Автор Тема: Експерименти на AVEX за Браунгаз и приложението на водорода  (Прочетена 103044 пъти)

donhuann

  • Гост
Това от горелката не е Браун газ, този който аз съм видял е син към бял.

Валентин Иванов

  • Гост
  Още по оригинално, значи съм измислил и нов вид газ вече….)))))

donhuann

  • Гост
http://www.youtube.com/watch?v=eGz5X1hB3Nw&feature=related   http://www.youtube.com/watch?v=r4MU38p3cIU&feature=related   разликата.  твоят е друго съединение не помня точно как беше...  ??? 

Валентин Иванов

  • Гост
 Здравей,
Аз по- нагоре бях писал, но не си обърнал внимание. В началото като се пусне генератора е тънък син пламък, защото излиза по-лекия Водород, след като се смесят става такъв жълт, ако не вярваш ела виж и пробвай, а резаците, където ги гледаш по клиповете разделят водорода и кислорода и ги подават поотделно, някой ги смесват с ацетилен, пропан бутан, но това, което го виждаш си е две части водород и една кислород и нищо друго с отвор на горелката 0.8мм., но и много зависи от аресторите съм забелязъл.

Поздрави!

Валентин Иванов

  • Гост
Валентине, тази тема вече става една смешка, не мислиш ли?

Айде пак администратора започнал да се изказва, аз пък взех да се чудя каква е целта на целия Ви форум.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Не знам защо е толкова голяма тайна енергийния баланс на споменаваната от теб установка?

Валентин Иванов

  • Гост
 Каква тайна аз не мога да разбера за какво говорите, точен енергиен баланс не може да се каже, защото в случая горим отпадъци, те са с различна енергия. Този метод, както Ви изпратих клипове го има още от 1928 г. в самия пиролизен газ има малко водород, при изгаряне на пелети е достатъчен, но при отпадъците въглродите са повече и затова се налага да се вкара допълнително количество водород, за да се получи повече метан, а не да излиза дим през ауспуха.

Не сте обърнали внимание преди казах, че газта се вкарва филтрирана и охладена в двигателя., затова при опита ми гаснеше горелката. В случая с горелката аз я използвам едновременно да завиша температурата и да подам водорода. Метана се образува на момента и започва да гори, както се вижда на клипа.

В двигателя става абсолутно същото. По описания начин още утре може да си запалите двигател пред блока и да си получавате електричество, само трябва да си направите газгенератора,/не пиролизен котел/ в нета има чертежи колкото си искате за него как точно се прави. И пак подчертавам, количеството на допълнителния водород зависи от отпадъците, затова не може да се каже точно с изчисления колко да бъде или допълнителния кислород, който може да се добавя и към пиролизния газ, ние добавяме оксиводород и към въздуховода на вентилатора на газгенератора и след това и в самия двигател тъй, че нагарите изчезват. През ауспуха излиза Въглероден Двуокис и Вода. Естествено е че има и още нещо недоизгоряло но в мин. количества, дим през ауспуха няма.

Поздрави!

Валентин Иванов

  • Гост
Аз и друго не мога да разбера, в този форум сте се събрали супер химици, атомни физици, алхимици всезнайковци, защо още никой не е предложил на хората вариант как хем да си унищожат екологично чисто отпадъците, хем да си произвеждат тока, че и да си готвят с този газ, ами са ми докарали газ от не знам си къде.

 И не ме упреквайте в самореклама! Ами погледнете реално на нещата.

Поздрави!

Валентин Иванов

  • Гост
Замислете за приложението на тези генератори за ток и производство на Метан, освен за електроцентрала, сложете по един в ромските махали, а и не само в тях кварталите им ще светнат от боклуците за отрицателно време и енергото няма да ги тормози повече, че и балите с боклука ще изгорят, държавата няма да харчи пари да ги разнася напред и назад.

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Аз и друго не мога да разбера, в този форум сте се събрали супер химици, атомни физици, алхимици всезнайковци, защо още никой не е предложил на хората вариант как хем да си унищожат екологично чисто отпадъците, хем да си произвеждат тока, че и да си готвят с този газ, ами са ми докарали газ от не знам си къде...
Това, което ти предлагаш, се нарича ИНСИНЕРАЦИЯ с когенерация на ток - практика, отдавна отхвърлена в цяла Европа. Понастоящем се изграждат заводи за преработка на отпадъци по метода на КОМПОСТИРАНЕТО (превръщането в органичен тор - компост) открит от българката проф. Мария Златева и приложен промишлено за пръв път през 80-те години на XX век в град Бейда - Либия. Чрез него от една страна се спестяват въглеродните емисии, които биха се отделили при инсинерирането, а от друга - органичната материя с връща в земята (откъдето всъщност е дошла) под формата на най-ценното - хумус (който има най-високо съдържание в чернозема).
http://biofuels.bg/bg/prof-mariya-zlateva-ekspert-po-kompostirane-izgaryaneto-na-otpadatsite-e-vredna-tehnologiya/

Градивната алтернатива пък на твоята идея за домашен инсинератор с когенерация на ток/топлина е инициативата за фамилно компостиране на проф.Златева.

Та нещата не са толкова прости, колега. Трябва да се гледа малко по-глобално, както самият ти претендираш. Едно е да си направиш такова нещо само ти в къщи и тарикатски да си го ползваш, докато другите още не са се усетили, а съвсем друго е да стане масова практика. Засега балите удържат положението, понеже гният бавно и не увеличават рязко въглеродните емисии, освен това - в края на краищата, рано или късно се превръщат пак в тор/компост.

Имаш сериозни проблеми с егото, което заедно с общата ти неосведоменост (дори относно този форум - не си си направил труда дори да прочетеш за какво става въпрос тук: за HHO има цял раздел, а колегата Orenda работи върху пиролизата на пластмаси, ...) води до тези трагикомични изказвания/изхвърляния от твоя страна. Като че ли е време да разбереш, че другите не са балами, а ти не си гений. Във всички времена и нрави - обединените усилия са давали по-ползотворни и мащабни резултати, отколкото индивидуалните напъни. Затова и съществуват форуми като този.

Ето един твой събрат по душа, който също претендира, че е открил топлата вода:
http://www.youtube.com/watch?v=BRTZ1r-BsFU
http://www.youtube.com/watch?v=8B1Pk3ym1eo&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=0_nUcd8v7JM&feature=related
« Последна редакция: Март 21, 2012, 07:59:47 am от PyroVeso »

Валентин Иванов

  • Гост
Чакай, чакай,

Напълно нормално е човек с по голямо образование да се засяга от идеите на обикновен човек.

За ИНСИЕРАЦИЯТА много добре ми е известна даже Ви казах, че се използва още от 1928г., но го обясних по най простия начин. Никъде в нея не се споменава за добавяне на Водород и нищо общо няма с това, което аз го предлагам.

Компостирането отдавна е известно и то няма нищо общо с това. Метода на Мария Златева няма нищо общо с това, ти май си търсиш поводи да се драчиш.

 Директното изгаряне, където са го отхвърли в цяла Европа и то няма нищо с моята идея и това много добре съм го описал.

 Това за Милчо Марков защо ми го изпращаш ?  Нищо лошо не мога да кажа за човека, радва се, че открил нещо, медиите търсят подобни за  сензации да си вдигнат рейтинга.

Преди да видя неговото предаване бях изпробвал дали е ефективно отопление с Оксиводорода и след това направих подробен тест за разхода , където е на клипа и се оказа абсолютно не ефективно.

  Те така по някога в споровете излизат нови идеи аз не се обиждам и засягам от подобни изказвания.

Поздрави!

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Добро утро Валентине,

Прегледах пак повечето от коментарите ти по темата с цел да открия нещо ново. Уви, не видях "откритие", което да не съм виждал. Както сам каза, нито разлагането на водата, нито газ-генераторите са нещо ново. Само повтаряш някакви общи приказки.

Имаш проблем със структурирането на темите си. Прочети която и да е друга тема (например генератора на Капанадзе, темите за ИНКОМП) и ще разбереш какъв е стилът в този форум.

Помолих те два пъти да кажеш едни прости данни, дори приблизителни, на което ти не искаш да отговориш. Помислих, че темата е с цел да кажеш нещо ново, но за сега виждам повече общи приказки и квалификации. Този форум не е за това.
« Последна редакция: Март 21, 2012, 09:48:04 am от mzk »

Валентин Иванов

  • Гост
 Смятам, че това е нещто ново, но ще ме увикате пак сигурно:

 Понеже се захванах да разнищвам темата с Браунгаз, всеки се чуди на какво се дължат вълшебните му свойства.

 Моето мнение е, че освен  Водород и Кислород се съдържат и малки количества от  изотопите на Водорода Деутерий 2H  и третия изотоп Тритий 3H, който е радиоактивен, съмнявам се, че именно на тези изотопи се дължи промяната на структурата на материалите при горене. Нямам такива уреди да замеря и докажа това нещо така, че са само предположения.

Вашето мнение какво е? Някой може ли да направи такива замервания?

Поздрави!

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Здравейте Г-н Иванов,
Внимателно следя дискусията по въпроса и да си призная не съм компетентен по въпроса. Затова разрешете ми да задам две процедурни питания:
1. След като европейското законодателство е хармонизирано защо процедурата по патентоването в България продължава 18 месеца, а в Испания 7 години?
2. Според българските закони компютърна програма не може да се патентова, Вие какво всъщност патентовахте софтуера или хардуера? И сигурни ли сте, че заявлението за патентоване е одобрено по принцип или така Ви казаха (някой)?
От последния Ви пост виждам, че може би сте открили някакъв вид полу-студен ядрен синтез. Защо не подадете такава заявка?
П.П. Моля запознайте се с източници като wikipedia и/или други, преди да отговорите, а не след това! По-добро впечатление прави!
Успех!

Валентин Иванов

  • Гост
 Здравейте,

 Благодаря за въпросите!

Срока 7 години са за цял свят и много пари, които аз не мога да си позволя, иначе за една държава е по-малък, за Испания не знам колко са, колегите движат тези неща.

Подали сме за патент водородния генератор целия, включително хардуера и софтоера и получаването на Метан по описания начин с описаните приложения. Изпитваха ни няколко часа комисия, с присъствието на адвокат, не е толкова проста работата, на момента ни казаха, че продължаваме напред, но предварително бяхме се съветвали с тях!  За тук в БГ не знам как е не съм подавал нищо за патент, защото и да подам не мога да се защитя по никакъв начин, поне така си мисля.

За студения синтез трябва да го докажа, то идеи съвсем никой не патентова, затова попитах дали има някой да ми помогне.

Поздрави!