Автор Тема: Пряко зареждане на ДВГ с оргон  (Прочетена 106287 пъти)

puschi

  • Гост
Re: Пряко зареждане на ДВГ с оргон
« Отговор #45 -: Септември 12, 2011, 06:41:25 pm »
За разликите в пробега с газ ще споделя нещо изпитано няколко пъти!!! След като съм слушал многократно,че трябва да се зарежда по-малки количества,за да ти гори по-малко колата и го квалифицирах като върховна тъпотия/твърдения на таксиметраджии-как да вярваш-без да искам да обидя някой/, за моя голяма изненада един ден,в който се оказа,че съм си забравил парите,трябваше да заредя за 5 лева.След нулиране по навик на километража се оказа,че разхода е наистина по-малък.Реших,че не е била съвсем празна,нещо съм объркал т.н. Обаче-експеримента вече беше започнат и реших да го завърша. Резултата е смайващ!!! Зареждане само на една газстанция,по няколко опита: Газ за 5лв-пробег 33км.  Газ за 10лв.-пробег 60км. Газ за 20лв- пробег 116км. Най-зле е с пълнене до горе,при мен е 28лв.-146км.Една и съща цена- 1.27. Направих го три пъти-с много малки разлики,резултата е горе-долу същия! А сега,де! Ама Ланчията ми е 5цилиндъра-20клапана,може ли да я зареждаш през 2 часа?
Това е вярно, но само за пропан-бутана. LPG има две фази: течна и газообразна. Бутилките (независимо дали е за автомобил или за домакински нужди) не трябва да се пълнят догоре /max /, за да има свободно пространство за газообразната фаза. В противен случай черпим повече гориво за сметка на енергията / тази информация газаджиите умишлено я спестяват  ;)/.

brevis

  • Гост
Re: Пряко зареждане на ДВГ с оргон
« Отговор #46 -: Септември 16, 2011, 02:00:13 pm »
Значи да разберам ли,че вместо да карам с 22-литрова бутилка,която да пълня по 5лв., е по-добре да си монтирам 50-литровата,която да зареждам за 10? Същият ли ще бъде ефектът?

puschi

  • Гост
Re: Пряко зареждане на ДВГ с оргон
« Отговор #47 -: Септември 16, 2011, 04:06:02 pm »
При 22 литрова бутилка, трябва да е пълниш с 15-17 л. газ, тоест бутилката никога не трябва да е пълниш догоре.

icrow

  • Гост
Re: Пряко зареждане на ДВГ с оргон
« Отговор #48 -: Септември 30, 2011, 10:35:13 pm »
Здравейте колеги! Реших да проверя в какво състояние са ми свещите, и за мое учудване бяха, като излязли от магазина, а са на близо 3000 км. От както съм ги сложил  карам само с пирамиден оргонен концентратор, на който му добавих осветление на кристала. Осветлението мога да го включвам и изключвам от таблото, като при включено колата ускорява доста по добре. Интересното е, че ефекта не се губи веднага след изключването а 30 40 секунди след това.

Относително често си проверявам свещите, но винаги керамиката е била  от светло оранжево до светло кафяво, но бяла е била само, като чисто нова.
« Последна редакция: Септември 30, 2011, 10:38:22 pm от icrow »

brevis

  • Гост
Re: Пряко зареждане на ДВГ с оргон
« Отговор #49 -: Октомври 01, 2011, 11:55:32 am »
Щом е пирамиден, над двигателят ли трябва да бъде?

icrow

  • Гост
Re: Пряко зареждане на ДВГ с оргон
« Отговор #50 -: Октомври 02, 2011, 12:43:46 am »
Точно над двигателя няма място аз съм го сложил отстрани върху изпарителя. Иначе е свързана с кабел към главата на ДВГ.

ivchak

  • Гост
Re: Пряко зареждане на ДВГ с оргон
« Отговор #51 -: Октомври 02, 2011, 12:55:48 pm »
Здравейте на всички. Това ми е първо включване въпреки , че отдавна чета форума. Имам молба към icrow, ако може да даде по-подробна информация как е направен пирамидалният концентратор. Например -височина на пирамидата,залята ли е вътре с някаква смола,колко е голям кварцовия кристал(защото аз си намерих кварц дълъг около 3см). Намотката  на кристала тип Мобиус ли е, или обикновена и в каква посока е навита? Дано не ставам много нахален, но лампичката(може би светодиода) вътре ли е, или отвън пирамидата. Аз правих опит с "кондензатор" 20X10см. съставен от 30 слоя фолио и кухненска хартия, както беше препоръчал caduceus .Кабелът ми бе свързан с последният слой направен от тънка поцинкована ламарина, за да може за се запои кабела.Сега си мисля , че връзката може би щеше да бъде по-добре да бъде с извод от средата на кондензатора.Кабелът го хванах за горивната помпа на колата - "Пежо 406 ТД".
Ефекта не бе голям, но се усети още в първите секунди.Получи се слабо повишаване на оборотите("на ухо"-защото колата няма оборотомер), почувства се повишение на мощноста и двигателят стана по-"мек". С магнити имах същият ефект,но не съм писал нищо тъй като съм "пенсия" и карам по 30-40км. на седмица,а това не е основа за някаква статистика.В момента правя ел.магнит който ще монтирам на горивния маркуч.Ако някой е правил подобен опит, моля да сподели своите наблюдения.Благодаря, и поздрави на всички  ;D.

icrow

  • Гост
Re: Пряко зареждане на ДВГ с оргон
« Отговор #52 -: Октомври 02, 2011, 02:39:19 pm »
Да припомня само, както беше казал и caduceus оргонен концентратор и магнити ефекта е даже обратен или много малък!

Пирамидата съм писал как е направена, ще ти пратя лично съобщение с подробности да не спамя форума.
« Последна редакция: Октомври 02, 2011, 02:53:09 pm от icrow »

icrow

  • Гост
Re: Пряко зареждане на ДВГ с оргон
« Отговор #53 -: Октомври 04, 2011, 10:10:04 pm »
Драги колеги, мисля си да преместя концентратора от двигателния отсек, но където и да го преместя (а местата не са много) трябва да е с върха на долу, от където следва, че ако е в или под купето негативната страна ще излъчва към пасажерите. Трябва да са направи нещо, като щит или отражател може би или, като абсорбатор.

ivchak

  • Гост
Re: Пряко зареждане на ДВГ с оргон
« Отговор #54 -: Октомври 05, 2011, 06:12:26 pm »
Icrow ,опитай с един два по-мощни ТБ в купето и измери полето с махалото.Само да не изчезне ефекта от пирамидата.Може да опиташ и Вълшебния възел на Мировинг -прочети постовете на “ser USSSR” .Ето линка.http://nerealnost.net/forum/index.php?showtopic=5852&st=60
Добавям две снимки на възела (от двете страни). Основните изисквания са:
-    посоката на усукване на шнура и броя на проводниците в него.
-   формата и съотношението на фигурата.
-   крайчетата на шнура(където се допират) да не се запояват или лакират.
Давам тези обяснения понеже документа е на руски ;D В документа има няколко мои добавки на български.Здравето преди всичко !!!


 
« Последна редакция: Октомври 05, 2011, 06:18:28 pm от ivchak »

icrow

  • Гост
Re: Пряко зареждане на ДВГ с оргон
« Отговор #55 -: Октомври 05, 2011, 07:42:10 pm »
ivchak, това ми прилича на изделията на Слим Спърлинг. Има много информация по руските форуми, но за съжаление съм много зле с руския. Иначе мерси за инфото ще го пробвам. :)

ivchak

  • Гост
Re: Пряко зареждане на ДВГ с оргон
« Отговор #56 -: Октомври 05, 2011, 09:18:34 pm »
icrow, принципа на работа е същият. Това са древни технологии разпространени в цял свят. Ако нещо не е ясно заради руския език пиши ми на лични без да се притесняваш. Поздрави.

icrow

  • Гост
Re: Пряко зареждане на ДВГ с оргон
« Отговор #57 -: Декември 04, 2011, 06:24:04 pm »
Колеги, минах още около 3000 км. и реших пак да погледна свещите, бяха в същото състояние и междуелектродното разстояние не беше мръднало! :)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Пряко зареждане на ДВГ с оргон
« Отговор #58 -: Декември 08, 2011, 01:49:46 pm »
Колеги,
потвърждавам резултатите от опита на icrow с планински кристал, облъчен със бял светодиод от запалка. Количествено нещата изглеждат така: при замерване на позитивното излъчване от върха на кристала без осветление, с пряк допир - 9,84/10. При постоянно осветяване на монокристала /странично/ със светодиода - 9,995/10. Т.е. имаме значително усилване, предстои да се измери при дълго осветяване дали ще падне или ще държи. Имам идея как да вдигна заряда още доста и да се захранва пряко блока с малко по-различна концепция от предишната ми, но трябва да се провери на практика. Нещата са доста подобни на първите лазери с рубин и ксеноново напомпване... Дано не се изпозастреляме с някой твърд лъч като тоя на Тесла, ако вземе та изскочи от системата  ;D
Поздрави 

icrow

  • Гост
Re: Пряко зареждане на ДВГ с оргон
« Отговор #59 -: Декември 08, 2011, 01:58:19 pm »
А пробва ли с премигвания?