Автор Тема: Алдо Коста - Работещ гравитационен дисбалансен двигател  (Прочетена 42092 пъти)

врановски

  • Гост
Мен ако питате, трябва да се ползват тези колела за мощност, като маховик, а движението да се задава от вятър, вода или нещо друго, което с малко сила да преодолее граничното дебалансиране. В тези конструкции е достатъчен малък импулс и тръгват.
krasias, ако искаш да пробваш, вместо архимедова сила, изискваща уплътнения за флуида, както отбеляза Майстора, сложи постоянни магнити. Така оста с двете тежести ще се избутва по плавна траектория начертана от постоянните магнити в 4ти квадрант. Липсата на триене с голямо рамо ще ти намали загубите.
Въобще дали ще бъде чупещо се рамо, удължаване или друго, най-елегантно е с постоянни магнити, описващи линия на стесняване.
Успех
« Последна редакция: Юли 17, 2014, 01:43:20 pm от Maistora52 »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
При модела с поплавъците имаме огромно триене - веднъж за изолация водата да не изтече от съда, второ, вътре във водата самите поплавъци са много инертни, и трето - повдигащата поплавъка сила го законтря още във водоравно положение на осите и пречи на същите да се задвижат и да изтеглят тежестите. Това е почти нерешима задача за домашен майстор.
Поплавъка отчиташ нивото на газта в бутилката на колата предава положението си навън чрез магнит, без да има разхерметизиране на бутилката и някакви уплътнения. Така че група магнити би могла да предаде силата на поплавъка върху топузите запазвайки херметичността на съда и елиминирайки конвенционалните уплътнения и триенето в тях.
Не че и при такава постановка ще тръгне де ...

П.С. писали сме с Врановски едновременно :)

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   Това с поплавъците ме развесели. За да изплува нещо над водата, то то е по-леко от нея (с по-малка плътност). Ако се абстрахираме от водата изглежда, че имаме превес на тежестта и посоката на въртене е правилна. Тя водата не участва във въртенето като тежест, защото се "плъзга". От друга страна, поплавъците като се въртят надолу в същото време силата на Архимед ги натиска нагоре и при това положение не само, че машинката няма да се върти сама, но ако я въртим с двигател, то той ще харчи повече ток от обикновено. Много интересен експеримент! С него може да се докаже невалидността на ЗЗЕ (закон за запазване на енергията) и възможността енергията да се превръща в "нищо". Същото се доказва и с моята "жироскоп-спирачка".

п. п. Не е нужно тежести да "стърчат" навън. Плъзгачите за поплавъците може да са вътре като диаметри на цилиндъра с вода.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
А пък мен ако питате, само с обяснения не става. Поне вземете и начертайте това което предлагате.
Чертането е необходимо защото така изчиства още в зародиш някои недомислия. Отделно, че е по-прегледно.
Ако правилно съм разбрал Врановски за траекторията на магнитите в 4-ти квадрант - няма да стане. Реакцията на Ленц "убива всички деца" в нас! - т.е. магнитът като "хване" добре, но после трябва и да "пусне", а за това трябва допълнителна сила.

врановски

  • Гост
Точно това имах предвид, за да изплува трябва общата маса на изместената вода да е по- голяма от масата на поплавъка, независимо дали има тежести. Тук целта е чрез рамото да се спечели момент, но аз не съм убеден, че водата като се върти и изравнява теглото, защото поплавъка не се върти и остава по-лек от водата в линията на рамото. В най добрия случай ще имаме сумата от М1 на изплуващата но не напълно прибрана ос G1-G2 по разликата в двете рамена и М2 на напълно извадената ос G1-G2 по пълната дължина на рамото извън резервоара. Ако М2-М1- загубите от триене не е отрицателно или нула ще тръгне, но най вероятно пак ще трябва малко помощ.
Майсторе привет, прочети внимателно, не трябва привличане на на желязо от магнит, а отблъскване на магнит от магнит. Така няма да залепват, асамо ще отклоняват към стесняване, към намаляване на рамото.
Успех

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
...
Майсторе привет, прочети внимателно, не трябва привличане на желязо от магнит, а отблъскване на магнит от магнит. Така няма да залепват, а само ще отклоняват към стесняване, към намаляване на рамото.
...

Точно това което съм подчертал имам предвид и аз. При магнитите, при взаимодействието между тях, и преминаване на един покрай друг никога нямаме само привличане или само отблъскване - ИМАМЕ И ДВЕТЕ. Точно това е проблемът! - това е лаишкото обяснение на реакцията на Ленц...
Знам, Врановски, че си направил много неща, полезни за човечеството, но тук ти трябват малко чисто практически упражнения с магнити... Не ми ги засрещай само с еднаквите полюси един срещу друг на една ос, а ги раздвижи точно така както го обясняваш... и ще се убедиш.

врановски

  • Гост
Въобще дали ще бъде чупещо се рамо, удължаване или друго, най-елегантно е с постоянни магнити, описващи линия на стесняване.
Успех
Майсторе, сега прочети и този пасаж.
Линия от магнити, означава поредица от магнити уравновесени странично. Това се постига като се наредят в два реда еднополюсно, без допиране. Това прави цялата линия челна за отсрещния подвижен магнит. В двата края се прави отдалечаване извън зоната на влияние за да няма това вредно притегляне за което споменаваш. Колкото по - плавно се подвежда масата, толкова по малки са вибрациите и шума. Разбира се силата няма да е константа, а ще варира над магнитите и между тях, но няма да дърпа и да спира колелото. Би трябвало да излъжем Ленц, поне така се надявам :)
Успех
« Последна редакция: Юли 17, 2014, 02:43:44 pm от врановски »