Автор Тема: Въпрос за кондензатор в магнитно поле.  (Прочетена 12260 пъти)

waitshark

  • Гост
Въпрос за кондензатор в магнитно поле.
« -: Ноември 25, 2011, 06:14:57 pm »
Здравейте, някой пробвал ли е (знае ли ) какво става, ако поставим кондензатор в променливо магнитно поле ?

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Въпрос за кондензатор в магнитно поле.
« Отговор #1 -: Ноември 25, 2011, 06:19:02 pm »
Има конфигурации при които се получава антигравитация.

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Въпрос за кондензатор в магнитно поле.
« Отговор #2 -: Ноември 25, 2011, 08:26:24 pm »
Ето тук във прикачения файл може би се съдържа и отговора на вашия въпрос. :)

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Въпрос за кондензатор в магнитно поле.
« Отговор #3 -: Ноември 25, 2011, 09:05:21 pm »
Здравейте, темата е инересна, но е нужна повече информация за този клип. Аз не виждам проблем да се индуцира ток в кондензатор, та нали вътре е навит ламел (електролитните). Все едо да поставим кондензаор между две бобини, а както знаем, променливият ток минава през кондензатор.

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Въпрос за кондензатор в магнитно поле.
« Отговор #4 -: Ноември 25, 2011, 09:27:09 pm »
Доколкото си спомням обаче подобен принцип никъде и никога не се е използвал в технологията и практиката (моля все пак някой да ме подсети ако това не е така), а и интересното в случая е дали има противо е.д.с.?

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Въпрос за кондензатор в магнитно поле.
« Отговор #5 -: Ноември 25, 2011, 09:55:30 pm »
x_name, принципът на електромагнитната индукция е познат и използван нон-стоп. За какво точно говориш? Имаше тема по този въпрос някъде във форума. Изглежда ще трябва да ги обединя.

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Въпрос за кондензатор в магнитно поле.
« Отговор #6 -: Ноември 26, 2011, 12:44:01 am »
Според мен този принцип показан на видеото е същия използван при индуктиране от нормална намотка в теслова (палачинкова) безиндуктивна бифилярна намотка и се вижда, че става въпрос за черпене на енергия посредством кондензатор а не чрез обикновенна намотка на трансформатор, което мисля че има разлика и с това исках да кажа, че не се използва никъде. Още веднъж повтарям, че никъде не съм видял досега (при разглобяване на битова електроника) използването на захранване посредством кондензатор, като нямам предвид и изключвам (за криворазбралите) използването на неполярния кондензатор със стойност 1мкф. в силовата част на едно атх например, тъй-като там конфигурацията е друга.
« Последна редакция: Ноември 26, 2011, 12:54:51 am от x_name41 »

emilvtc

  • Гост
Re: Въпрос за кондензатор в магнитно поле.
« Отговор #7 -: Ноември 26, 2011, 11:14:24 am »
mzk,
според мен нещата не са толкова елементарни колкото изглеждат...

Според мен в кондензатора ще се "индуктира" напрежение само ако кондензатора вътрешно е с окъсени електроди, така че двете му навити електродни плочи са свързани и образуват намотка ...

Ако обаче кондензатора е изправен - лично аз нямам обяснение как ще светне лампата ...
Ако някой има обяснение - сега е момента да го сподели с нас  :)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Въпрос за кондензатор в магнитно поле.
« Отговор #8 -: Ноември 27, 2011, 11:29:27 am »
На пръв прочит идеята работи. Вихровото магнитно поле създава градиент, а градиентно поле е потенциално, създава се потенциално електрично поле. Този потенциал чрез кондензатор се превръща в заряд респективно в ел. ток.  Друго обяснение е чрез тока на разместването, кондензатора го преобразува в ток на проводимост. За това правя опит. Имам кондензатор с аксялни изводи със стойност 1мкФ/400В +/-10% тип К73-11 произведен 10/85г. На него ще направя намотка и пускам генератор, ще меря индуктираното напрежение в кондензатора. Ако трябва с двулъчев осцилоскоп ще видя дали има фазова разлика между входното и изходно напрежение. Това е.
« Последна редакция: Ноември 27, 2011, 04:27:12 pm от mi68 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Въпрос за кондензатор в магнитно поле.
« Отговор #9 -: Ноември 30, 2011, 10:43:23 pm »
Здравейте колеги,
Днес направих опита.
Добрата новина е прехвърля, лошата е слабо. Реших да ползвам ресонанса и прехвърлянето се повиши. Очертава се доста работа, първичната намотка да бъде в паралелен (токов) резонанс, а вторичната в сериен (напрежителен) резонанс. Интуитивно и логически се очертава третичен евентуално четвъртичен трептящ кръг с паралелен (токов) резонанс. При меренето има още една добра новина, резонанса е широколентов и горе долу лесно ще се настройва.
Мисля, че показания клип е с окъсил кондензатор

emilvtc

  • Гост
Re: Въпрос за кондензатор в магнитно поле.
« Отговор #10 -: Декември 01, 2011, 10:10:04 am »
mi68,
Може ли да дадеш повече инфо за експерименталната ти постановка, начина на измерванията и резултатие от измерванията?

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Въпрос за кондензатор в магнитно поле.
« Отговор #11 -: Декември 01, 2011, 05:02:14 pm »
Тук изглежда постигат успех в тази насока : https://www.youtube.com/watch?v=R2F-AYYE50o

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Въпрос за кондензатор в магнитно поле.
« Отговор #12 -: Декември 01, 2011, 06:31:34 pm »
На видеото, където автора обяснява схемата с навитата върху цилиндър кадуцеус намотка и другите компоненти около нея, прави впечатление аналогията със стимулираното "напомпване" възбуждане и излъчване на газов лазер. :)
« Последна редакция: Декември 01, 2011, 06:38:10 pm от x_name41 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Въпрос за кондензатор в магнитно поле.
« Отговор #13 -: Декември 03, 2011, 04:11:39 pm »
Здравейте колеги,
Опита е подобен на първото видео. Взех цилиндричен кондензатор тип К73-11 най-вероятно стирофлексен с капацитет 1мкФ. Навивам бобина в произволно направление от проводник Ф0,5 с ПВС изолация. Дължина на проводника 2м. Навивам 5 навивки и мажа с моментно лепило. След около 1минута навивам втори ред с пет навивки лепило и така докато свърши проводника. Получи се 5 реда, не много хубаво но следващия ще правя макара.
На бобината пускам сигнал генератор в диапазон 0,2-2100 кХц. На конденцатора меря с нивомер в два режима:
-широколентово
-теснолентово-лента 100Хц а може и 25Хц.
Уредите са точни и са тарирани в метрологична лаборатория.
 Индуктивност на бобината не съм мерил но ще я измеря. Резултати от измерването:
Пускам генератор с ниво 0дБ (0,775В), с инпеданс 0 ома честота 0,2-2100кХц. При честоти до 5кХц свети претоварване на генератора, малка индуктивност, за това инпеданса е 135 ома. На кондензатора включвам нивоизмерител. С повищаване на честотата нивото се повишава максимум се стига на честота 2100кХц като нивото по напрежение е -49 дБ, много ниско. На първичната бобина свързвам кондензатор 2,2нФ получения резонанс дига нивото на -40дБ.
Бобината и с къса дължина за да имаме голям интензитет на полето (А/м), бобината не е навита по дължината на целия кондензатор. Не може да се ползва металобумажен кондензатор защото има алуминиев корпус и ще има вихрови токове.
Опитите продължават. Искъм да подам по-високо напрежение в бобината и да запаля светодиоди. Видях светодиодите работят на 2,1мХц но в имам данни за 2,8мХц може би могат и повече.
Тук става преобразуване на магнитното поле в електрично, с това отпада з-н за електромагнитната индукция ЕДН=-dФ/dt. Това преобразуване е характерно за стояща вълна. Самото название стояща вълна казва за процеса, електромагнитната енергия стои, кото преминава от магнитна в електрична и обратно. За подобряване на процеса задължително е да имаме стояща вълна. За земни условия по-практично е магнитното поле, за това навивам две бобини в противоположни посоки и един кондензатор по средата, но това в следващи експерименти.     
« Последна редакция: Декември 03, 2011, 04:22:12 pm от mi68 »