Автор Тема: Йонизираща лампа  (Прочетена 11834 пъти)

Неактивен Orenda

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 147
Йонизираща лампа
« -: Юли 20, 2011, 10:51:46 am »
Прочетох темите за йонизаторите и реших да пусна нова, в която да обсъдим тези и подобни на тези продукти
http://www.dealextreme.com/p/e27-1w-air-purifier-ionic-ionizer-white-light-bulb-220v-41797
http://www.dealextreme.com/p/e27-20w-energy-saving-air-purifier-ionic-ionizer-yellow-light-bulb-220v-42730

Точно тези двете ще дойдат до края на седмицата, предназначението им е детска стая в която има малко бебе. Става въпрос за сина ми, който се роди малко по-рано и реших че такива йонизатори ще намалят риска от боледуване, и ще пречистят поне малко въздуха (ще го направят по-лесен за вдишване) Малкият Дамян е с тегло около 2100 гр. Ако имате и други предложения за подобряване въздуха в стаята ще съм ви благодарен.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Йонизираща лампа
« Отговор #1 -: Юли 20, 2011, 11:27:27 am »
Йонизаторите за въздух са много добро нещо, но има и нещо по-добро. Естествените йонизатори. Установено, е че от стайните или градински цветя(растения) здравеца отделя най много отрицателни йони.  Цитирам : От стайните растения здравецът е шампион по производство на отрицателни йони. От горските растения за най-добри природни йонизатори се смятат хвойновите: ела, бор, кедър, бяла ела и туя (вечнозелено хвойново дърво от рода на кипарисите).
http://www.xnetbg.com/new/forum/index.php?topic=13549.0;wap2

Не е учудващо, че и названието му е здравец а поверието, е че където расте здравец той носи здраве.  За да е максимално отделянето на отрицателни йони от едно растение ако е в саксия, то е най-добре в саксията също и да заровиш един тънък кабел, който да е свързан със заземяваща търба или заземяване по някакъв начин.  Все пак излъчвания отрицателен естествен заряд и йони се взимат от земята.   Факт за който, скоро научих, е че борът или хвойновите растения, които излъчват най-много отрицателни йони ако се държат в саксия не живеят дълго но изсъхват или линеят. Но ако в саксията се постави кабел отиващ към заземяване то живеят нормално.  Значи дори и растенията се нуждаят от отрицателния естествен заряд от земята да премине през тях и да го излъчат във въздуха. Но ако нямат контакт с земята  те излъчват този, който имат и загиват защото нямат достъп до друг... Преди години правих дори елементарен опит в който от обикновена 9 волтова батерия изведох два кабела които потопих в две чаши с вода, в които поставих по едно листо от акация. На третия ден листото потопено в чашата с плюсовия кабел вече бе изсъхнало, докато това с минусовия кабел бе още свежо и зелено. ...

vitan

  • Гост
Re: Йонизираща лампа
« Отговор #2 -: Юли 20, 2011, 11:37:26 am »
teofilius, взе ми думата от устата :)

Здравец и в радиус от 5-10 метра бактерии не правят колконии... Стига да няма мивка де. Здравеца вирее в саксия. Малко вода и 1-2 пъти в годината тор. Единствения му недостатък е, че ако е близо може да понижи кръвното, така че - малко по-далеч :)
« Последна редакция: Юли 20, 2011, 11:40:07 am от vitan »

Seeker

  • Гост
Re: Йонизираща лампа
« Отговор #3 -: Юли 20, 2011, 01:48:45 pm »
Единствения му недостатък е, че ако е близо може да понижи кръвното, така че - малко по-далеч :)
Е как недостатък! Това си е направо преимущество. Особенно ако някой ти вдига кръвното постоянно.  ;)

Неактивен Orenda

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 147
Re: Йонизираща лампа
« Отговор #4 -: Юли 20, 2011, 02:24:01 pm »
teofilius За здравеца знам и отдавна имам на терасата, но за заземяващия кабел... багодаря ще се направи ;D
Питането ми е по скоро е, дали няма да се изнежи малкия организъм, и дали няма да се предизвика обратния ефект в попадане на замърсена атмосфера каквато е в София? Дали ще работят като пречистващи средства, които ще повишат издържливостта на имунната система, и организма ще се бори по-успешно с вируси, бактерии и токсини или ще го направят податлив на такива?
Аз ги взимам защото мисля че са безвредни и ще направят организма на детето по-устойчив
Имам питане и за озона. В какви граници е полезен, нещо ако можем, някакси да си сметнем сами. Защото докато малкия беше в кувиоз се разбра че не е толкова вреден колкото го изкарват. А мненията на специалистите са разногласни, златната среда съществува и тя трябва да се намери. Или с други думи, какви са съотношенията озон атмосферен въздух, които са полезни и допустими?

vitan

  • Гост
Re: Йонизираща лампа
« Отговор #5 -: Юли 20, 2011, 02:34:34 pm »
Seeker, когато човек спи, кръвното му пада. Един здравец подпомага процеса. Пиша го за малко бебе. Лично на мен обаче не съм забелязал да ми пречи :)

Orenda, озона е полезен само толкова, колкото ти го направи една лятна буря. Природата дава толкова :)
Колко е точно това - търси в Нета. Иначе, ако има пушачи, възможно е и да се дигне малко дозата, заради въглеродния окис ( СО ). Да не се бърка с СО2.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Йонизираща лампа
« Отговор #6 -: Юли 20, 2011, 02:53:39 pm »
Действието на отрицателните йони, е че именно те осъществяват  процесите на детоксикация неутрализирайки отровите и токсините. Второ - отрицателните йони и отрицателното електрическо поле, което създават около себе си стимулират имунната система и организма на клетъчно ниво. Говорим за митохондриите, които са енергийните централи на човешкия организъм и отговарят за биохимичната енергия на организма, физическата сила, имунната система,  устойчивостта срещу рака, забавянето на стараеенето, интелектуалните и др. способности, надареност, гениалност и др.  Здравия контакт със земята и  наличие на отрицателни йони в оптимално количество е гаранция за добро здраве и подготвена силна имунна система която ще е необходима и когато средата е агресивна и отровна.  Така че няма да го изнежиш. Принципа на ваксините е бебетата и децата да се инжектират с омаломощени вируси така че организма да изработи имунни тела които на по късен етап при необходимост да ги защитят но истината е че тези омаломощени вируси - ваксините не са толкова маломощни срещу бебешкия организъм и му нанасят трайни мозъчни и дисфункционални увреждания а правилния подход е никакви отрови и изграждане на силен имунитет не чрез отрови и ваксини а чрез витамини , естествени полезни вещества и здравословна среда.   

 Озона е полезен в нищожни дози, които действат разрушително за вируси и бактерии. Той също и е многократно по силен окислител от кислорода като прекомерното му наличие стимулира кратък живот на клетките - тоест, те бързо остаряват , умират, появяват се нови като при всяко делене се получава генетичен дефект на ДНК на клетките съответстващ на процеса стареене. Забавеното делене на клетките пък е основа на по-продължителна биологическа младост и забавено стареене.  За безопасен озонатор бих препоръчал да използвате малка ултравиолетова лампа(от най-малките около 15-20см) от тези които са прозрачни, като е задължително  никой да няма пряка видимост към нея защото ултравиолетовите и лъчи увреждат зрението.

Неактивен burgas61

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 24
Re: Йонизираща лампа
« Отговор #7 -: Юли 20, 2011, 03:34:36 pm »
Колега Orenda,

Остави синът ти да расте,адаптира и развива в естественнвта си среда...не прави Грешки!!!
Моята дъщеря се роди 1800 гр. в 8-мия месец.....сега е на 15г...жива , здрава и е шампионка по спортни танци:)


Неактивен Orenda

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 147
Re: Йонизираща лампа
« Отговор #8 -: Юли 20, 2011, 03:42:31 pm »
Много благодаря за бързите и пълни с полезна информация отговори  ;D ;D ;D
Потвърдихте всичко което знаех и бях прочел в мрежата. И така отрицателните йони не са вредни за организма, само се разреждайте преди да пипате прецизна техника, защото има искри 8) 8) 8) ;D
Озониране веднъж на ден за неповече от 5 минутки в празна стая докато се проветрява. Озонира се докато замирише леко.
Да не забравяме че лампите и йонизаторите отделят озон в малки количества ;)
Последните години броя на спонтанно родените деца е скочил няколко пъти. (това са думи на доктора) Жена която да роди нормално без усложнения са рядкост.
Моето дете с тегло 1800гр премина 10 дневен курс на лечение с антибиотик >:( това е стандартно за всички деца, сега има леки усложнения от лечението като гъбички, и вяло хранене.
А що се отнася до кръвното: по-добре ниско отколкото високо, аз сам с ниско кръвно по принцип, и ще го  имам впредвид ;D 8)

Колега Orenda,

Остави синът ти да расте,адаптира и развива в естественнвта си среда...не прави Грешки!!!
Моята дъщеря се роди 1800 гр. в 8-мия месец.....сега е на 15г...жива , здрава и е шампионка по спортни танци:)



Изобщо не мисля да изолирам детето от средата в която живее, просто си мисля че по този начин ще е малко по-лесно. Да ти е жива и здрава шампионката ;D ;D ;D
« Последна редакция: Юли 20, 2011, 03:44:59 pm от Orenda »

vitan

  • Гост
Re: Йонизираща лампа
« Отговор #9 -: Юли 20, 2011, 05:20:36 pm »
:( Като чуя, че нещо е стандартно за всички деца и не знам какво ми става....

Само да вметна, здравеца не обича пряка слънчева светлина. Въпреки, че го знаех, едно лято щях да изпусна моя.

Неактивен Orenda

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 147
Re: Йонизираща лампа
« Отговор #10 -: Юли 29, 2011, 10:18:31 pm »
А етого и големия човек  ;D
http://www.youtube.com/watch?v=GOCKB4MtF_Y
Вече точно една седмица откакто е вкъщи. Въпреки че е много горещо в стаята има въздух и се диша по-лесно. Йонизатора има значение.
Незнам дали си втълпявам или не, обаче откакто има йонизатор се храня по 5 пъти на ден, и то стабилно :o