е навита от по-дебел проводник, а първичната се комутира от искрище с кратки, но мощтни еднополярни рязряди.
.
П.С. Можеби като включат HAARP-а ще вдигне някой др. милиампер повече .... :P

teofilius:
Съмнявам се че ще стигнеш до йоносферата а и Тесла го е направил по друг начин.   Трудността в случая, е че капацитета на една метална повърхност издигната на високо спрямо земята е много малък. Но има и друго нещо.  За да пренасяш енергия чрез кондензатор с малък капацитет то трябва да имаш висока честота на пулсацията (промяна) на капацитета или промяна на потенциала върху едната плоча(антена)

Радeв:
Наистина трябват много голяма антена. Тесла го прави някак но не мога да свържа нещата. Как може да зарезонираш със система с много ниска честота, без да увеличиш до безкрайност мащаба на установката си?
Тази сутрин се събудих и реших да пробвам идеята. Използвах голямо парче техстолист, на терасата. Като облицовах острите ръбове с алумулиево фолио за да намаля загубата на заряд.
Пробвах с различни товари, трнсформатор, акумулатор, електролизна клетка, лампа. Като отчетен че мултицета ми откача ... Използвах евтин китайски, срелкови. Той отчита някаки много малки токове. Оставих малко гелово акумулатора да видя дали ще се промени напрежението му - не се промени... :)

Радeв:
Отново стигаме до Tesla Switsh модела ....
Според мен тесла се е отказал от него, поради ниската му ефективност. Но пак е по-добре от нищо .....

П.С. Но път Морей, вади мощност ... http://www.rexresearch.com/moray2/morayrer.htm

emilvtc:
Радeв,кефи ме ентусиазма ти, но нека се опитаме да изясним нещо преди експериментите. Всъщност какъв принцип на извличане на енергия от йоносферата се опитваме да използваме?

До колкото съм чел и разбрал - тя "пулсира" с ниска честота 7-11Hz. Приема се, че е на 100км над повърхността на земята.
Потенциалната разлика между нея и земята е 400MV (поправете ме ако греша).

Въпроса е как да се "свържем" към нея, за да извличаме енергия?

Както може да се види от клипа http://www.youtube.com/watch?v=e0n6xLdwaT0 - при промяна на разстоянието между плочите на зареден кондензатор протичат токове във външната верига. Т.е.при промяна на напрегнатостта на полето (преместване на единия електрод)

Този ефект ли се опитваш да използваш?

Друга идея която ми хрумва е да се направи високочестотен високоволтов генератор, чиято амплитуда да се "модулира" чрез антена от вибрациите на йоносферата. След това се демодулира (с AM демудолатор) и се извлича само нискочестотната съставка ...

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия