Автор Тема: Rock Solid Hydro Cell - реализиран проект - електролизер  (Прочетена 32175 пъти)

Неактивен bobokom

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
Re: Rock Solid Hydro Cell - реализиран проект - електролизер
« Отговор #30 -: Август 01, 2011, 09:26:06 pm »
Здравей!
Много добра работа. Постижението ти е отлично. В западните форуми се счита ,че 1л./мин ННО газ, който се получава с 10А е отлично постижение, към което се стремят.
Ако клетка ти не загрява повече от 120F или 50С при 4 часа работа, тогава всичко е точно и произвеждаш точния газ, без каквито и да е излишни странични и вредни за двигателя газове.

Така че не обръщай внимание на празнословците и действай!

Поздрави за резултатите и УСПЕХ!

gimmy

  • Гост
Re: Rock Solid Hydro Cell - реализиран проект - електролизер
« Отговор #31 -: Август 01, 2011, 10:27:42 pm »

Поздравления за чудесната работа plam40 !
Искам да споделя малко информация за атомния водород и кислород.
След консултация със специалисти от катедра " Физикохимия " в университет от нашия град, споделиха следния факт:
- Атомното състояние е кратковремено явление и много нестабилно такова. Времето за престоя в атомен вид на двата газа, по тяхни думи, е от порядъка на 20 МИЛИСЕКУНДИ, след което отново рекомбинират в молекули.
- Как се постига принудителното разделяне на молекулата в атоми може да се научи от Книгата за Илия Вълков или във нашия форум практически опит имат със сигурност Тони и Емм според мен.
Та за 20 те милисекунди - ако  нямаш достатъчно налягане на газа и отвора не е достатъчно малък на горелката - то си  мисля че на 10 тина или 15 сантиметров пламък няма никакви атомни състояния на двата газа, ако предположим, че "устройството" за разделянето на молекулите в атоми е в самия край на горелката. Само мнение хипотетично изказвам, не съм го тествал на практика.
Дано да има смисъл в разработката ти !
Успех ти желая и Благодаря, че споделяш  резултатите ! 

electro

  • Гост
Re: Rock Solid Hydro Cell - реализиран проект - електролизер
« Отговор #32 -: Август 02, 2011, 08:56:36 pm »
Искам да кажа на автора на темата, че клетката му е страхотна. Чак съжалявам, че показах моята.  :'(

Много добра изработка и прекрасна нагледност!

Може скоро време и аз да направя още една, че ме е срам!

plam40

  • Гост
Re: Rock Solid Hydro Cell - реализиран проект - електролизер
« Отговор #33 -: Август 02, 2011, 10:04:11 pm »
Elektro, благодаря за добрите думи!!! Чуството, когато хора минали по същия път отценят високо труда ти е страхотно!!! Искам да подчертая, че аз не съм започнал направо от "яката, готина, клетка", имам куп други "чернови" и тестови екземпляри преди да стигна до този резултат.  Но винаги съм се стремял към перфектността.
Благодарности и на Пламгаз, Джими и Бобоком за подкрепата.

Поздрави !!!

plam40

  • Гост
Re: Rock Solid Hydro Cell - реализиран проект - електролизер
« Отговор #34 -: Август 04, 2011, 09:13:16 am »
Надявам се да задоволя, любопитството на администратора!

П.С. А чертежите на АутоКад ли да ги кача или на Солид Уъркс :) ?
П.С.2 За това, колко литра газ в минута са необходими за сваляне на разхода само ще кажа, че на някой може и 80Л/мин пак да не му стигнат.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Rock Solid Hydro Cell - реализиран проект - електролизер
« Отговор #35 -: Август 04, 2011, 10:33:45 am »
Здравейте,

Клетката на plam40 по сметки е над 80% ефективна, което е доста добре за суха клетка. 50А са много, но при това напрежение (в автомобила) няма друг избор. Е, може да се вземе ток директно от фазите на алтернатора, но напрежението няма да е постоянно.

Мисля, че не би трябвало да нападате altium за забележките му за количеството газ. В действителност по дебелите книги има данни, които не можем да пренебрегнем. Въпросът е, че полето е неизследвано и има тънкости, които трудно се забелязват. Никъде не намерих информация за водорода като катализатор на гориво-въздушната смес (защото описаният метод в книгата от горния линк се отнася до водородът като гориво, а не като катализатор). Ако някой разполага с информация, нека я сподели. Бих си позволил да цитирам един колега от форума:

Цитат
Не става въпрос за 3 лева до сега съм набутал 300 и ще продължавам. Има 400 прегледа на темата а одговаряш само ти в това е проблема. Има хора които са го пробвали и знаят за какво става въпрос и си траикат типично по български  :).

Има и друг проблем - ако с единица енергия създаваме дадено количество газ, то (поради ЗЗЕ), това количество газ има енергия равна, или по-малка от вложената (защото част от нея се е изгубила). Ако при изгарянето на този газ се отделя тази енергия, каква е файдата?!

Очевидно е, че водородът би трябвало да подобри процесът на изгаряне на бензино-въздушната смес, а не да се ползва като гориво. В смисъл, печалбата идва не от водорода, а от по-доброто изгаряне на бензина.

В заключение, тъй като се отклоних от темата, бих призовал plam40 да защитава авторитета си като сънародник и да продава само качествени продукти, пък кой за какво ще ги ползва, не е наша работа. Сега се продават особено много боклуци от Китай и качествени клетки са рядкост.