Автор Тема: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus  (Прочетена 295533 пъти)

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #375 -: Декември 21, 2018, 08:42:12 pm »
Поздравления за резултатите! :) А пробвахте ли за този автомобил какви са показанията без оргонизиране?

И аз лека-полека действам по моите неща, сега се усъвършенствам с шлайфането и полирането на различни метали, за да може накрая при подреждането да се получат колкото се може по-качествени тестове :)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #376 -: Декември 21, 2018, 09:03:37 pm »
Благодаря!
Не мога да ги накарам да отидат на тест преди да сложим оптимизатор че скептицизмът е масов - после ходят щото вече се вижда разликата във вървене, шум от мотора и разход. Затова повечето тестове са такива, но през януари почваме и дизели след 2005-та г с обратна връзка през ламбдата, за да се види и при тях точния резултат. Първи ще е един Мерцедес 2010-та г. пр-во, сега сменя филтри и масло - та изчакахме да е след това, за да е коректно.
Поздрави!

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #377 -: Декември 21, 2018, 09:22:17 pm »
caduceus някаква схемичка, може ли да дадеш. Ей така.. Новогодишно :)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #378 -: Декември 21, 2018, 09:55:30 pm »
Не. Дори и да дам, не може да се повтори защото няма компоненти /правим си ги сами/, нито машини за производството им, нито машини за енергийна обработка на детайлите.
Изделието е комплексно и се базира на доказана в практиката теория, плюс техническо ноу-хау, открити специфични физически ефекти непризнавани от съвременната "наука" и технология за концентрация на околната жизнена енергия в използваемо поле. Накратко, полева катализа на горивния процес без участието на стандартен катализатор /платина и др/.
Съжалявам - изделието е за ползване, не за репликация. Затова е в този раздел. Когато исках и правех опити да обясня, почти никой не ме чу - а имаше сериозен отпор от тукашните дървени глави. Затова спрях да наливам вода в едро сито.
Поздрави!

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #379 -: Декември 21, 2018, 10:00:44 pm »
Поздрави и от мен. Тогава искам да си купя. Ако се продава де.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #380 -: Декември 22, 2018, 09:55:12 am »
Разбира се, има сайт /макар и необновяван скоро/, телефони, ел. поща и т.н. Виж
www.optimizatori.com
звънни или ми пиши на ел поща от контактите в сайта. Имаш гаранция за връщане един месец след реално каране, но трябва колата ти да е  от марките без вграден софт за байпас на ламбда сондата при наближаване на границите за обедняване на сместа.
Просто звънни на 0885 781469, да говорим пет-шест минути и ще го уточним. Всичко е направено да е юзър френдли и без консумативи, захранване или срок за ползване.
Поздрави!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #381 -: Декември 22, 2018, 11:01:44 am »
С'я... пак ще кажете че се заяждам... :)
Нормата е гранична, т.е. максимално допустима за да може автомобила да се пусне да се движи по пътищата. Това не е НОРМАЛНАТА стойност.

При горелките има норма за азотните окиси от порядъка на 150 мг/куб.м. Този параметър зависи до голяма степен от конструкцията на котела, не само на горелката, но при добър котел показанията са под 10 мг/куб.м. Има норми за СО от порядъка на 250 мг/куб.м. Този параметър вече зависи почти изцяло от конструкцията на горелката и настройката на горивния процес. С малко заиграване с настройките мога да сваля показанията до 0, или в общия случай до под 5 мг/куб.м. Всичките тези числа означават че е подбран правилен котел, правилна горелка и че процеса по настройката е извършен правилно и грамотно. Показанията са десетки или стотици пъти под т.нар "норми", които всъщност са ограничения.
С'я ... в общия случай това не е най-икономичния режим за работа... така че в повечето случаи нарочно завишаваме стойностите (без да ги надвишаваме) за да реализираме икономия на гориво. Нищо не ми пречи да тикам 30% повече въздух в котела, да има набогато кислород за горенето, да сваля температурата на горене за да няма азотни окиси обаче ... релано превъртам през котела един въздух, загрявям го и го изхвърлям през комина. На всички е ясно че това са загуби. Оптималното решение е да подам възможно най-малко въздух. Тогава хем загрявам и изхъврлям по-малко въздух (а в тоя въздух почти 80% е азот, дет само минава и излиза, изобщо не ми трябва щот само го грея), хем с намаляването на тоя въздух свалям скоростта на движение на газовете в котела, демек газовете престояват повече време в тръбите и имат повече време да отдадат топлината си.

Затова и ми е интересно да видя данните преди и след намесата в горивния процес. В тези данни е истината.

П.С. Точно преди 2 дена влезна в сила нова наредба за ограничаване емисиите на енергийни котли. За всички нови инсталации нещата стоят доста страшничко и инвеститора ще трябва да се бърка още по-надълбоко в кесията за да си купи Low NOx горелки. Старите инсталации ще могат да работят до 2029-та. Вероятно дотогава ще влезнат и още по-строги норми за нови инсталации, които биха могли да се покриват само от още по-скъпите горелки с MultiFlame технология, рециркулация на част от димните газове и т.н. измишльотини...

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #382 -: Декември 22, 2018, 01:56:41 pm »
Еми значи идва време твоите началници или други по-предприемчиви от тях най-сетне да се престрашат и да тестваме как се отразява К3 на метанови горелки  :)
Би трябвало да е ОК, защото при автомобилни метанови инжекциони ефектът е почти като на пропан-бутан, дизел и бензин - просто трябва малко повече време за промяна и насищане на горивото с енергия защото е газообразна фаза. При течни горива става по-бързо, но крайният ефект е същия. Който познава Румен Роев с ТАП-овете, да го пита за мнение - той има Хюндай Елантра 1,6 на метан и кара с К3, макар и не от последната модификация. Тежко купе за тоя двигател, но сега върви като самолет и гори доста по-малко - а той му е сложил и ТАП разбира се, с малко повече предварение преди ГМТ освен нормалното за метан заради К3 :)
Относно рециркулацията и другите такива еко неща, камионът с НУЛЕВИ емисии на 920 хил км и стикер Евро7  ;D няма катализатор, ад блу и рециркулация - само споменавам. Т.е. вашите клиенти могат да минат и без мултифлейм и т.н. скъпи технологии, с помощта на система оптимизатори от моите  :) Без да слагаме в сметката повишаването на КПД на изгарянето и икономията.

smsi-h

  • Гост
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #383 -: Декември 22, 2018, 02:02:05 pm »
Затова и ми е интересно да видя данните преди и след намесата в горивния процес. В тези данни е истината.

То човек, като иска да гледа, ще си купи оптимизатора. Не струва милион и се изплаща от икономията на горивото за отрицателно време.

Асене, аз, знаеш, съм с оптимизатора ти от 2013. Е, имам и ТАП на Р. Роев и устройството му за акумулатора, но в комбинация трите неща правят чудеса. Не стига, че двигателят ми има 0,03 боклук отзад, ами и на последния преглед се произнесоха, че по данните на изгорелите газове колата ми не гори никакво масло, т.е. имам доста добра компресия при двигател на 190 000 км. и твърдяха,че даннните на изгорелите газове на реното ми, което е с моноинжекция, са като на двигател с пълна инжекция от последен тип, т.е. някъде над Евро 7.

Пък за комбинацията от К3, ТАП и устройство на акумулатора за удължаване на живота му... Карам си градско с 30-40 км в час на пета, от място /на газ/ потеглям с въртене на гуми, по време на извънградско практически не изключвам от пета скорост и това не зависи от скоростта, изпреварвам на пета без да превключвам скорости, 1721 кубиков двигател гори извънградско 7-7,2 на сто газ, а пред да сложа К3 гореше над 10 на сто, двигателят работи тихо и в ниските обороти имам доста висока мощност /карам на трета с 10 километра в час без пресецване на двигателя/. Ако чужд човек качи моето старо рено, няма да повярва, че кара стар бензинов двигател, и непрекъснато ще си мисли, че двигателят е съвременен дизелов.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #384 -: Декември 22, 2018, 02:03:56 pm »
Радвам се Свилене, така трябва да бъде. В това Рено 19 има още много хляб, защото К3 увеличава и ресурса на двигателя /освен всичко друго/. На много хора им звучи като фантастика, ама не е. Тепърва ще се чува, особено поради решаването на проблема с емисиите от дизелите.
Весели празници!

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #385 -: Ноември 04, 2019, 10:43:50 am »
Малко тестове на стари камиони и една кола за димност, след слагане на мои оптимизатори серия К.
На Реното направихме втори тест в друг сервиз, за потвърждаване на резултатите 0,00  :)
Другият камион е едно Волво 2002 г. което пушеше а сега е на 0,02 и върви на пушка.
Прилагам данните за Евро стандартите за камиони, за сравнение
Фордът е също старичък и отиде на 0,04 което е чудесно и влиза в евро 5

ИСТИНСКОТО РЕШЕНИЕ ЗА ЗАМЪРСЯВАНЕТО ОТ ДВГ!!!
Не борба с боклука, а подобрено изгаряне в двигателя. Точка!

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #386 -: Ноември 04, 2019, 10:54:55 am »
Нали се сещаш че тия картинки неищо не значат без доказателствения материал към тях :)
И изпитания проведени от независими експерти.

И елментарна критика от не особен спец по ДВГ ;)
1. Запалването на горивната смес си е запалване - в някой случай се ползва многоточково такова де действително има някакъв ефект - а дали искрата ш е по-голяма с 100% или не това няма никакво значение за самия процес по възпламеняването на ГС
2. Автомобилната свещ най малко не е предвидена за такава искра (каквато се съмнявам че чудокутийката ти изобщо постига) та колко свещи ш прогарят не ми се и мисли.
3. А при дизелите какво оптимизираш бре Батмане?!?!? :D

Общо взето ако разчитаме на баячки каквато се явяваш ти само с чудо кремчето ти ако намажем свеща ефекта ш е същия  като от тия ментета. A ако сложим неутрализатор за телефони ш излетим направо ;D

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #387 -: Ноември 04, 2019, 01:08:02 pm »
Монти, не се бутай на всяка манджа мерудия че е смешно  :) Със Юлиан може да си говорим по темата щото е компетентен, но ти си невежа и лаик и си гледай СНС-то.
И не ми пиши глупости във Фейсбук, така си вкарваш автогол - на годините на сина ми си и не ти отива да се ебаваш с батковците.
А вие дето не сте ходили в казарма момчета, не знаете ли че винаги е вредно да дразните стари пушки с ограничен лимит търпимост??? Не го научавайте по трудния начин!
Бъди здрав - и чети повече, щото няма да обяснявам. Имам си работа.




Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #388 -: Ноември 04, 2019, 01:28:59 pm »
Много лесно ме охарактеризира ;)
Типична грешка за раздуто его ......
А за отговори не аламентарните въпросета ги пропусна - що ли бре шамане?!
Ш ти кажа защо - щото глупостите ти нямат нищо общо с здрава мисъл а са само лъжи и надувки ......
Съжалявам балъците де ти се връзват на глупостите.....

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #389 -: Ноември 04, 2019, 03:53:39 pm »
Не ми цапай темата, тролче! Ако нямаш какво да правиш и ти е крив света, удари си таш.ците с две тухли и ще ти мине  ;D