Автор Тема: Българско електрическо колело  (Прочетена 12933 пъти)

vitan

  • Гост
Българско електрическо колело
« -: Юни 23, 2011, 07:08:43 pm »
Българско електрическо колело - актуално и евтино!

Има и картинки: http://www.ecars.bg/elektromobili/item/1703-bulgarsko-elektrichesko-kolelo-evtino#g_1703_0

Световната тенденция за развитие на електрическите коли роди идеята за еко придвижване и на 2 колела. Те ще се разпространят по-бързо от електромобилите и oт Scoot.bg казват, че 2011 година е определена за СТАРТ на електрическите колела.
Миналата седмица минахме през "Хладилника", за да зърнем отблизо българското електрическо колело на Scoot.bg и ви обещахме повече подробности за еко велосипедите, които фирмата асемблира.
Ето какво ни разказаха работливите модификатори:
Приблизителната стойност на едно ЕКО колело е 990лв, в сравнение с 60 000лв за една еко кола. Затова, Scoot.bg се идентифицира с ЕКО велосипедите които ще навлязат много по-бързо на българският пазар, поради ниската си себестойност и изключително нисък разход от 20 стотинки на 100км.
Вариантите, в които се предлагат еко колелата, са 250w, 500w, 800w и 1000w, като за тези двигатели предлагаме и 2 варианта на батерии – ACID и LiPo4. Всичко това може да бъде събрано и тествано в специализирания сервиз на Scoot.bg, намиращ се на бул. Черни Връх 51А в София. Най-важното, което можете да получите за изграждането на вашият еко велосипед е ПРЕЦИЗНА консултация с цел да изберете най подходящия продукт за вашите нужди.

Пробегът на еко велосипеда на Scoot.bg е около 40км с едно зареждане, което може да извършите на всяко място, снабдено с електричество, предвид малкия обем и килограми на колелото.
От гледна точка необходимостта от инфраструктура смятам ,че електрическият велосипед е превозно средство което може да се ползва ежедневно - всеки ден срещаме Велосипеди и скутери които преминават между автомобилите и се нареждат отпред на светофарите с мотото – Пръв в Задръстванията – спокойно бих сравнил ЕКО велосипеда със СКУТЕР - но не и като месечни разходи.
Предвид продължаващите протести заради високите цени на горивата смятам, че ЕКО велосипедът е изключително удобно превозно средство за всеки ПРАКТИЧНО-РАЗУМЕН ЧОВЕК.
Както и да го гледате - все си е готино. Българско (е, не с български части), екологично чисто, маневрено и не на последно място добро за физиката ( стига да не се глезите с "електриката" постоянно ;)  )

fantom4e

  • Гост
Re: Българско електрическо колело
« Отговор #1 -: Юни 23, 2011, 08:58:11 pm »
Ъъъ извинявайте, ама кое му е българско?

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Българско електрическо колело
« Отговор #2 -: Юни 24, 2011, 06:42:08 pm »
Зглобяването, разбира се! Е може да има и някоя друг болт или шайба, но се съмнявам....
« Последна редакция: Юни 25, 2011, 12:45:25 am от vlindos »

Неактивен geordgeo

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 63
Българско електрическо колело
« Отговор #3 -: Юли 06, 2011, 03:01:21 pm »
Идеята е супер, аз също съм решил да мина на електрическа тяга (поне в баирите). Проблемът на моето колело е, че е много тежко и като го преправя, ще стане към 35 кила (сега е 17,5кг). А в асансьор няма как да го качвам и свалям всеки ден. Затова май ще си купя друго, по-леко като конструкция и тогава ще действам. Има хъб-мотори с контролери в Конрад на 36 волта за 290 лева, а вече има и хора, които карат и се кефят! Дано стават все повече, че с тия горива мъката няма край...

« Последна редакция: Юли 06, 2011, 11:37:06 pm от geordgeo »

emergence

  • Гост
Re: Българско електрическо колело
« Отговор #4 -: Февруари 29, 2012, 05:33:37 pm »
Колеги искам да си направя подобно колело. Но Българските цени са ми твърде стръмни.  geordgeo къде го гледаш това колело за 290 лв. ?

Неактивен geordgeo

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 63
Re: Българско електрическо колело
« Отговор #5 -: Април 16, 2018, 11:08:27 am »
Колеги искам да си направя подобно колело. Но Българските цени са ми твърде стръмни.  geordgeo къде го гледаш това колело за 290 лв. ?

В Конрад има предно задвижващо колело, мисля, че е 500W, 36V,  като в цената не влиза батерията.

А онзи ден купих чисто ново колело за баща си от пловдивски търговец за 300 лева от обява, напълно оборудвано, с 24 волтов редукторен двигател, с акумулаторна батерия 24V/14Ah, вярно е, че е оловна, гелова (2 х 12V), ама за него е идеално да си ходи на пазар. Та който търси - намира, в днешно време е много по-голям избора от преди 7-8 години, когато аз се зарибих...

Неактивен geordgeo

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 63
Re: Българско електрическо колело
« Отговор #6 -: Април 17, 2018, 05:04:37 pm »
Ако заданието е към мен за колелото, ще го снимам катго отида при него, най-вероятно в края на месеца. Защото го купих "на сляпо", без да съм го пипнал с ръка и сега комуникирам с баща си по телефона да му обяснявам кое какво е. А той (баща ми), ползва стар телефон, с който не може да се правят снимки, така, че по-нататък ще се погрижа по тоя въпрос...