Автор Тема: Хипотеза за управление на двигателя на автомобила на Тесла  (Прочетена 16554 пъти)

Неактивен key5

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 71
Колеги, знам че тук има практици и теоретици. В случая не става въпрос за елементарно свързване на ел. двигател към акумулатори със съответното елементарно управление. Дори и с помоща на супер кондензатори които да поемат максималните пикове на тока в момент на максимално натоварване на ел. двигателя които протичат в момент на ускоряване няма да постигнете големи успехи освен по отношение на капацитета на батериите, което всъщност е нищожно. Бихте ли погледнали и коментирали на този адрес: http://key5.blog.bg/technology/2012/03/14/i-otnovo-za-tesla-car.920610  както и тук в темата. 

Seeker

  • Гост
Суперкондензатор се използва за основно  приемане на енергията в режим на спиране и последващо отдаване при ускоряване или връщане към акумулаторите. Движението на енергийния поток се определя от режима на ел. машина и логиката на управлението.
За автомобила на Тесла е извесно само по спомените на неговия племенник, участвал в събитието, но нищо конкретно не е  представено. Двигателя е 80к.с. и нищо друго не е ясно. Частите са се събирали в кутия от обувки от която са стърчали два електрода за свързване към двигателя.
Ако си гледал клипа на Капанадзе в Турция - инсталацията отдава 100кВт, но е доста по-голяма от кутия за обувки.

Неактивен key5

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 71
Каквито и методи да се използват за намаляване на загубите в системата енергиен източник и товар извършващ полезно действие крайния резултат е един - ограничен пробег. Идеята която описвам в посоченият пост е: когато се използват индуктивност какъвто е всеки ел.двигател и капацитет, които да се вкарат в резонанс по ток или напрежение - отделената мощност е  по-голяма от консумираната.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Колега помисли какво става със съпротивлението в резонансния контур, помисли за времето с което тока и напрежението се раминават въобще има доста неща за които да се замислиш и най важното да пробваш за да се убедиш сам и ще видиш, че резонанса сам по себе си не е източник на енергия и никога няма да се получи надвишаване на ток и напрежение в един и същ момент. И на мене ми се иска да е така , но за общо съжаление нещата не стоят по този начин.
Поздрави ... ;)

Неактивен key5

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 71
Опс, не съм казвал че резонанса е източник на енергия както и че в резонанс едновременно се вдигат тока и напрежението. При серийно свързване имаме повишаване на напрежението а при паралелно - на тока. Относно токовете в кръга предполагам знаеш че  тока на капацитета изпреварва а този на индуктивноста закъснява по фаза. Кръга е в резонанс когато RC=RL, така че не виждам от какво те притеснява.
Приемам си поздрава  :)

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
когато се използват индуктивност какъвто е всеки ел.двигател и капацитет, които да се вкарат в резонанс по ток или напрежение - отделената мощност е  по-голяма от консумираната.

Да така е -  буквално не си казал, че резонанса е източник на енергия, но си казал това отгоре. Можеш ли да го докажеш? Аз смея да твърдя , че не си прав. И мога да го докажа.

kaneto

  • Гост
...... Идеята която описвам в посоченият пост е: когато се използват индуктивност какъвто е всеки ел.двигател и капацитет, които да се вкарат в резонанс по ток или напрежение - отделената мощност е  по-голяма от консумираната.
За съжаление това не е вярно. Просто с добавяне на подходящия капацитет се намаляват загубите вследствие на индуктивността. Справка: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%BE%D1%89%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82#.D0.9C.D0.BE.D1.89.D0.BD.D0.BE.D1.81.D1.82.D0.B8_.D0.BF.D1.80.D0.B8_.D0.BF.D1.80.D0.BE.D0.BC.D0.B5.D0.BD.D0.BB.D0.B8.D0.B2_.D1.82.D0.BE.D0.BA .

Неактивен key5

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 71
kaneto и coke2k, погледнахте ли линка и коментарите? Заради този форум съм разрешил коментари на анонимни, мога да ви направя клип за асинхронен двигател в режим на полурезонанс и как вдига мощноста си и запазва тока който консумира.  :)

stealthhack

  • Гост
kaneto и coke2k, погледнахте ли линка и коментарите? Заради този форум съм разрешил коментари на анонимни, мога да ви направя клип за асинхронен двигател в режим на полурезонанс и как вдига мощноста си и запазва тока който консумира.  :)
Можеш ли да направиш клипче как се влияе резонансния кръг в двигателя от честотата на напрежението?!?!
Чувал съм че при повишаване на честотата на резонансният кръг се повишава механичната мощност, като се запазва входната електрическа, но не знам дали е истина!?!?
« Последна редакция: Март 15, 2012, 09:10:38 pm от stealthhack »

Неактивен key5

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 71
Размиваш темата с честотно управление лил ШИМ на мощност. Следвайки тази логика КПД-то винаги ще е под 1-ца.

Неактивен key5

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 71
Размиваш темата с честотно управление лил ШИМ на мощност. Следвайки тази логика КПД-то винаги ще е под 1-ца.
мръднеш ли нагоре или надолу от резонансната честота - губиш ..

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Може би е възможно ако се следи изменението на резонансната честота на кръга посредством "ФАПЧ" и по този начин се коригира управлението на транзисторите, нещо като самонастройваща се схема.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
мога да ви направя клип за асинхронен двигател в режим на полурезонанс и как вдига мощноста си и запазва тока който консумира.  :)

Много ще се зарадвам да го видя.
П.С. Да разгледах линка който си дал още вчера, но не виждам нищо особено.

Неактивен key5

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 71
Предполагам че този калкулатор ще ви заинтересува. В него има и раздел за изчисляване на кръгове. http://www.miscel.dk/MiscEl/miscel.html

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
@key5 много добра и широкообхватна програма браво колега, аз лично ти благодаря за връзката ....