Автор Тема: Самозалепващи гуми /неспукваеми/  (Прочетена 43237 пъти)

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Самозалепващи гуми /неспукваеми/
« -: Юни 26, 2011, 07:14:27 pm »
Съществува лепило за гуми Air-Seal, което бързо запушва всякакви отвори и предотвратява спадането й. То е течно и се вкарва в гумата със специална помпа. При спукване на гумата (или нейното бавно спадане), създавайки контакт с въздуха, веднага се втърдява и запушва отвора. Първоначално ползвано във военната техника, сега се предлага свободно на пазара.

http://www.air-sealproducts.com/how-it-works - производител
http://traxy.eu/index.php?page=products - представител за България
http://www.youtube.com/watch?v=QEwxoQDYxrM - видео
http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=11498 - форум

Дозировки за 1 гума (1 унция = 30 гр.)
Мотоциклетни гуми: 33 унции (100 мл)
Леки автомобили:
13 цола = 8 унции (240 мл)
14 цола = 9 унции (270 мл)
15 цола = 10 унции (300 мл)

Цена за 1 литър Air-Seal = 60 лв

Цитат
Нашите лепила са базирани на съвременна технология, която създава комплексна матрица от синтетични фибри и пълнеж в течна суспензия. Когато се появи отвор, излизащият въздух принуждава лепилото да оформи тапа, която залепя  пропускането веднага почти без загуба на въздух. Тъй като гумата е под товар, тапата се смачква , сгъстява  и образува постоянна тапа. Този процес се повтаря за всяка следваща пукнатина. Ако някъде има изтичане на въздух, поради порьозността на гумата или между ръба на гумата и ръба на джантата или всяка микроскопична дупчица, тя също ще бъде запушена.

Цитат
HEAVY DUTY
Той запушва отвори до 15 мм  (0,5 инч) диаметър. За използване при индустриални, селскостопански и строителни машини.Той е ефективен както при високите скорости на автопарк с камиони за превоз, така и различни транспортни средства в различни окръжаващи среди.

ARMOR SEAL
Това е продукт за много натоварените машини степен на натоварване 16 и повече и запушва отвори до 30 мм (1,25 инч). Продукт, който се използва в много опасни работни(минно-геоложки, взривни работи, сондажи и др.) условия. Използва се също от въоръжените сили при операции за безопасност на международни мисии.

General Purpose
Това лепило е основано на базата на HEAVY DUTY и се доставя в еднолитрови опаковки. Проектирано да запушва отвори при използване за off-road  и други състезания с автомобили.

Всички наши продукти  ще работят ефективно при налягане от 4 до 120 psi и имат неограничен срок на годност. ARMOR-SEAL и HEAVY DUTY се доставят в 20 литрови контейнери и се инсталират без да се изпуска налягането на гумата използвайки специална помпа.



« Последна редакция: Ноември 16, 2011, 03:15:25 pm от Altium »

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Самозалепващи гуми /неспукваеми/
« Отговор #1 -: Август 03, 2011, 01:16:33 pm »
Има и евтин заместител: 70ml тапетно лепило "C200" - запушва супер! :)
« Последна редакция: Ноември 16, 2011, 02:53:10 pm от Altium »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Самозалепващи гуми /неспукваеми/
« Отговор #2 -: Август 03, 2011, 01:47:16 pm »
Много яко! Ще пробвам на колата. Едната гума постоянно спада. Какво количество е препоръчително да се слага за автомобилните гуми?

С 200 общо взето е боклук, но С 300 е сериозно лепило. Предполагам ще е добре да се разреди малко с вода преди да се сложи в гумата, понеже е много гъсто. Иначе и двете се продават в малки разфасовки от 200 мл.
« Последна редакция: Август 03, 2011, 01:50:57 pm от EDM electronics »

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Самозалепващи гуми /неспукваеми/
« Отговор #3 -: Август 03, 2011, 02:32:57 pm »
На колата с C200 недей... ще ти ръждяса джантата ако е безкамерна гумата.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Самозалепващи гуми /неспукваеми/
« Отговор #4 -: Август 03, 2011, 03:48:03 pm »
Алуминиеви са.  ;)

Неактивен vesod

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 59
Re: Самозалепващи гуми /неспукваеми/
« Отговор #5 -: Август 03, 2011, 06:00:04 pm »
Ето нещо професионално :) . Клипа го снимах в ранна пролет. Колегата направи още 2000 км. , след тази демонстрация. Моите гуми също са обработени е материяла, но аз съм набил само 5-6 пирона с чук, колкото да се похваля :) .

http://vbox7.com/play:1ccdf522
« Последна редакция: Август 08, 2011, 07:26:24 am от vesod »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Самозалепващи гуми /неспукваеми/
« Отговор #6 -: Август 03, 2011, 08:59:19 pm »
Кой материал ползваш, този ли http://traxy.eu/index.php?page=home ?

Неактивен vesod

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 59
Re: Самозалепващи гуми /неспукваеми/
« Отговор #7 -: Ноември 16, 2011, 02:26:03 pm »
Кой материал ползваш, този ли http://traxy.eu/index.php?page=home ?

Не, това съм сложил.

http://www.rhinotire.com/

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Самозалепващи гуми /неспукваеми/
« Отговор #8 -: Ноември 16, 2011, 03:28:27 pm »
Здравейте! Лично се познавам с официалния дистрибутор на AIR-SEAL за Испания, понеже му правих новите офиси. Доколкото знам, те са направили подобрения на продукта и са го патентовали за целия свят без щатите. Добавят нещо, като много финни гумени трици и още някакви неща, но не знам технологията, това съм го виждал, докато работехме там, а основата е на AIR-SEAL, същите кофи, същите надписи. Та в този ред на мисли, дистрибутура ми предлагаше да стана официален дистрибутор за България и региона, той е англичанин, но проблема е, че аз живея в Испания и няма как да движа нещата в България. Предлагах на един колега от форума, но той не прояви интерес, ако някои има интерес, да пише на лични, можем да направим някаква комбина, аз ще движа нещата тук в Испания, а другия ще движи нещата в България и региона, складове, дистрибуция и т.н. От дистрибутура чух да говори, че  много скоро  щял да се прокара закон в ЕС, за задължително поставяне на продукта на всички автомобили, включително и новите, заради безопастността на движение по пътищата.

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Самозалепващи гуми /неспукваеми/
« Отговор #9 -: Октомври 24, 2012, 04:20:31 pm »
Наскоро си купих вътрешни гуми за велосипед, от така наречените "самозалепящи". Да наистина помагат при малки дупки но при по-големи гела просто изтича от дупката. Недостатъка на гумите е че са тънки и когато се сложат на планински велосипед прекалено много изтънява от издуването .... 
В Метро видях 100мл течност за предотвратяване на спукване на гуми /за велосипеди и мотопеди/ да я продават за 13-14лв.... Пак беше мазна каша със власинки, този път синя, което ме наведе на мисълта:
Каша от Хартия + Антифриз!
Другия път ще близна да видя дали сладни, и ако е така 100% ще съм сигурен в твърдението си.
Това решава проблема с корозията на вентила /което се получи при C200/, фибрите са достатъчно фини за да затъкнат дупката. Наслагвайки се ще се получи добро затапване.
Сега забърках 100мл.
« Последна редакция: Май 01, 2017, 07:26:19 am от Maistora52 »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Самозалепващи гуми /неспукваеми/
« Отговор #10 -: Октомври 24, 2012, 04:39:41 pm »
В началото на това лято сложиш в гумите на колелото си С200 около 150 мл/гума. Разтръбих на познати и приятели, че гумите не се пукат. Един от тях ми заби отвертка в гумата и тя си издъхна. Никаква реакция от лепилото, а имаше доста. Умрях от срам  :P.

Пробавх и с С200+антифриз, но не се смесват, пресичат се - с две думи не става.
Мисля, че е добре за се пробва с С300-лепило за дърво. Добре е и да има някакви власинки - фибри, може и фина стърготина. А най-добре е да се купи готово лепило.

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Самозалепващи гуми /неспукваеми/
« Отговор #11 -: Октомври 24, 2012, 06:32:25 pm »
Ама ти си за убиване, вземи нахакай C200 в гумите на колата ....  ;D  И защо не си купи готово лепило, не е толкова скъпо? Аз не бих експериментирал! :)
Освен това гумите на колата сравнително рядко се убождат. На мен за 5 години само един път ми се е случвало и то странично ми сряза гумата някакъв строителен отпадък - парче замазка със фаянсова плочка на него.
П.С. И още един път, след като се разправях с едни пияндурници пред блока, на другия ден гумата ми беше простреляна с въздушна пушка .... чашката беше вътре. :/

Това върши работа за колело, и относително малки дупки до около 1-2мм, като досадните "бабини зъби", които са нещо като розов бодил но по 2-3 образуват терапод, даже през джапанката са ме убождали ..... :)
Антифриза + хартия, хубаво го пасирах с дрелка за платки и една тел. Стана 1:1 с купешката консистенция, има много хубави власинки. :D
Един познат казва че от 2 години не е пукал гума на велосипеда. Като е напълнил гумите с около 75ml от въпросната власинкова боза. Казва че дори винт му се е забивал. И когато го изкарал гумата започнала да фъщи, но като я завъртял с дупката на долу се чуло едно "ШЛЮП" и край!

Та тъй де, това е най-досадния проблем при велосипедите - спукване на гума .... Електровелосипеда е най-добрия индивидуален транспорт в рамките на града! Някак малоумно ми се струва да ходя до Елименкс за елементи с общо тегло 5-6гр. с еднотонна ламаринена каруца ...
« Последна редакция: Май 01, 2017, 07:29:47 am от Maistora52 »

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Самозалепващи гуми /неспукваеми/
« Отговор #12 -: Септември 28, 2013, 01:58:49 pm »
Имам 2 велосипеда, един електрически /с който ходя на работа когато е хубаво времето/ и един Драг Oнтарио с който спортувам.
Не съм лепип гуми от миналото лято...  8) /за всеки случай си нося помпа и една резервна гума пълна с течността ако случайно нещо ми разреже сериозно гумата.../ 

ХАРТИЯ + РАЗРЕДЕН АНТИФРИЗ пасира се с някаква бъркалка и се шприцва във вентила след като се развие игличката.
Кашата за гуми която продават е прекалено мазна, и това не ми харесва. При едно по-голямо разкъсване на гумата става кочина...
Върши работа за дупки до около 1 милиметър. Може би и при по-големи, но ще спада периодично...
 При едно каране по черно, колега от групата имаше 11-12 дупки на гумата от бабини зъби. Дадох му една моя резервна гума с боза и не спука повече.... като ми я върна имаше следи от дупчици, но сместа си беше свършила работата и се виждаха власинките затъкнати в отвора.
Нямаше човек от групата, който да не спука гума. Аз само вадех бодилите от гумите си....
Явно вече имам повечко по-големи дупки, до сега 2-3 пъти съм заварвал спаднала гума преди каране, но след напомпване и завъртане всичко се оправя.

1. Сипва се 150ml разреден антифриз в шише 500мл от безалкохолно. Аз го разреждам малко повече, защото иначе е много мазен.
2. Накъсват се 2-3 листа A4 на парченца. И се разбърква. Най-добре да се пасира с някаква не режеща бъркалка. Аз ползвам тел и мини дрелка за платки.
3. Развива се игличката на вентила.
4. Прави се отвор на капачката, така че да се завие плътно на вентила.
5. Шприцвам около 100-150ml.
6. Завивам вентила и помпя.
При нужда се доразрежда, за да може да мине през отвора на вентила.
« Последна редакция: Септември 28, 2013, 05:42:22 pm от Радeв »

@praktik

  • Гост
Re: Самозалепващи гуми /неспукваеми/
« Отговор #13 -: Септември 28, 2013, 02:14:23 pm »
Колега Радев, писнало ми е да залепвам или вулканизирам вътрешни гуми на велосипеда си - за едно лято ми се пукат по три-четири пъти гумите на велосипеда, с който ходя на работа. Това е така от ниското качество на гумите, китайски или чешки, не са като едновремешните здрави и устойчиви, просто се пукат и без да са набодени на нещо. Реших да пробвам от сместа ти, само че тази хартия А4, каква е и откъде се намира?.
Цитат
Накъсват се 2-3 листа A4 на парченца.
« Последна редакция: Септември 28, 2013, 04:58:10 pm от Maistora52 »

rpavlov

  • Гост
Re: Самозалепващи гуми /неспукваеми/
« Отговор #14 -: Септември 28, 2013, 06:51:18 pm »
A4 e размер на хартия 210мм х 297мм обикновена хартия за принтери, копирни машини и обикновено е 80грама/кв.м.