Автор Тема: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus  (Прочетена 298612 пъти)

bate Geni

  • Гост
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #60 -: Септември 18, 2011, 01:27:07 am »
Добро утро, колеги, колежки и останалата плява;)
С потрес констатирах, че съм първият гласувал в анкетата... След толкова приказки, теории и съмнения... и месеци на размисъл... никой от вас не е гласувал досега.... Защо?
Опция 1.: Нема стинки да си го купиме (ама сме много отворени да ръсим мозък;))
Опция 2:Не верваме у  тия пущини, ба го, как ли нема да му дам една торба пари да го купим... ако работи, че го краднем;)
Опция 3: а, бе, я го купих, ама то не ми прай мпс-то да не гори нищо хич.... как че му гласувам....
Опция 4: е яз резервоар бензин го харчим за 3 години....
Заповядайте, причислете се... или само ще питате - как става, ама що се получава, и каква е подредбата на това или онова - ний сме умни бе, ша го сгласим ;)
Изненадващо - системата работи... около 15% - при равномерно каране на бензин извънградско и около 5% ( в рамките на статистическата грешка) в града
Попитайте ме как съм го измерил... на някои може и да отговоря... ;) някога... ;)
На неразбралите - това е твърде много, адмирации за автора...

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #61 -: Септември 19, 2011, 12:35:21 am »
Благодаря на Бате Гени за оценката и искам да уточня някои детайли. Колата му е Ситроен Ксантия 1.8 бензин, 1995 г., комби. Първоначалния монтаж при мотора беше със слаби резултати, затова оптимизаторът бе преместен под купето и съответно виждам, че нещата са се пооправили. Малко осреднени данни за ефекта при различните видове гориво и сложен оптимизатор К1:
бензин - 15-18 %
пропан-бутан - 20-25%, монтаж предимно при газовата бутилка - за по-лесно  :)
дизел - 22-30 % /че и нагоре - при висока скорост/
Поздрави

vankiqt

  • Гост
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #62 -: Септември 22, 2011, 04:51:43 pm »
Получих и монтирах оптимизатора след бутилката във вертикално полужение. Но искам да попитам в упътването е написано, че ако е вертикално монтиран оптимизатора в моторния отсек има определена ориентация спрямо двигателя на стрелките. Та въпроса ми е ориентацията в същия случай, но до бутилката, пак ли има същата логика спрямо двигателя от коя страна се пада на стрелките? Аз го сложих по същата логика все едно е в двигателя, но е назад по тръбата, въпреки че изпарителя е в дясно от мотора гледано отпред, а бутилата е отзад в багажника по диагонал.  ??? Ще засичам до края на мсесеца ако има нужда ще пренастоя леко изпарителя и ще дам резултати тук директно за ефекта.  :)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #63 -: Септември 22, 2011, 07:24:36 pm »
vankiqt
Логиката е същата - страната на оптимизатора, на която са стрелките, да не е към бутилката.  Т.е. най-грубо казано да виждаш пряко стрелките като отвориш багажника, или да са към пода му. В зоната около тях /перпендикулярно на повърхността/, не е добре да има мотор, газова бутилка, електромагнитни клапани и прочее, защото се намалява ефекта. Когато е при двигателя /което въобще не е за препоръчване/, тази страна е най-добре да сочи към капака или някъде встрани от мотора, при монтаж под купето е към шосето. Надявам се че вече е ясно - ако не, звънни. Ако ти е Ф6 тръбата изрежи малка ивица надлъжно от по-тясната вложка /тя е с вътрешно Ф8/ и тогава стягай, за да легнат пластините плътно
Поздрави   
« Последна редакция: Септември 22, 2011, 07:28:45 pm от caduceus »

vankiqt

  • Гост
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #64 -: Септември 22, 2011, 09:11:50 pm »
Ами точно страната без стрелките е обърната към бутилката, а от нея има отстояние няколко сантиметра които мисля са достатъчни за да няма разни разсейвания. Закрепил съм К1 доста стегнато и плътно на правия участък от тръбата. Имах желание да го сложа под купето, но тръбичката минава доста плътно до купето и до системите за спирачките, а съвсем до изпарителя вече ще е поне 50 градуса си мисля. За сега ще пробвам по този начин както съм го сложил ако няма очаквания ефект ще се консултирам с теб. Поздрави и успех в начинанията! Ако има и други изобретения за напред които работят добре с К1, може да се възползвам и от тях.

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #65 -: Септември 25, 2011, 03:19:23 pm »
Да се включа и аз в анкетата, и да споделя впечатления от ползването на оптимизатора: Първо и най-важно - принципът действа!
Автомобил: Citroen C4, 1.6 HDi, 110 HP, 5-степенна ръчна скоростна кутия, 2005 г. (Автомобилът е далеч от перфектното си състояние - предстои годишна профилактика, смяна на масло и филтри, има и лек проблем с турбината.)
Наблюдава се осезаемо намаляване на разхода (и по ECU, и по метода "пълен-пълен"). Чудото, което никоя "водородна клетка" не можа да постигне, се случи! Средният разход по пътя София-Бургас-София падна от 4.6 на 4.2 и то при включен климатик, фарове и почти постоянна нужда от изпреварване със 130-140 км/ч на дълги колони от автомобили. На междинни "затворени" участъци като Карнобат-Сливен-Карнобат средният разход беше 4.0 - нещо, което тази кола не е показвала на дисплея си никога, ever! (Под "затворен" участък разбирам: да отидеш до място с друга надморска височина и да се върнеш обратно, а не например да се качиш с колата на Витоша и после само по пътя спускайки се надолу да мериш разход...)
Поради многото усложняващи картината фактори (споменати по-горе) ми е трудно да определя точно колко е спестяването, но по първи приблизителни преценки е някъде между 8 и 15%.
Понеже няколко години ползвам автомобила, а той от своя страна постоянно показва моментен разход на гориво (интегриран дебит за време 3 сек.), има възможност постоянно да се следи при определена ситуация (примерно рязко ускоряване, или супскане по инерция) какво се случва с моментния разход. Убежденията, които постепенно се оформят във връзка с това са следните:
- при рязко ускорение изменението на моментният разход не се променя в сравнение със случая без оптимизатор;
- при висока скорост > 130-140 км/ч спестяването (като процентно съотношение) също спада.

Налага се изводът, че ефектът се проявява най-силно при постоянен (и вероятно - точно определен, оптимален) дебит. Оттук и идеите за подобряване на изделието - примерно (пиша съвсем наизуст..) замяна на магнитите с електромагнити, които да променят силата на полето съобразно моментния дебит; промяна на формата на магнитите, така че да се оптимизира формата на магнитната (оргоновата) фуния. Cadiceus отбелязва, че при поставянето на втори оптимизатор се забелязва, макар и малко, допълнително подобрение. Което пък ме навежда на мисълта, че технологията има още и неоползотворен потенциал, като трябва да се помисли как той може да бъде утилизиран - дали ще е чрез поставянето на по-големи/мощни/дълги магнити, или чрез добавяне на известно малко количество вода в горивото (която да акумулира в себе си събрания оргон), дали ще е чрез промяна на диаметъра на горивопровода (би променило линейната скорост на струята гориво през полето при еднакъв дебит), или чрез динамичното управление на магнитите - въпрос на изследвания, оптимизации и преценки за целесъобразност.

Абсолютен плюс на технологията е, че е неинвазивна (не изисква никаква промяна по автомобила, нито пък по ECU-то), не изисква никаква поддръжка/обслужване (примерно да дебнеш кога са минали 50 часа работа на двигателя и да трябва да доливаш дестилирана вода...). Силно препоръчвам на всеки, който използва често автомобила!

Към автора Cadiceus - абсолютни адмирации, не само за изобретението, но и за цялостния поглед върху живота - напълно непечалбарски, комерсиален само дотолкова, доколкото това е неизбежно-необходимо.
Евала!

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #66 -: Септември 25, 2011, 06:21:32 pm »
PyroVeso

Благодаря за отзива и добрите думи, както и за предложенията. Да коментирам малко:

1. На мен резултатите не ми харесват твърде  :), защото оптимизаторът по принцип не е падал под 15 % ефект. Но - колата е твърде нискоразходна, все пак 1.6 мотор, дизел, 110 к.с. и около 4 л. /100 км... Просто няма накъде да се намалява- не че няма да се опитаме де  ;D Имам някои идеи как. Пък и К2 - турбонаторът е на път, въздухът не сме го зареждали
2. Мисля, че това са предварителни резултати, защото колата още е в период на първоначално зареждане на ДВГ с оргон - трябват поне 200 км за да натрупа и насити блока, оттогава отчитането ще е по-реално.
3. Направил съм и е минал предварителни тестове вариант с доста по-висок изходен оргонен заряд, а като размер оптимизаторът е и по-малък. Не е ясно още как ще се представи на пътя, поне 3-4 месеца ще се работи още по него. Може би ще излезе с 20-30 лв по-скъп, но трябва ефекта да е по-голям поне с още 5-6 %, т.е да има устойчиви 20 и нагоре дори при малки двигатели. Засега вариантът който се продава е доказан и оставам на него докато не се докаже новият.
4. Вода и електромагнити няма да слагам, защото се усложняват нещата - който иска, да си добавя Пантон, водородни клетки и т.н. Принципите на работа на тези устройства са различни и най-вероятно няма да си пречат. Идеята е нещото да е просто,безразходно и вечно за ползване. Т.е. да нямате главоболия и не дай-боже взривове от някоя клетка  ;D

От утре значително се подобрява и външния вид на изделието - оправих стандартизацията на частите най-после и реших някои технологични проблеми, което позволява да се работят по-големи серии по-бързо.

Благодаря още веднъж!

Поздрави

ПП
Какво стана с газовия Голф? Там имаш ли някакви резултати?
       
« Последна редакция: Септември 25, 2011, 06:28:44 pm от caduceus »

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #67 -: Септември 25, 2011, 07:32:00 pm »
Cadiceus,

Точно това си помисих, и смятах да го напиша - че двигателят е доста високотехнологичен: монолитен алуминиев блок, компактен, със здрава турбина, проектната му мощност е 136 НР, но е "спънат" софтуерно до 110. Съвместна разработка на Пежо-Ситроен и БМВ от 2004 г. С две думи - той самият "изстисква" доста от горивото.

"Но - колата е твърде нискоразходна, все пак 1.6 мотор, дизел, 110 к.с. и около 4 л. /100 км... Просто няма накъде да се намалява..." - точно ти ли го казваш, дето си наясно с двигатели, работещи изцяло на оргон? Оправдания НЕ ПРИЕМАМЕ! :)

Километрите, които изминахме са доста - малко над 1000, но може би има значение и чисто физическото време, през което се случват нещата (по руските форуми за разни магнитни оптимизатори пишат поне 2-3 месеца каране...).

Газовият Голф... си няма дебитомер, да не говорим за електронен. Там само "пълно-пълно" ще покаже истината, но той се ползва главно за градско, като "товарен кон", и още не е изфъшкал един резервоар.

Въпреки всичко, въз основа на получените първоначални резултати, ще абонирам цялата фирма за продуктите на Caduceus, като вече ги препоръчвам и на приятели. Готови сме за всякакви експерименти и ъпгрейди, и с удоволствие ще участваме във всякаки замервания и оптимизации с цел подобрения по продуктите.

Поздрави и още веднъж БЛАГОДАРИМ на автора!
« Последна редакция: Септември 25, 2011, 08:06:06 pm от PyroVeso »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #68 -: Септември 26, 2011, 11:58:48 pm »
Днес дойде още една добра новина от Пловдив - десетинагодишна Тойота, 2 л. двигател, на метан - над 15 % икономия дотук и има още гориво в бутилката. Човекът не се стърпя явно да я изпразни цялата и ми звънна да се похвали :) Тръбите и са медни, монтаж под колата, в задната част.
Поздрави 

vankiqt

  • Гост
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #69 -: Септември 27, 2011, 10:28:10 am »
Значи за сега имам наблюдения по отношение на динамиката само. Мога да кажа, че определено оборотите са по-стабилни, мотора е по-тих и в ниските обороти има повече динамика. Вчера пътувах доста и ще изчакам да свърши цялата бутилка, за да сме сигурни в резултата. Засичам  колко е градското и колко извънградското като пропорция. До момента средния ми разход без К1 е в порядъка на 9 - 9,5 газ (8 извънградско/11 градско). Колата е Рено 19 1.4 л. 58 коня в много добро техническо състояние с реални километри. От аспуха не се усеща мирис на газ, а при студен мотор излиза доста кондензат ( нещо което до момента не съм наблюдавал да се е получавало, нека колегата обясни дали има някаква логика в тази промяна). Когато отчета разхода ще пиша отзивите като цяло.
« Последна редакция: Септември 27, 2011, 10:31:04 am от vankiqt »

vankiqt

  • Гост
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #70 -: Септември 28, 2011, 10:37:38 am »
Ами аз изчаквам да видя и разхода, за да дам крайния си отговор в анкетата. Иначе ще гласувам със сигурност разбира се.  :)

vankiqt

  • Гост
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #71 -: Октомври 03, 2011, 09:39:01 pm »
Значи бутилката ми отива към своя край. Изминал съм 270 км (210 извънградско със средна скорост 120 км/ч и 60 градско) с бутилката, която беше заредена догоре и е 30 литра ( 27 да събира максимум реално). Решил съм да карам докато изгасне на газ колата за максимална достоверност. При това полужение средния ми разход се запазва в рамките на стария ми такъв 9,5 литра/100 км. Та ако се окаже така ще звънкам да питам аз ли бъркам в методиката нещо на поставянето на К1.  ???

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #72 -: Октомври 03, 2011, 11:56:28 pm »
vankiqt
Ако с монтажа на оптимизатора всичко е наред, трябва да имаш всички или някои от следните симптоми /в рамките на около половин час работа на двигателя - на свободен ход или в движение/:
1. Леко играене на свободните обороти, после стабилизация - обикновено малко по-ниски
2. Забележимо утихване на мотора
3. Повишена мощност на ниски обороти и възможност за каране на висока предавка с ниска скорост
4. Ако колата няма катализатор и си с гърне - силно намаляване на мириса от ауспуха
5. По-плавно набиране на скорост - без ръмжене и ряз/колата се носи леко/
6. Около 18-22% икономия на газ при запазване на стила на шофиране

При липса на тези симптоми предлагам следното /извинявам се че се повтарям, но е важно/:
- първо виж колко ти е сечението на газопровода - ако е Ф6, вероятно не са легнали пластините върху тръбата плътно /по-тясната вложка е вътрешно Ф8. Отрежи малка ивица по ръба на разреза и тогава надени и стегни. Трябва да лепне плътно, иначе оптимизаторът може да се движи по продължение на тръбата и няма добър контакт - независимо че е стегнат на вложката, не е на тръбата като цяло.
- ако тръбата ти е Ф10 /има и такива/, не ползвай голямата вложка със вътрешно Ф10 - тя е външно Ф18 и понякога не влиза изцяло в алуминиевате пластини, а допира само отстрани. Тогава централната част на пластината "виси" във въздуха, което не е добре. Вижда се при поглед по оста. Ползвай малката вложка с Ф8, нищо че ще отвори леко разреза - по-важно е да легнат пластините плътно.
- виж дали си изправил добре участъка от тръбата където е оптимизатора, ако е крив няма да контактуват добре.
- Първите 100-200 км по принцип не ги брой - тогава двигателят се зарежда с оргон и ефектът не е пълен. Лесно се пълни и лесно разсейва като спреш за по-дълго. От там нагоре вече можеш да смяташ. С времето се придобива постоянен заряд, който  спада трудно и държи стабилна икономия
- дай ако можеш снимка на монтажа в багажника
Поздрави

ПП
Сега видях въпроса за кондензата от ауспуха - не знам защо е.
« Последна редакция: Октомври 04, 2011, 12:14:57 am от caduceus »

vankiqt

  • Гост
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #73 -: Октомври 04, 2011, 09:05:41 pm »
Еми значи реално за сега няма да може да се отчете реалната икономия щом все още е в процес на зареждане. Аз дори колата нарочно я карам не икономично в момента. Не я жаля и карам по-леко, за да не се окаже, че икономията е от по-лекия стил на каране. Колкото до симптомите, за които казваш няма как да си кривя душата и сам ги забелязах първите пет точки за сега са налице при мен. От което явно да смятам, че монтажа ми е що годе наред. Дори се заврях на аспуха отзад и дишах спокойно. Мирис няма никакъв, не че и преди е имало кой знае какви миризми, но и колата не гори никакво масло дори.  Ще погледна за нещата, които ми препоръчваш и ако мога да подобря прилепването към тръбичката ще го направя. С леко усилие въртя стегнатите с опашките пластини около тръбичката, но може би има какво да се желае. Колкото до снимката, сам мислех да направя снимка и да покажа как е монтирано устройството. Мерси и успех в новите устройства!

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #74 -: Октомври 04, 2011, 10:54:56 pm »
Зареди сега пак като ти свърши газта и мери отново. Днес се обади един колега, който след монтажа мина стотина км и каза че има всички симптоми пък няма икономия - само дето колата му върви много добре и има излишна мощност /БМВ тройка/. След още триста и нещо км вече се усети и икономия от около 18 %, като се запазиха динамичните качества - тъкмо беше решил да намалява газта  :) Монтажът му е до бутилката в багажника, мерихме и с компютър какво се случва с мотора и инжекциона преди и след. Това което се забеляза ясно, е падането на времето на отваряне на дюзите с около 8-10 % в рамките на половин час. Мерихме при свободен ход и около 3000 оборота преди и след слагането - човекът е инженер, авиационен специалист и му беше доста интересно. Взе да се чуди как да го сложим на изтребител, щото горели по пет тона гориво на час  ;D  Утре ще му предложа като покара, да видим пак на топъл мотор какви са времената на дюзите след като вече двигателят е зареден достатъчно. Инжекционът е Романо, италиански и доста истински
Поздрави