Автор Тема: Експерименти на AVEX за Браунгаз и приложението на водорода  (Прочетена 103053 пъти)

Валентин Иванов

  • Гост

Здравей Валентине,


Радвам се, че имате успехи. Повечето неща са както ги казаха колегите - познати процеси и нищо невероятно.
Не разбирам все още каква е точно целта на темата ти.

 Искам да попитам нещо, че не мога да схвана. Първо получавам питане от Администратор? Това е служител от сайт ли ? След това ми се държи груб тон, защо съм разкрил тази тема, а аз я разкрих по тази причина:

  Вашите експерименти
Моля тук пускайте темите за вашите опити.
 
Ако има някакъв проблем, го кажете веднага ви затривам и до тук, но това ли е начина????  И едно нещо след като е написано веднъж и показано много е ясно, че вече го има……


Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
@Валентин,

Прочетох предните ти коментари и разбрах точно каква е целта на темата ти, а именно да публикуваш резултати от експерименти с цел да спестиш труд на колегите. Чудесно! Не знам с какво те обидих? А това, че съм администратор на форума не ме прави по-различен от останалите участници тук.   :o Имам някои забележки по отношение оформлението на коментарите ти, но тях по-добре да ги обсъдим на ЛС (лично съобщение), за да не пълним темата с излишни коментари.

Валентин Иванов

  • Гост
Може неправилно да съм разбрал исках да кажа, че примерно за експеримента с лек автомобил защо се завишава мощността на двигателя и се получава икономия, от никого не съм чул точно и ясно или от фирмите, които рекламират аксесоарите това обяснения, става въпрос за получаването на вид метан горим газ. И изведнъж се оказа, че всеки го знаел и още такива подобни имаше. Аз обичам да разнищвам нещата и да ги изпробвам не ме интересува кой какъв е.

  Това за администратора да се намесва в дискусиите, малко не го възприемам, но точка по въпроса.

Поздрави!

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Така е, аз напълно съм съгласен с теб по този въпрос. 99% от продаващите електролизери за автомобили с цел икономия са печалбари и нямат понятие от случващите се процеси. В интерес на истината водородът не може да гори в смеси под 4%, т.е.  при мижавите 0.5 - 4 литра газ в минута (по обявени от различни продавачи данни) тази бариера не може да се постигне. Разбира се условията в цилиндъра са други (не стандартните) - високо налягане и висока температура. Тогава тази граница се смъква. Търсих публикации по този въпрос, но се оказа доста постно. Намерих експерименти на едни французи, които са правили опити до около 400 градуса, но повече подробности (за налягането) не помня. Компресията при бензинов ДВГ (10:1) докарва над 500 градуса, а дизелов - над 600, така че какво точно става с това мизерно количество водород в този момент надали някой знае точно. Може да се наблюдава субективно и да се извади някакво заключение. Поради изложените причини смятам, че монтирането на електролизер в автомобил е глупост (а и поради доста други причини).

Но твоята идея ми се струва по-ползотворна. Обърни внимание на коментара на PyroVeso, защото там има важен момент. GEET реакторът представлява 2 концентрични тръби с плътен кръгъл профил в по-малката от тях. Използват се част от изходните газове (това, което ти казваш). Всъщност аз в началото се запалих точно по него, след което преминах към електролиза. Изглежда комбинацията клетка <--> изгорели газове може да извади нещо подходящо предвид постигнатите резултати на "колегите от БАН" от тия дни...

Поздрави!

Валентин Иванов

  • Гост
 Ти явно не си ни прочел тестовете от експериментите, това с опит го разбрахме какво става в двигателя. На всички дизели където сме пробвали първия ден има много голяма икономия, след това спада с 15 процента, това се дължи на очистването на нагарите, получава се по-голямо количество метан. На първата проба колата беше със счупени сегменти и целия двигател в масло, на него се получи най голяма икономия близо 50 процента и се запази. Нашия генератор при максимално натоварване произвежда 5.84 литра с напрежение 13.5 волта 60 ампера.

Това за ауспуха да се върне сме го пробвали, но много трудно се отделя въглеродния двуокис и се отказахме от тази идея.

 В You Tube AVEX21 сме качили 8 клипа и има описание подробно с тестовете и приложенията под клипа.

http://www.youtube.com/watch?v=J0Loe2byIpQ&context=C43f0b5bADvjVQa1PpcFOJdPgFn8k8E8CAbd6oNKb2Blz9OHMmxac=

Този клип е стар, но много добре е описано и клетката е стара с други параметри

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
...става въпрос за получаването на вид метан горим газ. И изведнъж се оказа, че всеки го знаел и още такива подобни имаше...
Колега, прекрасно знаем какво е метан, а ти ако беше наясно със сложността на процесите, нямаше да споменаваш метана като някакво велико откритие, понеже той е само малка част от всичко, което се получава - затова и никой от нас не го споменава изрично, иначе трябва да кажем и за CO, и за C2H2, и т.н. И какво имаш предвид под "той е горим газ"? Той и водородът е горим газ, но "водород" не означава "вода"! На водата й трябва ЕНЕРГИЯ за да се разложи до водород (и кислород), при това точно същата тази енергия, която се отделя при изгарянето на водата, и нито джаул повече. Ако за да разложиш водата използваш електролиза, това е доста СКЪП метод - не само изразходваш допълнително гориво за да получиш необходимото електричество, ами и това електричество се получава с огромни загуби по веригата гориво->двигател->алтернатор->акумулатор->електролизер->HHO (примерно само гориво->двигател ти е около 40%...)
За разлика от него - постигането на подобен ефект чрез Пантон-реактор е ДИРЕКТНО, далеч ПО-ИКОНОМИЧНО, освен това се оползотворява ОТПАДЪЧНАТА ЕНЕРГИЯ (топлина, механична) на изгорелите газове (подобно на това, което демонстрираш с Пелтието, но което, за съжаление, е смешно неефективно). В Пантона, представляващ пасивно парче метал, с помощтта само на водни пари се случва всичко това (разлагане на водата, водород, метан и т.н.), което постигаш с HHO-то, но БЕЗ ДА ТОВАРИМ АЛТЕРНАТОРА И АКУМУЛАТОРА на возилото, и съответно - без да изразходваме допълнително гориво. Да не забравим и възможността, че заедно с водната пара в реактора можем да добавим и АЛТЕРНАТИВНО, ЕВТИНО ГОРИВО - каквато и да е летлива органика, като например: старата изфирясала ракия или вино от мазето, първака от някой казан, замърсени отпадъчни ацетон, бензин толуол, кореселин, АМВ или спирт за горене, ПИРОЛИЗЕН ПУШЕК ОТ ПЛАСТМАСА, ОТ ДЪРВА и т.н. Тогава икономията на основното гориво достига десетки проценти. Освен това е БЕЗ ЗНАЧЕНИЕ, дали караме на бензин, дизел, LPG или метан - оползотворяваме отпадъчната топлина, независимо от произхода й.

Иначе респект за постигнатото с HHO-то, но 60А не са ли малко множко за обикновени алатернатор/акумулатор? Клетката ти може да има добро приложение като заваръчно устройство, а и модула ти за управление би бил ценен, ако го споделиш.

Продължавам да твърдя, че (ако източниците са достоверни, разбира се) Илия Вълков е постигнал НЕЩО ПОВЕЧЕ от обикновена електролиза, както и Стенли Майер (и може би отчасти Боб Бойс). В такъв случай едно ННО-устройство, приложено към ДВГ, би имало реален смисъл.

Валентин Иванов

  • Гост
Разбрах го това за Пантон реактора и Ви го казах, че ще го пробвам и разнищя въпроса. Но е приложим за леките автомобили. За получаването на ел енергия за метода не сте разбрали.

 Ще Ви го обясня по най простия начин, аз не изпадам в супер подробности и Вашите колеги да спрат да обиждат че съм нямал познания по химия и физика казвам Метан, не съм го изследвал дали е CH3, CH4 CH5 и т.нат. Или преди казах Деутерий Не съм изпадал в подробности Дали е Деутерий  чист или Деутерий смесен с третия изотоп на водорода Тритий 3H, който е радиоактивен.

Най обикновен дизелов двигател палим го първо на нафта. След това вкарваме пушека от отпадъците и водорода през смукателните тръби,  спира се нафтата и двигателя продължава да работи. През ауспуха излиза CO2 и  H2O,  Получаването на Метана се получава в самия двигател, необходимата температура мин 350 градуса.

 Пантон Реактора, който ми предлагате, се съмнявам дали ще ми свърши работа, защото няма какво да върна за до изгаряне! Освен малко недоизгорял вид CH.

Под пушек имам на предвид пиролизен газ получен в Газгенератор от отпадъци и филтриран с центробежен филтър! В него има малко количество водород, но не е достатъчен, заради това добавяме допълнително количество Водород.

Подчертавам, това не е само хвалба! Или какво ли не го нарекоха Вашите колеги, метода сме го изпробвали и подали за патент в Испания преди 9 месеца, с целия водороден генератор и метода за получаване на Метана, в началото ни отказаха, но ни одобриха молбата, заради вмъкването на компютър, който регулира процеса, като новост.

И да уточня поради финансови причини регистрирахме обща Испанка фирма за производство на зелена енергия, няма да споменавам фирмата. Процеса на патентоване е до 7 години и много средства, които аз не мога да си ги позволя.

Поздрави!

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Здравей Валентине,

Цитат
Най обикновен дизелов двигател палим го първо на нафта. След това вкарваме пушека от отпадъците и водорода през смукателните тръби,  спира се нафтата и двигателя продължава да работи. През ауспуха излиза CO2 и  H2O,  Получаването на Метана се получава в самия двигател, необходимата температура мин 350 градуса.

Това не е вярно. Полученият "пушек" си е много добро гориво. Гледал съм на живо как се получава горим газ чрез водородна горелка. Вие просто го вкарвате. В този смисъл, колко боклук горите за да държите мотора запален и освен на празен ход пробвали ли сте го в движение?

Поздрави!

Валентин Иванов

  • Гост
Не сме го пробвали в движение, говоря за двигател, задвижващ генератор за произвеждане на електричество.

Количеството на газовете е в зависимост от мощността на двигателя.

Другите неща смятам, че много добре са обяснени.

За предлагания метод с Реактора се отхвърля, защото даже и да свърши работа, трябва да се плати за да се използва тази технология. За любителски цели може да си правим каквото си иска ме!

Поздрави!

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Хем се хвалиш, хем не казваш почти нищо. :) Форумът е за свободно споделяне на техническа информация, а не за мохабет. Ако нямаш намерение да разкажеш повече за тези си опити (никой не те задължава) мисля, че можем единствено да те поздравим за резултатите и да приключим дискусията в тази тема.  ::)

ПС: не се заяждам, просто искам да изясним целта на темата.

Валентин Иванов

  • Гост
 Ами не сте ме питали, единствено Ви казах, че не мога да предоставя информация за електрониката с програма, заради авторските права пък и смятам, че информацията под клиповете не е малко. Ако има някакви въпроси, давайте да ги разнищва ме. Аз това съм направил, това показвам, покажете и Вие нещо, нали темата е да се покажат опитите с резултатите.

Поздрави!

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Нашите разработки са публикувани в съответните теми. Разгледай разделите във форума. А иначе моят въпрос беше за енергийния баланс на твоята установка, в смисъл - количество енергия (ватчасове) за електролизера и количество боклук (и предимно какъв) използваш за да пуснеш твоя електрогенератор (на празен ход и под товар). Ти най-добре знаеш при каква консумация от генератора колко газ е необходим и съответно колко боклук и електричество за клетката са необходими, за да го произведеш.

Малко ме притесняват тия сажди в този мотор, как се отразяват на инжекторите, но за това по-нататък.

Поздрави

Валентин Иванов

  • Гост
  Искам да поясня въпреки, че тези разработки аз съм ги правил, след регистрацията на фирмата в Испания и патента нямам право по устава да разпространявам информацията и да взимам самостоятелно каквито и да било решения и договори, без обсъждането с колегите!

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Валентине, тази тема вече става една смешка, не мислиш ли?

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Е това вече заприлича на друга тема(вече прашясала по разбираеми причини), отворена от колега с подобно име и същата фамилия. За мен си е чиста проба безплатна реклама. Тук има грамотни хора, които не вярват само на приказки от 1001 нощ, а искат да видят реални измервания и потвърждение на заявените претенции. Никой не иска авторска информация, но колега Иванов, дайте поне да видим как и какво мерите. Иначе колко е дълъг пламъка и как изчезвал пушека или как се получавал метан в цилиндъра(интересно как го установихте) не ни върши работа. Все пак идеята на форума е СПОДЕЛЯНЕ, а не някаква говорилня. А с водородни клетки се занимават хора доста преди вас, но без да имат вашите претенции. Лично познавам човек, изминал много хиляди километри с такава клетка на различни ДВГ, но за метан не е споменал нито веднъж. Прощавайте, ако тонът ми е бил по-остричък... ;)

Желая Ви успех в патентоването...