Автор Тема: Пряко зареждане на ДВГ с оргон  (Прочетена 106214 пъти)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Пряко зареждане на ДВГ с оргон
« Отговор #15 -: Юли 30, 2011, 11:46:38 am »
vodoley71
Нищо вицово няма, много правилно питаш.
1. Кабелът е добре да е многожилен, мед. Допълнително за да няма утечки, върху пластмасовата обвивка го увий с един -два пласта алуминиево фолио - аз ползвам ал. тиксо за по-лесно. Мушни го в пластмасова тръбичка или го намотай с малко текстилно тиксо за завършек - тръбичката е най-добре, че тиксото може да се развие като поизсъхне от жегата при мотора.
2. ТБ-тата може да са много, но едва ли /все пак опитай/ ще вдигнат ефекта върху заряда. Работата е там, че при оргонния ток има нещо като сила на тока и напрежение, подобно на електрическия. Това още Ринат го е открил - и също, че водещо при експерименти с ДВГ е напрежението. Т.е. може да събереш много ТБ-та, силата на тока ще ти е значителна, но напрежението ще ти вкарва заряд все 5-6/10. Не съм правил точно тези тестове, ти пробвай - може да греша.
3. Под технологичен отвор имам предвид някоя фабрична дупка на ал. блок, където да свържеш кабела - има и с резба дори. Алуминият не е като желязото, така че масата в електрически смисъл не е същата както в оргонен. Т.е. желязната ламарина се явява леко като изолация спрямо алуминия. Гледай да не вържеш кабела за желязната скоба за закачване на ДВГ, аз така бях направил веднъж и файда йок  ;D  Дълго се чудих защо, докато разбрах и нещата се оправиха.
Успех!
 
« Последна редакция: Юли 30, 2011, 11:49:20 am от caduceus »

icrow

  • Гост
Re: Пряко зареждане на ДВГ с оргон
« Отговор #16 -: Юли 30, 2011, 02:54:46 pm »
В момента съм с пирамидален оргонизатор с кабел, прикрепен към алуминиевия филтър преди инжекторите на газта. Интересното, което забелязах е, че  когато пирамидата е с върха нагоре по цялото купе и двигател махалото отчита негативна енергия, и колата не върви добре. Когато обърна пирамидата с върха на долу, започва навсякъде махалото да се върти по часовниковата стрелка и работата на колата се подобрява чувствително. Направих друг оргонизатор за въздуха, който пък работи добре, когато е с върха на горе! А и двата са еднакво направени.  ???

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Пряко зареждане на ДВГ с оргон
« Отговор #17 -: Юли 30, 2011, 03:46:42 pm »
Цъкни някое фото на инсталацията да видим, може пък да разбера какво става по снимката. Оргонитни ли са пирамидките? Какъв е метала вътре?

icrow

  • Гост
Re: Пряко зареждане на ДВГ с оргон
« Отговор #18 -: Август 01, 2011, 10:59:33 pm »
Пирамидата е направена от тънка ламарина. Отвън е покрита с няколко пласта алум. фолио и хартия (оргонен кондензатор). Отвътре има кристал, на който съм навил меден проводник, на който единия край излиза от върха на пирамидата и е свързан с кабел към филтъра на газовата.
 Caduceus дали ще има полза от такава антена? http://www.youtube.com/watch?v=_sj8Gl-iShw

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Пряко зареждане на ДВГ с оргон
« Отговор #19 -: Август 02, 2011, 01:39:36 am »
От опит със стоящи вълни констатирах интересно свойство. Оргонният заряд е честотно зависим. Ако честотата се намалява заряда се запазва. При прекъсване на генератора не може да се възтанови.  Възтановяването става като се повиши честотата или амплитудата. За сега и още едно свойство, вълновото съпротивление на линията ако е по-малко е по-добре. Впрочем това не е ново.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Пряко зареждане на ДВГ с оргон
« Отговор #20 -: Август 02, 2011, 09:01:52 am »
icrow
Странно, но наистина от дъното на пирамидата ти излиза минус. Най-вероятно кристалът ти е с обърнати полюси спрямо нея, т.е. извличаш плюса от правилния му връх, който ти е към върха на пирамидата, а минусовият кристален е към основата и и съответно се усилва. Ако кристалът ти е едновръх, ясно - там е плюса. Но ако е двувръх, трябва да се провери с махало кой е позитивния полюс и така да се свърже. Вероятно това ти е проблема с двете разнополюсни пирамиди. Кристалите са по-мощни като концентратори, а пирамидата е предимно спомагателно фокусиращо устройство.
Относно видеото - това работи, особено при силно слънчево греене. Правил съм подобни опити, но за мен методът е неудобен и сравнително слаб като източник на заряд. За ДВГ може би става, ако площта е поне половин квадратен метър, намираш се в Мексико с яко слънце и имаш силна концентрация чрез многопластово устройство. Като братята /за които спомена веднъж Емм/, които си карали колата само с оргон, ама изрязали половината капак за да се подава гъбата-концентратор навън  :)
Поздрави   

icrow

  • Гост
Re: Пряко зареждане на ДВГ с оргон
« Отговор #21 -: Август 02, 2011, 10:50:07 am »
Ами с един връх е. Интересното е, че за толкова малка пирамида успява да излъчи толкова силно поле, чак до задния капак и мигновено се обръща полеритета, когато обърна пирамидата.
Поздрави. :)

vodoley71

  • Гост
Re: Пряко зареждане на ДВГ с оргон
« Отговор #22 -: Август 02, 2011, 11:16:50 am »
icrow,
пирамидата ти отвътре, освен кристала, има ли  стружки, смола  или нещо друго ?

« Последна редакция: Август 09, 2011, 11:44:46 pm от altium »

icrow

  • Гост
Re: Пряко зареждане на ДВГ с оргон
« Отговор #23 -: Август 02, 2011, 12:09:27 pm »
Не само това, което съм изредил.

icrow

  • Гост
Re: Пряко зареждане на ДВГ с оргон
« Отговор #24 -: Август 03, 2011, 11:44:46 am »
Сaduceus ако трябва да се удължи кабела по който тече оргона как ще е по добре, със снадка или да се запои?

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Пряко зареждане на ДВГ с оргон
« Отговор #25 -: Август 03, 2011, 02:39:37 pm »
Най-добре е да е цял проводник, но няма да се загуби кой знае какво ако се снади или запои.
Успех!

icrow

  • Гост
Re: Пряко зареждане на ДВГ с оргон
« Отговор #26 -: Август 03, 2011, 04:38:05 pm »
Мерси. Също така искам да те питам как се определят степените на натрупване от 1 до10?

vodoley71

  • Гост
Re: Пряко зареждане на ДВГ с оргон
« Отговор #27 -: Август 09, 2011, 10:36:07 am »
Колеги,
може ли да се ползват (за оптимизатор), във вида в който са, кристалите от  снимката?
Малкото парченце в дясно е отчупено от голямата плочка.
Питам понеже това което съм виждал да се ползва е само монокристал.
« Последна редакция: Август 09, 2011, 10:38:03 am от vodoley71 »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Пряко зареждане на ДВГ с оргон
« Отговор #28 -: Август 09, 2011, 04:59:54 pm »
Според мен не може, защото в това парче от друза нямаш ясна поляризация на оргона. Все едно да сипеш мазут в бензинов ДВГ, щото е все петролен продукт. Четете бе, колеги

icrow

  • Гост
Re: Пряко зареждане на ДВГ с оргон
« Отговор #29 -: Август 22, 2011, 07:49:14 pm »
Здравейте, колеги! Днес си купих няколко кристала от магазинчето в музея "Земята и Хората". Проведох следния експеримент: измерих с махало единия кристал, и се въртеше относително бързо, след това осветих камъка с фенерче от запалка и амплитудата на махалото чувствително се уголеми. Пробвах с премигване, но ефектът беше, че амплитудата се намали но честотата се увеличи. Може би ако премигването беше равномерно щеше да е по добре. Все пак мисля, че "има хляб" в такъв вид стимулация. :) (не че съм открил топлата вода но..... :D ) Пробвах и с обикновена лампа, но за мое учудване ефекта от светодиода беше по силен.

« Последна редакция: Август 22, 2011, 07:55:32 pm от icrow »