Автор Тема: Проект за електро-велосипед  (Прочетена 44985 пъти)

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Проект за електро-велосипед
« Отговор #15 -: Юли 06, 2014, 12:33:22 pm »
За покрай морето и покрай населените места изобщо е супер. Иначе вътре - покрай автобусите и колите, да им дишаш пушиляците е ад. Аз едва не получих натравяне преди двайсетина години - така - с велосипедчето на работа и после два дена не мога да се съвзема... викам си, от мързел е, ама не! - оловото, азотните и въгле-окисите са направо смъртоносни. Затова починът - на работа с велосипед, по нашите градски улици - просто го забравете. Умира се!
Братко, Радев, чакам отговор от теб, в онази другата тема за велосипедите, дето си показал едно купено за 45лв хъб-моторче.
« Последна редакция: Октомври 17, 2014, 08:45:25 am от Maistora52 »

врановски

  • Гост
Re: Проект за електро-велосипед
« Отговор #16 -: Юли 06, 2014, 12:45:11 pm »
Здравейте,
Браво Радев, много красиво произведение, да си го караш със здраве и безаварийно.
Относно акумулаторите, видях някъде из нета един руснак, беше разработил свой мотор в каплата. Но това което исках да споделя е, че акумулаторите ги слагаше в кожена чанта, окачена на рамката. Така се омекотяват ударите при друсането. Чантата може да се окачи на ластици или пружини.
Този човек беше направил и триколка, като тежестта на акумулаторите и на седалката бяха концентрирани върху двойните капли. Управлението обаче му беше затруднено. Явно е важно разпределението на тежестта.

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Проект за електро-велосипед
« Отговор #17 -: Октомври 16, 2014, 02:08:29 am »
Здравейте! Ето до къде съм стигнал с моторчето.





Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Проект за електро-велосипед
« Отговор #18 -: Октомври 16, 2014, 07:50:56 am »
Много готино моторче става!
Чудя се защо няма хибриден двигател за мотор? Или поне аз не съм чувал. Хибридни мощни автомобили харчат по 4-5 литра гориво, а ако са с 'нормална' (достатъчна на градско движение) би трябвало да харчат 1-2 литра? Защо няма такива???
« Последна редакция: Октомври 17, 2014, 08:39:15 am от Maistora52 »

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Проект за електро-велосипед
« Отговор #19 -: Октомври 16, 2014, 09:27:09 pm »
Именно!
Ок, литиевополимерните батерии са скъпи. /другите не ги коментираме - те не стават!/
Но една ел. кола с пробег на ток 5-10км и един + един 3-4 kW агрегат съм убеден че ще я захрани! И ще гори под 2л/100км при нормално каране с 80-90км/ч, /Да не говорим за линейните агрегати, които са без коляно мотовилков механизъм и там ефективността с 20-30% нагоре./
Литиева - Калб  60Аh клетка съм гледал в ютюб как я товарят с 2000А и си даваше ток към 2-минути!
Да не говорим че и ултракондензаторите поевтиняха - а те напрактика са вечни! /макар и с по-ниска енергийна плътност [Wh/kg] на практика са идеални./
« Последна редакция: Октомври 16, 2014, 09:33:18 pm от Радeв »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Проект за електро-велосипед
« Отговор #20 -: Октомври 16, 2014, 09:43:02 pm »
Доколкото знам се работи по идеята да се комбинира акумулатор със суперкондензатор. Кондензатора служи за начален пуск и първоначално ускорение, а после се поема от акумулатора. Тоест акумулатора не трябва да има голям пусков ток.
« Последна редакция: Октомври 17, 2014, 08:37:31 am от Maistora52 »

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Проект за електро-велосипед
« Отговор #21 -: Октомври 17, 2014, 12:07:24 am »
Хубавото на това моторче е че го паля само като имам нужда от него. На светофарите не работи, както и при спускане /отцепен съединител/.


П.С. До колкото знам всички хибриди имат пакет суперкондензатори, които поемат пика от потеглянето и регенеративното спиране.
« Последна редакция: Октомври 17, 2014, 08:36:52 am от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Проект за електро-велосипед
« Отговор #22 -: Октомври 17, 2014, 08:43:52 am »
Има и хибридни мотори - има и само електро-Мотори (електро-мотоциклети) - даваха разработките на едни х'американци по Дискавъри.
Ами Шкондин - прави още по-следващата крачка - самозахранващ се електро-мотор - взима китайски Хъб и му добавя - в разширен "цилиндър" своята концепция на Бедини.

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Проект за електро-велосипед
« Отговор #23 -: Октомври 25, 2014, 03:54:58 pm »
Работи си супер мопеда, обаче мисля да му добавя скорости. Двигателчето е мощно, само с една предавка мисля че не работи оптимално. Спрял съм се на вариатор.
Някой има ли предложения?
П.С.  Извинявам се на колегата създал темата, че я пълния с постове относно моя бръмчалник. Но няма раздел във форума за велосипеди и мопеди.
Eто как изглежда към момента:
« Последна редакция: Октомври 26, 2014, 06:55:47 am от Maistora52 »

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Проект за електро-велосипед
« Отговор #24 -: Октомври 25, 2014, 04:19:18 pm »
Т.е. Тесла е измислил хибридния електромобил?  8)
Имам електровелосипед, който карам ежедневно, дори и в дъжд и вятър. Личния автомобил вече почти не го карам ...
Идеята на моторчето е друга, просто си бръмча с него от време на време.
« Последна редакция: Октомври 26, 2014, 06:58:03 am от Maistora52 »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Проект за електро-велосипед
« Отговор #25 -: Октомври 25, 2014, 07:26:38 pm »
Като чух за тролей се сетих, че в София щяха да правят тестове на безплатно дадени няколко китайски електроавтобуса със суперкондензатори, които се зареждат на последната спирка. Някой да ги е виждал или да е чувал нещо за тях?
« Последна редакция: Октомври 26, 2014, 07:00:33 am от Maistora52 »