Автор Тема: Ток от йоносферата, електростатична индукция чрез отрицателни HV импулси  (Прочетена 116640 пъти)

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Всеизвестно е че може да се сваля енергия от йоносферата чрез електростатична индукция. Но за сериозна мощност трябва голяма площ на електрода/антената/ и максимална височина.  Честотата на колебание на йоносферните потенциали е много ниска => тока е минимален....
Единственото опасене което имам е да не стане йоносферна мълния, ако се отвори йонен канал ..... направо Тунгуския катаклизъм на ново .... :(
Та идеята ми е ако използам кратък отрицателен импулс със Тесла трансформатор чиято вторична е навита от по-дебел проводник, а първичната се комутира от искрище с кратки, но мощтни еднополярни рязряди.
.
П.С. Можеби като включат HAARP-а ще вдигне някой др. милиампер повече .... :P

« Последна редакция: Април 23, 2012, 07:57:14 pm от Радeв »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Съмнявам се че ще стигнеш до йоносферата а и Тесла го е направил по друг начин.   Трудността в случая, е че капацитета на една метална повърхност издигната на високо спрямо земята е много малък. Но има и друго нещо.  За да пренасяш енергия чрез кондензатор с малък капацитет то трябва да имаш висока честота на пулсацията (промяна) на капацитета или промяна на потенциала върху едната плоча(антена)

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Наистина трябват много голяма антена. Тесла го прави някак но не мога да свържа нещата. Как може да зарезонираш със система с много ниска честота, без да увеличиш до безкрайност мащаба на установката си?
Тази сутрин се събудих и реших да пробвам идеята. Използвах голямо парче техстолист, на терасата. Като облицовах острите ръбове с алумулиево фолио за да намаля загубата на заряд.
Пробвах с различни товари, трнсформатор, акумулатор, електролизна клетка, лампа. Като отчетен че мултицета ми откача ... Използвах евтин китайски, срелкови. Той отчита някаки много малки токове. Оставих малко гелово акумулатора да видя дали ще се промени напрежението му - не се промени... :)

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Отново стигаме до Tesla Switsh модела ....
Според мен тесла се е отказал от него, поради ниската му ефективност. Но пак е по-добре от нищо .....

П.С. Но път Морей, вади мощност ... http://www.rexresearch.com/moray2/morayrer.htm
« Последна редакция: Април 24, 2012, 07:00:35 pm от Радeв »

emilvtc

  • Гост
Радeв,кефи ме ентусиазма ти, но нека се опитаме да изясним нещо преди експериментите. Всъщност какъв принцип на извличане на енергия от йоносферата се опитваме да използваме?

До колкото съм чел и разбрал - тя "пулсира" с ниска честота 7-11Hz. Приема се, че е на 100км над повърхността на земята.
Потенциалната разлика между нея и земята е 400MV (поправете ме ако греша).

Въпроса е как да се "свържем" към нея, за да извличаме енергия?

Както може да се види от клипа http://www.youtube.com/watch?v=e0n6xLdwaT0 - при промяна на разстоянието между плочите на зареден кондензатор протичат токове във външната верига. Т.е.при промяна на напрегнатостта на полето (преместване на единия електрод)

Този ефект ли се опитваш да използваш?

Друга идея която ми хрумва е да се направи високочестотен високоволтов генератор, чиято амплитуда да се "модулира" чрез антена от вибрациите на йоносферата. След това се демодулира (с AM демудолатор) и се извлича само нискочестотната съставка ...

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Ами всъщност и така може да се нарече - модулиране. Така ще има удвояване на енергията вложена за отрицателния полупериод.
Така както е дадено в патентите на Морей би трябвало еектрода да е няколко десетки/стотин декара, за да може да изкара такава мощност сами с детекция. Като най-мистесиозното при него е специалният кристал който е ползвал за направата на детекторния диод. Ако има германиев Шотки - е те това е с което си заслужава да се пробва! :)
Аз за сега пробвах само с силициеви шотки. Има някаъв минимален волтаж натрупан в/у кодензатора.
Основната ми грешка е че има прекалено много сгради около мен. Трябвада отида на някоя могила и в най-високата част да разположа антената. :)

П.С. Благодаря за комплимента - за ентусиазма. Дано да не излезе вярна поговорката: "Луд умора няма!"
На там отиват нещата .... ;)
« Последна редакция: Април 25, 2012, 11:09:58 am от Радeв »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Радев! Преди години някой от форума тук беше правил опит със балон с хелий, който бе издигнал на около 30 метра и спрямо земята захранвал малка автомобилна лампа. По принцип можеш и на по-високо да издигнеш балон с хелий и да е обвит с алуминиево фолио ( за пилета на фурна).

Неактивен Петър

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 170
здравейте отново,значи ето до къде стигнах аз...1 малък хелиев балон,от тези дето се продават по пазарите,увит със алуминиево фолио вдигнат на около 30 метра,без никакви трансформатори и кондензатори...крушка 12 волта/5 вата свети слабо постоянно.ще търся кондензатор с малка утечка,но нямам идея за капацитет

gotiniq7 е правил експеримента.  :)

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Като помисли човек, йоносферата е заредена с положителни йони, за това е и йоносфера :) А земята си е източника на електрони т.е. отрицателния електрод. От нея трябва да дърпаме

emilvtc

  • Гост
Както gotiniq7 казва - трябва да черпим от земята, а не от йоносферата.
За да протича ток какво всъщност ни трябва? Трябва ни потенциална разлика създаваща напрегнатост и токоносители, които да се "задвижат" от потенциалната разлика.

Ако разгледаме земята и йоносферата като вакумна електронна лампа - Земята е катода, а йоносферата е анода.
Йоносферата е "+" заредена, а земята "-".
Т.е. имаме я потенциалната разлика и напрегнатостта на полето. Сега ни трябват токоносители (в случая с "-" заряд).
В Ел.лампите катодите им се правят от материал, който при нагряване (от отоплението на лампата) отделя електрони.
Въпросите са  какво да използваме като такъв източник на "-" токоносители и как да "прихванем" този поток от токоносители, задвижен и ускорен от ел. полето на йоносферата?

Да си спомним за ел. лампите и техните "решетки".
Та ако имаме насочен поток от токоносители (електрони в случая с лампите) то част от този поток може да се "улови" с "решетките".

Та идеята е ако на земята направим източник на "_" токоносители, които ще се привличат,придвижват и ускоряват от и към  йоносферата - да направим  на някакво разстояние над земята "решетка" (или антена), която да "улови" част (или всички) ускорени към йоносферата токоносители, като по този начин да получим ел. ток
(движение на токоносители), който да използваме ...

Малко идиотска ми е аналогията, но в този период на денонощието (посред нощ) ми изглежда смислена :)

П.П.
Заглавието на темата май тябва да е не ток ОТ йоносферата, а ток КЪМ йоносферата  ;)
« Последна редакция: Април 26, 2012, 12:45:33 am от emilvtc »

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Точно за същата аналогия съм си мислел. Антената = ускорителна решетка :)

emilvtc

  • Гост
Точно за същата аналогия съм си мислел. Антената = ускорителна решетка :)

Ако ще е така - то "антената" трябва да е "+" поляризирана, а не "-" както си го написал в заглавието...

А какъв източник на "-" заредени частици (или електрони) можем да използваме в случая?
(Някой "наджиджени" електронни лампи използват и радиоактивни материали в катодите си, за да добият повече електрони...)

emilvtc

  • Гост
Някой чел ли е в детайли за устройството на д-р Морей (Мъри)?  Какви са принципите? До колкото знам с 25м "антена" е извличал 5кW СЕ...
Някой може ли да даде яснота по въпроса (т.е. да ни спести четене де)

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian

emilvtc

  • Гост
Та разсъждавайки в тази посока - стигам до следната идея:

Да си представим схема на сорсов повторител изпълнен с N-MOS транзистор. (първата схема)

Дрейна е захранен с 400MV. В сорса е свързан Тесла траф, към който е свързан товара. Гейта е свързан към друг тесла траф, който подава импулси с потенциал 0V и примерно 100кV. Тъй като транзистора е свързан каро "повторител" - напрежението на сорса му ще повтаря напрежението на гейта му. Т.е. ще имаме съответно 0V и 100кV симфазно с напрежението на гейта му.
Идеята е, че тока в сорсовата верига протича през батерията (400MV). Т.е. изходната мощност на схемата се консумира от батерията, а входната мощност в гейтовата верига можем да я приемем за нулева (идеализиран случай).

Разбира се такъв високоволтов транзистор няма, но можем да го заместим с електронна лампа - триод (както е показано на втората схема).

Батерията всъщност е йоносферата и земята.
Анода на лампата е също йоносферата.
Катода (сорса на транзистора) е реализиран като диск (или сфера) монторана на върха на Тесла трансформатора, като тя трябва да има способността и да емитира примерно електрони.
Решетката на лампата (гейта на транзистора) е реализиран като мрежа (антена) поставена успоредно над земята и над "катода" на лампата ... 

Схващате ли вече идеята?

Катодния ток зависи от площта на катода, способността му да "емитира" токоносители (примерно електрони), "гейтовото" - решетъчно напрежение, както и от работната честота (а тя може безпроблемно да е в kHz-овия обхват)

Моля за вашите критики и коментари по идеята :)

П.П.
Извинявам се за грозната схема, но ме домързя да я начертая "по-красиво"
« Последна редакция: Април 26, 2012, 09:18:45 pm от emilvtc »