Автор Тема: Преобразувател на оргон в енергия  (Прочетена 15365 пъти)

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Преобразувател на оргон в енергия
« -: Ноември 15, 2011, 06:01:47 pm »
Здравейте колеги,
Прочетох във форума за различни топлинни устройства / кавитационни, резонансни, микровълнови т. н./ .
Никъде обаче няма преобразуване на оргон например в топлинна енергия. Но нека не е само оргон, а каквато и да била друга свободна енергия. Може да звучи глупаво, но питането ми е дали е възможно да се променя дължината на дадена вълна. Защо да може / Тесла например / да се получи електричество от свободна енергия, а да неможе да се получи топлина? Не съм физик и имам доста неясни неща. Моля администраторите, ако сметнат, че темата е некоректна или е за друг раздел, да я преместят или изтрият.
« Последна редакция: Ноември 18, 2011, 09:17:34 pm от Altium »

Неактивен vlindos

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
  • In the chaos I order
Re: Преобразувател на енергия
« Отговор #1 -: Ноември 15, 2011, 06:09:55 pm »
Въпроса е много общ и като такъв не може да бъде даден адекватен отговор.
За какъв точно оргон се говори? Оргони много по дефиниция е енергия с неясен произход и свойства, едно време електричеството е било считано за оргон.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Преобразувател на енергия
« Отговор #2 -: Ноември 15, 2011, 08:54:37 pm »
vlindos
Оргонът е само един - лъчиста енергия, изпълваща пространството /од, чи, мана, прана, луминофорен етер и т.н./ Няма много видове, има много теории  :)

piton2012
Още акад. Пьотр Капица в края на живота си е извършвал успешни опити за топлинно преобразуване на сгъстен оргон/етер във вид на постоянно разпадаща се кълбовидна мълния, създавана чрез ВЧ насочени вълни в затворена кварцова камера. Нашият сънародник Кирил Чуканов го направи в банята си с установките Хелиос 1 и 2, базирани на ВЧ генератор и кварцов балон-резонатор, като КПД по негови думи е над 300 %. Вкарва се на входа ток, изкарва се топлина - точно това за което питаш. Избяга навреме оттук в Сан Франциско и разви технологията, в момента работи в Канада. Имахме малка кореспонденция докато беше в Б-я

Поздрави
« Последна редакция: Ноември 15, 2011, 08:56:13 pm от caduceus »

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: Преобразувател на енергия
« Отговор #3 -: Ноември 15, 2011, 09:06:00 pm »
Оргона го дадох като пример. Колко вида има не знам, тъй като аз не съм видял нито един. Мисля обаче, че винаги се има в предвид предполагаемият етер, енергията която преминава през Вселената и която има много имена. За някои това е несериозно, други са твърдо убедени в съществуването му.   Някои съфорумци го мерят с махало. Очаквах някакъв отговор от инж- землянина, но може би отговор няма, а може и въпросът ми да е зле поставен.
Най общо - не искам да включвам нищо в контакта, водопровода, парното и т.н. , а да получа топлина от други източници / светлина, звук, земна енергия, комическа енергия..../ . Затова и попитах дали може да се променя дължината на вълната. Може би е невъзможно и затова въпроса ми да е неясен и дори некоректен.
Иначе нещото, което и аз знам е, че топлината е лъч / вълна с определена  дължина попадаща в невидимия за нас спектър/ . Знам, че голяма част от вас харесват " Изгубените открития". Там също се споменава, че когато намерили мъртвия Н. Стъбълфилд стаята му била топла, въпреки, че в нея нямало друго освен двете обърнати едно срещу друго вдлъбнати огледала. Разбира се никой не казва, че топлината е излязла от тях. Може да е имало устройства в ъглите, направени от кристали, стружки и др., подобни на тези с които нашият колега от Ловеч гони облаците. За съжаление аз имам само предположения, идеи и нищо материално. 
« Последна редакция: Август 30, 2013, 04:28:58 pm от Maistora52 »

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: Преобразувател на енергия
« Отговор #4 -: Ноември 15, 2011, 09:11:47 pm »
Благодаря Caduceus,
бях написал вече горното, когато видях отговора от теб.

Неактивен vlindos

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
  • In the chaos I order
Re: Преобразувател на енергия
« Отговор #5 -: Ноември 15, 2011, 11:29:46 pm »
vlindos
Оргонът е само един - лъчиста енергия, изпълваща пространството /од, чи, мана, прана, луминофорен етер и т.н./ Няма много видове, има много теории  :)
Прощавай колега,
ама светлината също е лъчиста енергия  ::)
Също така не мисля, че енергията Чуканов на кълбовидната мълния има нещо с "твоята" на магнитите. Освен ако не говорим на някакво квантово ниво или за стринговата теория. Да - там всички сме еднакви, само трептим по различен начин. Прощавай ако опростявам нещата твърде много, но нека говорим за конкретни неща. В противен случай заблуждаваме хората. Целта на форума не е общи приказки.
« Последна редакция: Ноември 15, 2011, 11:40:56 pm от vlindos »

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: Преобразувател на енергия
« Отговор #6 -: Ноември 18, 2011, 07:30:30 pm »
Вярно, че е по- добре да се споделят опити и резултати, но и без "приказки" не става. Дори когато трябва да се прави нещо, което вече е било правено, пак не може без приказки, без теория. Много хора казват " Тесла направил това.......Тесла онова...", а кой е успял да го повтори? Колегата Caduceus даде веднага някаква насока, но аз хем нямах в предвид точно това, хем не намерих и кой знае каква информация за тези опити.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Преобразувател на оргон в енергия
« Отговор #7 -: Ноември 19, 2011, 08:58:32 pm »
Нека продължим с конструктивен тон. Друго нещо, за което се сещам е отоплител на Адамс, базиран на ротор от алуминиев диск и статор с постоянни магнити. При въртене на ротора с електродвигател, в диска се индуцират токове на Фуко. Съответно той се нагрява от спирачния момент, породен от обратното магнитно поле на токовете /един вид роторна магнитна спирачка/. Не е ясно колко е КПД-то, но това устройство се спряга наред със СЕ генератори на магнитен принцип - така че вероятно има доста отделена топлина. Трябва да се опита с малък прототип
Поздрави

ПП
Намерих точния текст - става дума за въртящо се колело с магнити и неподвижна алуминиева плоскост. Вероятно обратният дизайн също ще работи, споменава се и 10 пъти повече произведена топлинна енергия от нормалното. Значи има и преобразуване на оргон, защото оттам идва СЕ-то - независимо от конкретното устройство. Цитат на П. Линдеман:
Another method uses magnets mounted on a wheel to produce large eddy currents in a plate of aluminium, causing the aluminium to heat up rapidly. These magnetic heaters have been demonstrated by Muller (Canada), Adams (NZ) and Reed (USA). All of these systems can produce ten times more heat than standard methods using the same energy input.
Източник:
http://www.lovearth.net/freeenergy.htm

Малко инфо за отоплителя на Трой Рийд, подобен на този на Адамс /според Петер Линдеман/.
http://www.rexresearch.com/reed/reed.htm
« Последна редакция: Ноември 19, 2011, 10:37:49 pm от caduceus »

Неактивен Discorder

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
  • Реалността ще се нагласява според това, което пре
Re: Преобразувател на оргон в енергия
« Отговор #8 -: Август 30, 2013, 10:59:36 am »
http://www.youtube.com/watch?v=xf31g16nIlM
"aura motor" от Borderlands
Не е точно по темата за отоплителите, но е ценно определено
Иначе ето един цитат от "изгубените открития" , главата за Нейтън Стъбълфийлд, един от фактите който мисля че е повече или по-малко недооценен:
По-късно изследователи открили в тази част от имението дебели жици, излизащи от корените на дърветата. Към тях били закрепени малки дъгови лампи, окачени на клоните. Всички били отдавна угаснали. Изследователите предположили, че са открили източника на ярката светлина. Прибързаното им заключение обаче не може да се потвърди от разказа на очевидците.
   Топлата и разсеяна светлина идвала изпод земята около къщата му и източникът й не бил никаква Лампа. Светлината се излъчвала от земята, а не от дърветата, както било по-рано — „целият хълм бил облян със светлина, сякаш било ден“. Тези наблюдения показват, че Стъбълфийлд е успял наистина да преобразува земната енергия в светлинна и топлинна.
   Това би било приемливо, ако Стъбълфийлд бе работил просто върху нови методи за извличане на енергия от земята, с която да захранва дъговите си лампи — нещо, което е постигнал много по-рано. Но в района не били намерени никакви свидетелства за осветляване с такива лампи или с други познати ни средства. Според думите на свидетелите „светлината като че ли идвало от земята“.
   Освен светлината, мнозина чули много силен и непознат шум, излизащ като че ли от всички страни около къщата. Какво ли е било това? Нима Стъбълфийлд е успял да превърне земната енергия в звуци?
   Последните му думи, изречени пред негов съгражданин две седмици преди да почине, гласели: „Миналото е нищо. Сега довършвам най-голямото откритие, което светът е познавал някога. Мога да добивам светлина от земята и въздуха, както и звук“
И също:
Всички забелязали, че къщата била „много топла“, сякаш горяла огромна камина. Представителите на градските власти потърсили източника и открили „две полирани метални огледала, обърнати едно срещу друго, които излъчвали силна топлина“. Трябва да кажа, че това е наистина изумително откритие и последната загадка, която потвърждава и последните думи на Нейтан.

Как го е направил Стъбълфийлд според вас, дали не става въпрос за стояща вълна "земен ток" сваляща "вибрационното му ниво" до енергия от инфрачервения спектър? Някой има ли опит с нещо подобно?
« Последна редакция: Август 30, 2013, 04:40:06 pm от Maistora52 »

Неактивен Discorder

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
  • Реалността ще се нагласява според това, което пре
Re: Преобразувател на оргон в енергия
« Отговор #9 -: Август 30, 2013, 11:03:14 am »
Как го е направил Стъбълфийлд според вас, дали не става въпрос за стояща вълна "земен ток" сваляща "вибрационното му ниво" до енергия от инфрачервения спектър? Някой има ли опит с нещо подобно?

savchev

  • Гост
Re: Преобразувател на оргон в енергия
« Отговор #10 -: Октомври 21, 2013, 06:50:46 pm »
не. определено не, но това за клоните на дърветата се чу неотдавна и по продажните телевизии го признаха.
що се отнася до тесла - интересно ми е каква схема е ползвал (иде реч за тази схема с 12-те радиолампи) за направата на AC генератора, който е ползвал за да си направи тесла-мобила (или както сега обичаме да казваме тролея). само ми е интересно какъв мотор е направил, че да задвижва с 90 мили/час тази тежка и обемна таратайка....
напоследък виждам холандците са пуснали оня електрокар, който е с дръжки на мотопед,върху който се стъпва и може да те придвижи подобно на велосипед, а и развива прилична скорост...
единствения му недостатък е, че е с батерии от типа NPW45-12 (имам такива от един стар юпиес).
(не знам дали е за тази тема, ако може ) другото е за Гребенников. доста интересни материали се посъбраха. аз си направих левитатор един равностранен  триъгълник със страна 1 м и височина около 0,2м. с тесла бобина литна, ама е много обемисто. нещо като асиметричен високоволтов кондензатор, като вторичния му ефект е левитация.и интересно и тъпо - КПД-то му е ужасно малко. самата рамка лети на 20-на санта над пода.изнесох го навън - на поляната пак литна и пак някъде толкова.
трябва ми да го направя компактно. мислех, че платформата на гребенников ще може да ми реши проблема, но ще е много интересно каква реакция би предизвикало такова нещо у обикновен човек,който дори не подозира за какво става въпрос.
А! забравих - товароподемността на тази тригунка беше... една кесийка с фулмастерите на щерката (24  на брой) повече не ще и не ще! тока за тази джаджа е от ~230V->~48V захранващ блок, после коефициента на тесла трафа е 1-на 4 намотки, а 2-на 1'500 (0,7мм с много лак) колко излиза накрая не знам - не съм го мерил.(не знам дали има 10 KV), но ми трябва отнякъде да добия около 50-60-120 KV, за да мога да вдигна левитатора на някакво ниво с по-голям товар. някой има ли някакъв чертеж? Едно аверче ми подхвърли идеята за автотрансформатор или нещо подобно на бифилярна намотка на тесла....
не знам вече - очаквам идеи!
Предварително благодаря!
« Последна редакция: Октомври 21, 2013, 10:10:53 pm от Maistora52 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Преобразувател на оргон в енергия
« Отговор #11 -: Октомври 21, 2013, 07:40:44 pm »
120 Kv. не са някакъв голям проблем единственият проблем всъщност е в начина на навиване на намотката защото пробива от напрежението. необходимо е да се навие по същата технология по която се навиват намотките на високоволтовите силови трансформатори. тоест секционно. Имаш нужда от една феритна пръчка и достатъчно количество двойни калерчета за нея. После започва голямото мотане  ;D  средната преграда на всяко калерче се пробива внимателно ниско долу до основата. навиването започва точно от тази дупчица, със предварително измерен по дължина  проводник, намираш му центъра вкарваш го през дупката докато стигне до центъра и започваш да навиваш двете половинки едновременно, като на едната периодично слагаш междинна изолация само на едната половина от калерчето
като приключиш, размотаваш наново половинката без изолация и започваш да я намотаваш наобратно като вече слагаш междинните изолации. Когато привършиш си кажи "честито" първото калерче  е готово остават още двайсетина. после ги нанизваш на ферита и им свръзваш последователно краищата. остава да ги натопиш в добър изолатор.Примерно катран с аминна епоксидна смола киселинната смола не става  тази на лакпром АП1 АП2