Автор Тема: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus  (Прочетена 295542 пъти)

brevis

  • Гост
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #45 -: Август 29, 2011, 04:15:01 pm »
по 1.   -За постигане на бедна смес,трябва да излъжеш ЕКУ-то,да емулираш сигнала-за образуване на сместа основна роля има ламбда сондата/оксиджън сензор/,която генерира ток,вариращ от 0,1 до 0,9 v.При газовите устройства се монтира ламбда емулатор,които постоянно дава ток от напр. 0,45, което значи ,че сместа е оптимална,за да не се шашка компютъра.Ако ти направят емулатор, който да дава друга стойност-такава за много богата смес,компа постоянно ще обеднява сместа.  по 2.- Докато ламбда емулатора е универсален, при ТАП-нещата са ти много по-сложни:-по-добрия клас имат няколко превключвателя,чрез комбинация от включвания се постигат предварения от 3,6,9 и 12 градуса повече от зададеното.За различните модели са различни,кабелите за включване също.Цифри от 50-60 чак ме стряскат.ТАП не работи на празен ход-мисля ,че там ще срещнеш основния препъни-камък.Много е трудно с празния ход,повярвай ми. Успех!!!!!!!!!!!!!!!                                                                   

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #46 -: Август 29, 2011, 05:02:36 pm »
brevis
Много благодаря за съветите и пожеланията! Имам малко лош опит с един калпав емулатор, след монтирането на който спрях посред едно кръстовище. Но явно е бил дефектен, защото газаджията каза после, че моята била третата кола от която го връщали ;D Ще сложа друг, какъвто ме съветваш, а също и ТАП, но не знам още къде са специалисти по това в моя район /Ловеч-Плевен/.  Грубото селско решение е да мина пак на карбуратор, пък не ща...
В последната седмица направих около 1000 км. със смесен разход около 6/100. В момента имам твърдо 5,5-5,6/100 на извънградско със скорост 100-110. Това е само с оптимизатор К1. Градското е около 7,8-7,9. По рано беше извън - около 7,5-8, а в града - 10-11/100. За моята бензинка пълен инжекцион 2,0л, 16 кл., 134 к.с., на 13 г. - мисля е добре, но може и още.
Какво друго текущо... Тествам и К2 - магнитен шаубергеров турбонатор, с него би трябвало да сляза под 5 на междуградско - но още се работи по изчистване на конструкцията. Днес около 100 км. пробвах и специален спойлер К3, но резултатът засега е лош - теорията е едно, практиката - друго  :(
Поздрави!
« Последна редакция: Август 29, 2011, 05:08:58 pm от caduceus »

icrow

  • Гост
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #47 -: Август 29, 2011, 07:11:09 pm »
Аз си мисля да изключа ламбдата а може и мафа, за да мине компа на авариен режим (леко завишени стойности) и да сложа преди газовите инжектори кранче и от там сам да коригирам количеството без да се меси компа. А дали ще стане така..... :)

lubitel-art

  • Гост
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #48 -: Август 29, 2011, 10:30:04 pm »
caduceus, постиженията ти са страхотни. По въпроса с предварението обаче ми е много странно защо искаш да направиш толкова голямо предварение. Доколкото знам  ТАП стигат до 15 градуса отклонение, може и малко повече да има. То повече няма и нужда да се прави вероятно, защото са правени най-много за метан. Доста съмнително е  въобще дали е възможно да работи двигателя ти  с такова огромно предварение.
Интересно как си стигнал до извода че му трябва такива стойности, измервал ли си го с нещо.
От друга страна до колкото съм внимавал в постовете ти, в момента караш със заводските настройки които са за бензин.
Двигателят работи тихо, равномерно, не чука ( за загряване не помня да си споменавал), тоест не дава признаци, че се нуждае от регулиране на аванса или поне не толкова.
 Не намирам логика просто, ако действително се нуждае от такова предварение досега да се е скапал двигателя ти при положение че си изминал хиляди километри с настройка за бензин. Защо направо не си вземеш  един марков ТАП, който става за твоя модел и предполагам че с малко пипане на аванса ще постигнеш още  по-добър резултат.
 Свестните ТАП се самоблокират при стартовия ток, така че проблеми със запалването да няма, по-скоро проблем може да има при различните обороти настройките да не са оптимални, ама все ще е по-добре от никакви.
Всичко туй - при положение че при това оргонизиране горивната  смес "изгаря" по-бавно.
Успех

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #49 -: Август 29, 2011, 11:01:49 pm »
lubitel-art
Да, карам със заводските настройки - днес проверих и компа на мотора, изчистихме и две-три незначителни грешки в сервиза. Проблемът е,че повече не може да се постигне с тази технология докато няма контрол /извън таблиците/ върху обедняването на сместа и ъгъла на запалване. Колкото и да е странно, оттък нататък горивото само пречи, защото силно акумулира оргона и не може да се кара на него. Прочети за опитите на Ринат Шаймуратов, засякъл съм и с няколко независими източника, че нещата са така. При генератора на ток, с който Ринат е експериментирал, без да се пипа сместа и ъгъла няма голям резерв оргонна еластичност - т.е. поради малката мощност каквото и да се прави по него, както и да се зарежда, няма сериозна разлика в икономията /изключвам страничните ефекти като липсата на мирис на газовете и тихата работа/. При автомобилен ДВГ, който е 20-30 пъти по-голям, има резерв вече от около 25-30 % и може, без да се обеднява изкуствено сместа и върти винта на запалването, да се постигне икономия в тези граници. Сега вече се налага и този контрол, за да минем постепенно към нива близо до нулата, където е автотермията по Андреев. Той е работил с Лада 6-тица, ама ние сме на инжекциони... Спецификата на "горене" на оргона налага големия ъгъл и максималното обедняване. Всъщност това не е горене, а процес на превръщане на т.нар. меки електрони в твърди с отделяне на топлина /теорията е на Дж.Катър и е потвърдена експериментално от различни изследователи/. Надявам се вече е ясно  :)
Поздрави

ПП
Оргонизирането при Ринат става с високооборотни дискове, аз го правя с концентраторна кутия с електронно усилване - нещо като генератора на Велц. Малко ми изгоряха елементи, ама ще го оправим де  :)  Това е друго К, не е магнитното  ;)
« Последна редакция: Август 29, 2011, 11:25:30 pm от caduceus »

brevis

  • Гост
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #50 -: Септември 12, 2011, 04:59:51 pm »
Епидемия от творческо безплодие е заразила форума ни и се разраства,разраства... ;D ;D ;D Няма ли някой да хукне гол от ваната???

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #51 -: Септември 12, 2011, 06:21:14 pm »
Не хванах защо е точно в тая тема коментара... Иначе май е така  :)

puschi

  • Гост
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #52 -: Септември 12, 2011, 07:04:01 pm »
Аз пък не схванах (следя темата):
1. Защо няма отзиви от закупилите въпросния оптимизатор?
2. Защо анкетата все още е празна / независимо от наблюденията - положителни или отрицателни /?

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #53 -: Септември 12, 2011, 09:24:14 pm »
Ами вероятно по следните причини - при колеги от форума има десетина броя, повечето от които не са монтирани под купето, а при мотора. Изрично съм наблегнал да се монтира под колата или при газовата бутилка, но не се спазва - а има огромно значение. Съответно резултатите са наполовина или слаби. При мен в Ловеч последни данни: бензиново Рено Сценик - около 18-20 % икономия при смесено каране, Мерцедес Е220 с газова уредба - около 20 %. При Реното оптимизаторът е под колата, а при Мерцедеса - на тръбата излизаща от газовата бутилка, в багажника. Отпреди пет-шест дена се видяхме със собственика на една Ксантия 1,8 бензин. К1 пак беше при мотора и човекът го премести отдолу по мое настояване - след това вече има забележим ефект, но не се знае още точно колко е - засича се.
Отново съветвам колегите които са монтирали при двигателя за по-лесно - идете на един канал и сложете оптимизатора на тръбата по която тече горивото към мотора под колата, или ако сте на газ - при бутилката /не че не може и там отдолу, но е по-достъпно мястото/. Другия вариант е в един сервиз да вдигнат колата и да го монтират, хем няма да объркате тръбите - което е честа грешка/. При висока скорост ще работи добре и при мотора, но на градско и жега няма да имате ефект. Просто не го слагайте в отсека.
За всички клиенти, които имат въпроси или някакви проблеми - телефона ми е на кутията и на гаранционната карта, звънете /в работно време естествено/ и не се притеснявайте. 
Поздрави
« Последна редакция: Септември 12, 2011, 09:32:43 pm от caduceus »

brevis

  • Гост
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #54 -: Септември 13, 2011, 11:30:19 am »
Аз пък не схванах (следя темата):
1. Защо няма отзиви от закупилите въпросния оптимизатор?
2. Защо анкетата все още е празна / независимо от наблюденията - положителни или отрицателни /?
Изобщо нямах предвид точно твоята тема.Извинявай,ако съм те засегнал ;) Имах предвид всеобщото мълчание.

tokist502

  • Гост
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #55 -: Септември 13, 2011, 12:20:24 pm »
Някъде в темите бе споменато, че магнити не се поставят, ако колата върви с газ. Въпроса ми към Caduceus: проблем ли е да се  постави К1  на газта, ако колата върви с газ?

puschi

  • Гост
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #56 -: Септември 13, 2011, 12:46:02 pm »
Изобщо нямах предвид точно твоята тема.Извинявай,ако съм те засегнал ;) Имах предвид всеобщото мълчание.
Не е моя тема, за да се извиняваш (пък и не виждам смисъл в извинението - не си обидил никой).
Caduceus, това с местоположението вече си го споменал. Явно причината за безмълвието е друга.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #57 -: Септември 13, 2011, 12:55:42 pm »
tokist502
Не може само на метан със стоманени тръби, или на гумени със стоманена оплетка. Колега /май rebel/ беше споменал също, че при метана се образували клъстери и не е добре да има магнити до бутилката. За пропан-бутан не са се забелязали никакви проблеми досега, няколко има до газовата бутилка и две-три под купето. Работят си добре
puschi
Еми не знам доколко са разбрали, щом от четири пратени наскоро, трите бяха монтирани при моторите  :)
Поздрави

vankiqt

  • Гост
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #58 -: Септември 14, 2011, 06:19:53 pm »
Съвсем скоро ще поръчам на колегата Caduceus от този K1 оптимизатор и ще дам отзивите си.  ;)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #59 -: Септември 14, 2011, 07:02:13 pm »
Здравейте колеги,
преди малко се върнах от път и имам нови данни. Имах няколко запитвания дали при монтирани два оптимизатора един след друг ще има по-добър резултат. Сложих сутринта още един под колата /имах един от по-рано/ и минах точно 170 км. по маршрута Ловеч-Габрово-Ловеч, като от тях около 15 км са градско. Засичането е от пълно до пълно, бензина е обикновен 95 от Лукойл, един и същ пистолет. Изразходени 9,18 л., или 5,4/100.
Извод - горницата икономия от втория оптимизатор не е много, но я има - около 0,5 л. При сериозно каране може би си заслужава, въпрос на лична преценка. Това е само с оптимизатори, няма нищо друго по колата - нито турбонатор, нито някакво захранване с оргон на двигателя.
Поздрави