Автор Тема: Rock Solid Hydro Cell - реализиран проект - електролизер  (Прочетена 33269 пъти)

vitan

  • Гост
Re: Rock Solid Hydro Cell - реализиран проект - електролизер
« Отговор #15 -: Юли 31, 2011, 04:05:44 pm »
Здравей като си рекъл, но съм се нагледал на търговци :) Особено на такива, които твърдят, че нещата трябва да са простички. Ако ще правя Браунова горелка (щото оксиводорода не ми е интересен), то ще е как си требе с всички защити. Но нямам излишни 800-1000 лева и те така. Ако кажеш на един търговец, че трябва да продава, спазвайки всички мерки за безопасност и първо да изследва всичко около творението си, тук в България започват едни….. мамма мия. По форумите де, защото, ако тръгне да вади разрешителни за апаратурите си, стойки и чалъми няма да минат.

Относно проф. Юл Браун - освен книгата, съм гледал и няколко филма с „негово участие”, та затова не се правя на разсеян да принизявам нещо, което си е гениално. Това, че е българско пък – най-малко.

Ако имаш друг по-лесен метод, за мерене на съотношения атомен водород/кислород и молекулятен – кажи. Обаче аз не съм толерантен относно евентуални вреди, които някой може да понесе. Всеки сам си решава какво да си купи (както и в кой форум да пише).

Успех на всички, мислете позитивно и градивно, и.... умната. Може и хитрата, ама тогава ще трябва още по-умната :)
« Последна редакция: Юли 31, 2011, 04:13:41 pm от vitan »

donhuann

  • Гост
Re: Rock Solid Hydro Cell - реализиран проект - електролизер
« Отговор #16 -: Юли 31, 2011, 04:09:26 pm »
"plam40". Много е хубаво това че не загрявя електролита  :) Ако смъкнеш ампеража на 25А колко газ ще дава? Моята кола е опел вектра бензин 1.6 генератора е 55 амперов  :-\  и няма как да го натоваря толкова имам и един 75А но пак ми се вижда слаб >:(.
  Дизайна на клетката е супер, не спирай да експериментираш. Успех ти желая, не съм искал да те критикувам просто изказах мнение,което не значи че съм прав. Поздрави за труда  :) :) :)

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Rock Solid Hydro Cell - реализиран проект - електролизер
« Отговор #17 -: Юли 31, 2011, 04:23:23 pm »
Витан е прав, браун газ се получава само при определени условия, написани са ясно в книгата. Задължително е да се прочете преди каквото и да било

plam40

  • Гост
Re: Rock Solid Hydro Cell - реализиран проект - електролизер
« Отговор #18 -: Август 01, 2011, 10:28:52 am »
Не видях да има отговор на въпроса, който поствих към Витан, а и към всички "начететни глави" тук, свързан с  устройството на изображението от предходната ми публикация. Това показва кой колко чете.
Също така щом сте се вкопчили в тоя Браун като удавник за сламка вземете, че защитете позицията си.

Избройте предимствата и разликите на "Брауновия газ" спрямо окси-водородната смес.

Или просто да разчитаме на методиката : (не мога да се сдържа да не цитирам)
 
Цитат
... пинг... пуф... паф...

Знете ли, вие просто ще продължавате да драскате, до като другите градят! Това е реалноста !

Успех на всички !


Неактивен Orenda

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 147
Re: Rock Solid Hydro Cell - реализиран проект - електролизер
« Отговор #19 -: Август 01, 2011, 11:18:47 am »
Не видях да има отговор на въпроса, който поствих към Витан, а и към всички "начететни глави" тук, свързан с  устройството на изображението от предходната ми публикация. Това показва кой колко чете.
Също така щом сте се вкопчили в тоя Браун като удавник за сламка вземете, че защитете позицията си.

Избройте предимствата и разликите на "Брауновия газ" спрямо окси-водородната смес.

Или просто да разчитаме на методиката : (не мога да се сдържа да не цитирам)
 
Знете ли, вие просто ще продължавате да драскате, докато другите градят! Това е реалноста !

Успех на всички !


http://www.youtube.com/watch?v=F41MFm0qbts - интервю с български професор по химия на тема Водород
Успех и на теб !
« Последна редакция: Август 02, 2011, 05:38:43 pm от altium »

plam40

  • Гост
Re: Rock Solid Hydro Cell - реализиран проект - електролизер
« Отговор #20 -: Август 01, 2011, 12:20:37 pm »
Благодаря ти Оренда,
Точно по темата. Ето, че и проф. Спасов е решил да поясни на начетените как всъщност протича процеса на горене на окси-водородната смес и какво се случва при контакт на пламъка с някаква повърхност.
Много добре представена и разяснена тема.  Още веднъж искам да благодаря на Оренда и на проф. Спасов.

П.С. Оренда, поздравления и за гийт генератора !!!

Успех на всички

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Rock Solid Hydro Cell - реализиран проект - електролизер
« Отговор #21 -: Август 01, 2011, 02:23:37 pm »
В никакъв случай не искам да омаловажа труда на колегата, но заради витиевати изказвания като на този професор не записах физика навремето. Само как звучи, когато човек не знае нещо и трябва да даде мнение - преценете сами:
мин. 0.45 - Смята се, че в някои случаи, концентрацията му е висока... /на атомарния водород/
0.50 - ... което, се предполага, че повишава температурата на пламъка, със хиляди градуси...
1.50 - ... което може да се обясни с това, че металната повърхност /или каквато и да е друга повърхност, да кажем керамична/, би могла да действа каталитично...
2.07 - .... би могъл да повиши температурата на металната повърхност...
Е, съществува ли такова животно като Браун газ или се предполага, че в някои случаи, би могло да има евентуално...   Да кажем, ако случайно намиращо се в сместа известно количество атомарен водород може би рекомбинира... ;D
 
Поздрави
« Последна редакция: Август 01, 2011, 02:27:05 pm от caduceus »

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Rock Solid Hydro Cell - реализиран проект - електролизер
« Отговор #22 -: Август 01, 2011, 02:44:15 pm »
...се предполага, че в някои случаи, би могло да има евентуално...   Да кажем, ако случайно намиращо се в сместа известно количество атомарен водород може би рекомбинира... ;D

ПЕРФЕКТНО казано cadiceus

plam40

  • Гост
Re: Rock Solid Hydro Cell - реализиран проект - електролизер
« Отговор #23 -: Август 01, 2011, 03:42:42 pm »
Нещо като
Цитат
... пинг .... пуф ... паф ...

Както и да е ... Нека не оцапваме темата, става безмислено. В следващото ми видео ще покажа горелка с окси-водород. И тогава все още ще чакам да ми покаже  някой от по-компетентните тук, кои са разликите и предимствата на "Браунувия газ".

Но уви, ще си остана с чакането само ...

Очаквайте скоро ... RSHC - HHO burner

Поздрави на подкрепата и опозицията ;)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 529
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Rock Solid Hydro Cell - реализиран проект - електролизер
« Отговор #24 -: Август 01, 2011, 04:37:03 pm »
plam40, едва ли някой от форума ще ти покаже браунова горелка, просто никой не е правил такава. Но разликите са известни до болка на "по-старите кучета" във форума.

Бях един от първите, който разполагаше с всичи материали на проф. Юл Браун - забележи "Професор", даде ми ги лично дъщеря му! После помолих Витан да преведе от английски на български една от книгите му, тази за направата на малък Браун газ-генератор, и той го направи - БЕЗПЛАТНО!

В книгата мо-та-мо е описано що е туй браунов газ и как единствено се получава. Основното му предимство - високата температура, която се отделя при изгарянето му, над 6 500 гр /температурата на слънцето/, дори някой твърдят над 8 000 гр. /измерена с инфраред термометър/ - невъзможно за твоята горелка. Има едно видео в което самият Юл Браун стапя за секунди металокерамика с която облицоват совалките - там виж разликите.

Няма Фрии Енерджи в тия горелки и газове или пък ако има, то ще е само при брауновия газ, който е в атомно състояние, а не молекулно. За индикация, когато разтопиш /не изпариш!/ волфрам с твоята горелка, може да считаш че имаш браунов газ.

Според самият Браун той е доста по-опасен от обикновения оксиводород. За повече  - книгата....

За протокола: Водородната горелка не е някаква Хай-тек технология. Заварял съм с такава горелка още през 1987 год. Пълно беше в заводите и при военните с подобни технологии. А те бяха на ниво. Сега само по форумите и гаражите..........

Относно отношението ти към Юл Браун, ако беше прочел книгата за живота и най-вече работата му, друга песен щеше да пееш - предполагам!




« Последна редакция: Август 01, 2011, 04:52:23 pm от EDM electronics »

plam40

  • Гост
Re: Rock Solid Hydro Cell - реализиран проект - електролизер
« Отговор #25 -: Август 01, 2011, 05:54:59 pm »
Твоите думи :
Цитат
За индикация, когато разтопиш /не изпариш!/ волфрам с твоята горелка, може да считаш че имаш браунов газ.

Физика за 1 клас :
Цитат
Агрегатно състояние

Така например при повишаване на температурата веществото се топи и преминава в течно състояние, при последващо повишаване на температурата молекулите на веществото започват да се отделят от него и образуват газ - следваща фаза на агрегатното състояние!

Следователно ти сам признаваш, че ако изпаря Волфрама, което е детска игра, съм постигнал дори по-висока температура от Б.Г.!
Ами чудесно! Очаквай следващото видео! И се диви на HD!

Seeker

  • Гост
Re: Rock Solid Hydro Cell - реализиран проект - електролизер
« Отговор #26 -: Август 01, 2011, 06:07:33 pm »
Няма Фрии Енерджи в тия горелки и газове или пък ако има, то ще е само при брауновия газ, който е в атомно състояние, а не молекулно. За индикация, когато разтопиш /не изпариш!/ волфрам с твоята горелка, може да считаш че имаш браунов газ.

Моля за едно уточнение - какво означава "разтопиш /не изпариш!/ волфрам " - точката на топене на волфрама е под точката на изпарение. При стопилка във въздух, волфрама се окислява и разпрашава, и създава илюзията, че се изпарява. Лично аз съм нагрявал волфрам с водна плазма  до температура на ярко бяло светене на метала и той видимо започва да се издухва от струята. След охлаждане по повърхноста на метала има светлосив прашец - волфрамов окис.
Това означава само едно - стопилка на волфрам може да се получи във инертна среда или вакуум. Тоест в гаражни условия разтапяне с газова струя няма как да стане - няма да получиш никога браунов газ!
Трябва да има друг метод за индикация на брауновия газ.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 529
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Rock Solid Hydro Cell - реализиран проект - електролизер
« Отговор #27 -: Август 01, 2011, 09:01:43 pm »
.......... волфрама се окислява и разпрашава, и създава илюзията, че се изпарява......

Да, така е. Неправилно съм се изразил. Волфрама се разпрашва и с най-обикновена пропан-бутан горелка.......

Виждал съм как се формова волфрам. Обдухва се заготовка с водородни горелки и метална преса го кове. Дори водородната горелка не го кипва, просто леко го разтапя, по-скоро размеква!

plam40

  • Гост
Re: Rock Solid Hydro Cell - реализиран проект - електролизер
« Отговор #28 -: Август 01, 2011, 09:02:00 pm »
Seeker, много благодаря за ценния практически опит, който сподели!

А относно " разтопиш /не изпариш!/ волфрам " (цитат от EDM electronics) - всички сами могат да си вадят извод, за общоинтелектуално ниво на развитие на събеседника.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 529
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Rock Solid Hydro Cell - реализиран проект - електролизер
« Отговор #29 -: Август 01, 2011, 09:23:50 pm »
plam40, много имаш да учиш за да достигнеш дори и моето интелектуално ниво.
Не мисли, че с две ламарини на кръст си се извисил интелектуално. Вероятно си решил заварчик да ставаш  :D.