Автор Тема: Пряко зареждане на ДВГ с оргон  (Прочетена 106228 пъти)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Пряко зареждане на ДВГ с оргон
« -: Юли 05, 2011, 10:32:43 am »

Здравейте колеги,
във връзка с последния ми проект - устройство за пряко зареждане на блока на ДВГ с оргон, имам нужда от вашите компетентни съвети. Накратко, имаме малко електроника на 12 волта, захранвана в момента от акумулатора; оргонна схема, включваща резонансен концентратор и натрупващ елемент; усилвателна част; изходен изолиран с алуминий многожилен кабел с накрайник. Електрониката управлява и усилва ефекта, не генерира оргон.
Режимът на работа е следният - при първоначален монтаж се включва чрез прекъсвач захранването за около 12 часа, за да се насити с оргон моторът; след това трябва да се включва само когато той работи и генераторът захранва акумулатора. Т.е. чрез прекъсвача да се изключи постоянното захранване от 12 волта и да се включва само при да речем 13 в., когато има подзарядка. Добре е да се запази лесното свързване на клемите на акумулатора и не е вариант да го закача направо на генератора. Дайте акъл как да направя схемата, транзистор ли да отпушва при 13 волта или що. Устройството е доста перспективно и се надявам да замени напълно въртоците на Ринат Шаймуратов  :) А там, ако се сещате, има 80% икономия /естествено при регулиране на достъпа на гориво/, т.е. ще побългарим нещата малко и няма да има движещи се части със 17-20000 оборота в минута, нито ще са така големи. Една снимка за нагледност:
http://www.prikachi.com/images/936/3511936p.jpg
Поздрави     
« Последна редакция: Февруари 22, 2013, 05:22:54 pm от Maistora52 »

vitan

  • Гост
Re: Пряко зареждане на ДВГ с оргон
« Отговор #1 -: Юли 05, 2011, 11:40:39 am »
Някакви отговори могат да се дадат на килограм. За по-точно:

- колко ток консумира електрониката;
- на 12 волта ли работи основното "ядро" или на по-малко (да речем 9 в.);
- колко да консумира на празен ход в режим на стенд-бай;
- "ядрото" произвежда ли големи смущения, като да речем импулси за преобразуване във високо напрежение;
- цяла схема ли искаш, или само принципа?
« Последна редакция: Юли 05, 2011, 11:44:29 am от vitan »

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Re: Пряко зареждане на ДВГ с оргон
« Отговор #2 -: Юли 05, 2011, 11:42:46 am »
Здрасти, колега... ;)...много добре изглежда ДВГ-то на Ксантията, браво. Значи имаш два варианта за управление:
  - Захранване директно от акумулатора, но на ниски обороти може да изключи техниката, защото тогава генератора почти не зарежда. Прави се проста схема на компаратор, та даже и с един транзистор, и реле на изхода;
  - Захранване от предпазителя на запалителната система или друг на който има напрежение само при завъртян контактен ключ. Тук няма нужда от никакви електроники, жицата директно и това е. Само малко мерене преди това ще се иска... :)
Е, това от мен...надявам се да е полезно... ;)

vitan

  • Гост
Re: Пряко зареждане на ДВГ с оргон
« Отговор #3 -: Юли 05, 2011, 11:47:50 am »
  - Захранване от предпазителя на запалителната система или друг на който има напрежение само при завъртян контактен ключ. Тук няма нужда от никакви електроники, жицата директно и това е.
Прав е колегата, може би за начало така е най-добре. :)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Пряко зареждане на ДВГ с оргон
« Отговор #4 -: Юли 05, 2011, 12:15:15 pm »
Колеги,
много благодаря за съветите, ще го вържа към бушона засега. Плюс това електрониката е проектирана да работи на 12 в. /ползвам готова схема/ и се притеснявах при 14 от генератора да не и падне срока на експлоатация или др. Така е идеално, ще трябва да тествам системката първо на газова кола, защото е по-лесно с физическото намаляване на горивото /компа е по-прост/ и задължително трябва ТАП, ъгъла на запалване ще е поне 50-55 градуса. Ще намалявам газта постепенно в съответствие със зареждането на ДВГ, без да пада нивото на заряд. Ако има мераклия да се пробва на неговата кола - да свирка :)
Практика му е майката... Оргонът се преобразува и "гори" по различен начин - за справка вижте при Ринат, Андреев и клетката на Джо. 
Поздрави!
« Последна редакция: Юли 05, 2011, 12:16:50 pm от caduceus »

Неактивен jantar

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 169
Re: Пряко зареждане на ДВГ с оргон
« Отговор #5 -: Юли 06, 2011, 10:10:36 am »
Това може би ще свърши работа

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Пряко зареждане на ДВГ с оргон
« Отговор #6 -: Юли 06, 2011, 12:50:37 pm »
Много благодаря, ще го пробвам при усъвършенствания вариант на концентраторната кутия. Днес вързах по първия начин и колата върви невероятно леко, сега засичам. Оттук нататък обаче, няма как да мине без физическо намаляване на горивото и ТАП, а това е май трудно за бензинови пълни инжекциони. Говорих сутринта с местен специалист по газовите уредби /доста известен/ и човекът ми каза, че едва ли ще стане. Ще видим де  :)   

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Пряко зареждане на ДВГ с оргон
« Отговор #7 -: Юли 07, 2011, 07:15:44 pm »
Благодаря за инфото, vdomov!

Колеги,
това ли се ползва при електролизерите за ДВГ? Или има и български вариант?

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Пряко зареждане на ДВГ с оргон
« Отговор #8 -: Юли 28, 2011, 03:35:42 pm »
Колеги,
не помня дали го писах вече някъде, но мисля е важно - странно, но комбинирането на устройства за зареждане на блока на ДВГ с оптимизатори и турбонатори дава обратен ефект!   Т.е. разходът се повишава! Трябва да е само едно от двете - или пряко, или на съставките на сместа. Това го казва и Ринат Шаймуратов, но хич не вярвах - докато не се убедих на практика. Отиде работата на 9-9,5/100 от под 6... Направо грозна гледка -шумен мотор, по-слабо ускорение и т.н. Махнах всякакви кутии и електроника, карах само на оптимизатор и след стотина км. нещата се оправиха. Явно ще са разделно, кутията сама по себе си работи добре... Не е ясно още защо не се понасят - ще разследвам и ще кажа.
Поздрави

vodoley71

  • Гост
Re: Пряко зареждане на ДВГ с оргон
« Отговор #9 -: Юли 29, 2011, 11:05:11 am »
caduceus, искам да те попитам как се монтират, оргонитни тауър бъстърс (ТВ), така че да зареждат енергийно двигателя, в смисъл дали да е с кабел или някаква конкретна насоченост на върха на пирамидата и т.н.?

Благодаря предварително.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Пряко зареждане на ДВГ с оргон
« Отговор #10 -: Юли 29, 2011, 01:14:05 pm »
vodoley71
Не че пречи да пробваш и с тях, но ТБ-тата и концентраторите чрез резонансни форми /вкл. и пирамидите/ са слаби за целта. В момента лично на мен са познати само три начина за създаване на достатъчен оргонен ток, за да се насити ДВГ - чрез клетка на Джо, въртоците на Ринат и моите усилвателни оргонно-електронни схеми. Има данни, че руснаците /по-специално групата на DL/ също имат подобни разработки - вероятно модифицирани оргонно-елекрически излъчватели на Вейник. ТБ-тата имат постоянно меко преобразуващо полеот 5-6-та степен/10. Демек почти никаква за такъв консуматор като алуминиев мотор, постоянно разреждащ се в околната среда. Все пак - може да лепнеш един многожилен кабел на върха на ТБ-то, където е плюса, и да свържеш с блока в някой технологичен отвор - мерак се гаси с проба  :)
Поздрави
« Последна редакция: Юли 29, 2011, 01:16:17 pm от caduceus »

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Пряко зареждане на ДВГ с оргон
« Отговор #11 -: Юли 29, 2011, 02:49:25 pm »
Caduseus,
Как ги намираш "писанията" на Ринат. Някои от измерванията на разхода на бензин ми се виждат доста наивни и приблизителни. Не, че не вярвям в оргона, като добавка към горивото. Даже о при Джо нещата работеха. До колкото виждам, Ринат върви по стъпките на Шаубергер, но няма този натурален интелект като него.

vitan

  • Гост
Re: Пряко зареждане на ДВГ с оргон
« Отговор #12 -: Юли 29, 2011, 03:02:03 pm »
Даже о при Джо нещата работеха.
1. Работеха = бил съм свидетел...., а кога?
2. Работели = къде? доказателства?

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Пряко зареждане на ДВГ с оргон
« Отговор #13 -: Юли 29, 2011, 03:08:41 pm »
Vetap
Ако нямаш методика за количествено и качествено измерване на оргона, работиш на сляпо. Това в пълна сила важи за Ринат и подобните му експериментатори. Шаубергер е на светлинни години напред, той директно е усещал енергията, съзнанието му е пътувало и общувало с водата, имал е и т.нар. пряко нелогическо познание. Затова възникват и проблемите с разбирането на писанията му. Джо също е действал по интуиция и воден от контактьорски инструкции. Аз съм по-назад от тях, защото чета, систематизирам, обработвам, експериментирам и т.н. въз основа на не-толкова напреднала радиестезична методика. Все пак обаче имам база за работа. Но Ринат и прочие са хептен кьорави и затова си патят от негативни заряди, главоболие, треска и др. подобни "удоволствия".
За да направиш нещо като Шаубергер, трябва да си го изчел и разбрал основно. След това, да имаш представа от енергията - най-добре визуална. Най-накрая, да си поне малко механик и майстор, т.е. да не ти растат ръцете от г.за :)
Поздрави   

ПП
И последно - да не слушаш какво ти говорят тълпата пишман специалисти и кабинетни мишки, а да следваш природата. Другото е дрън-дрън ярина, както вече съм споменавал
« Последна редакция: Юли 29, 2011, 03:18:43 pm от caduceus »

vodoley71

  • Гост
Re: Пряко зареждане на ДВГ с оргон
« Отговор #14 -: Юли 30, 2011, 06:30:20 am »
Caduseus,
аз пак да те върна към моя въпрос.По-слабото енергийно поле от ТБ-тата, не може ли да се компенсира с повечко бройки от тях и за технологичен отвор може ли да се смята този за маслото? И последно може ли кабела, от ТБ-то или ТБ-тата, да се свърже към масата на автомобила?
Надявам се че втория ми въпрос не попада в графата: "Вицове"  ???