Автор Тема: Mагнитен двигател, използващ точката на Кюри  (Прочетена 205718 пъти)

CPU

  • Гост
Re: Mагнитен двигател, използващ точката на Кюри
« Отговор #90 -: Юли 23, 2014, 11:48:09 pm »
Ти направи ли си?

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Mагнитен двигател, използващ точката на Кюри
« Отговор #91 -: Юли 24, 2014, 06:51:19 am »
Ти направи ли си?
не,но опитвам.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Mагнитен двигател, използващ точката на Кюри
« Отговор #92 -: Юли 24, 2014, 08:30:50 am »
Изцяло съм съгласен с тезата на Nizo - тя е част от новата крачка, която прави съвременния теоретичен фронт в изучаване на Света. Това е Едната Школа!
...  движението на материята и енергията са две различни неща. Енергията е движението на магнитните потоци в пространството, а материята бива влачена от тях безплатно. Стирлинг мотора ще се върти, ще генерира и т.н. и в крайна сметка ще си получим топлината обратно. В крайна сметка Стирлинг мотора си е купчина материя. Колкото топлина и вложиш, толкова и ще получиш. Разликата тук е в междинно получената механична енергия. Това доказва, че движението и енергията са две различни неща. Една и съща енергия, може да задвижи много неща, без да се изхаби.
В заформянето на Другата Школа неин представител тук е Радико.
И с него съм съгласен изцяло:
В огромна грешка си Nizo
Изобщо не е така. вземи се поразтърси и разгледай из Интернет за Цикъла на Карно
Има доста неща писани и тук в нашия форум. Стърлинговият мотор действа точно според цикъла на Карно, както и всяка друга машина превръщаща топлината в работа.
Иван Димов го обясни много популярно с тези топчета, ама няма кой да се замисли над обяснението му.
А сега за магнитното охлаждане. Първо само да вметна, че преди време отворих тема пряко свързана и с този въпрос, но абсолютно никой друг не прояви интерес.
Да има такъв ефект, магнитокалоричен ефект се казва, благодарение на него охлаждат адронният колайдер, има и вещества притежаващи "гигантски магнитокалоричен ефект"   
Този ефект се проявява основно от някой парамагнетици и то в близост до друг фазов преход наричащ се "точка на Неел"  Този ефект е напълно предвидим и изчислим според цикъла на Карно и не се вмества в разглежданият тук пример, Даже напротив при определени условия може да се използва за допълнително усилване на ефекта. Темата за която споменах е тук:http://mazeto.net/index.php?topic=8807.0 Предлагам относно магнитокалоричният ефект да се пише там.
Към Групата Школи има и една Трета, тази на Иван Димов - с твърде еклектични твърдения, които не се вписват нито в Първата Школа нито във Втората.
Е - има ли парадокс?
Няма парадокс, колеги, защото като почнем от Древен Египет и Месопотамия, през Зенон, Евклид и Аристотел, и стигнем до Стивън Хокинг и евентуално Нилс Бор, виждаме, че всяка от тези преливащи се една в друга Школни Генерации разглеждат Едно и Също, но С РАЗЛИЧНА ОТПРАВНА МЕРНА СИСТЕМА.
Не подреждам Групите в съответствие - "горните" към "долните" - сещайте се кои определям:

Едните разглеждат Затворени (теоретично) Механични Системи - и съответно извеждат едни Принципи, Аксиоми, Теореми и Закони (групата на Радико, Древен Египет и Месопотамия - построили са Пирамидите, Висящите градини на Вавилон и Вавилонската Кула).

Вторите разглеждат едновременно "Полу-Затворени" и "Полу-Отворени" Механични Системи, и съответно парадигмата им се превръща в Теоретичен "Миш-Маш" (групата на Иван Димов, Евклид, Зенон - апориите, и Аристотел - той не подлежи на дефиниция).

Третите -  разглеждат дори механичните системи като Отворени Системи, но през парадигмата за Затворени системи на Първите (групата на Nizo, Стивън Уайнбърг, Фред Мичел, Стивън Хокинг) - събрана в едно кратко изречение, тезата им е, че "Бог е Машина"!
...
Как да се излезе от този теоретичен тупик?
Просто е:
Няма! "абсолютности, крайности (и като граничности, и като завършености), еднаквости, идеални случаи и условия, затворени системи, вечности, непроменливости, празно пространство, вакуум (като празност, или Нищо), покой, успоредности, еталони, отрицателни величини и … още 99 дузини други скрупульозни наслоения идващи от разни времена".
...
Не щете да прочетете задълбочено тук написаното http://art-omnology-yoga.blogspot.com/p/blog-page_5.html  и това си е... Есенцията започва ЧАК от средата на текста (страницата).
И затова ще се завихрят още много почти безсмислени теоретизации тук, обречени на "задънена улица или тупик"!

« Последна редакция: Юли 25, 2014, 06:44:32 am от Maistora52 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Mагнитен двигател, използващ точката на Кюри
« Отговор #93 -: Юли 24, 2014, 07:54:40 pm »
Цитат
Вие сега какво ... изкарахте стирлинга някакъв предмет поглъщащ топлина?
Естественно, че я поглъща и в резултат връща механична енергия. Ето ти долу снимка на още един предмет поглъщаш топлина и то съвсем явно. Това е снимка на бояджийска машина със захранване на сгъстен въздух. Значи има отгоре там където е буквата "G" пневмоцилиндър който задвижва напред назад друг хидроцилиндър и понеже площта на хидроцилиндъра е много по малка от тази на пневмоцилиндъра имаме повишаване на налягането според закона на паскал. Както и да е толкова с обяснението. Въпроса е, че при работа дори и при летни температури когато машината се захранва с въздух с температура над 30 градуса "7 атмосфери налягане" Ей онзи чарк дето съм сложил стрелка към него и представлява заглушител на изходящия въздух. Та този чарк дори и през лятото се обледенява така че се налага да се сваля и да се размразява. Та въпросът ми е каква сила произвежда този лед.

П.П. Ако не можеш да се досетиш върни се няколко публикации по нагоре и прочети отново обяснението на Иван Димов с топчетата.

CPU

  • Гост
Re: Mагнитен двигател, използващ точката на Кюри
« Отговор #94 -: Юли 25, 2014, 12:37:00 am »
Естественно, че я поглъща и в резултат връща механична енергия.
Механичната енергия я влагаш ти, а получаваш студ, както при климатика, стърлинга е обратима машина.
Това, което замръзва е от разширението на сгъстения въздух, на който е отнета топлина при сгъстяването, и при разширение той отново си я иска.
« Последна редакция: Септември 30, 2014, 03:44:24 pm от atos »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Mагнитен двигател, използващ точката на Кюри
« Отговор #95 -: Юли 25, 2014, 07:04:10 pm »
CPU
Вдигни малко гарда братче, това обяснение е много добро когато те пита някое дете на 7-8 години как работи климатика. Сиреч има един форум, нещо от сорта на бгмама беше за там е идеално. Тук в този форум струва ми се разискваме въпроси на малко по високо ниво. Прав е MZK да се сърди. Напоследък не само тази тема целия форум се напълни с коментари на много ниско ниво.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Mагнитен двигател, използващ точката на Кюри
« Отговор #96 -: Август 17, 2014, 01:59:03 pm »
Цитат
В прав текст - Радико, извинявай ако не съм намерил точния пост или тема, ма би ли ми показал нещо разбираемо от идиот кат мен по въпроса как точно си извадил енергия от магнитите? Така ... разбираемо от човек дет знае само че поялника се държи от по-дебелия край?
Ще се опитам да го обясня за пореден "последен път" Тоест до появата на следващият който не е прочел достатъчно от темите във форума.
Значи за начало разглеждаме един двигател с вътрешно горене. Всички количества енергия в него са в равновесие тоест с положителен знак влизаща в него енергия е тази отделила се при изгарянето на горивото. След това следва знак който още не сме определили какъв е, дали равно, дали по голямо, дали по малко. След това следва сбора от всички енергии които двигателя отдава. Това са: Енергията която се е излъчила от охладителната система под формата на топлина. Енергията на остатъчната топлина на изгорелите газове и полезната механична енергия която сме успели да оползотворим.
Надявам се че няма нужда да те убеждавам, че знака по средата е „=“ не по голямо или по малко. На такива неща математиците им викат „Уравнение“ За първи път такова уравнение обясняващо топлинните машини е извел Карно, известно е като цикъла на Карно.
При Стърлинговият двигател положението е абсолютно същото. От едната страна стои енергията с която нагряваме „топлата“ част на двигателя, от другата страна енергията която двигателя губи през "студената“ си част.  Полезната енергия и загубите през корпуса, там където не е нито топла нито студена част. И това абсолютно отговаря и се вписва в цикъла на Карно.
При омръзналият ми вече Ротовертер - Имаме вход на който ако поставим електромер той ще отчете енергията изразходена за загряване на проводниците след него, енергията изразходена за загряване на двигателя къде в мед къде в желязо. Енергията изразходена за триене в лагерите на двете машини, топлинните загуби в генератора, топлинните загуби в проводниците от генератора до изходният електромер и полезната енергия излязла през изходния електромер.  Тоест имаме пак равновесие но изходния електромер ще покаже по малко киловати от входният каквото и да правят някои колеги по въпроса.

Сега имаме едно парче желязо което периодично нагряваме и охлаждаме от температура „А“ до температура „В“ пак имаме равновесие защото при изстиването си парчето отдава точно толкова енергия колкото сме му дали при загряването, тоест имаме равновесие. Какво става обаче ако нагряването се извършва в присъствието на магнитно поле а температурите „А“ и „В“ са под и над точката на Кюри на съответното парче желязо. При температура „А“ желязото е в максимална близост до магнита. Поемайки количество „Х“ енергия то достига температура „В“ при което магнита вече не го привлича и то под въздействие дали на гравитация дали на пружина се отдръпва от магнита и в по студена зона където отдава същото количество  „Х“ енергия.  Ако приемем че за преместването му е нужна енергия или сила която ще наречем „F”,  то уравнението се получава:
X=X+F  Което очевидно не е уравнение. При тази постановка за разлика от ротовертера изходящата енергия е повече от вкараната.

Ще замоля всички колеги да си спестят коментарите от сорта на няма да стане защото трябва много топлина пък ще прави малко работа. Това са технологични проблеми а не принципни.
Крайната формула X<X+F Говори достатъчно Някой ако може да докаже, че знака по средата не е „<” а е „=“
« Последна редакция: Август 17, 2014, 03:28:34 pm от Maistora52 »

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Mагнитен двигател, използващ точката на Кюри
« Отговор #97 -: Август 17, 2014, 03:07:24 pm »
Ще замоля всички колеги да си спестят коментарите от сорта на няма да стане защото трябва много топлина пък ще прави малко работа. Това са технологични проблеми а не принципни.
Крайната формула X<X+F Говори достатъчно Някой ако може да докаже, че знака по средата не е „<” а е „=“
Радико за пореден път, ще кажа:
Този форум загуби своята практическа насоченост! Само раздувки, локуми и бля-бля празни приказки! Теоретично и на хартия още утре ще стъпя на Луната! После мога да разказвам колко е красиво там! Всичко ще бъде празно самохвалство!
Ако едно устройство не бъде приложено на практика, то е само хипотеза и добро пожелание. За тази цел е необходимо не само принципно решение, а и конструктивно такова. В крайна сметка ще трябва и технология, която да покрие това конструктивно решение. Ти достигни до технологичните проблеми и тогава ще говорим за малките камъчета, които обръщат колата.
Ти направи ли някакви опити за разработка на конструкция. Помисли ли за технология за изработката. Когато се задълбочиш в нещата, ще видиш несъстоятелността на предложената от теб идея.
Тази тел, която люлееш, е по скоро циркаджийска атракция, а не доказателство за практическа приложимост!

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Mагнитен двигател, използващ точката на Кюри
« Отговор #98 -: Август 17, 2014, 06:29:22 pm »

"Сега имаме едно парче желязо което периодично нагряваме и охлаждаме от температура „А“ до температура „В“ пак имаме равновесие защото при изстиването си парчето отдава точно толкова енергия колкото сме му дали при загряването, тоест имаме равновесие. Какво става обаче ако нагряването се извършва в присъствието на магнитно поле а температурите „А“ и „В“ са под и над точката на Кюри на съответното парче желязо. При температура „А“ желязото е в максимална близост до магнита. Поемайки количество „Х“ енергия то достига температура „В“ при което магнита вече не го привлича и то под въздействие дали на гравитация дали на пружина се отдръпва от магнита и в по студена зона където отдава същото количество  „Х“ енергия.  Ако приемем че за преместването му е нужна енергия или сила която ще наречем „F”,  то уравнението се получава:
X=X+F  Което очевидно не е уравнение. При тази постановка за разлика от ротовертера изходящата енергия е повече от вкараната."


Радо, мисля,че уравнението би трябвало да е М+Х=Х+F, където  "М" е енергията на магнита,но може и да греша, поправи ме, ако не съм доразбрал?
Въпросът, който ни вълнува е чисто практически-имаш ли конкретна идея как могат да се решат тези "технологични проблеми" на практика?
Как може да се предотврати нагряването на самият магнит, когато нагряваме парче желязо,залепнало за него?
Ако правилно съм разбрал дотук,де...:)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Mагнитен двигател, използващ точката на Кюри
« Отговор #99 -: Август 17, 2014, 08:16:04 pm »
тук отговарям на въпроса на Atos от темата магнитна турбина
 
Цитат
Радо, мисля,че уравнението би трябвало да е М+Х=Х+F, където  "М" е енергията на магнита,но може и да греша, поправи ме, ако не съм доразбрал?
Въпросът, който ни вълнува е чисто практически-имаш ли конкретна идея как могат да се решат тези "технологични проблеми" на практика?
Как може да се предотврати нагряването на самият магнит, когато нагряваме парче желязо,залепнало за него?
Ако правилно съм разбрал дотук,де...:)
Да правилно си ме разбрал и това "М" се явява от наша гледна точка "Свободна Енергия" Технологичните проблеми винаги имат решение щом имаме работещ принцип. Проблемите в тази тема не правят изключение
намерил съм по няколко евентуални различни решения за всеки от тях. Примерно проблема с нагряването на магнита от парчето метал: Има магнити "алнико" които са напълно работоспособни до температура от 400 градуса има метали и сплави "някои от тях с напълно достъпна цена"
които имат точка на Кюри под 100 градуса. При това положение недостатъка ще се превърне в полза, магнита ще нагрява пластината за да прескочи точката и да се върне назад а като се върне назад от горещият магнит ще изстива и пак ще се привлича от него. Това е само едно от многото решения в главата ми  въпроса вече е опрял до желание за работа и сръчни ръце.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Mагнитен двигател, използващ точката на Кюри
« Отговор #100 -: Август 17, 2014, 10:29:29 pm »
Да,има варианти,по пътя назад парчето метал може изкуствено да се охлажда бързо,минавайки през флуид(вода,масло или друго),за да се ускори цикъла.А при огромна система,може да се затвори топлинната обменност и част от отдадената топлина да се усвоява за повторното загряване...

hakim go

  • Гост
Re: Mагнитен двигател, използващ точката на Кюри
« Отговор #101 -: Септември 30, 2014, 12:03:44 pm »
Бля блля бля :) някой въобще работи ли по идеята или само умува !? На теория е едно но модела намира решението!
Та трябва ми малко помощ за метала който използвам... биметалните пластини от защити са малко бавни и се огъват като се нагряват но имам и метала който ми трябва но от къде да намеря още такъв?! Що се отнася до принципа и така обсъжданите проблеми двигателите се охлаждат какъв е проблема това да се прави и с магнитите?! е да загуби ! Но пред 20-те процента кпд на двг-то този е много по ефективен а му трябва само топлина, дори да е от огъня на дърва :) И накрая магнитните сили определят топлината необходима за процеса така се регулира системата! То е много логично, но трябва един поглед на модел, за да се открадне идеята :) тоест, има нещо объркано в този, който обсъждате ! Моля без злорадства, а за помощ! ! !
« Последна редакция: Октомври 05, 2014, 01:03:37 pm от atos »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Mагнитен двигател, използващ точката на Кюри
« Отговор #102 -: Октомври 05, 2014, 10:10:34 am »
Разбира се, че продължавам да работя по този, вече проект а не идея. Бих ти помогнал с каквото мога стига да разбера какво точно искаш да правиш защото нещо не схващам каква е ролята на биметалните пластини тук. Ако искаш да направиш нещо което се задвижва от биметални пластини или от такива от нитинол, това е за нова тема защото такава май няма в форума. Тук става дума за друг ефект.

hakim go

  • Гост
Re: Mагнитен двигател, използващ точката на Кюри
« Отговор #103 -: Октомври 05, 2014, 04:06:19 pm »
Точно за същия ефект говоря и всеки го знае просто тествах и с биметали. Та от къде мога да взема метал ламарина с точка на” Кюри” ,по възможност под  t= 500 0 C . Не се и надявам да намеря сплав като тази която ми попадна случайно от USA прожектор, сертифициран за танкери … но поне нещо близко! Говоря за двигател където тази сплав е като швейцарски часовник но уви… По интересното и е, че има много рязък  t –диапазон на точката на „магнетизъм”!
   Първо се ражда идеята, после се правят тестове и опити а накрая се излиза с проект който е решил проблемите, и е действащ  -според мен е такъв реда за това казах ИДЕЯТА но не  го казвам за да се заяждам! 
« Последна редакция: Октомври 05, 2014, 05:14:22 pm от atos »

hakim go

  • Гост
Re: Mагнитен двигател, използващ точката на Кюри
« Отговор #104 -: Октомври 05, 2014, 09:58:37 pm »
И още нещо защото не съм много вещ тук и не мога да редактирам поста си!  Проблема ми идва от там че повечето метали "сплави по-точно" губят магнетизъм след известно време (например неръждавейката) за разлика от тази !!! Аз съм инженер КДВГ а не химик, та имам някой нясноти по въпроса... Що се отнася до принципа който вие обсъждате, аз съм пробвал волфрамова жица която се нагрява чрез ток , това си действа перфектно -е магнита си иска охлаждането :) Другото е че не всеки движител се нуждае от бързина на цикъл която искате да постигнете а от мощ на цикъла тоест когато принципа не позволява скорост се търси мощност а тя се постига по много други начини. И накрая:  - Пробвах да патентовам [за в България - ( по закон )] нещо което няма нищо общо с това и видях как Софийски бизнесмен си напълни джобовете с идеята ми. Та този път се надявам да стигна ....  :)  Ще се радвам на помощ, идея за ламарината....
                              Всичко добро желая на форумчето нека радва хората и за напред!