Автор Тема: Химична обработка на горивото  (Прочетена 84976 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Химична обработка на горивото
« Отговор #45 -: Декември 08, 2013, 05:24:31 pm »
Едно време като бях моторджия и имаше само CZ и MZ На CZто на мой приятел експериментирахме да поставим центробежен регулатор и имаше много добър ефект, но това е за друга тема.

@praktik

  • Гост
Re: Химична обработка на горивото
« Отговор #46 -: Декември 08, 2013, 06:30:45 pm »
Едно време като бях моторджия и имаше само CZ и MZ На CZто на мой приятел експериментирахме да поставим центробежен регулатор и имаше много добър ефект, но това е за друга тема.
А бе, по механиката не ми се пипа, всичко си е изчислено заводско, искам само да подобря максимално параметрите на изгарянето на гориво-въздушната смес в цилиндъра.
« Последна редакция: Декември 08, 2013, 08:55:21 pm от Maistora52 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Химична обработка на горивото
« Отговор #47 -: Декември 08, 2013, 06:48:23 pm »
Нищо не им е изчислено като хората. "Мисията невъзможна" е да направиш и двата цилиндъра да палят с еднакъв аванс, Па ако ще и три дни да регулираш луфта на чукчетата с най прецизния микрометър. само след 5 мин. работа и няма нищо общо с това което си правил в началото. Затова ETZ 250 бие CZ 350 и по малък разход и на старт и на всичко. Обаче накараш ли двата цилиндъра на чезето да теглят заедно, тогава разбираш за какво иде реч.   

@praktik

  • Гост
Re: Химична обработка на горивото
« Отговор #48 -: Декември 08, 2013, 06:59:11 pm »
Радико, не схващам за какво ортуваш чезе 350 кубика са мощни и бавнооборотни, точно за баири, и горят като танкове. Моето е чезе 180 кубика, на баира го зори, ама гори малко. То не може с трици да правиш нещо.

Неактивен vesod

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 59
Re: Химична обработка на горивото
« Отговор #49 -: Декември 08, 2013, 08:16:51 pm »
Радико, не схващам за какво ортуваш чезе 350 кубика са мощни и бавнооборотни, точно за баири, и горят като танкове. Моето е чезе 180 кубика, на баира го зори, ама гори малко. То не може с трици да правиш нещо.

@praktik, ти това чезе, да не си решил да го продаваш, че го споменаваш във всяка тема.
Аз какво да направя, че моята  Yamaha 900 кубика гори колкото твойто  ''добре изчислено '' чезе.  ;D

@praktik

  • Гост
Re: Химична обработка на горивото
« Отговор #50 -: Декември 08, 2013, 08:34:45 pm »
@praktik, ти това чезе, да не си решил да го продаваш, че го споменаваш във всяка тема.
Аз какво да направя, че моята  Yamaha 900 кубика гори колкото твойто  ''добре изчислено '' чезе.  ;D
Тези ги разпраявяй на филанкишията ;D хуморесник  ;D Абе хора , нямате ли си работи, че пишете само колкото  , "е вижте ме самохвалкото, колко съм важен"

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Химична обработка на горивото
« Отговор #51 -: Декември 08, 2013, 08:58:42 pm »
Практик се е "развихрил" ;) ;D , а другите му помагат!  8) 8) 8)
Просто наблюдавам... вече ми е терсене да се бутам в навалицата)

elektros

  • Гост
Re: Химична обработка на горивото
« Отговор #52 -: Декември 08, 2013, 09:04:46 pm »
Не знам точно кое си мерите, ама надали с такива постове ще се доближим до идеите на форума....Мислете конструктивно, а не конспиративно... :)

gguest

  • Гост
Re: Химична обработка на горивото
« Отговор #53 -: Декември 08, 2013, 09:16:16 pm »
В доста форуми се говори вече за химична обработка на горивото, или по точно с ацетон.

Днес попаднах на това: http://pesn.com/2005/03/17/6900069_Acetone/ Автора твърди, че малки количества ацетон в бензина би намалило разхода с над 12 %.
Преди доста години в Казармата имаше ЗИЛ-ове - военни и една вечер....
Една вечер на полигон над Казанлък войниците решиха да ловят зайци със ЗИЛ 130. То хубаво, ама бензинът беше малко и на помощ дойде един 200 литров варел с ацетон. Трябва ли да пиша, че варелът беше излят и резервоарът се напълни до капачката? :)
Ако някой иска да си получи сажди (въглерод де) - това е начина :)
След цяла нощ гонене на зайци (е, един се вдигна, ама избяга), по ауспуха имаше налеп от поне 3 милиметра сажди :) :)

@praktik

  • Гост
Re: Химична обработка на горивото
« Отговор #54 -: Декември 08, 2013, 10:26:08 pm »
Практик се е "развихрил" ;) ;D , а другите му помагат!  8) 8) 8)
Просто наблюдавам... вече ми е терсене да се бутам в навалицата)
Не, просто ИСТИНАТА ТРЯБВА ДА ВЪЗТЪРЖЕСТВУВА  :)