Автор Тема: Химична обработка на горивото  (Прочетена 84998 пъти)

barekov1

  • Гост
Re: химична обработка на горивото
« Отговор #30 -: Ноември 29, 2011, 07:21:33 pm »
Предполагам е по-ниска от тази ако се кара на газ.
Ето какво успях да намеря в нета. Глава на някаква машина преди и след използване на ацетон.

Абсолютно никъде в нета не успях да видя някой да се оплаква от проблеми с автомобила си от използването на ацетон.
Напротив всички се хвалят как автомобилите им работят по тихо и по икономично. Успях да се свържа със някакъв американец, който използва ацетон като добавка към бензина от 3 години. Каза ми, абсолютно никакви проблеми.

Ето още малко положителни резултати, и пак съжалявам за лошия превод.

От: [Луис LaPointe]
До: Г. Алън Sterling
Изпращан: вторник, 12 април, 2005 13:32
Тема: Re: Ацетон и мазилна на Q.

 Моите 1964 Ford ECONOLINE Ford Ван продължи над 20 години с ацетон, използвани през цялото това време в газ.  Отидох 567.000 мили преди 80 по-долу вятър хлад замръзна водната помпа на 16 декември, 1989 г. в Сейнт Пол.  Когато извадих главата, цилиндрите са от 0,004 до 0,007 стена износване.  Бях направил клапаните в Уисконсин през 1983 г., но те не са наистина се нуждаят от смилане.  Аз просто ги полочиха.  MPG е средно 26 на пътя.

 Моите 1995 Neon, че сега е на 10 години 130.000 мили и се провежда с ацетон през цялото време.  Тя работи перфектно.  Абсолютно перфектно.  Само средно 45 MPG В града миналата седмица.  И точно миналия уикенд, което е средно от 50 до 73 MPG на изпитателен пробег чрез Уисконсин със специални устройства, пробег прикрепен.  Никога не е имал двигател работа.

 MY 1990 Caravan се завтече много до около 190 000, преди на tranny излязоха за четвърти път.  Винаги с ацетон до 25 MPG.  MY 1997 Caravan все още работи чудесно и е 130.000 мили от него.

 Нашите 1996 Олдс получава 25 MPG в града.

 СПИСЪК НА ДРУГИ автомобили и камиони, е твърде дълъг, за да бъдат изброени тук,.

 Всички тези коли са Torco масло в тях и Болдуин филтри и свещи на NGK.

 Факти.  Абсолютно вярно факти.  Моят Gauge Scan не се лъжа, и нито I. Какво данни показват тези хора?  Действителните данни.  Действителните резултати на тест.
« Последна редакция: Ноември 29, 2011, 10:12:56 pm от barekov1 »

Неактивен vesod

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 59
Re: химична обработка на горивото
« Отговор #31 -: Декември 31, 2011, 10:12:28 am »
От 2 седмици сипвам 1,5 мл. ацетон на литър бензин. Първи впечатления, утихване на двигателя, по-стабилна работа и мощност в ниските обороти, икономия на гориво 50/50 градско извънградско  5,6 л. , което е доста добре.
Ще направя повече засичания на горивото за по-голяма точност. Колата е Daewoo Racer  1,5 моно.
Имам и магнити на горивото от доста време.

Честито Рождество и весело посрещане на новата година.

Неактивен oneman

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Направи го за да го разбереш
Re: химична обработка на горивото
« Отговор #32 -: Януари 02, 2012, 10:50:32 pm »
Още една по-добра графика и с нашите мерки.

PS !!!  centiliter (cl) = 10 milliliters (ml)
« Последна редакция: Януари 02, 2012, 10:55:10 pm от oneman »

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: химична обработка на горивото
« Отговор #33 -: Януари 03, 2012, 04:34:37 pm »
Какво си играете с ацетон!? Пробвайте направо с метилнитрат (или нитрометанол - това е горивото на драгстерите) - направо ще избушите кочинята!
В пропорциите, указани за ацетона (или близки до тях) би трябвало да даде значително подобрение.

freerider

  • Гост
Re: химична обработка на горивото
« Отговор #34 -: Януари 11, 2012, 02:04:48 pm »
Колеги, ацетон 0.95 литра - 3,20 лева.
Производител ДЪГА - ПЛЮС ЕООД.....нямам представа колко е истински, някой да каже нещо за него?!

Неактивен vesod

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 59
Re: химична обработка на горивото
« Отговор #35 -: Януари 13, 2012, 05:11:05 pm »
Колеги, ацетон 0.95 литра - 3,20 лева.
Производител ДЪГА - ПЛЮС ЕООД.....нямам представа колко е истински, някой да каже нещо за него?!

Ползвам точно този ацетон, само дето е лев надолу при теб. :)

Неактивен oneman

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Направи го за да го разбереш
Re: химична обработка на горивото
« Отговор #36 -: Май 30, 2012, 07:21:31 pm »
Колеги, какви са резултатите от  експеримента с ацетона?
Има ли устойчиви положителни резултати?
Пробвахте ли да 'лъжете' ламбда сондата за обедняване на сместа?

« Последна редакция: Декември 08, 2013, 04:27:31 pm от Maistora52 »

Неактивен vesod

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 59
Re: химична обработка на горивото
« Отговор #37 -: Май 31, 2012, 08:11:24 am »
Колеги, каки са резултатите от  експеримента с ацетона?
Има ли устойчиви положителни резултати?
Пробвахте ли да 'лъжете' лампда сондата за обедняване на сместа?

Daewoo Racer  1,5 моно.
С 4 човека и много багаж, изминати 300 км. извънградско 50 км. градско, разход 5,8.
Вече половин година карам с ацетон и няма поражения по колата, маркучи пластмаса и тн, , при мен няма  сонда и няма какво да лъжа. Иначе всичко е, както съм писал, в по-горен пост.

angelmr

  • Гост
Re: Химична обработка на горивото
« Отговор #38 -: Март 15, 2013, 11:43:31 am »
Не знаех за ацетона. Но е проблем, че може да се смесва само с бензина, а в наше време сме се газифицирали по икономически причини, иначе щях да го пробвам задължително. Но като се спомена за ацетона, някой дали е правил експерименти с нафталин?

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: Химична обработка на горивото
« Отговор #39 -: Март 15, 2013, 03:35:32 pm »
  Аз преди 20 г. когато имах Лада / не мога да кажа кола/ сипвах по малко толуен в бензина. Мисля, че имаше ефект, но....Тогава бензина беше друг, с по малко октани. Сега не виждам колега защо ти е нафталин. Да, и той е цикличен, но защо да го слагаш. Освен това: 1. Отровен и канцерогенен 2. В Лукойл, а и другите са добавили вече достатъчно боклуци, които могат да се добавят и в резултат имаме едни от най "добрите" горива. Иначе бензина навсякъде се произвежда по стандарт, но последващите "кръщавания" го правят лош.
  А, може би искаш с неговото добавяне да прочистиш горивната система? Не съм опитвал,но мисля, че ефектът ще е точно обратен- образуване на повече нагар.
 

angelmr

  • Гост
Re: Химична обработка на горивото
« Отговор #40 -: Април 05, 2013, 02:35:30 pm »
Нафталина беше споменат в предаване за градски легенди, като достъпен подобрител на ниско качествен бензин. Предполагам, че подобрява октановото число, но и на мен ми се струва възможно увеличеното отделяне на сажди и съответно зацапване на двигателя в следствие използването му. За момента не бих си правил подобни експерименти.

Неактивен Сашо

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 67
Re: Химична обработка на горивото
« Отговор #41 -: Декември 08, 2013, 03:04:32 pm »
Нафталина беше споменат в предаване за градски легенди, като достъпен подобрител на ниско качествен бензин. Предполагам, че подобрява октановото число, но и на мен ми се струва възможно увеличеното отделяне на сажди и съответно зацапване на двигателя в следствие използването му. За момента не бих си правил подобни експерименти.

нафталина, ацетона, толуола, всичките подобряват детонационната способност на бензина, но като добри разтворители разтварят и всички смоли и отлагания по горивната система затова и на снимките по-горе главите са така опушени. В никакъв случай не трябва да се прекалява с процентното им съдържание в горивната смес.
« Последна редакция: Декември 08, 2013, 04:29:17 pm от Maistora52 »

@praktik

  • Гост
Re: Химична обработка на горивото
« Отговор #42 -: Декември 08, 2013, 04:06:58 pm »
Бензина, поначало го тъпчат с ацетон.

bdimov

  • Гост
Re: Химична обработка на горивото
« Отговор #43 -: Декември 08, 2013, 04:41:56 pm »
В темата засега се коментира само смесването на бензин с нещо друго за постигане на даден ефект. Някой може ли да сподели при дизела как е, защото както знаем на дизела изискванията му са точно обратните спрямо тези на бензините, там трябва да има повече въглеводороди с права верига и т.н.

@praktik

  • Гост
Re: Химична обработка на горивото
« Отговор #44 -: Декември 08, 2013, 05:10:54 pm »
В темата засега се коментира само смесването на бензин с нещо друго за постигане на даден ефект. Някой може ли да сподели при дизела как е, защото както знаем на дизела изискванията му са точно обратните спрямо тези на бензините, там трябва да има повече въглеводороди с права верига и т.н.
При дизела мисля че трябва да се намаляват деканите. Парафините са от този хомоложен ред с прави вериги. Но не съм спец в областта,според мен истината е в това, който иска да не се набутва с гориво, да кара по нови и икономични автомобили  :) мойто допотопно CZ ми гори 4 литра но сто километра пробег, и то само ако го зоря, много баири и ниски предавки. Сега мисля да си конструирам един йонизатор и да го сложа на мотоциклета, само за експеримент, да видя дали ще има промяна в разхода на горивото и в мощността. ;)