Автор Тема: Този гравитационен модел НЕ работи!  (Прочетена 24212 пъти)

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Този гравитационен двигател, както обясняваме в по-нататъшните постове НЕ РАБОТИ! На следния линк: http://www.youtube.com/watch?v=_a7PCnWdUW8&feature=related , германеца обяснява подробно, ама много подробно, така че можете да си кликнете направо на 1,40-та минута и ще видите и какво показва. Направих реплика, и ... мръдна. По-късно се разбра, че е "мръднало, поради използването на не центрирано колело от крачна шевна машина.
На първия чертеж е изглед "отгоре" - в червено са тежестите в края на рамената - но не съм начертал третото рамо, сателита и тежестта, за да не се претрупва схемата.
Пак по същата причина, на втория чертеж не съм пуснал рамената достатъчно дълги, че ще се замаца работата. ВАЖНО: рамената трябва да излизат отпред по оста (а не отзад като при германеца) - така те ще могат да достигнат максимално далече, чак до зоната на отсрещните сателити.
Пояснявам какъв е пиниза на действие, че да няма учудени: На централната ос (в червено), която е неподвижно свързана със шасито, е нанизана тръба, която се върти свободно на лагери. От предния и край излиза централната много яка ос, на която са нанизани три венеца (зъбни венчета от задното колело на велосипед) като те са неподвижни. Отзад на лагеруващата тръба е нанизано голямо редукторно колело за предаване на въртящия момент. На същата тръба е поставен и големия диск с трите сателитни венци (същите зъбни колела като тези в центъра) - лагеруващи на много яки оси. Колкото е по-голям диска, толкова  по-дълги рамена могат да се поставят и съответно въртящият момент да е по-голям. Всички зъбни колелета (централни и сателитни) имат еднакъв брой зъбци. Веригите също са с еднакъв брой брънки. Тежестите са неподвижно свързани към конзолите на лагеруващите сателитни колела и се изнасят напред и встрани - еднопосочно. Така "люлката" винаги трябва да натежава от съответната страна и дискът да се завърта. При достатъчно здрави оси на сателитите, можете да качите големи тежести и въртящият момент ще е достатъчен да си завъртите генератор за ток (след съответна редукция на скоростта).
На следващия линк: http://www.youtube.com/watch?v=vXwAyOBhmyY&list=PL1B483A9921F15311&index=21&feature=plpp_video , показаното устройство също го пробвах но НЕ РАБОТИ! Възможно е да тръгне ако на двата сателита се сложи верига, и/или същата да премине през централно зъбно колело отзад на показаното рамо. Това обаче не съм пробвал и не знам дали ще стане, затова пък имате поле за изследване.
Краят на енергийният монопол се вижда, и НЕКА СИЛАТА БЪДЕ С НАС!
« Последна редакция: Декември 10, 2012, 03:05:24 pm от Maistora52 »

Неактивен prp

  • Активен
  • **
  • Публикации: 208
    • Free Gary McKinnon
Re: Този гравитационен модел работи!
« Отговор #1 -: Март 06, 2012, 06:01:32 pm »
Здравей, поздрави за успеха. Може ли да качиш клипче с твоята реплика и ние да изплакнем очи? Какви магнити използва или не си използвал?

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Този гравитационен модел работи!
« Отговор #2 -: Март 06, 2012, 06:13:18 pm »
Още се мотая тук, та да отговоря набързо.
Репликата е разглобена още преди две седмици, за да се употребят чарковете за друго. Седи още централния диск - от колело на крачна шевна машина, но то не е подходящо за целта - има сериозен дебаланс на тежестта и бие. Клипче не съм снимал, защото то по-хубаво от това на постнатия линк нямаше да стане.
Друг е ГОЛЕМИЯТ НОМЕР,  че както съм писал преди време в темата за магнитен генератор тип "Перендев", правя ХИБРИДЕН магнитен двигател. Имам предвид хибрид от концепции. Та по смисъла на тази тема - правя ЧЕТИРИ-РОТОРЕН двигател, една централна и три сателитни оси - твърде сходно с това тук. А като го направя напълно магн. двигател, ще има и клип и схеми и чертежи... (само без "ноу хау-то" - на първо време)... и ще си бъде в отделна нова тема.
« Последна редакция: Октомври 26, 2012, 10:35:44 pm от Maistora52 »

jhonjhon

  • Гост
Re: Този гравитационен модел работи!
« Отговор #3 -: Март 06, 2012, 07:03:16 pm »
Радвам се, ако наистина имаш работещ модел. Но две неща не разбирам:
1. Защо германеца не показа как колелото са върти само?
2. Защо си разглобил работещ прототип, за да правиш хибриден двигател с магнити, за който не е сигурно, че ще работи?

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Този гравитационен модел работи!
« Отговор #4 -: Март 06, 2012, 07:31:15 pm »
Ето, че започна да става весело!
1.Да, германеца само го побутваше, защото тежестите му стигаха само до централната ос, а това при определено положение стопира въртенето. Ако ги беше сложил отпред -  нищо да няма пред тях и да ги беше удължил тежестите до отсрещния сателит - както аз направих, тогава всичко щеше да е ОК!
2.Моделчето го разглобих, защото няма полза от някакво си моделче... да ми седи и да сбира паяжини. При мен нещата се пробват и ако става - правя действащо устройство, което да ми върши работа, а то - на моделчето тежестите му бяха по 200 грама. И както казах, дискът ми беше от колело на крачна шевна машина и биеше от дисбаланс... ала-бала!
3.Магнити на гравитационен двигател ако реши някой да слага, говорим за ДВИГАТЕЛ, а не за играчки, тези магнити трябва да са с коерцитивна сила поне от 10-20 кила нагоре и на брой отиват към 30-40, и става скъпо и става безсмислено, при положение че даже не са нужни за самото въртене - нито ще го ускоряват, нито нищо, а пари трябват като за Световно.
Съвсем друго е да се използват магнитите за един мощен, скоростен магнитен двигател... с който и колата да си подкараш!
Ле-ле, само да се постопли още малко, че да довърша Магнитния двигател - на финалната права съм!

jhonjhon

  • Гост
Re: Този гравитационен модел работи!
« Отговор #5 -: Март 06, 2012, 08:28:44 pm »
Добре, би ли споделил само дали колелото ти се ускоряваше и колко време си го пробвал на самодвижение. Въпросът е дали експериментът ти е бил чист. Понякога човек се заблуждава. Не казвам, че случаят е такъв.
« Последна редакция: Март 06, 2012, 08:31:57 pm от teslov »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Този гравитационен модел работи!
« Отговор #6 -: Март 06, 2012, 11:18:44 pm »
Много ми е неприятно, че трябва да убия детските мечти у вас но,  мисля че все някой трябва да го стори.
Колеги, съжалявам но това нещо не може да работи. който не ми вярва да си направи едно чертежче и да означи като вектори всички сили действуващи на модела ще видите че крайният вектор  е равен на нула. :(
само не забравяйте силите необходими за завъртане на тежестите около точката им на закрепване "предават се чрез веригите"

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Този гравитационен модел работи!
« Отговор #7 -: Март 07, 2012, 02:11:52 pm »
Радико, ще ти бъда много благодарен, ако провериш споменатите от теб вектори и на това чертежче.
Знаеш, че понякога теоретичната физика и математиката немеят пред природата, която е пред очите ни.
Току виж и сега се случи нещо неправдоподобно!
А пък ако пуснеш и схемичка с векторите, ставаш безценен. Това ще предпази "майстор Тричко" от загуба на време и ресурси.
« Последна редакция: Март 07, 2012, 03:04:25 pm от Maistora52 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Този гравитационен модел работи!
« Отговор #8 -: Март 08, 2012, 08:15:46 pm »
Значи разглеждаме само едната тежест защото и при другите резултата ще бъде идентичен.
Евентуално движение което съм отбелязал с  "А" би било предизвикано от гравитационният вектор F1.
Това движение обаче обаче веднага връща посредством веригата силата "F2". Като съберем двата вектора ще се получи че, "F1"се превръща в силата "F3" Която действа на място което се уравновесява с другите сили защото горното уравнение е валидно и за тях.

Постулат на Хорнет:
 Когато всичките ви оригинални опити за провеждане на експеримента се окажат безплодни, прочетете инструкциите по въпроса 

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Този гравитационен модел работи!
« Отговор #9 -: Март 08, 2012, 11:28:55 pm »
Благодаря, Радико! Уверен съм, че с цялата си доброжелателност си чертал твоите вектори, но пък и ние поназнайваме нещо от вектори... Вярно е, че само на първата фаза, на която си чертал, векторите са повече от дузина - липсват останалите гравитационни вектори, липсва векторът на натиска, липсват векторите нагоре, надолу и в съответната посока на движещите се точки, и така всъщност нищо не доказваш или постулираш. Още повече, не съм сигурен, дали ясно разбираш, каква е цялата конструкция.
В желанието си да бъдеш аргументиран, всъщност с нищо не доказваш, че по-тежката част на "люлката"  е отдясно, или пък отляво, а даже не е и в равновесие... Да не говорим за пълната липса на анулиращи се вектори на твоето дочертаване, за център на общата тежест и прочие. Като казваш нещо - казвай докрай! Нека нас ни боли от истината.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Този гравитационен модел работи!
« Отговор #10 -: Април 03, 2012, 12:39:42 pm »
Здравейте! Този "двигател" не пожела да сработи. Радико е най-прав - обаче ние нали сме си малко "луди" - не слушаме. Засрамих се.
Подведе ме едно колело от крачна шевна машина, което се оказа доста дисбалансирано.

Според Altium обаче, тази конструкция може да се приложи към схема на ветрогенератор - френския (виж рубриката).
Освен това, имам идея за още нещо - и ако и то не стане - разглобявам "нещото" и ... излизам в пенсия!
« Последна редакция: Октомври 06, 2012, 05:41:24 pm от altium »

emilvtc

  • Гост
Re: Този гравитационен модел работи!
« Отговор #11 -: Април 03, 2012, 03:53:57 pm »
Maistora52,
Не бързай да се пенсионираш ... Този модел не сработи, но със сигурност рано или късно ще се появи работещ (е, той няма да използва само гравитацията както твоя)...
Евала за мерака ти и за модела (пък макар и не-работещ).

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Този гравитационен модел работи!
« Отговор #12 -: Април 03, 2012, 05:23:01 pm »
@ Maistora52
приеми и от мен едно голямо поздравление  - браво. Много добра изработка. Евала ти за труда и старанието  ;)
Поздрави

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Този гравитационен модел работи!
« Отговор #13 -: Април 03, 2012, 07:44:10 pm »
Ще се опитам и клипче да пусна с кратките обяснения - защо не работи!? - защото е важно да не повтаряме едни и същи грешки всички, а да вървим напред и нагоре - към успеха.
Изтеглете си прикачения файл от 7 МВ, който е отдолу. Отваря се автоматично с Windows Media Player - формата е AVI.
« Последна редакция: Април 03, 2012, 07:47:54 pm от Maistora52 »

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Re: Този гравитационен модел работи!
« Отговор #14 -: Април 03, 2012, 08:44:41 pm »
Колега, поздравления за откровеността публично да си признаеш за грешките и неуспехите...и за труда, разбира се. Това е пътят според мен, за да могат други да се поучат, ако имат желание, де. Шо не метнеш един поглед на мотора на Дмитриев, доста обещаващо изглежда, има си теория, видеоканал в Тубата за работещи прототипи и т.н. ?
http://www.peswiki.com/index.php/Directory:Mikhail_Dmitriev_Gravity_Wheel
Коментари има в съседна тема в същия раздел.

Поздрави...