Автор Тема: За една ангина в повече  (Прочетена 34226 пъти)

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: За една ангина в повече
« Отговор #15 -: Декември 23, 2014, 05:04:43 am »
Нещо, проверено нееднократно от различни хора при проблеми с гърлото - едни китайски таблетки за гърло на билкова основа в зелена кутийка, има ги да се продават в магазина на Пиротска 18 в София, вход от пряката. Може да кача и снимка на кутийката.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: За една ангина в повече
« Отговор #16 -: Декември 23, 2014, 06:19:07 am »
Моите сливици са извадени още преди 58 години... нямам никакви ангини, НО!
Нямам и естествената природна защита чрез тях! Всичко отива направо в трахеята, бронхите, дробовете... Оттам и след една от поредните детски пневмонии - калцификат 2/0 в десния дроб...
Дрън-дран-недоклан!
В период от 52 години - особено във възрастта след 25-тата си година, и до преди 10 години, когато се изнесох ПО ТРЕВОГА ОТ СОФИЯ - е имало моменти, когато прихващах Грипове по два-три един след друг!... И ... нямаше спасение! - с лекарства и антибиотици!
Помагаше ми единствено - и то ЧУДЕСНО - смес от лъжичка мед размесена със счукана скилидка чесън, от най-лютия. Поема се в устата, и се държи докато стане на "вода" от слюнката... и се гълта междувременно по-малко докато се "стапя"... така от само себе си... просто се оставя да се стича в гърлото...
Не е гадно, не е ужасно, и има удивителен резултат!
Сега съм "всред поле широко"... чистота и тишина! Няма вируси, няма хреми, няма главоболия... Въпрос на алтернатива!

Vavilon

  • Гост
Re: За една ангина в повече
« Отговор #17 -: Март 02, 2016, 09:04:01 am »
Здравейте
Благодаря за отговора на gotiniq7 в лични. Питах колко време може да се взима сместа от сода и мед.
Да споделя и моята констатация, че сместа работи. Е, при мене не така бързо. Аз взимах содата с мед редовно около месец, вечер преди заспиване, максимално отдалечено от последното хранене. Не съм установила странични, неблагоприятни ефекти.
И сега я взимам, но епизодично, ако почувствам неразположение изобщо в областа на носоглътката.
След известно себенаблюдение, мисля, че проблемите с гърлото ми идват от хроничен максиларен синузит.
Не успях да открия в сайта нещо писано по тема синузит. Бих искала да помоля ако някой има опит в алтернативно лечение на синузит да сподели в блога или на лични. Хубав ден!

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: За една ангина в повече
« Отговор #18 -: Март 02, 2016, 04:10:54 pm »
            Здравейте!  Много  добро  действие  има  и  Вит.С-ампула.  Изсипва  се  в  устата  и  се  прави  гъргара,за  около2-3
     минути.След  това,се  изпива,но  не  трябва  да  се  пие  вода,около  10   минути.  Ефекта  е  поразителен.

Yoro

  • Гост
Re: За една ангина в повече
« Отговор #19 -: Март 02, 2016, 04:21:46 pm »
MTM!Прочети за какво се ползва сандаловото масло.То замества почти всички медикаменти.
Има бърз и поразителен ефект.Зная го от личен опит.За бързо заздравяване на рани, за белодробни проблеми, за упорити екземи и какво ли не...Пенкелер... :)

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: За една ангина в повече
« Отговор #20 -: Март 02, 2016, 04:53:32 pm »
          Yoro!  Съгласен  съм  с  твоето  мнение,но  не  всеки  има  под  ръка  от  твоето  лекарство.
  Разболяваш  се, през  ноща  отиваш  в  дежурната  аптека,купуваш  1  ампула  Вит.С,правиш  процедурата  и  си  готов. :)

Yoro

  • Гост
Re: За една ангина в повече
« Отговор #21 -: Март 02, 2016, 04:59:49 pm »
В нета има много фирми които продават това масло.
Една опаковка се ползва много време и не е скъпа.
Аз го купувам от Германия.Тук продават много ментета.
Една опаковка от 10мл струва около 4 евро.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: За една ангина в повече
« Отговор #22 -: Март 02, 2016, 07:16:08 pm »
Аз бих Ви препоръчал това:
https://www.youtube.com/watch?v=1OgvgE7gNFQ
Като превантивна мярка за всеки сезон от всичко което прониква през носа и гърлото. Малко е неприятно първия път, но се свиква. (Джала Нети - това му е истинското име и мисля че е нещо индийско)
Занимавам се с гмуркане и за мен е много важно уши, нос, гърло да са ми е ОК, практикувам го от години и не съм боледувал не помня от кога.

angelmr

  • Гост
Re: За една ангина в повече
« Отговор #23 -: Март 03, 2016, 03:43:10 pm »
Здравейте
Благодаря за отговора на gotiniq7 в лични. Питах колко време може да се взима сместа от сода и мед.
Да споделя и моята констатация, че сместа работи. Е, при мене не така бързо. Аз взимах содата с мед редовно около месец, вечер преди заспиване, максимално отдалечено от последното хранене. Не съм установила странични, неблагоприятни ефекти.
И сега я взимам, но епизодично, ако почувствам неразположение изобщо в областа на носоглътката.
След известно себенаблюдение, мисля, че проблемите с гърлото ми идват от хроничен максиларен синузит.
Не успях да открия в сайта нещо писано по тема синузит. Бих искала да помоля ако някой има опит в алтернативно лечение на синузит да сподели в блога или на лични. Хубав ден!

Содата действа контактно. Има почти чудотворно въздействие върху инфектираните тъкани, но само ако е в контакт с тях. До колкото знам меда е само носител който да я задържи върху възпалената лигавица. И само сода помага, аз така се лекувам. От профилактика няма смисъл, в конкретния случай содата действа малко като антибиотик, бактериите не издържат високото pH.

Моя синузит си отиде, като започнах да спортувам. Отне година. Един ден изхрачих, огромно парче кървава гной и до там със синузита.

Дълги години имах слаб синузит (без болки). Лекуваха ме по десетки начини като дете. Десетки курсове антибиотици, всевъзможни капки за нос, лъчелечение (облъчване с дълговълнова и късовълнова радиация), нетрадиционни методи като облъчване с лазер в точките за иглотерапия, народни рецепти като нагревки с морска сол, капки от хрян и какви ли не извращения. Синузита ми изчезна от самосебеси, 1-2 години след като пораснах достатъчно, за да откажа всякакви по-нататъшни опити за лечение. Това беше преди около 25 години и от тогава само един единствен път съм имал забележимо възпаление на синузита, което си отиде след 2-3 приема на едно от тривиалните лекарства срещу синузит, които продават във всяка аптека. Та не знам дали диагнозата "синузит" е сериозна болест, изискваща сериозно лечение, или е състояние от типа на леките настинки, което трябва да бъде оставено да отшуми от самосебеси. Макар че като знам за съвременните щамове резистентни бактерии не знам дали не е възможно да прерасне в опасна за живота инфекция.