Автор Тема: ВРЕМЕТО КАТО ФИЗИЧЕСКО ЯВЛЕНИЕ  (Прочетена 22601 пъти)

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: ВРЕМЕТО КАТО ФИЗИЧЕСКО ЯВЛЕНИЕ
« Отговор #15 -: Август 20, 2011, 12:27:06 pm »
   Според мен времето не е разтегливо понятие. Физичната величина време t (s) е въведена за да се сравняват различните скорости V [m/s] на телата. С други думи, спрямо нещо базисно и непроменливо, каквото е секундата (s), се сравнява разстоянието, което са изминали две тела при движението си в пространството. Така можем да оценим кое тяло е изминало по-голямо разстояние за базисното време от 1s и да заключим, че то има по-голяма скорост. По същия начин неразтегливо е и понятието разстояние. Обобщено - времето и пространството са абсолютни величини. Една секунда на Земята и една секунда в Космоса имат една и съща продължителност, както и един метър на Земята е със същата дължина като един метър в Космоса.
   Възможно е да се правят различни математически трансформации на времето за по-точно компютърно смятане, но без да се променя базисната същност на продължителността от 1 (s). Например ако искаме компютърът да смята скоростта V=dx/dt не през равни интервали от време dt, а през равни интервали от разстояние dx, то при увеличаване на скоростта имаме скъсяване на времето. С други думи, приемаме dx=const, а dt е променлива, според която се променя скоростта V. Но това е само математическо моделиране на времето без да се променя физическата му същност като равномерно течащо секунда след секунда.
   Що се отнася до ускоренията на телата с различна инертност мога да кажа, че едно и също тяло се ускорява по различен начин в зависимост от това дали се върти или не. Такива експерименти мисля беше правил Брус де Палма, има и подобни опити в youtube-то при ускоряване на въртящи се жироскопи. Фундаментално погледнато, всички тези различия в инертността на телата в крайна сметка се дължат на центробежните сили. Както и друг път съм казвал, центробежните сили могат както да поглъщат енергията, така и да създават енергия.
« Последна редакция: Август 20, 2011, 12:40:00 pm от Иван Димов »

velstar

  • Гост
Re: ВРЕМЕТО КАТО ФИЗИЧЕСКО ЯВЛЕНИЕ
« Отговор #16 -: Август 20, 2011, 06:56:03 pm »
Това което казваш, е по каласическата физика, която сме изучавали в училищата. Ако погледнем кординатната система в която се  намираме, то времето и разстоянието са точно така, както си ги описал, без значение къде се намираш, на земята или  в космоса. Но ние сравняваме потока- време, в две различни кординатни системи. Както Айнщан е открил че времето при ускорение се забавя, също така потвърждава че и разстоянието се свива, разбира се за наблюдател от друга кординатана система. Ако наблюдателя е в същата кордината система той няма да забележи тези промени. Разликата е в това че Кзирев променя пространство-времето вътре в неговата сверична машина. По този начин процесът който се изследва и наблюдатела се намират в две различни кординатни сиситеми. Това което правят НЛО е да изолират кораба си, с потоци от полета или частици, движещти се със светлинна скорост, покриващи цялата му повърхност. Самия кораб може да е неподвижен, но той вече е изолиран от нашето прострнаство и времето вътре е различно спрямо нашето. 
« Последна редакция: Август 20, 2011, 07:15:26 pm от velstar »

Неактивен Discorder

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
  • Реалността ще се нагласява според това, което пре
Re: ВРЕМЕТО КАТО ФИЗИЧЕСКО ЯВЛЕНИЕ
« Отговор #17 -: Август 21, 2011, 04:05:18 pm »
Цитат
Онези явления които усилват причинното действие, увеличават плътността на времето, тогава говорим за излъчване на време. Такива са всички процеси съпроводени с увеличаване на ентропията: топене на леда, изпаряване на течности, разтваряне на вещества във вода, загиване на живи организми. И обратно - явленията, свързани с намаляване на ентропията, намаляват плътността на времето. Тогава говорим за поглъщане на време.
  Хайде сега ми помогнете малко ! Някъде тук в този форум в тема за Шаубергер или Гребенников се коментираха полета, излъчвани от твърди тела в процес на тяхното разрушаване. Имам чувството че се натъкнахме на нещо важно, само че ми убягват детайлите. И преди на разни места съм попадал на доста мъглява информация че електромагнетизъм, гравитация, инерционни сили и време са свързани по някакъв все-още неизучен начин и винаги ми е глождило ума за какво става въпрос. Дали можем да съберем пъзела?

Етер=Време?!

http://www.palitrabg.net/4n.htm

Цитат
  Възможността да се отразява с огледало действието на времето ни позволи да наблюдаваме влиянието не само на лабораторни процеси, но с помощта на телескоп-рефлектор и изменение на съпротивлението на резистора поради процеси, протичащи в космическите тела. Появи се възможност да се изучава Вселената не само, както обикновено, посредством спектро-електромагнитни трептения, но и с помощта на специален, предварително изпитан метод, посредством физическите свойства на времето. Заедно с В.В.Насонов такива измервания бяха проведени от нас на рефлекторите на Кримската астрофизическа обсерватория [1]. Излъчването на времето, по неговото действие върху резистор, беше наблюдавано от планети, звезди, галактики и други космически обекти. Беше показана мигновеността на предаване на тези въздействия и съществуването на света на Минковски като реалност, а не като математическа схема

Май ще отървем Нютоновата физика
« Последна редакция: Август 21, 2011, 04:33:55 pm от Discorder »

vitan

  • Гост
Re: ВРЕМЕТО КАТО ФИЗИЧЕСКО ЯВЛЕНИЕ
« Отговор #18 -: Август 21, 2011, 05:07:04 pm »
Discorder, по моему в момента си се насочил към торсионните полета.

В колибката има 4 много хубави филма на тая тема от един руски академик...

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: ВРЕМЕТО КАТО ФИЗИЧЕСКО ЯВЛЕНИЕ
« Отговор #19 -: Август 21, 2011, 09:32:12 pm »
За да не се повтарям ще посоча и моето виждане по въпроса за времето тук! :)

Неактивен Discorder

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
  • Реалността ще се нагласява според това, което пре
Re: ВРЕМЕТО КАТО ФИЗИЧЕСКО ЯВЛЕНИЕ
« Отговор #20 -: Август 22, 2011, 10:22:57 am »
http://bg.wikipedia.org/wiki/Парадокси_на_Зенон

По подобен начин можем да търсим и най-малкия времеви отрязък вероятно, говорим за нещо като времеви квант
От друга страна съм съгласен , че времето е човешка фикция, т.е. няма как да го разглеждаме извън възприятието което имаме за него. В целия опит да разберем какво става трябва да отчетеми влиянието на Наблюдателя.

Неактивен Discorder

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
  • Реалността ще се нагласява според това, което пре
Re: ВРЕМЕТО КАТО ФИЗИЧЕСКО ЯВЛЕНИЕ
« Отговор #21 -: Август 22, 2011, 03:22:10 pm »
 @ Vitan:
Акимов не ми вдъхва много доверие да ти кажа...
Лично мнение но теориите му са прекалено омешани с дезинформация и трябва много да се чете между редовете. Същото мога да кажа и за Шипов и за Палюшев (неговите писания даже не можах да ги преглътна и зарязах на първата книга още)

vitan

  • Гост
Re: ВРЕМЕТО КАТО ФИЗИЧЕСКО ЯВЛЕНИЕ
« Отговор #22 -: Август 22, 2011, 03:33:59 pm »
По-добро за торсионните полета от него аз не знам. А тях доказано си ги има :) Така че, не повредата не знам в кой телевизор е? Като се гледат "проявите на времето", трябва да се отчита, ще може човек да си има работа с тия полета. Те са "мигновени". За тях няма закъснение дори през 9 Галактики в 10-та.

Другото е руския - доколко си на ти с него. Аз лично не намерих противоречия, като гледах филмите...

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: ВРЕМЕТО КАТО ФИЗИЧЕСКО ЯВЛЕНИЕ
« Отговор #23 -: Август 22, 2011, 05:59:05 pm »
Здравейте господа философи! Темата за ВРЕМЕТО  е една от най-важните теми на теоретичните ми разработки изобщо и в частност. От много "време" насам! - повече от 30 години. Чета тук - и ми иде и да се разсмея, и да заплача... Радостно ми е единствено, че сте захванали сериозно най-дървения въпрос във и на философията. Радостно ми е от това, че внасяте всевъзможни научно правилни аспекти в осмислянето и, че не изпадате в ролята на "дървени философи"!!! - понаучих и аз нещо.
Да! Всички сте прави в доводите си и разсъжденията си. Дори и тези които не са прави!!! - пак са прави!!!
Иска ми се да не съм празнословен затова ще бъда пределно кратък:
Всички до един тук, които осмисляте темата, всички учени и псевдоучени, академици и псевдоакадемици, по цял свят, от "времето" на предисторията на човечеството та до ден днешен изглежда просто не могат да осъзнаят простия факт - че ВРЕМЕ НЕ СЪЩЕСТВУВА! СЪЩЕСТВУВАТ ПРОЦЕСИ! - само и единствено процеси, от всякакъв калибър - от квантови преобразования до "пара", "хипер" и дори "квази" вселенски преобразования. Това е! Толкоз! И вибрациите са процеси, и взаимодействията и реализациите на торсионните лъчи, вълни и полета са процеси, и самото време е поредица от процеси... Всичко е процеси! И не трябва ей така, абдалски да заменяме названията на нещата. Защото след това започват просто празни приказки. Козирев го познавам лично! Човека е прав със всичките си примери, само че прави грешката да назовава неправилно съответен процес с понятието "време". И не само той, ами и останалите 99,9999... (99) процента от човечеството правят тази грешка. Без да са виновни за това поради незнание! Не! Просто така е устроен човешкия мозък. А той (горкия) просто не може да осмисля по друг начин нещата. Най-великото му свойство - да осмисля АБСТРАКТНО - тук му подлага динена кора. За мозъка (в частност) и за Разума (изобщо) винаги има едно "преди, сега и след това" - но това е ХРОНОЛОГИЯ, запис, летопис, календар, спомени и т.н. а не процесът като ВЗАИМОДЕЙСТВИЕ...
Недопустимо е, ненаучно е, на една фикция - каквато е "времето" - да се придават свойствата на субстрат, който на всичко отгоре да бъде подлаган на разни измервания, които сами по себе си са също фикции. Трябва да сме наясно, че и измерванията (като такива) никога не могат да бъдат точни (и коректни) поради факта, че няма непроменливи (във вечността) еталони.
Трябва да сме особено бдителни когато ставаме жертва на философски спекулации или да се поддаваме на фантасмагориите и илюзиите дори на сериозните учени - които никак не са малко. Най-велик пример в това отношение са апориите на Зенон - пряко засягащи темата на тази дискусия. Не бива да забравяме, че и породилият тази дискусия цитат в началото, е част от публикацията на Агоп Мелконян, който е и един от изтъкнатите наши писатели ФАНТАСТИ.
Спирам... иначе трябва да напиша поредния си научен труд тук...
Има една много конспективна теория, която на мнозина ще им свърши чудесна работа... Давам линк към нея и ще дообясня подробности какво точно да търсите:
http://art-omnology-yoga.blogspot.com/p/blog-page_5.html
Прочетете есето "Омнология и ЕТВ" и обърнете внимание особено на "ЕТВ - конспекта" - въпреки, че там не се разглежда обстоятелствено и изключително само "времето", ще намерите множество постановки, които ще Ви бъдат от изключителна полза.
Медитирайте! Не по-малко от 30 години - само върху "време-то", и пак ще си говорим!
Успех! Обичам Ви!
« Последна редакция: Юли 21, 2014, 09:11:42 pm от Maistora52 »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: ВРЕМЕТО КАТО ФИЗИЧЕСКО ЯВЛЕНИЕ
« Отговор #24 -: Септември 03, 2011, 06:10:56 pm »
Здравейте колеги,
нека изложа моята гледна точка, която е подкрепена с факти -  може пък да ви е интересно. Времето всъщност е доста идентично по свойства с оргона, особено като прочетете изследванията на Козирев... Помислете - натрупва се в ограничен обем, излъчва се, там където е концентрирано има самоорганизация и понижаване на ентропията, отразява се от огледала и алуминиеви пластини, поглъща се най-добре в тела със правилно структуриран строеж /кристали например/ и т.н. Много оргон - много време, деструктивни процеси - излъчване. Т.е. имаме работа със реален процес и субстанция, а не с някаква фикция и субективно съотношение при процеси, както смятат някои колеги тук  :)
Специално за  Discorder - да, аз писах преди време за разрушаването на захарни кристали и зеленикавото излъчване, видимо на тъмно. Същото става при земетресения и разместване за земната кора - поява на светлинни кълба, обяснявани от науката като спонтанна триболуминисценция.  То като не знаеш нещо, най-лесно е да му дадеш име както в случая - светене от триене, ама защо става и как - не е хич ясно на другарите академици  ;D
Подобно е и при т.нар. сонолуминисценция - светене, предизвикано най-вече от кавитация при имплозията на мехурчетата, съпроводена със звук.
При всички тези явления имаме импулсно разрушаване на средата - а колкото е по-бързо и мощно, колкото повече обем е засегнат, толкова повече е и отделеният /излъчен/ оргон/време. При земетресения и вулкани е наблюдаван дори обратен ход на времето и гравитационни аномалии - лавата тече нагоре по баира, а камъкът се връща там откъдето е тръгнал да пада... Времето/оргон е намесено навсякъде. Ентропията е намаляване на организираността на системите поради загуба на време/оргон. Обратното се наблюдава при развитието на организмите - натрупване на оргон/време при растеж и самоорганизация на материята до някакво ниво. Закон на природата. Айде сега се сетете може ли да се направи СЕ при нормална машина с ентропиен процес в нея и липса на самоорганизиращото начало/оргон/време... Не може. Затова чисто техническите и умозрителни сметки не дават резултат, а Гребенников си е летял 10 години необезпокояван на елементарно направената си гравитационно/времево/оргонна леща - платформа. Както и споменава нееднократно за времеви аномалии в книгата си "Мой мир".
Според старите учени, а и мен оргонът/време/етер е флуид, който се натрупва в телата, излъчва, отразява и т.н. При рязко разрушаване на структурата, в която се намира, той се освобождава и бързо преминава в друга форма на съществуване - лъчение, звук, механично движение. При рязък удар с ръка например "избликва" от тялото като вода. Поради свойството му над определена концентрация да намалява междумолекулните връзки в мястото на удара материята буквално омеква и се чупи - основен принцип при т.нар. тамешивари или чупене на разни неща в карате /например 1 м дебел леден блок не се чупи с чук, а може с глава или ръка/. Първо се натрупва енергия/оргон/време в тялото чрез дишане и визуализация, после се отделя чрез рязък удар - тренирал съм доста години и знам - не че мога да счупя чак онзи блок де  :) Но съм виждал подобни невероятни неща. В чигун също може с пръчица за хранене да пробиеш дъска, като я заредиш първо с чи.
 
Малко техническа практика - при Козирев има няколко метода за измерване на плътността на времето. Единият е с въпросната везна, вторият с термометъра, а има и със стабилизиран кварцов резонатор на 50 Мхц плюс честотомер. При заспиване честотата пада с няколко килохерца на разстояние до около 1 м от спящия. Ако някой от колегите може да ми изработи третия уред, но по-чувствителен /например на 1-3 гигахерца/ да каже колко ще струва и го поръчвам за опити. Може на лични за да не занимаваме всички на които няма да им е интересно  :) Добре е да има сонда с която да се отчита при допир какво е течението на времето/конц. на оргон в даден обект.

Поздрави
   
« Последна редакция: Септември 03, 2011, 06:17:33 pm от caduceus »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: ВРЕМЕТО КАТО ФИЗИЧЕСКО ЯВЛЕНИЕ
« Отговор #25 -: Септември 03, 2011, 10:30:29 pm »
Лека неточност - методът с кварцовия резонатор е на акад. Алберт Вейник. Подробности:

......С 2003 года использую прибор «эфирометр», в основном, в качестве индикатора ПЭС-поля (или торсионного поля). О кварцевых резонаторах известно, что кварц не стабилен ни длинно периодно, ни коротко. Нестабильность связана с колебаниями окружающей квантовой среды. Эта особенность/закономерность используется в приборе. Он построен на двух кварцах, один из которых - опорный, второй - измерительный. Измеряется время (темп) аккомодации измерительного кварцевого резонатора. Этот темп определяется соотношением правого и левого квантовых (торсионных) вихрей (возможно эфирных). Нарастающий процент левых вихрей приводит к замедлению темпа аккомодации, а правых - к ускорению. Ускорение или замедление аккомодации это то же самое, что и ускорение или замедление хода часов любой конструкции, или, по простому - времени. Разница в том, что прибор «эфирометр» обнаруживает малые колебания, не фиксируемые с помощью обычных часов. Отсюда вывод - колебания темпа хода часов связаны с колебаниями определенного параметра окружающей квантовой среды, предположительно, - с колебаниями давления эфира. ..........
Източник:
http://wap.edinetcorpforum.forum24.ru/?1-9-0-00000008-000-10001-0
Още по темата:
http://www.veinik.ru/lib/articles/article/261.html

Освен това се споменава,  че честотата е добре да е не повече от 20 Мхц, защото нагоре смущенията ставали прекалено големи. В други текстове се споменават 50 Мхц.
Поздрави 
« Последна редакция: Септември 03, 2011, 10:39:42 pm от caduceus »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: ВРЕМЕТО КАТО ФИЗИЧЕСКО ЯВЛЕНИЕ
« Отговор #26 -: Септември 04, 2011, 01:40:49 pm »
Относно здравето и младостта прочетете за:
 - д-р Цзян Канчжен и терапията му за подмладяване с облъчване с информационно-оргонно поле от пшенични зародиши и живи яйца.
 - зареждане на тялото и водата чрез Райх акумулатори и пирамидални концентратори
 - Пръстена на д-р Джани Дотто - т.нар. Дотто ринг
Относно поливането - материали на Виктор Шаубергер за виталната сила на водата при центростремително движение и разрушаващия ефект на центробежната сила. Последната се използва между другото при най-разпространените помпи и вентилатори със средно и видсоко налягане, така че като си поливате градината знайте, че водата след помпата не е особено полезна. Пример - във водопроводната мрежа е със минус 2,5 по 10 степенна скала, т.е. с негативен заряд, защото е минала през подобни помпи и железни тръби.
Ако искате оргонно заредена вода за поливане, направете си вдигнат на високо съд /буре например/ в който първо да се завихря по посока на час. стрелка /гледано отгоре/ и в центъра на дъното му свържете маркуча за поливане. Дори да го пълните с центробежна помпа, вихърът ще зареди позитивно водата. Добре е да има и малко мед /метал/ на дъното, например 3-4 витки медна намотка без изолация - действа като катализатор. Подобна система в по-малки размери става и за приготвяне на питейна вода. Желая Ви успех!
Поздрави

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: ВРЕМЕТО КАТО ФИЗИЧЕСКО ЯВЛЕНИЕ
« Отговор #27 -: Септември 06, 2011, 11:06:40 am »
цитат на velstar
Цитат
Мисля че само третото ще е възможно, тъй като везната е служебна и няма да ми позволят да я третирам с високи напрежения. Ще направя тест със завихрена вода.
   velstar,
   За мен хипотезите на Козирев са съмнителни и бих желал да проверим твърдението му относно ляво или дясно въртене на жироскоп, поставен на везна. Затова ти предлагам да поставиш на електронната везна една кафемелачка, която може да се разглежда като жироскоп. Направи следните замервания:
   1. Премери теглото на кафемелачката при покой.
   2. Премери нейното тегло при въртене.
   3. Обърни кафемелачката наобратно и премери нейното тегло при въртене.
   При това внимавай висящият кабел да не влияе на измерването. За да се намали влиянието на вибрациите, подложи под кафемелачката нещо от рода на гума, дунапрен, стиропор или нещо друго за омекотяване на сътресенията. Няма да е лошо да се види и какво става с теглото при изключване на захранването, когато оборотите започват да намаляват. При всички случаи ще има влияние и усукващият момент върху везната, породен от въртенето на кафемелачката.

   Да видим какво ще покаже експериментът. Чел съм в списание "Наука и техника" за олекване на въртящ се жироскоп, но за натежаване при обратно въртене не съм чувал и ми звучи нелогично. Тук не става въпрос за някакви по-сложни машини като CIP-машината, която може да насочва тягата си във всякакви посоки. Жироскопът е най-обикновен пумпал и е нелогично посоката му на въртене да е от значение за теглото му. Аз лично правих елементарни опити с ръчно развъртян пумпал, но даже елементарно олекване не регистрирах. Затова предлагам да се направи този опит на електронната везна.
« Последна редакция: Септември 06, 2011, 11:22:44 am от Иван Димов »

velstar

  • Гост
Re: ВРЕМЕТО КАТО ФИЗИЧЕСКО ЯВЛЕНИЕ
« Отговор #28 -: Септември 09, 2011, 03:11:34 pm »
Здравейте Иван Димов. Ще направя нужните експерименти за да видим какво ще се получи. От това което съм чел за жироскопната антигравитация и опитите които са правени, показват че посоката на въртене има значение. Ефекта е по голям, ако се върти противоположно на въртенето на Земята ( в зависмост в кое полукълбо се намира). Но жироскопното олекване на телата се подчинява на законите на Нютон. Знаем че при първа космическа скорост (8км/с) телата се откъсват от гравитацията на земята и отлитат в космоса. Логично е, ако периферията на диска, където трябва да е съсредоточена повечето маса, се върти с високи обороти така, че периферната скорост да достига първа космическа, то  трябва да олекне. Сега работя по една антигравитационна платформа, но за нея ще пиша в раздел  антигравитация.  :)