Автор Тема: Драйверна схема за автомобилна бобина  (Прочетена 9057 пъти)

spark

  • Гост
Драйверна схема за автомобилна бобина
« -: Февруари 05, 2012, 03:49:34 pm »
Имам нужда от помощ, някой може ли да предостави схема на високоволтов трансформатор с автомобилна бобина?
Благодаря предварително
« Последна редакция: Ноември 19, 2013, 08:14:40 pm от Maistora52 »

spark

  • Гост
Re: Драйверна схема за автомобилна бобина
« Отговор #1 -: Февруари 10, 2012, 11:57:22 am »
Знам, че е трансформатор, но търся схема, чрез която на бобината да се подават импулси с различна честота/честотата се регулира/. Крайната цел е високоволтов генератор с честота около 100кHz.
« Последна редакция: Ноември 19, 2013, 08:15:13 pm от Maistora52 »

CPU

  • Гост
Re: Драйверна схема за автомобилна бобина
« Отговор #2 -: Февруари 10, 2012, 02:57:06 pm »
Автомобилната бобина не е направена за чак толкова високи честоти, пък и принципа на работа е малко по-различен.
По-близо до твоята постановка е трансформатора за хоризонтално отклонение при телевизорите (ТХО). Работи при 16 кHz и дава над 30 кV изправено напрежение.
« Последна редакция: Февруари 10, 2012, 11:11:15 pm от altium »

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Драйверна схема за автомобилна бобина
« Отговор #3 -: Април 11, 2012, 01:55:22 pm »
Добри резултати постигам с 555 таймер и мосфет при ниски честоти.
За по-добри резултати ще трябва по-високо напрежение към бобината. Но за целта ще трябва да се стабилиира захранването на таймера на 12-15V.
Монтажа на такива схеми при мен е обемен по краката на интегралата/или цокъла/, и става за 15 минути. :D
Филтъра в захранването на таймера е за разкош. Кондензаторите 0.01uF при мен са 0.1uF.

П.С. Бобината ми е от Москвич "сделано в Болгарии", като последователно имаше някакъв корав реотан, явно служел за токова защита през 1970-та.... ;)
« Последна редакция: Април 11, 2012, 02:05:01 pm от Радeв »

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Re: Драйверна схема за автомобилна бобина
« Отговор #4 -: Април 11, 2012, 02:26:22 pm »
Ай-ай-ай, колега Радев...отиде транзистора на кино... :) Трябва ти транзистор с минимум 400в пробивно напрежение, иначе става лошо. Импулсите от самоиндукция на бобината са сериозни, особено при отворена вторична верига. А "реотан"-а се нарича вариатор и служи за ограничаване на първичния ток при нормална работа на запалителната система. При стартиране на ДВГ се дава накъсо за по-мощен разряд и съответно сигурен пуск... ;) Та в тоя смисъл сложи някакъв мощен биполярен с драйвер преди него или направо едно IGBT 600в/10-20а. Бобината работи на сравнително ниски честоти, до няколко килохерца да речем. В електронното запалване с колебателен разряд на натрупващия кондензатор честотата в пакета запалителни импулси е около 3кХц.

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Драйверна схема за автомобилна бобина
« Отговор #5 -: Април 11, 2012, 03:49:22 pm »
Като сложа обратен диод на бобината, ефективността пада на 50%. Мосфета си има вграден шотки диод, който се явява паразитна структура.
Единственото притеснително в конкретния случай според мен е че максималното напрежение на 555 е 16V, а аз го превишавам с 2V.
Според мен 3KHz са доста за една обикновена бобина. 6000 об/мин се равняват на 100Hz.
C1=100n ≈ 150Hz
C1=470 ≈ 35Hz
Аз забелязвам по-добри резултати при ниска честота.

П.С. Ползвам бобината за първична на Тесла траф с искрище + 10nF кондензатор и 20-тина BA159 /1kV, 0.4A ≈бърз/ диода последователно.
« Последна редакция: Юни 01, 2017, 11:38:53 am от Maistora52 »

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Драйверна схема за автомобилна бобина
« Отговор #6 -: Април 20, 2012, 12:01:46 am »
Тази схемка дава най-добри резултати с бобината с която аз разполагам.
С по-високи честоти дъгата намалява. В момента с адаптер 1A 12V  прави 2см дъга при около 150Hz.
Пробвах и честота над 1kHz, резултата е много по-малка дъга и пищене на бобината. А при по-висока направо липсва дъгата.

Модераторите може да бастисат направо схемата от първия ми пост.

П.С. Едно дроселче на + захранването и кондензаторче може за разкош.
« Последна редакция: Април 20, 2012, 11:43:17 pm от Радeв »