Автор Тема: Реални резултати от лечение на рак с алтернативна медицина  (Прочетена 357643 пъти)

neznaiko_bv

  • Гост
Активна работа с положително самовнушение като метод за препрограмиране на дейността на мозъка - често мислено произнасяне на словесните формули "Ще оздравея" и "Ще се подобри положението ми"
Досега само чета в този форум и не пиша, поради някои принципи, но това не мога да подмина.
Greenhulk, подвеждате хората, а навярно и сам себе си. Не, че толкова много хора могат да се самопрограмират успешно. Повечето трябва преди това да направят някои доста сериозни промени в себе си.
Предложените от вас формули казват на подсъзнанието - "Аз съм болен", "Аз съм зле", ама някога си ще се оправя. По-действащо е, ако не е в бъдеще време, а в сегашно:
"Аз съм здрав", "Аз съм в чудесна форма".


Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Цитат
По-действащо е, ако не е в бъдеще време, а в сегашно:
"Аз съм здрав", "Аз съм в чудесна форма".
Когато болен човек изрича тези думи какво се явяват те, каро каво можеш да ги определиш, като истина или като лъжа.
Винаги истината е за предпочитане. мисля, че не си даваш сметка за дълбочината на която действа човешката мисъл. Изричайки подобни думи ти внушаваш на подсъзнанието си че си здрав и че няма смисъл организма да се мобилизира за борба със заболяването. Все едно в домът ти да влезе крадец и ти да си викаш:
 - Няма крадец не го виждам, няма крадец не го виждам. Да след известно време найстина няма да има крадец в домът но заедно с него ще изчезне и всичко ценно.
Виж ако си повтеряш:
 -С тигана по главата, с тигана по главата "а тефал мисли за всичко" тиганите им са масивни и тежки, резултата ще е доста по различен нали.
Така и с болестите залъгването не е за предпочитане. Едно е "здрав съм" друго е "оздравявам" 

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Така и с болестите залъгването не е за предпочитане. Едно е "здрав съм" друго е "оздравявам"
Точно така е!
"Оздравявам" - сега, в момента се случва, а не "здрав съм", нито "ще оздравея"!

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
По-действащо е, ако не е в бъдеще време, а в сегашно:
 
Формулите - ТОЧНО В ТОЗИ ВИД - са от Духовния Учител Беинса Дуно (Петър Дънов), който е работил в България още преди Луис Хей да е била родена. Той е давал самовнушителни формули и в бъдеще, и в сегашно време, от което логичния извод трябва да бъде, че може и по двата начина, предполагам, че зависи от областта, която касаят.
Още не съм намерил кой "велик ню ейдж експерт" е измислил тази глупост, но явно много хора са се вързали. Ще ми е интересно, ако някой знае, да ме информира кой първи е почнал да твърди, че трябвало само в сегащо време, щото...
Учителя  е давал в смисъл, че методите му са проверени (с положителен резултат). И едва ли правещите платени семинари и "бестселъри" "монаси продали ферарито си"  разбират повече от него!

neznaiko_bv

  • Гост
Greenhulk,
Ако напишеш нещо, което ти лично чувстваш и имаш опит, ще го прочета с интерес, ама да ми цитираш "авторитети" - не. Не желая да те засягам, но ако в твоята реалност Дънов е източник на абсолютната и безусловна истина, то в моята не е. Дискусия от типа "кумирът ми е по-добър от кумира ти" не мога да водя, защото кумири нямам, вкл. религия не изповядвам. Ню ейдж не ме интересува, на разни семинари са ме завличали 2-3 пъти и само съм се убеждавал, че са боза. Затова не мога да ти кажа дали някой "ню ейдж" гуру говори подобни неща. Ако да вярваш на вътрешното си аз и опита си се счита за "ню ейдж", значи и аз съм такъв, въпреки че смятам, че класифицирането и категоризирането на хора е неуместно. Най-ироничното е, че за Луиз Хей съм чувал от приятели, които са активни последователи на Дънов, най-вероятно, от преди ти да се родиш. Дори и да съм чел нещо от нея, то явно не ме е впечатлило толкова, че да запомня този факт.
Това, което написах, е личен опит. С рак, за мой късмет, не съм се борил, но вируси, които са държали приятели, водещи здравословен живот, болни със седмици, съм успявал да разкарам за по-малко от 24 часа.

Радико, Атос,
Естествено, че и "Оздравявам" работи, просто смятам, че "Здрав съм" е по-бързо. Не се наемам да споря за това, защото зависи не какво си повтаря някой, а какво вярва/знае/усеща убедено вътре в себе си. Затова и написах, че при повечето хора никакви формулировки няма да работят правилно, ако първо не направят някои сериозни промени в себе си. По-точно в начина си на мислене, но е дълго за описване.
Не знам защо приравнявате "подсъзнанието" с компютър, работещ на Бейсик. Смятате, че то е нещо толкова елементарно, че не различава реалност от желано ли? "Здрав съм" просто му казва "искам да съм здрав сега, а не някога в неопределено бъдеще" и то заработва най-бързо. Ако ще е "оздравявам", то поне да е със срок.
Такова е моето лично мнение. Всеки да си решава сам.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Greenhulk,
Ако напишеш нещо, което ти лично чувстваш и имаш опит, ще го прочета с интерес...
Според Учителя човек има право да говори само за неща, които е опитал лично.

Повярвай ми, хората, които могат сами да създават ПРАВИЛНО работещи езотерични техники не са голямо мнозинство и според мен едно от важните неща, свързани с Учителите е, че могат да ни дадат наготово неща, които обикновен човек вероятно би достигнал сам след хиляди години и много прераждания. По-добре да не се мислим за изключително важни и над "всякакви авторитети", а да се ползваме от полезните неща! Практичните неща са на място.


Един малък пример:
Цитат
Аз казвам тази формула: Сърцето ми трябва да е топло, душата – свежа, умът – светъл, а духът крепък. Светлината, която иде, дава свобода; духът като е крепък, може всичко да твори и да работи. Кажете: «Сърцето ми е топло, душата ми е свежа, умът ми е светъл, духът ми е крепък. Защо? – Защото живея в закона на любовта, в която няма никаква измяна.» Кажете това и задачата е решена. Аз ще живея по това ново правило. Сега, знаете ли колко струва това ново правило, което ви дадох? То струва 25 милиарда. Има хора, които в миналото са са прекарвали по 20-25 съществувания, докато научат тази формула. Вие ще кажете: «Много просто нещо е, ние знаем тези неща.» Никога не сте ги знаяли тези неща по този начин, както вървят – топло, свежа, светъл, крепък.
Сега, като се върнете дома си, искам да приложите това правило. Жените, Като го приложат, да стане по-леко на мъжете и мъжете като го приложат, да стане по-леко на жените. Майките, като го приложат, да стане по-леко на децата, и децата, като го приложат, да стане по-леко на майките. Учителите, като го приложат, да стане по-леко на учениците, и учениците, Като го приложат, да стане по-леко на учителите. Да настане една лекота, и всички да разберем, чес те приложили това правило.

neznaiko_bv

  • Гост
GreenHulk,
Първо - уважения за балансирания и спокоен отговор. Признавам, че имаше провокация от моя страна, за да знам дали имам насреща си "фанатик".

Продължавам обаче да държа на мнението си, основано на личен опит. Вярно е, че нямам "научно" изследване, защото нямам как да проведа опити при равни други условия, а само да сменям формулите. Забележи, че и Дънов използва сегашно време във формулата, която си цитирал.

Както и да е, предполагам, че е по-важно от това да се "повярва", че дадена формула работи наистина.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
  Забележи, че и Дънов използва сегашно време във формулата, която си цитирал.
Има и от двата вида формули от него, така че може да се избира с кои да се работи - давал е много!

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Катализатор на Тюрен, "Heredites". Опит, при наследствен рецидивиращ рак! 




Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
При хората, които се излекуваха с масло от канабис, ракът се завърна, което изобщо не ме учудва. Родителите им са умрели от същия рак, което означава, че е наследствен, т.е. има активен раков миазъм. Единствения начин, да бъде премахнат и болестта да си отиде сама е катализатора "Хередитес". Проблемът е че не вярват, макар да им поднесохме коректна информация. Жената от горния пост, вчера ми съобщи, че няма и помен от бучката на гърдата.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
При хората, които се излекуваха с масло от канабис, ракът се завърна, което изобщо не ме учудва.

Това означава че, отново са се върнали към старите си навици и организма отново се е подкислил. Демек pH стойността на храната която поемат е с преобладаващ киселинен характер. Иначе, ако бяха преминали към натурална и естествена храна със преобладаващ алкален характер, нямаше да има ново развитие на рака. Такъв е извода!

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Някой може ли да ми посочи една нормална и естествена храна, характерна за българските земи, а не някаква екзотика, която да има алкален характер.

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Чесън, ряпа/репички всякакви цветове (бели, черни, червени), цвекло, хрян, листа от спанак.
Колкото и невероятно да звучи - лимонът е една от най-силно алкализиращите организма храни.

По препоръка на д-р Гайдурков:
1. Сутрин на гладно изпиваш 1 чаша (200 мл.) прясно изцеден сок от моркови.
2. След 20 минути изпиваш 1 чаша (200 мл.) фреш от лимони.
Това ти е закуската.
За обяд вече каквото сва̀риш :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Страната ни с четирите годишни времена е една от най-богатите в света от разнообразие на плодове и зеленчуци. Няма нужда да ги изброяваме, всички ги знаем. Ние имам плодове и зеленчуци всички сезони.

Достатъчно е да се яде 1:3 тегловни части алкални и киселинни храни, за да поддържаме неутрален баланс, което е най-добре. Много алкална кръв също не е на добре, само когато се провежда лечение за определен период. Алкализиране може да се постигне и чрез добавяне на малко сода, но за кратко време или употребата на минерална вода. Но алкалната среда е благоприятна за развитието на бактериите. Повечето бактерии живеят в алкална среда.

За поддържането на добър имунитет е важно не само алкалния баланс, но и доброто кръвообръщение, което значи много движение, спорт, поне 10 км. на ден вървене или 3 км. бягане.

Много важно е и психическото състояние, дори мисля, че то определя 50% от имунитета - спокойствие, увереност, чувство за щастие, липса на страх, задоволство и т.н.

Преди всичко човек трябва да се стреми да развива, поддържа, надгражда и разчита на имунитета си, а не на някакви билки или др. илачи да го спасяват от болестите, последните са само допълнение - муниции за имунитета.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   И като се почнат едни експерименти, някой казал, други рекъл. Най-добре е всеки сам да преценява за себе си. Аз например ако изям един лимон за закуска, до обяд стомахът ми ще се е "остъргал". Някой така и язва ще направи. Далеч по-добре според мен е да се ядат ябълки 20 минути преди другото хранене. Освен това хората имат проблем и със зърнените и тестените храни. Аз лично имах даже главоболие от глутена в тези храни и това главоболие изчезна, след като спрях тяхната консумация. Сега се храня главно с картофи, ябълки, яйца и т. н. Въобще експериментирам с различни храни и се самонаблюдавам. За да открие човек от коя храна има проблем, трябва да се храни с малко на брой храни и от време на време да изключва от менюто си храна, в която се съмнява. Така наблюдавайки се ще усети има ли някаква промяна в здравето му, когато е изключил проблемната храна. Освен това се прекалява с количеството на изядена храна. Човек съвсем спокойно може да живее като се храни не повече от два пъти на ден. Някои йоги се хранят даже един път дневно, но те не изразходват много енергия.
   Храненето наистина е много важно за нашето здраве, затова яжте повече плодове. Човекът е плодоядно животно и ако яде само плодове, няма въобще да се разболява. А всички знаят, че спортът е здраве и че цигарите са вредни за вашето здраве.