Автор Тема: Обсъждане на цикли на Стърлинг и Карно при термопомпите  (Прочетена 39988 пъти)

Vicho

  • Гост
КПД е малко, защото е на базата на сгъстен въздух в бутилка,на която първоначалната топлина-налягане, при нагнетяването от компресора са охладени до темп. на околната среда. Както всички знаем налягането и топлината са пропорционални. В климатика директно след компресора, налягането и топлината ще се консумират в реално време и от тук следва КПД да се преразгледа. Моля, пишете в новата тема.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Ей, пропуснах да спомена по горе. Това компресор да завърти нещо дето да го завърти него, не че е завъртяна работа ами си е изтървана. Не се занимавайте с глупости, НЕ СТАВА ТАКА.  Имах в предвид,че устройство отнемащо механична енергия от флуида би могло да увеличи доста КПД на системата и да се получи много по-ефективно извличане на енергия от температурата на въздуха. Като се използва обаче флуид различен от фреон, защото фреона е създаден с цел да се избегне устройството турбодетандер. По-скоро етер или друго такова вещество с по-ниско вътрешно триене. 
« Последна редакция: Март 24, 2013, 02:29:09 pm от Maistora52 »

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
А къде ви е новата тема, бре, дайте линк!!!

Vicho

  • Гост

Vicho

  • Гост
Ей, пропуснах да спомена по горе. Това компресор да завърти нещо дето да го завърти него, не че е завъртяна работа ами си е изтървана. Не се занимавайте с глупости, НЕ СТАВА ТАКА.  Имах в предвид,че устройство отнемащо механична енергия от флуида би могло да увеличи доста КПД на системата и да се получи много по-ефективно извличане на енергия от температурата на въздуха. Като се използва обаче флуид различен от фреон, защото фреона е създаден с цел да се избегне устройството турбодетандер. По-скоро етер или друго такова вещество с по-ниско вътрешно триене.
Колега, в по-горните ми постове и в темата ми, не помня да съм питал дали става или не става, дали е глупаво или не е, а просто търся някой, който има интерес към идеята и дали някои има пневмо мотор за проба. Аз нямам съмнение или колебание в идеята. Просто докато не се пробва не може да се дава мнение, или то ще е безпочвено. Не се обиждай, нищо лично, но не обичам празни приказки.
« Последна редакция: Март 25, 2013, 09:57:48 am от Maistora52 »

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Значи в това има хляб със сигурност. Доказателството за това е високият КОП на климатиците и в двата режима на работа. За работен флуид е добре да се ползва въглеводорода Бутан, има го в изобилие и кипи около 0 градуса по целзии при нормално налягане. При 2 атмосфери температурата на кипене вече е 20 градуса, което за нашия случай е супер. Номера е след това да се охлади работния флуид и да се завърти отново в затворен цикъл. На същият принцип има действащи геотермални тец които работят от горещи извори на 80 градуса - двойноциклични ТЕЦ. Ние обаче ще ползваме слънчевата топлина.

Vicho

  • Гост
Може да се ползва тогава пневматична отвертка, но не знам налягането дали е подходящо.
Да, може да се пробва с всеки пневматичен мотор, стига да се съобразим с работното му налягане, а това става лесно, просто ще зареждаме фреона бавно, докато високото налягане достигне до това на мотора. Единственото условие е мотора да има вход и изход, за да затворим системата, а не само вход както при гайковертите.
« Последна редакция: Март 25, 2013, 10:00:22 am от Maistora52 »

Vicho

  • Гост
За проби може да се ползват пневматични гайковерт или дрелка. Има  дву- или тристъпални модели, херметични и с относително  малък изискуем дебит, около 600 л/мин, при пад на налягането 4атм.
Нямам опит с пневматичните гайковери, но това дву-тристъпални, херметични, ми звучи повече от добре. :)