Автор Тема: Още една идея за гравитационен двигател ...  (Прочетена 38582 пъти)

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Още една идея за гравитационен двигател ...
« Отговор #15 -: Април 22, 2013, 12:16:03 am »
Какво би се случило ако тези топчета са магнити и този големият магнит ги отблъсква?

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Още една идея за гравитационен двигател ...
« Отговор #16 -: Април 22, 2013, 08:34:59 am »
Пробвал съм твърде сходна конструкция - не работи. Магнита ако "отблъсква" в същото време и "привлича"... и обратно. Защото векторите на силите и от двете му страни са еднакви.
Номерът е да ги разложиш тези множество вектори и да вкараш в действие само тези, които създават еднопосочно (евентуално двупосочно) движение. Разглеждай въртенето като "еднопосочен" вектор на точка по периферията на окръжност. Ей този вектор ти е нужен.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Още една идея за гравитационен двигател ...
« Отговор #17 -: Април 22, 2013, 08:57:13 am »
@svetlio760, това дето Майстора го казва е точно така, но от опит ти казвам и следното - големият магнит можеш да го нагласиш така, че само да отблъсква малките магнити. Проблемът е, че силите между магнитите не винаги са на 90 градуса, а в някои случаи са много по-малко, което въпреки отблъскването води до други нежелани действия.

Опитай конструкцията, според мен има хляб в нея, най-малкото с учебна цел. Много добре се виждат взаимодействията. Можеш да ползваш капла от колело. Разпробива се между спиците. Вземат се болтове с с ухо, които минават през каплата. В ухото, перпендикулярно на посоката на въртене се поставя ос - за предпочитане тръбичка, защото от плътен профил колелото става ужасно тежко. Тя е оста, върху която се закрепя еднопосочният лагер, а върху него "махалото".

От долния чертеж ще видиш, че има две точки на действие, но това е по патента на Дмитриев, където се използват чисти гравитационни сили или други методи, а не магнитни. В моя случай горната дясна точка е неизползваема. Причината е, че привличането на магнитите там води до блокиране на въртенето (разстоянието им се намаля), а в долната лява точка разстоянието се стреми да се запази и тази опасност се редуцира. Проблемът е при преминаването на махалата над големия магнит, когато е възможно да се захванат разноименни полюси, т.е. да се привлекат и да се спре въртенето на колелото.

Може да се помисли да се използва конструкция на Холбах, за да се намали този ефект (на руски, английски)

Моят съвет е да пробваш, за да видиш какви проблеми се появяват и да усетиш как стоят нещата.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Още една идея за гравитационен двигател ...
« Отговор #18 -: Април 22, 2013, 02:41:03 pm »
Благодаря ви, момчета, разбрах всичко дето ми казвате и ще пробвам. Аз не че не вярвам на Майстора, но все пак ми се струва, че ще тръгне. То това е нещо, което го мислих преди доста време, но първоначално идеята ми беше с привличане- отхвърлих я по разбираеми причини- когато привлича, магнитът трудно пуска. Сега по думите на Майстора съдя, че и когато отблъсква, положението е същото. Тук бях споделил веднъж, че сънувах нещо с тези магнити и то не беше като това- в съня подсъзнанието ми подсказа, че движението не бива да излиза извън магнита- полето на магнита е нещо като ластик- хваща, разпъва се и пуска, само ако ластика се скъса. при моите идеи(които не съм започнал още да репликирам, но ще начертая и ще дам схеми тия дни), опитвам да съединявам магнитите така, че за момент да изместят полюсите, така, че ротора или махалото да преодолеят тази кофти точка, след което отново да се върнат там от където са започнали. Малко остана докато спра да ви занимавам с идеите си и да започна да правя нещо.
 Потърпете ме още малко!
 Ще постна нещата в моята си тема за хората с "пламнала глава"! Иначе за репликациите трябва да имам дрелка, ракета, менгеме, клещи..... Имам всичко с изключение на дрелка, а не искам да купувам китайско менте, а в момента пестя за ядене :-\ За струг и фреза дори и не мисля!

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Още една идея за гравитационен двигател ...
« Отговор #19 -: Декември 18, 2013, 03:39:24 pm »
Тук се случват две много интересни задвижвания... Не че първото е нещо неизвестно, но ще го пробвам, а и второто - то ме обнадеждава отново:
http://www.youtube.com/watch?v=bmjBTSdCiVg
За визуална справка пускам две мини снимчици на първото и второто устройства. В клипа се вижда как сглобява втората "хитра" джаджа!

Неактивен wendala

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 37
Re: Още една идея за гравитационен двигател ...
« Отговор #20 -: Февруари 06, 2014, 05:44:46 pm »
А това реално ли е, според вас колеги?

http://www.youtube.com/watch?v=Rgp6gcSaF2Y

http://www.youtube.com/watch?v=HdNc-JVMgK4

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Още една идея за гравитационен двигател ...
« Отговор #21 -: Февруари 06, 2014, 06:31:00 pm »
А това реално ли е, според вас колеги?
Всяко небалансирано колело може да направи четвърт оборот. Не видях пълно завъртане.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Още една идея за гравитационен двигател ...
« Отговор #22 -: Февруари 06, 2014, 08:29:06 pm »
Wendala, това измислено колело от линковете които подаваш го обсъждахме някъде из темите и стигнахме до заключение, че е фейк (в случая - измама). Не че "момъкът" зад кадър му е било зор да мами, но просто му било кеф да види реакциите на аудиторията.
« Последна редакция: Февруари 06, 2014, 08:31:54 pm от Maistora52 »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Още една идея за гравитационен двигател ...
« Отговор #23 -: Септември 16, 2014, 01:46:49 pm »
Здравейте и в тази тема!
Днес видях по NOVA ТВ клип, в който нашенец е изобретил гравитационен двигател.
От късото клипче ми стана ясен само принципа, но и това стига.Идеята е оригинална и неразглеждана досега тук(поне аз не съм я срещал).
Комбинация е от ексцентричен маховик и управляващо движение на оста му, което изисква усилие в пъти по-малко.Ще се опитам да начертая принципната схема.
Това, което ме заинтригува повече е, че човекът е успял да вложи част от получената механична енергия за въпросното управление на въртенето.Досега, като сме разглеждали проекти за подобни двигатели,само в този клип от Майстора http://www.youtube.com/watch?v=bmjBTSdCiVg и по-специално в първото устройство се използва подобна концепция!

http://prikachi.com/images.php?images/656/7609656N.jpg

Нескопосна ми е схемата, но принципа тук е важен.Вярно, че цялата установка се клатеше от ексцентричността на маховика, но оборотите бяха малки за сметка на големият въртящ момент.
Изобретателят твърдеше,че вади около 2,7 кв. при вложени около 1 кв.
Все пак си беше типично "гаражна" изработка с подръчни средства.
Как ви се струва като концепция?Аз лично мисля, че енергията за въртенето на горното малко колелце (след набиране инерция на маховика) трябва да компенсира само силите на триене, за да имаме самоподдържане.Оттам-нататък вече какво ще се усвои е въпрос на техническо изпълнение.
Всъщност - не съм даже много сигурен дали горе имаше колелце или беше възвратно-постъпателно движение на шина с шлицов отвор, но то не променя принципа много...
« Последна редакция: Септември 16, 2014, 02:29:30 pm от atos »

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Още една идея за гравитационен двигател ...
« Отговор #24 -: Март 16, 2015, 06:45:56 pm »
   Чудех се къде да я сложа тази идея и реших да е тук. Удивително постижение за повдигане на каменен блок само с приспособления и една човешка сила. Ето сайта:
https://www.youtube.com/watch?v=pCvx5gSnfW4
   Може да помислим и за електрическа аналогия на тази механика.

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Още една идея за гравитационен двигател ...
« Отговор #25 -: Март 16, 2015, 09:48:45 pm »
Мисля че това ще е интересно по темата:

https://www.youtube.com/watch?v=ObdM7VzE18A