Автор Тема: Генератор на Анквич  (Прочетена 27852 пъти)

vdomov

  • Гост
Генератор на Анквич
« -: Ноември 18, 2008, 12:58:08 am »
Има още една интересна идея за КПЕ>1 устройство. А именно генератора на Анквич в интернета има писано по темата, но често се бърка това което човека е искал да каже в писмата си.
 Всъщност Анквич пише за взаимната индукция в един трансформатор със специална конструкция. Според него конструктивно може да се постигне L12>>L21. Което казано на прост език значи, че токът теглен от вторичната намотка не оказва влияние на първичната. Тоест при получен коефициент дори само 1,3-1,5. Може да си направите. Като за начало Генератор на безплатна енергия - "вечно фенерче"

В дебелите книги никъде не се забранява това което пише автора т.е. има голям шанс да се получи.

 Добре е да се измери по формулата Е1I2=E2I1 за целта са необходими Феритна антена от ВЕФ за навиване на трансформатора, високочестотен генератор 1MHz,високочестотни волтмер за Е и милиампермер за I. Ако автора е прав няма да има равенство в уравнението.

Приложил съм писмата на Анквич архива е в djvu формат



РЕЗОНАНСЕН ГЕНЕРАТОР НА АНКВИЧ
Всякакви АЕЦ, ТЕЦ и ДЕЦ са абсолютно ненужни! (нито въглища, нито бензин, нито уран).Генераторът за енергия от нулевата точка е тук!  ("Минус-материя" в "ЗС" 12/91 и стр.50 "ТМ" 6/93, именно стр.50, стр.51-52 вече "бълнувания"). ВЧ-транформатор с особена конструкция (L първ. >> L екран, R първ. << R екран) дава увеличаване на мощността 5-7 пъти! Вж. учебниците "Теорет. електротехника", "Взаимна индуктивност", "Скин-еффект". Знакът >> се чете "много повече" , а << "много по-малко".
ФОРМУЛА НА ОТКРИТИЕТО

Установено е, че съвсем не е задължително равенство на правия и обратния коефициент на взаимна индукция. При наличието на фуко-екрани (ВЧ-екранов проитв загуби, X >> w(фуко) ) или феро-концентратори са възможни асиметрични конфигурации, в които L12 >> L21. Дълга (L >> R) тънкостенна (X << R) алуминиева тръба с най-фин (Z << X) разрез по дължина (за да няма "късозатворена намотка" - б.ред. - да няма окъсена вторична намотка). От двата напречни разреза е затворена с алуминиеви капачета (също с разрез), по оста на които са пробити дупчици. Ако първичната е вътре (R1 << R, промушена в отворите на капачетата) и два пъти по-дълга, а вторичната е отвън и е малко по-къса от тази алуминиева тръба, то дългата индуктира късата (L12 -> 1), а късата не индуктира дългата(L21 -> 0). Затова “внасяните” от товара загуби са пренебрежимо малки; от тук и усилването: Pизх. >> Pвх. Тоест обратното влияние на ВЧ-тока на товара на вторичната – това е всъщност обикновена “вредна ВЧ-загуба”, и нея я отстранява екранът, не допускайки я до първичната.
Оптимални параметри F = 1 MHz. 1/5 R (споени R 50 mm в една "отливка" с тръбата) Pизх. ~1/20 Pреакт., затова трябва Pреакт. >> 20*Pзагуби. Задължително резонанс и висока  качествен фактор на първичната (желателно и на вторичната). Две каскади на усилване; от изхода но втората на входа на първата. Или няколко каскади: 4 вт -> 20 вт -> 100 вт -> 500 вт -> .... -> 500 квт. Възползвайте се, граждани! Ако успеете да разберете… (В теорията си представете R на дупчици ~1/20 R на тръбата и L на тръбата ~1000 R на тръбата. За братята -теоретици: представете си свръхпроводима тръба с огромни размери с капачета в постоянни магнитни полета, слаби < 1 ерстед при Z -> 0 и пресметнете потокосцеплението "натам" и "обратно". (Вж. "Електродинамика на плътни среди" Ландау, п.59, дълбочина на проникване на магнитното поле).
Вместо тръба с капачета може да е тороид с диафрагми.  Цялото проектиране и изчисляване става по познатите “училищни” формули (както обикновените LC кръгове и резонансните трансформатори). Източник на енергия – нула-квантов на вакуума (вж. Подольный "Нещото наречено нищо"), а конкретно имаме в надлъжен разрез  div[E1 x H2] <> 0 ("фонтан" от енергии "избива от цепнатината"). Относителна мощност до 10000 квт/кг! "Химическите ракети" са остарели! Сто години нефт и четиридесет години уран – с това сме заплатили за невежеството си! 05.08.94 Анквич (физик-теоретик). А който не разбира, изпратете 5 хил. “копейки” за конкретната технология.
За малките моделчета (R min ~ 10 mm, L min ~ 400 mm) (достатъчна е дуралуминиева тръба от рамката на някое походно легло. Понеже е трудно да се направи най-финия разрез (Z opt ~ 1/1000 R), то по-лесно е да се разреже тръбата по диаметъра на две половини (един или два разреза – няма голяма разлика), точно да се шлифоват краищата един към друг, да се подложи под мястото на съединяване най-фина п/е ципа и да се омотае с конец или корда. При толкова малък радиус (R първ. = 2 mm) “въздушната “ здравина е малка, затова се препоръчва да се посипе вътрешността на първичната намотка с прах от ВЧ-ферит (счукайте в хаванче “оста на магнитна антена”, продава се в магазините за радиочасти).

Екранът (с разреза!) не пречи на “полезния” магнитен поток на първичната намотка – той свободно излиза през дупчиците. Има още и НЧ вариант (400 Hz, трансформаторна стомана, фероконцентратор), но за фирма “Енергия” (вие навярно сте от нея) за космическите кораби особено ценна е именно тази фуко-схема. Ако вие действително сте теоретик, няма да ви домързи да си спомните, какво е div[ExH] в постоянни полета (в цепнатината), (E първ) x (H втор) и ще разберете… Ако активно се заемете да вникнете в това, може и да не изпращате “копейки”.

Автор:  Анквич Александр Владимирович, физик-теоретик, 50 лет
Дата публикации 06.02.2005гг
« Последна редакция: Май 14, 2010, 03:02:53 pm от vdomov »

plamil

  • Гост
Re: Генератор на Анквич
« Отговор #1 -: Декември 21, 2008, 09:39:37 am »
На някого направило ли му е впечатление че трансформаторите в Тестатика са точно като на Анквич.
Т.е. L12 > L21?

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Генератор на Анквич
« Отговор #2 -: Октомври 22, 2009, 10:40:34 pm »
Здравейте хора!

Днес направих следния опит: дълга ПВЦ тръба (1 метър), диаметър 2 см по спомени. 970 навивки. 400 микрохенри.

Това е първичната намотка.

Върху ПВЦ тръба, около 20-30 см намотах кабел от същата дебелина - 0.4мм (UTP кабел за LAN). Брой на намотките и индуктивност не съм мерил. Върху тази втора тръба първо навих алуминиево фолио- почти 1 оборот, но така че да не се докосва- за да не се получи затворена намотка, а върху него самата вторична намотка. Диаметърът на ПВЦ тръбата, върху която е навита вторичната намотка, е по- голям. Така първичната намотка се пада отвътре на вторичната. Вторичната намотка може да се движи по цялата дължина на първичната и да се коригира позицията- в краищата, в средата или на друго желано място.

По текста е дадено, че в края трябва да има капачки от алуминиево фолио, които да са продупчени. Аз не ги направих, но понеже фолиото ми е по- дълго от тръбата, го притиснах към първичната намотка, така че в междината между двете тръби да преобладава алум. фолио.

На първичната пуснах генератора на импулси и сложих кондензатор, за да нацеля някакъв резонанс. Пробвах с различни кондензатори, като през това време следях на осцилоскоп какво се получава на двете намотки.

Индукцията на вторичната по принцип е по- слаба, особено при тези разстояния. Стават разни изкривени истории, но никакво дефазиране. Отново смятам, че трябва да се пробва с по- високи честоти (до 1 МХз), тъй като още използвам по- бавния генератор.

Имам допълнителни идеи, когато успея да ги пробвам ще пиша резултатите. Сега ще чакам коментари и съвети, и току виж някой друг ако е пробвал да даде малко акъл :)
« Последна редакция: Октомври 22, 2009, 10:51:34 pm от mzk »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Генератор на Анквич
« Отговор #3 -: Октомври 23, 2009, 10:48:35 am »
Така е- екранът трябва да е на дупки, които да отговарят на дължината на вълната на първичната намотка.

Вторичната намотка трябва да работи на по- ниска честота, така че да не може да влияе на първичната. Как ще стане на практика не е ясно.

Аз лично си мисля, да се клатят принудително и двете. Ще се получи нещо като модулация, но чрез сметка на честотите може да се получи параметричен резонанс и съответно да се сфазират така че първичната да влияе на вторичната.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Генератор на Анквич
« Отговор #4 -: Октомври 23, 2009, 12:20:22 pm »
Не го виждам смисъла да се клатят 2-те едновременно...

Смисълът е вторичната намотка да работи на по- ниска честота. Ако е на същата честота ще влияе на първичната.  ::)

vitan

  • Гост
Re: Генератор на Анквич
« Отговор #5 -: Октомври 23, 2009, 12:58:34 pm »
Смисълът е вторичната намотка да работи на по- ниска честота. Ако е на същата честота ще влияе на първичната.  ::)
То има достатъчно играчка дори само при 1 сигнал. Ако станат 2 става яка "манджа с грозде" и трябва:
- много горница енергия да се получава като компенсация >> има 2 генератора.
- да се изсмуква енергия от някакво биене на честотите, дори само математиката казва - делим на 2. За мен това си е чисто губене на време.
- как/откъде ще се извежда горницата енергия.
Последното води до много нови въпроси/проблеми.... За това загатват, че го използват в руската космическа индустрия, но не е ясно за какво. Ако е за фрии енерджи - поне малко Тесла би трябвало да има. Той освен, че е открил всичко 200 години напред е правил и неща, които според мен се приписват на други като идея на опитната постановка. Може да има изключения, но колкото да потвърдят правилото.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Генератор на Анквич
« Отговор #6 -: Октомври 23, 2009, 01:57:56 pm »
- как/откъде ще се извежда горницата енергия.

Витане...., ми много ти е правилен въпроса.  За мен това е един от многото кьорфишеци, които между впрочем са 99,9 % от информацията за фрии енерджи.

Въпросният резонансен трансформатор на Анквич, дето ще пуска магнитната индукция само в едната посока, що пък не в другата, не дава никакво физическо обяснение от къде ще стане отворена системата на двата резонансни кръга така, че в нея да се влее енергията от ефира, щото тя енергия от нищото не идва !

Има много руски учени дето се занимават с фрии енерджи, и от дългите години безуспешен труд накрая явно получават шизофринични състояния, като предлагат на широкия кръг експериментатори да си почукат и те главиците. Чел съм и как някой българи, макар и нищо сами не проектирали, а само чужд опит репликирали, са постигнали големи КПДта, до 1 200 %, от много практика и четене на книги  :D. Но никой от гореспоменатите не е показал практически действащ модел.

За да се впрегне неутралния етер/ефир да върши някаква работа са необходими НЯКОЛКО УСЛОВИЯ освен резонанса, които сега не бих искал да повтарям, защото ще стане банално да присъстват във всеки мой пост. При Анквич, тези други условия - липсват !

Явно само селяка, човека без техническо образование, Капанадзе е разбрал как се "бъзика" етера и се впряга да върши някаква работа, не че той е открил Америка, просто стигнал до нея по пътеките на откривателя й.

Електромагнитния резонанс между два трептящи кръга с индуктивна връзка /т.е. резонансен трансформатор/ не е фрии енерджи система, примери за такива трансформатори, умножители или делители на честота бол, но там фрии енерджи няма, именно поради липсата на тези други условия.
« Последна редакция: Октомври 23, 2009, 03:42:09 pm от EDM electronics »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Генератор на Анквич
« Отговор #7 -: Октомври 23, 2009, 04:56:27 pm »
Понеже и двамата сте доста скептични към нови идеи, аз подхождам скептично към вашите виждания за извличането на енергия от ефира.

1. http://mazeto.net/index.php?topic=1646.0 - т-р на тесла- съвсем обикновен, използва се магнитен екран за дефазиране между първичната и вторичната.

Не виждам остри еднополярни импулси.

2. В опитите си К. Мейл използва синусоидален ток за да направи прехвърляне на енергия. Също така той казва:

цитирам по памет: "използвам замасяване между двете експериментални устройства, а не заземяване, защото не искам нищо друго да влиза в реакция и защото използвам 2 волта, а не киловолти, както Тесла е правил".

3. Т-р на Анквич ще пропуска в двете посоки според зависимост от конструкцията на екрана. В случая се има предвид, че ще се ограничи влиянието на вторичната, ако тя работи на по- ниска честота, съответно по- голяма дължина на вълната.

Затова микровълновите печки не ви опичат мозъците, защото имат екраниране. Можете да индуцирате по- високочестно поле през него, но не и по- нискочестотно.

Сега по въпроса за екстракцията на енергията.

По мое лично мнение се използват остри еднополярни импулси в повечето устройства поради причината, че напрежението изпреварва тока в индуктивност. Това твърдение е изказано от Боб Бойс, написано и потвърдено от други хора, потвърдено и от превод, който публикувах тук във форума.

http://mazeto.net/index.php?topic=1812.0

При резонанс напрежението и тока са дефазирани на 90 градуса, т.е. в някаква част от времето имаме само напрежение. Вероятно кратък правоъгълен (остър) импулс по- добре се справя с извличането на енергия от ефира, но както каза именно vitan преди няколко дни- К. Мейл работи със синусоида заради високите честоти. Т.е. високата честоа решава отчасти или напълно проблема.

Допълнително ефектът в трептящ кръг може да се подобри (лично мое виждане), ако е последователен трептящ кръг (резонанс на напреженията).

Естествено, не отричам влиянията на островърхите импулси, но смятам че може да има и други начини за извличане на енергия от ефира.

Прилагам допълнителни линкове, показват осцилограми на първичната и на вторичната на теслов т-р
http://www.richieburnett.co.uk/operatn2.html
http://myweb.tiscali.co.uk/teslatutorial/MEASUREMENTS.htm
http://www.hvtesla.com/tuning.html

Забележете в прикачената снимка дефазирането между първична и вторична на теслов т-р!


Чувствам се обиден защото с лека ръка отхвърлихте различни теории и виждания, труда на много хора.
Още повече съм учуден, че вие с лека ръка отхвърлихте нещо, което Тесла е правил, на всичкото отгоре е от ранните му патенти. Патентът съм превел лично и е публикуван във форума (вж. т. 1).

Привърженик съм на теорията, но практикувам. Нещата, които пишете съм ги изписал мнгоо преди вас във форума, стотици хиляди са ги написали много преди мен в интернет, не си мислете, че не ги познавам, обаче идва момент, в който тези неща може да се окажат само половианта истина.

Хайде да мислим реално и наистина да постигнем резултат. Особен принос виждам в този си пост, защото излагам доста от най- важните за мен неща, които генератор за свободна енергия трябва да съдържа.

vitan

  • Гост
Re: Генератор на Анквич
« Отговор #8 -: Октомври 23, 2009, 05:48:15 pm »
 Ako се чувстваш обиден от мен лично: извинявай. Но да се обижда човек от форуми - където има дискусия и противната стана не е оборена - не виждам за какво.

Микровълновата печка ИЗЛЪЧВА през капака си, дори и 1/1 000 000 от мощността. Никой не каза нещо срещу моите аргумени сперед мен. Кой е тоя, дето ще направи идеален правоърълен иммулс на 200 KHz дори при 1kV?
А че в тесла трафа има синусоиди.... естествено, нали това не е PULSER. Лично аз не съм твърдял, че ги няма там (виждал съм тия осцилограми), а че е полезно правоъгълните да са на входа - и Тесла казва подобно....

Тая руска джажа никъде не е доказано, че дава фрии енерджи - поне аз не съм срещал. Много и е теоретичен принципа (няма загатнат вход и изход, както при етерния вихър например). Ако даде фрии енерджи - свалям шапка. Иначе за есперименти всякакви - поле колкото искаш с нея.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Генератор на Анквич
« Отговор #9 -: Октомври 23, 2009, 06:50:58 pm »
Здравей  MZK !

Съжалявам, че си се обидил за дето ми е различно мнението от твоето, но ще бъда радостен и щастлив ако не съм бил прав и тогава съм готов публично да се извиня за дръзкия си преден пост.

Патента с екрана на Тесла няма да го коментирам, той е писал какво му е предназначението.

Относно графиката на първичната на тесла-графа, която си показал, няма спор, че е синусоида, но хайде да видим как се получава тая синусоида. Първо има няколко варианта на свързване на първичната към кондензатора който ще се изпразва в нея. Представената от теб графика е на варианта при който първичната и кондензатора образуват последователен трептящ кръг /т.е. кондензатора ще се зарежда през бобината/. Еее, как тогава на бобината да излезе правоъгълника ? Останалото е собствени затихващи трептения след прекратяване на импулса /резонансни трептения на кръга/.

Съжалявам не можах да открия в архива си една друга графика на първичната на тесла-трафа, която изглежда доста по-различно то твоята. Пак има синусоида но във затихващите трептения, но пък ясно се вижда правоъгълния импулс в началото. Схемата на свързване е друга, кондензатора не се зарежда през намотката а директно от захранването - това е схемата на Тесла, която съм взел от записките му. И знаеш ли какво казва той: - Целта е намотката да има по-малка индуктивност, за това тя е съставена от няколко свързани в паралел проводника за да се намали индуктивността с увеличаване на сечението й, и също така да се увеличи големината на протичащия ток, който достига десетки хиляди ампери. Можем да си представим изпразване на кондензатор зареден до 30 000 В в бобина с почти нулево съпротивление.

Както и да е, и аз не знам къде е истината, просто разсъждавам, като намирам общите неща само от доказано работещите устройства. Вероятно има и други начини, но тези които твърдят че теоретичните им постановки работят защо не ги покажат на практика.


Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Генератор на Анквич
« Отговор #10 -: Октомври 23, 2009, 07:31:33 pm »
Копайте :)

Достатъчно източници на информация съм посочил, в които е представено взаимодействието и ефектите на радиантната енергия.
Специално за променливия ток- положението е че веднъж създадено магнитното поле около бобината, то вече по някакъв начин взаимодейства с ефира.

Много хора биха казали, че реакцията на ленц е причина трансформатор да работи и да се повишава консумацията на първичната, но някои опити, както и самият Тесла казват, че дефазирането на първичната и вторичната намотка може да доведе до свръхефективност.

Посочих линк към темата, но не го коментирахте. Но както аз написах вече, и както EDM Electronics каза- Тесла е написал какво му е предназначението. Истината стои написана там :)

Но всичките ми писания са провокирани не от Тесла, а от това че с лекота отрекохте руснака. Аз естествено не го защитавам, но дефазирането на първичната и вторичната очевадно води до интересни ефекти.

Отрекохте руснака, но Тесла е правил абсолютно същото - дефазирането (говоря специално за такъв тип трансформатори). Отречете ли Анквич, отричате и Тесла.

Ето това провокира всичко изписано в последния пост.

Същината не е в конструкцията, не е в броя намотки а в един прост принцип L12 >> L21

По какъв начин и защо ще се постигне този ефект, кой го е постигнал и как смята да го постигне са странични неща. Ние трябва да се съсредоточим върху същината, върху принципа и когато копаем да знаем защо. А не да стреляме с оръдие по врабчетата на оградата. В нашия случай направо си взривяваме атомни бомби за да уцелим врабчето.

За Витан:
Цитат
Ако е за фрии енерджи - поне малко Тесла би трябвало да има
Посочих линка към т-р на Тесла с магнитен екран. Не малко, а много. Анквич пише следното:

Цитат
Има още и НЧ вариант (400 Hz, трансформаторна стомана, фероконцентратор), но за фирма “Енергия” (вие навярно сте от нея) за космическите кораби особено ценна е именно тази фуко-схема. Ако вие действително сте теоретик, няма да ви домързи да си спомните, какво е div[ExH] в постоянни полета (в цепнатината), (E първ) x (H втор) и ще разберете… Ако активно се заемете да вникнете в това, може и да не изпращате “копейки”.

Руснака може и да е изперкал, обаче демонстрира Тесла 1:1 Ако руснака може да няма готов модел, то Тесла със сигурност има.

Това е което исках да кажа. Нека не обръщаме темата, че ще трябва да ги деля пак.

За Анквич е ясно- ще копая в тази насока. Ще пробвам как се отразява при теслов т-р първична плоска и вторична цилиндрична и ще търся дефазиране.

Поздрави и копайте!

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Генератор на Анквич
« Отговор #11 -: Октомври 18, 2013, 03:26:01 pm »
Да си представим една проводима тръба (медна) около която е навита намотка. По тази намотка се пуска импулсен ток и той индуцира в тръбата ЕДН. То е кръгово насочено и тръбата става намотка на късо. Колкото е по-добра индуктивната връзка между тръбата и намотката - толкова по-силен е тока в тръбата и съответно обратното ЕДН. В зависимост от трансформаторното отношение на броя намотки, ще може да бъде постигнат сравнително силен изходен ток при сравнително слаб входен. Освен това ще се създаде надлъжно магнитно поле, което ще се стреми да придвижи електроните в надлъжна посока на тръбата - реално те ще се движат по спирала. Колкото по-силно е това поле - толкова по-разтегната е тази спирала. Но както вече казах при добра индуктивна връзка, слаб входящ ток предизвиква силен вторичен ток на късо и слабо магнитно поле. Т.е зарядите са достатъчно, но няма поле, което да ги придвижи по дължината на тръбата.
Нека сега да свием тръбата до размерите на проводник, без да намаляваме размера на намотката. Ще намалее индуктивната връзка, ще намалеят и токовете на късо. Реално ще останат само вихровите токове по повърхността на проводника. ОЕДН в първичната намотка ще спадне почти до 0 (но не и 0).  Движещи се заряди в централния проводник отново ще има, но те ще бъдат много по-малко и за тяхното постигане ще бъде необходим много по-силен първичен ток. Именно този силен първичен ток ще закривява траекторията на електроните по посока оста на централния проводник, без създаване на реакция на Ленц (като изключим вихровите токове).
До тука изложих теорията на работа на трансформатора на Анквич, това че никой не го е репликирал - не означава, че не може да съществува.
Ако първичната намотка работи в резонанс, при високо напрежение, много намотки и силен ток - то тя би създала много силно надлъжно магнитно поле при много ниски загуби. Съответно ОЕДН е минимално и качествения фактор на бобината би трябвало да е висок.
« Последна редакция: Октомври 18, 2013, 07:03:06 pm от Maistora52 »

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Генератор на Анквич
« Отговор #12 -: Октомври 18, 2013, 07:50:04 pm »
Много хора биха казали, че реакцията на ленц е причина трансформатор да работи и да се повишава консумацията на първичната, но някои опити, както и самият Тесла казват, че дефазирането на първичната и вторичната намотка може да доведе до свръхефективност.
Същината не е в конструкцията, не е в броя намотки а в един прост принцип L12 >> L21
Та, както е казал на времето Тесла "дефазирането на първичната и вторичната намотка може да доведе до свръхефективност". Грешката в случая е наша: не става въпрос за дефазиране на токове или напрежения, а за дефазиране на магнитните полета. При такова разположение на намотките както в тази конструкция не се получава магнитна индукция, като познатата ни от трансформаторите. Няма и реакция на Ленц.
Коя конструкция ще бъде по-ефективна: като тази на Капанадзе - външна резонираща бобина с високо напрежение, силен ток и висока честота, с централен проводник или срязана тръба. Или другата, както при генератора на Анквич - централен възбуждащ проводник и многовиткова токоотнемаща външна намотка - това само експериментите ще покажат.
Според мен и в двата случая е необходимо да се работи на висока честота - за създаване на необходимите вихрови токове и свободни заряди. Протичащите токове да създават силни магнитни полета за ускоряване (насочване) на зарядите в правилната посока. И най-важното условие - перпендикулярност на магнитните полета създавани от двете намотки!
Успех!

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Генератор на Анквич
« Отговор #13 -: Октомври 18, 2013, 11:51:09 pm »
прилагам схема и описание на генератора на професор Барашенков




Неактивен Чичо НОНЧО

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 109
Re: Генератор на Анквич
« Отговор #14 -: Октомври 19, 2013, 12:08:12 am »
Па то ква му е разликата!
Барашенков...Анквич...Има ли значение?...

П.П. Не че имам нещо против Барашенков.
« Последна редакция: Октомври 19, 2013, 12:10:38 am от Чичо НОНЧО »