Автор Тема: Химична обработка на горивото  (Прочетена 85004 пъти)

barekov1

  • Гост
Re: химична обработка на горивото
« Отговор #15 -: Ноември 26, 2011, 07:12:41 pm »
Колега, ацтон се продава свободно в железариите. Вчера си купих 1л. - 4.50лв.

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: химична обработка на горивото
« Отговор #16 -: Ноември 26, 2011, 08:36:34 pm »
Хубаво си направил колега, че си го купил от магазина. Поздравления и за колегата PyroVeso. Наистина много ПИРО рецепта. Загряването на ацетон с горелка все пак е по- добро отколкото с огнехвъргачка.  Колега PyroVeso, с нищо не помагаме на колегата barekov1. Утре можеш да ни дадеш и рецепта за кекс, но от това не се разбира добре ли е да се слага ацетон в горивото или не. Ако искаш с теб да пишем формулки и реакцийки, нямам нещо против, но отвори такава тема. Желая ти здраве и щастие!
Колега barekov1, по въпроса за ацетона през 90-те г. виж на какво попаднах
По подразбиране До: Начин за подобряване на икономичността - нова лъжа или?
http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=33138

    И друг път съм споменавал ,че някога се занимавах с търговия на горива...Та ето какво по темата:Количествата АЦЕТОН които продадохме смесени в различни пропорции(тогава имаше А91) с бензин ,през 90-те години могат да напълнят яз. Искър.Ефекта върху автомобилите беше КАТАСТРОФАЛЕН ,но портфейлите ни надебеляха.Сега ,15 години по-късно никак , ама никак не се гордея с това....ама квото е,тва е!!
    В едно съм сигурен- ацетона НЕ Е ПОДХОДЯЩ за бензинови ДВГ в никакви количества!

    Успех на всички експериментатори!

Сигурно някъде пише и други неща. Без проверка няма как да се каже. Успех и на теб и ще чакаме да споделиш резултат.

barekov1

  • Гост
Re: химична обработка на горивото
« Отговор #17 -: Ноември 27, 2011, 08:21:44 pm »
Ето една диаграма според експериментатори от САЩ.
Превода е малко лош, но Гугъл само това може  :)

Фигура 1:
Процент КИЛОМЕТРИ GAIN, когато една малка сума на ацетон се добавя гориво. Криви ABC показват ефект върху три различни автомобила, които използват различни видове бензин. Някои двигатели се отговори по-добре от други, за да ацетон. Кривата на D е за дизелово гориво. Твърде много ацетон намалява пробег леко поради добавянето на твърде много на октановото число на горивото . Твърде много добавка би разстроен съотношението смес, тъй като ацетон (като алкохол) е светлина молекула и е склонен да се облегне на смес.

Един течни унции (САЩ) е равна на 29 милилитра.
Десет галона (САЩ) = 40 литра.

barekov1

  • Гост
Re: химична обработка на горивото
« Отговор #18 -: Ноември 28, 2011, 07:26:42 pm »
Нямах търпение да чакам, минах над 400км . и снощи засякох разхода. 8.4л/100км . смесено. Всеки ден се кара по почти еднакъв маршрут .
Снощи му сипах 1,5 мл . ацетон на литър бензин. Преди малко отново му напълних резервоара. Бях изминал 129,6км . Пистолета на бензиностанцията изключи на 8,78л. :o Това прави около 6.8л./100км . Или 1,6 литра икономия на 100км . Предупреждавам, ако някой ползва ацетон като добавка, сам си поема риска!

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: химична обработка на горивото
« Отговор #19 -: Ноември 28, 2011, 07:32:59 pm »
Браво колега. Понякога е така, рискуваш и чакаш. Дано всичко е наред.
Поздрави

barekov1

  • Гост
Re: химична обработка на горивото
« Отговор #20 -: Ноември 28, 2011, 08:17:35 pm »
Гледам, в доста американски и други форуми, пише че никой не е имал проблеми при употреба на ацетон в бензина. Съотношението е 1:750, което ме кара да мисля,че не би трябвало да разложи маркучите и пластмасовите детаили по горивната система. Все пак те са висококачествени. А и шишето с Ацетон което  купих е пластмасово.  Относно ДВГ, щом намалява разхода значи има по добро изгаряне. А от там и по малко нагар и вредни емисии.
« Последна редакция: Ноември 28, 2011, 08:20:59 pm от barekov1 »

icrow

  • Гост
Re: химична обработка на горивото
« Отговор #21 -: Ноември 28, 2011, 09:30:09 pm »
А мощността как е?

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: химична обработка на горивото
« Отговор #22 -: Ноември 28, 2011, 10:22:11 pm »
Мощността сигурно е добре. За пластмасите и маркучите също едва ли би повлияло. Гледах някъде, че на дизела слагали дори малко повечко. А нещо в температурата колега забеляза ли? То вярно, че времето е студено, има си и охлаждане на двигателя, но може би горенето е с по- висока температура. А това вече може да не е много добре. Моята кола в момента е в сервиз с малко поизгорял клапан. Проби се, компресията 0, за пари не питай. Мисълта ми е как да измерим отделяното количество топлина, за да не стига никой до моето положение. 

barekov1

  • Гост
Re: химична обработка на горивото
« Отговор #23 -: Ноември 29, 2011, 09:33:18 am »
Мощността е много добре, мотора мърка. За температурата не знам. Нямам термометър на таблото. Имам само светлинна индикация и звукова. Но щом не святка в жълто значи е добре, само да не светне в червено ;D. Аз колата я карам нормално. Никога не си позволявам форсиране на ниските предавки. За това предполагам, че няма да прегреят клапаните и първият сегмент. Ти колега, какво се случи с клапана и защо? Ти ме запали, и сега ще си търся термометър с датчик да сложа.

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: химична обработка на горивото
« Отговор #24 -: Ноември 29, 2011, 10:49:19 am »
Колега, като сложиш термометъра на местото на датчика нищо няма да стане. Най- много да премериш температурата на двигателя, но нали си имаш стрелка за тази работа. Ще покаже под 100 градуса. Аз имах в предвид температурата в цилиндъра. А за моята незнам защо е така. Стара кола, не е ясно кой и как я е карал в Италия. Километрите  също са много вече и то малко по малко се събира. Но, ако грее повече, вероятността да изгорят клапаните е по-голяма. А като изгори клапан след него тръгва и гнездото което при мен е от бял чугун и ремонта се чудиш дали да го правиш или да сменяш колата. Понеже не знам начин да се измери температурата по време на възпламеняването, може би най-лесно е да се загрее еднакви количества вода с равни количества бензин и бензин с ацетон. Да се измери за колко време до каква температура се достига. Може би някой ще предложи по-добър начин?

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Re: химична обработка на горивото
« Отговор #25 -: Ноември 29, 2011, 11:47:09 am »
Кобеги, мисловният процес е доста трудоемка работа(не се впрягайте, де)...та, в този смисъл си задайте въпроса какво мери температурния сензор на колата, вместо да пишете излишни неща. Максималната температура на горене на бензина, пропан-бутана и метана е около и малко над 2000oC, което се вижда от тази снимка http://mazeto.net/index.php?action=dlattach;topic=6143.0;attach=22543;image, горивото е пропан-бутан. Цветът е оранжев и показва по-висока температура, защото се гледа директно силно йонизирания и нагрят газ между запалителните електроди. Температурата в останалата част от горивната камера е значително по-ниска поради влиянието на редица охлаждащи фактори. В крайна сметка, колега barekov1 вземаш един цифров мултицет с температурна сонда и мериш температурата на главата на ДВГ в зоната на изпускателните клапани. Е, измерването ще е приблизително, но все пак е някакъв ориентир. Дай резултати и сравнение между различните горива, би било интересно.

Поздрави...

barekov1

  • Гост
Re: химична обработка на горивото
« Отговор #26 -: Ноември 29, 2011, 12:24:12 pm »
Според мен температурата ще е една и съща в горивната камера. Все пак нали колата гори по-малко, а от там и по-малко гориво влиза в камерата.  Относно температурата в изпускателните колектори, да тя трябва да е по ниска. Даже и в рекламния клип на Ресурс, дадоха как мерят с лазерен термометър , температурата на колектора.   Жалко, че си изгубих термодвойката на мултицета.  Като си купя друга, ще замервам. Днес съм почивка и немога да продължа измерването на разхода за по точни резултати.

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: химична обработка на горивото
« Отговор #27 -: Ноември 29, 2011, 02:36:25 pm »
Да, гори по-малко, но нали въпроса е за сметка на какво? По калорично гориво - по малък разход. Или другото което е идеален случай по бавно и по- пълно изгаряне. Колега getca, това за бензина и газта / 2000 гр./ е добре, но кажи колко е на бензина с ацетон?

barekov1

  • Гост
Re: химична обработка на горивото
« Отговор #28 -: Ноември 29, 2011, 02:55:30 pm »
При чист бензин горенето се извършва в горивната камера. Но не точно. Голяма част от горенето става и в изпускателните колектори. Всеки е виждал мотоциклет без ауспух. Кат му се даде малко газ от изпускателния отвор излиза пламък. Това се дължи на ниското КПД. Ако се добави ацетон в бензина, горенето изцяло става в горивната камера и намаляват загубите от горенето в изпускателните колектори. Просто от ацетона бензина изгаря по бързо и от там идва икономията.

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: химична обработка на горивото
« Отговор #29 -: Ноември 29, 2011, 03:58:32 pm »
Това казвах и аз, натискаш по малко газта, защото изгарянето е по- пълно. Но температурата каква е, не се знае.