Автор Тема: MMS срещу фармацевтичните компании  (Прочетена 181682 пъти)

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: MMS срещу фармацевтичните компании
« Отговор #255 -: Март 28, 2013, 03:41:50 pm »
Относно ММС и аутизма имам да добавя нещо, а то е едно обяснение на един американски лекар, занимаващ се с аутизъм много дълго време- според него аутизмът се причинява от БЦЖ ваксина(ваксината срещу туберкулоза, която ни слагат месец след раждането и после ни тъпчат с нея до 7 годишна възраст всяка година поне по веднъж) Полумъртвите туберкулинови бактерии попаднали в кръвният ток, се лепват по външните стени на тънките черва и там в тази благоприятна откъм храна среда започват бавно да се развиват и въздействат на инервацията на тънките черва- те носят със себе си и живака и антифриза дето ги има във ваксините и тази смес действа по определен начин на нервните пътища- всеизвестно е че човек страда от безсъние, депресия и ред психологични симптоми при и не добро усвояване на храната и заболявания на тънките черва! Въпросният лекар започнал да лекува децата от туберкулоза- стандартно с антибиотиците- там лечението е консервативно!!!50% от тях напълно оздравели от аутизма! Това го има в" замундата" Това може да обясни защо ММС лекува аутизъм- просто убива Туберкулинови бактерии!

angelmr

  • Гост
Re: MMS срещу фармацевтичните компании
« Отговор #256 -: Април 02, 2013, 10:34:59 am »
         
         На словесните еквилибристи, които с лекота използват сложната за мен терминология от областта на химията и биологията-шапка им свалям. Но преди да обясняват настървено как ММС бил вреден, да се запознаят  с хора които са го ползвали, пък после теорията да я нагласят според практиката, та нали голямата част от научните открития са били направени от практици, а след това "намазани" с де фи де те, де ку де те, диференциали, интеграли и пр.  Пък и да не забравяме ,че и най умният си е малко прост. ;D ;D


С извинение, че пак се намесвам, но няма нищо ново измислено от практици, без солидни теоретични познания. Работата на практиците е да приложат на практика изводите идващи от теориите. А практиката е доказала, че хлоратите са силно отровни. Стотиците изследвания по темата са еднозначни по въпроса. По-горе съм дал линк към статия в която са описани и дозите над които се проявява токсичното действие. При използване под тези дози, хлоратите са безвредни. Дори и исторически е доказано, че са спасили огромен брой хора. Но не, чрез директно поемане и някакво хипотетично лечебно действие, а чрез токсичността си към всичко живо (функцията им на дезинфектанти). Такива са фактите. А ако някой индивид се е оправил след като е пил белина, то ако щеш ми вярвай, но не се е излекувал от белината, а въпреки нея, заради силния си организъм. Но за разлика от него, преобладаващото  мнозинство ще се разболее допълнително, ако е толкова лековерно, че да пие отрова над безопасната концентрация. Но в интерес на истината трябва да допълня, че има техники, с които да се повиши толеранса на организма към окислителни токсини, с които да се увеличи и максималната допустима доза. Би било глупаво обаче, някой да разчита на тях и да пие отрова само заради недоказаните твърдения, че била лекувала всичко.


Относно ММС и аутизма имам да добавя нещо, а то е едно обяснение на един американски лекар, занимаващ се с аутизъм много дълго време- според него аутизмът се причинява от БЦЖ ваксина(ваксината срещу туберкулоза, която ни слагат месец след раждането и после ни тъпчат с нея до 7 годишна възраст всяка година поне по веднъж) Полумъртвите туберкулинови бактерии попаднали в кръвният ток, се лепват по външните стени на тънките черва и там в тази благоприятна откъм храна среда започват бавно да се развиват и въздействат на инервацията на тънките черва- те носят със себе си и живака и антифриза дето ги има във ваксините и тази смес действа по определен начин на нервните пътища- всеизвестно е че човек страда от безсъние, депресия и ред психологични симптоми при и не добро усвояване на храната и заболявания на тънките черва! Въпросният лекар започнал да лекува децата от туберкулоза- стандартно с антибиотиците- там лечението е консервативно!!!50% от тях напълно оздравели от аутизма! Това го има в" замундата" Това може да обясни защо ММС лекува аутизъм- просто убива Туберкулинови бактерии!

Като лаик в медицината бих приел тази теза за латентните бактерии. Далеч не само туберкулозните обаче. Звучи поне малко от малко логично, но все пак познанията ми по микробиология са на нивото на едно обикновено обучение за лаборант, така че не гарантирам че е вярно. :) А и така бихме намерили обяснение защо една отрова действа. Но трябва да се има предвид, че има и други способи за въздействие върху чревната микрофлора. А страничните ефекти от попадане на силен прооксидант в организма са наистина сериозни. По-горе ги сравних с радиационно облъчване. Така, че хайде за начало да наблегнем на традиционните за България ферментационни храни с които освен всичко друго и се изчиства чревната микрофлора. :) Като ядем ферментирали туршии (не онези с оцет от магазина, а естествено ферментирали) освен, че механично почистваме стените на червата, допълнително вкарваме млечно кисели бактерии, които конкурентно избиват нежеланите чревни микроорганизми.
 Бих приел идеята за препарат въздействащ на стените на червата, но не и такъв, който е нестабилен прооксидант. Далеч не съм сигурен, че хлоратите (или кислородната вода за които други са писали) ще преминат през силно киселия стомах без да изгубят активността си. Да не говорим, че ако подхода работеше, щеше да го приложат със селективни антибиотици, а не със не селективна контактна отрова, която избива всичко живо. Има токсини които са много пъти по-отровни спрямо бактериите от колкото спрямо човешкия организъм. Наричат се антибиотици и също са напълно естествени продукти, а не синтетични отрови. Произвеждат се от различни гъби и са естествени средства чрез които микроорганизмите се борят едни с други.
« Последна редакция: Април 02, 2013, 10:50:39 am от angelmr »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 529
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: MMS срещу фармацевтичните компании
« Отговор #257 -: Април 02, 2013, 02:02:45 pm »

С извинение, че пак се намесвам, но няма нищо ново измислено от практици, без солидни теоретични познания. Работата на практиците е да приложат на практика изводите идващи от теориите.

 Има токсини които са много пъти по-отровни спрямо бактериите от колкото спрямо човешкия организъм. Наричат се антибиотици и също са напълно естествени продукти, а не синтетични отрови. Произвеждат се от различни гъби и са естествени средства чрез които микроорганизмите се борят едни с други.

С първото изказване, ама въобще не си прав.
Например, гладолечението е изцяло създадено от практиците. Датира от пр. н. ера. Има данни още в древен Египет на лечение чрез изтощаване, или пълен глад. Аз дори и днес не познавам някаква официална теория по въпроса. Всички съществуващи са от рода на темата за ММС. Този вид лечение също не е в интерес на антибиотиците, които искаш да ни пробуташ тук, като безвредни за организма.

По въпроса с антибиотиците.
Те са такава силна отрова за човешкия организъм, че много силно увреждат черният дроб и правят кака, че след дълга употреба силно намаляват неговия капацитет. Има начин човек да измери в домашни условия и с прости средства, как всъщност и в каква астепен му работи дроба. Но аз сега няма да го кажа, защото се надявам "теорията" да го е казала вече, или по-скоро дъблоко се съмнявам.
На следващо място, антибиотиците не действат върху вирусите, а върху гъбите, те направо ги карат да преяждат с тях и да се размножават в масирани растежи, което по-късно води до рак. Една от основната причина за развитието на рака масово в обществото е употребата на антибиотици. Другата вреда от тях е мутацията на бактериите от самите антибиотици и достигането на пълна резистентност, което води до невъзможност за лечение с тях. И т.н. и т.н. - много .... много още може да се каже.

Колега, сега признай на самия себе си, колко често ползваш антибиотици или си спомни, преди колко време за последно си вземал, а после аз ще ти кажа, чрез практика с алтернативната медицина от колко време - години не съм ползвал.

Считам за недупостимо доктор, който е учил в унивирситета химия, да твърди, че хората пиели белина. Не знам някой в тази тема да е коментирал пиенето на белина или сравнявал ММС с белина. С прости думи да го кажа: Ако пием кислород със сигурност ще се изгорим, но ако го свържем с водород ще утолим жаждата си. Такава е аналогията с белината колега.

А за ферментиралите плодове отново не си прав.
Аз не съм ял такива и нямам такова намерение да го правя. Причината е проста. В гнилостните процеси се развиват много опасни микроорганизми - предимно плесени. Плесените от плодовете са изключително канцерогенни. Има правени опити с кокошки, които са хранени в продължение на няколко месеца с ферментирали и гнили плодове и зеленчуци. Впоследствие всички заболели от рак. Дали ферментиралите плодове съдържат коли бактерии - стрептококос термофилос или бацилус булгарикус - аз не зная. Може и да има, но не си струва риска.

Доколкото до пречистването на храносмилателния тракт и предимно червата, има два безвредни начина: Единият е пиенето на солена вода + йогийско упражнение за прекарване на водата през пилора до правото черво, а другугият е за мързеливи и богати хора, и се нарича - хидроколонтерапия.

angelmr

  • Гост
Re: MMS срещу фармацевтичните компании
« Отговор #258 -: Април 02, 2013, 02:48:45 pm »
Напротив, има доста силна теория зад гладолечението. :) Не че то ще проработи в повечето случаи. Не съм специалист по въпроса, но наистина има метаболитни механизми, които се включват в критични за живота на организма ситуации. Така работи гладолечението. Но на кои проблеми действа и за кои е смъртоносно не питай мен. Аз само съм чел че има, но не и какво е.
Но недей да даваш примери от древен Египет. Все пак тогава систематизирана  наука е нямало и хората са можели единствено да експериментират на случаен принцип. За съвременна наука задълбочено изучаваща механизмите на процесите можем да говорим някъде от края на 19-ти век.

Цитат
По въпроса с антибиотиците.
Те са такава силна отрова за човешкия организъм, че много силно увреждат черният дроб и правят кака, че след дълга употреба силно намаляват неговия капацитет. Има начин човек да измери в домашни условия и с прости средства, как всъщност и в каква астепен му работи дроба. Но аз сега няма да го кажа, защото се надявам "теорията" да го е казала вече, или по-скоро дъблоко се съмнявам.

А аз какво съм написал? Антибиотиците са отрова. Но са много по-силна отрова за патогените, от колкото са за организма. За разлика от хлоратите, които са приблизително еднакво ефективни отрови и за патогените и за твоя организъм. :)

Цитат
На следващо място, антибиотиците не действат върху вирусите, а върху гъбите, те направо ги карат да преяждат с тях и да се размножават в масирани растежи, което по-късно води до рак. Една от основната причина за развитието на рака масово в обществото е употребата на антибиотици. Другата вреда от тях е мутацията на бактериите от самите антибиотици и достигането на пълна резистентност, което води до невъзможност за лечение с тях. И т.н. и т.н. - много .... много още може да се каже.
Никой не твърди че антибиотиците действат върху вирусите. :)  Но връзката антибиотици-гъби-рак, извини ме но е пълна щуротия да се генерализира. Съгласен съм, че някои плесени могат да произвеждат мутагени и така да индуцират рак. Но това ще са единици. Рака се дължи на грешки в собствената система за реплициране на ДНК, или на външни мутагенни фактори стимулиращи образуването на свободни радикали (хлоратите например са точно такъв фактор).

Цитат
Колега, сега признай на самия себе си, колко често ползваш антибиотици или си спомни, преди колко време за последно си вземал, а после аз ще ти кажа, чрез практика с алтернативната медицина от колко време - години не съм ползвал.

За съжаление паметта ми не е чак толкова добра, но ако не бъркам за последен път пих антибиотик 2005-та или 2006-та. Но тогава работих тежка физическа работа комбинирана с хронично недоспиване, което ми бутна имунната система. Но от както си пооправих хранителния режим, спрях вегетарианството и започнах повече да мисля какво ям не само от енергийна гледна точка, не съм имал заболяване изискващо антибиотик.

Цитат
Считам за недупостимо доктор, който е учил в унивирситета химия, да твърди, че хората пиели белина. Не знам някой в тази тема да е коментирал пиенето на белина или сравнявал ММС с белина. С прости думи да го кажа: Ако пием кислород със сигурност ще се изгорим, но ако го свържем с водород ще утолим жаждата си. Такава е аналогията с белината колега.

Май не разбра аналогията. :) Белината действа като такава защото отделя силен окислител.  В България белина се нарича разтвор на натриев хипохлорит. В други държави обаче (и особено в индустрията) натриевия хлорит се използва като  избелващ агент. Така, че и натриевия хлорит и натриевия хипохлорит са белина. :) Което си е съвсем в реда на нещата, понеже и двата химикала отделят силни окислители (хипохлориста или хлорна киселина), които са и активните форми на тези два химикала. А ММС представлява точно подкислен натриев хлорит, който в киселинни условия се разпада до слабата хлорна киселина (която е силен окислител) и натриева сол на  киселината която използваш за да приготвиш разтвора. Така че ако щеш ми вярвай, но да пиеш ММС и да пиеш белина, са синоними.

Цитат
А за ферментиралите плодове отново не си прав.
Аз не съм ял такива и нямам такова намерение да го правя. Причината е проста. В гнилостните процеси се развиват много опасни микроорганизми - предимно плесени. Плесените от плодовете са изключително канцерогенни. Има правени опити с кокошки, които са хранени в продължение на няколко месеца с ферментирали и гнили плодове и зеленчуци. Впоследствие всички заболели от рак. Дали ферментиралите плодове съдържат коли бактерии - стрептококос термофилос или бацилус булгарикус - аз не зная. Може и да има, но не си струва риска.

Да не знаеш нещо не е престъпление. :) Така, че нека да ти обясня. Има много голяма разлика между термините "ферментация" и "гниене". И млечно киселите бактерии, които се използват за производството на ферментирали храни са антагонисти на гнилостните. Една от функциите им в червата е именно да изместят гнилостните бактерии. Принципно за производството на ферментационни храни се използват бактерии, които са част от естествената чревна микрофлора. Това са така наречените пробиотици, без които просто си умираш (а без които ще останеш, ако пиеш повечко дезинфектанти, като гореописания хлорат). И не ти казвам да ядеш гнили плодове, а ферментирали храни като естествени туршии, кисело мляко, зряло сирене, истинска боза (ако я намериш) и други такива. Там плесени няма, с изключение на синьото сирене. :) Но това че е плесен не означава, че произвежда токсин. Разнообразието от плесени, дрожди и бактерии е огромно. Само малка част от тях са опасни. От печурката например не се тровиш нали? Е тя също е плесен, колкото и странно да изглежда на пръв поглед.
« Последна редакция: Април 02, 2013, 02:54:30 pm от angelmr »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 529
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: MMS срещу фармацевтичните компании
« Отговор #259 -: Април 02, 2013, 05:40:29 pm »
За гладолечението, то е ясно, че не си специалист, но е ясно и че криво си разбрал някой неща за него. Първо официална теория няма, защото досега да го бяха въвели масово в болниците. Второ, като не си гладувал никога, няма как да знаеш дали е критично за живота или напротив! То, затова му викат "Лечебно гладуване". Другият вид "Патологичното гладуване" се е практикувало в концлагерите.
Не се притеснявай, няма теб да питам за кои болести е критично да се гладува, затова има доста учебници, написани от лекари от подобни частни клиники - и на мен ми е извесно /противопоказанията са много малко/.

Дали е щуротия генерализирането на гъбичките, като единствен причинител на рака не знам, но не по-малка щуротия е да се твърди, че копи-пейс на клетките е генералният причинител на рака. Причините са много и комплексни, но те това е темата тук.

Иначе за "ферментацията" и "гниенето" си прав. Те са различни процеси. Но и двата са вредни за организма. Торшиите променят рязко алкално-киселинният баланс в организма към силно киселинен. За резултата - последствията от това няма да пиша, има доста лителатура. Но и торшиите хващат гъба, както и киселото зеле. А защо не трябва да се консумират ферментирали зеленчуци давам препратка към една книга на Малахов - "Правилното хранене". Там много подробно са описани всички процеси, за които тук говорим.

Да, не всички гъби са отровни, но пък редовният прием на не отровни гъби подхранва ония, които причиняват най-големите вреди в организма, те им служат за храна.

Неактивен johnny_fx

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 118
Re: MMS срещу фармацевтичните компании
« Отговор #260 -: Април 02, 2013, 06:10:59 pm »
Ферментиралите храни алкализират организма, макар и да са кисели. Както лимоните, ябълковия оцет и т.н. И в крайна сметка се търси баланс в организма, не самоцелно избягване на храни повишаващи киселинността.

Иначе колкото хора, толкова и теории на тоя свят и не виждам много смисъл да спорите.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: MMS срещу фармацевтичните компании
« Отговор #261 -: Април 02, 2013, 07:43:37 pm »
Не знам как е теорията. Мога само да споделя моя опит.
Както писах преди около 2 седмици при мен НЯМА ефект. Нито в положителна ното в отрицателна посока. Пия  ЕОxide 0,75 последно по 2х2мл. на ден. Или нямам болежки за лечение или нещо друго куца :)
Не смятам, че организма ми е много различен от на другите. Тъй че според мен май не работи по начина по който се рекламира.
При брат ми също няма ефект. Той е на ЦДЦ.
Освен на жена ми чакам резултат от още двама души.
Успех и късмет на всички опитващи !
« Последна редакция: Април 02, 2013, 09:13:51 pm от Maistora52 »

Неактивен dbonev

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 27
Re: MMS срещу фармацевтичните компании
« Отговор #262 -: Април 02, 2013, 11:14:41 pm »
         Как да кръстя петела? ;D

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: MMS срещу фармацевтичните компании
« Отговор #263 -: Април 02, 2013, 11:49:29 pm »
Може би "Психо"

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 461
Re: MMS срещу фармацевтичните компании
« Отговор #264 -: Април 03, 2013, 01:52:29 am »
Най-добре е да го кръстиш г-н ДрОгар.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: MMS срещу фармацевтичните компании
« Отговор #265 -: Април 03, 2013, 02:47:07 am »
Взех много да се кефя на Ангел в опитите си да прокара официалната консервативна наука тук,  без въобще да отразява името на сайта ;D Кой ако не нестандартно мислещите и хората, които нямат доверие на официалната наука ще търсят свободна енергия?! И не се ли досеща, че с разсъжденията върху медицината нещата стоят по същия начин? Е ок- ММС е отрова, свободна енергия не съществува, рак не се лекува със сода и не е гъба........ ;) някой тук има ли, който на 100% да вярва и в трите твърдения? Много ясно че не! Тогава защо, бре Ангеле с такава Сизифовска жар се опитваш да ни изкълчиш съзнанията, които вече са си добре изкълчени така както ние си ги искаме или така както трябва да бъдат ;)

angelmr

  • Гост
Re: MMS срещу фармацевтичните компании
« Отговор #266 -: Април 04, 2013, 01:06:07 pm »

Иначе за "ферментацията" и "гниенето" си прав. Те са различни процеси. Но и двата са вредни за организма. Торшиите променят рязко алкално-киселинният баланс в организма към силно киселинен. За резултата - последствията от това няма да пиша, има доста лителатура. Но и торшиите хващат гъба, както и киселото зеле. А защо не трябва да се консумират ферментирали зеленчуци давам препратка към една книга на Малахов - "Правилното хранене". Там много подробно са описани всички процеси, за които тук говорим.

Да, не всички гъби са отровни, но пък редовният прием на не отровни гъби подхранва ония, които причиняват най-големите вреди в организма, те им служат за храна.

Кой е тоя Малахов и какви са неговите теории за правилното хранене?

Интересно е твърдението, че ферментиралите храни са вредни. Извини ме, но да кажа че не е вярно ще е много мек израз. През вековете ферментиралите храни са спасили повече хора, от колкото са излекували всички лекари на куп. От къде мислиш че организма ти си набавя повечето микронутриенти? Пробвай по някакъв начин да си избиеш чревната микрофлора и да видим колко ще живееш тогава. :)

 Киселинно основния баланс на организма не е толкова просто нещо колкото го мислиш, или за колкото го смята тоя Малахов. Киселинно основното равновесия на организма е буферирано от няколко независими механизма. Никак не е лесно да се промени, а ако все пак се промени, независимо в коя посока е промяната, резултата е еднакво лош.

angelmr

  • Гост
Re: MMS срещу фармацевтичните компании
« Отговор #267 -: Април 04, 2013, 01:30:18 pm »
Взех много да се кефя на Ангел в опитите си да прокара официалната консервативна наука тук,  без въобще да отразява името на сайта ;D Кой ако не нестандартно мислещите и хората, които нямат доверие на официалната наука ще търсят свободна енергия?! И не се ли досеща, че с разсъжденията върху медицината нещата стоят по същия начин? Е ок- ММС е отрова, свободна енергия не съществува, рак не се лекува със сода и не е гъба........ ;) някой тук има ли, който на 100% да вярва и в трите твърдения? Много ясно че не! Тогава защо, бре Ангеле с такава Сизифовска жар се опитваш да ни изкълчиш съзнанията, които вече са си добре изкълчени така както ние си ги искаме или така както трябва да бъдат ;)

Защото това, което наричаш "конвенционална наука", се движи именно от същите тези нестандартно мислещи хора, но от момента в който въпросните хора престанат да търсят магии и чудеса, а започнат да работят с измерими величини. Свободната енергия естествено е мит, няма как нещо в нашия свят да е безплатно, ще го платиш ако не с пари то със собственото си време нужно за сглобяване на апаратурата. Но ако човек вложи същата тази изобретателност, примерно като тази за проверка на фалшиви клипчета от нета, в проект базиран на реалните фундаментални теории, съм сигурен, че ще може да постигне ако не чудеса, то поне едно малко велико откритие. :) Извинявай за философското отклонение, но единствения успешен път за развитие преминава през пресечната точка между нестандартното мислене и добре усвоеното теоретично познание. Ето тук е грешката на много хора в този форум. Мислят, че това което се знае до сега е погрешно. А науката не работи така. Новото не оборва старото, новото надгражда старото. И докато се мъчите да оборите старото, гарантирано сте поели по грешната пътека.
Ето проблема с ММС. Много добре се знае колко са токсични хлорните оксиди. И вместо някой да продължава да повтаря като мантра че не са отровни, нека просто да използва готовата научна информация и да вземе на готово безопасните дози, вместо да се трови и да експериментира сам. Не бих се учудил при дозировка под токсичната и комбинирани с определени антиоксиданти, хлоратите да имат някакъв положителен ефект. Знам ли, могат да въздействат върху чревната микрофлора например, което пък в комбинация с поемането на подходящите естествени бактерии (да не правим реклама на търговските пробиотици, но естествените ферментационни храни са един важен източник на такива пробиотици), което да се отрази положително върху организма. Но за целта трябва неконвенционалната идея да спре да отрича до болка познати факти, само защото идвали от конвенционалната наука. :)

Между другото аз съм тук не заради този раздел, регистрирах се конкретно заради работата на същите тези нестандартни умове в областта на електромобилите. :) Но там само чета и се уча, а тук мога да споделя и малко проверени факти.


Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: MMS срещу фармацевтичните компании
« Отговор #268 -: Април 04, 2013, 01:35:16 pm »
И ние като споделим малко проверени факти и хоп- безсмисленият спор готов, а аз не съм убеден че фактите ти са по- проверени от моите!

angelmr

  • Гост
Re: MMS срещу фармацевтичните компании
« Отговор #269 -: Април 04, 2013, 01:50:46 pm »
И ние като споделим малко проверени факти и хоп- безсмисленият спор готов, а аз не съм убеден че фактите ти са по- проверени от моите!


Не съм сигурен, че спора е безсмислен. По-скоро целта му е да опише някакви критерии. Понеже не може едно твърдение да бъде приемано автоматично, като проверен факт. Проблема е, че се опитваш да вадиш изводи от единични инциденти, а не от последователни тенденции. Просто ти като отделен индивид, който не се занимава целенасочено с изследвания в областта, няма как да направиш съответния експеримент при съответните контролирани условия. А едновременно с това си избрал да не вярваш на никой, който да е в състояние да извърши този експеримент в съответните контролирани условия. В този случай съществува фундаментално противоречие. Така, че вярвай в каквото искаш, само да си повторя съвета, да не превишаваш пределно допустимите дози, за веществата които приемаш. Просто защото е по-лесно да навредиш, от колкото да помогнеш.